Alamo (1960)

Film jak se sluší a patří.

Diktátor (2012) odpad!

Jeden z filmů, který začal velmi dobře, ale po hodině se stal naprosto nesnesitelným...

Shane (1953)

Tak už konečně vím, o kom to starej Vodička zpíval. A moc mě mrzí, že jsem tenhle film neviděl dřív. Je v něm totiž tolik věčné pravdy, že vás to pohladí na duši.

Slečna Marplová - Karibské tajemství (2013) (epizoda)

Moc pěkné a věrné předloze, což oceňuji, protože u Agathy většinou není třeba nic "moderně vylepšovat". A Julie McKenzie působí jako slečna Marplová věrohodněji než Geraldine McEwan.

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Excelentní závěr série, excelentní Suchet, předávající vše do rukou té jediné pravé Spravedlnosti. Zfilmování ještě předčilo předlohu. Bravo! A také smutek, že žádný další díl už nebude. Ale všechno jednou skončí. Kéž bychom i my při té naší oponě mohli říci: They were good days. They have been good days.

Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda)

Celkem věrné předloze a brilantně natočené, dokonce v Greenway Estate, domě, kde Agatha Christie bydlela a jeho okolí, vč. loděnice. Důstojné zakončení (film byl natočen jako poslední, i když tím posledním příběhem i filmem v televizi je Opona) celé "Suchetovské" série. Díl, ze kterého by jistě měla radost i samotná paní Agatha.

Agatha Christie's Poirot - Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (epizoda)

Tak tenhle díl 13. série je nejméně povedený. Spojení pěti Herculovských úkolů (tj. pěti povídek) do jednoho příběhu a filmu je dosti násilné a působí velmi strojeně. Jediným, kdo přes to všechno zůstává nad věcí, je - jak jinak - David Suchet.

Bella (2006)

Film k přemýšlení, film jakých není mnoho, každý "zásek" našeho života má své řešení. Většinou ne to naše...

Vraždy podle Agathy Christie - Smysluplná vražda (2013) (epizoda)

O poznání lepší než filmy s původní francouzskou dvojicí (Larosiere a Lampion), na které se už ani nedalo dívat. Zejména humor je daleko inteligentnější, a i když dochází ke změně proti knize, dá se to snést. Uvidíme jak budou vypadat další díly.