Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Kmotr

Kmotr (1972)

Kmotr (Godfather) – 5*.Tento film jsem viděl pár dnů po přečtení výborné Puzovy knihy a musím říct, že naprosto předčil mé očekávání. Film má naprosto skvělou atmosféru 40. a 50. Let a velice kvalitní scénář, který se snaží držet knižní předlohy. Herecké výkony Marlona Branda a Al Pacina jsou excelentní. Film Kmotr mě v průběhu sledování doslova přikoval do pohovky. Je to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem měl možnost vidět.

Zachraňte vojína Ryana

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Zachraňte vojína Ryana (Saving Private Ryan) - Tak toto je zaslouženě jeden z nejlepších válečných filmů! Výborné herecké výkony, bezva válečné akce atd... Naprosto dokonalý film, který vás svým dějem strhne a nemůžete se zvednou z křesla...5*

Tanec s vlky

Tanec s vlky (1990)

Tanec s vlky (Dances with Wolves) – 5*. Tak filmy tohoto typu velmi miluji. Sice je trochu dlouhý a vydržet 3 hodiny bylo trochu úmorné. Tanec s vlky má neuvěřitelně krásný děj, ale smutný konec. Proto jsem trochu váhal mezi 4 a 5*. Tradičně výborný herecký výkon Costnera. "Ten co Tančí s vlky" je prostě skvělý, proto nakonec dávám 5*.

Gladiátor

Gladiátor (2000)

Gladiátor je velkolepý historický film režiséra Ridleyho Scotta, který jsem viděl před časem a rád se k němu vracím. Ne nadarmo se stal jedním z nejúspěšnějších filmů vůbec a také je dosud nejnavštěvovanějším filmem nejen režiséra Ridleyho Scotta, hlavního představitele Russella Crowea, ale i Joaguina Phoenixe (Commodus). Ale hlavně role Russelovi opravdu seděla a byl v ní výtečný. "BRAVO MAXIMUS"...5*

Nespoutaný Django

Nespoutaný Django (2012)

Nespoutaný Django (Django Unchained): Tak k tomuto filmu musím poznamenat, že to co je dovoleno Quentinu Tarantinovi, není dovoleno žádnému jinému filmaři - čistě proto, že šílený samouk pořád skvěle baví. I když se opakuje a hlavně čím dál víc neví, kdy přestat. Titulní hrdina snímku Nespoutaný Django, bývalý černošský otrok zachraňující svou ženu z okovů, se takříkajíc utrhne ze řetězu teprve v poslední a nejméně záživné části. Zato režisér dává vlastní nespoutanost najevo od prvního záběru, zvěstujícího, že tahle podívaná potřebuje pořádně velké plátno. Neboť western rovná se prostor... Skvěle herecké výkony Christophena Waltze a Jamie Foxxe...5*

Hra

Hra (1997)

Hra (Game): Tak toto je velice dobře natočený a originální thriller. Skvělá tajemná, napínavá a paranoidní atmosféra, která filmu neskutečně pomáhá k jeho naprosté dokonalosti. V tomhle filmu rozhodně nechybí ani bezchybně propracovaný scénář, skvělí herci, hlavně Michael Douglas a samozřejmně výborná režie. Naprosto skvělé zakončení filmu který neskutečně graduje... 5*.

Temný rytíř

Temný rytíř (2008)

Temný ratíř (Dark Knight): Navzdory své pošpiněné pověsti po událostech z "Temného rytíře", ve kterém na něj padla vina za Dentovy zločiny, považuje Batman za nutné, aby pomohl policii, jež se snaží zmařit Baneovy plány na zničení města...Režisér Christopher Nolan se vrací s poslední částí trilogie, kterou odstartoval snímek "Batman začíná" a následoval superúspěšný "Temný rytíř". Od chvíle, kdy Batman zmizel v temnotě noci, uplynulo už osm let a během okamžiku se proměnil z hrdiny v uprchlíka. Padla na něj vina za smrt Harveyho Denta, a obětoval tak vše pro vyšší dobro, ve které s komisařem Gordonem tolik věřili. Na nějaký čas lež fungovala, když byla kriminalita v Gothamu rozdrcena silou Dentova odkazu. Vše se ale změní příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Ovšem ještě nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy, jenž má s Gothamem nelítostně zlostný plán. To vyžene Bruce z jeho dobrovolného exilu. Jenže i když si znovu nasadí svou masku a kápi, nemusí na Banea stačit...5*

Nesmiřitelní

Nesmiřitelní (1992)

Nesmiřitelní (Unforgiven). Skvělý drsný western z dílny Clinta Eastwooda, se vším co k dobrému westernu patří. Výborní herci a pravdivé zachycení reálného života divokého západu. Gradující průběh filmu s perfektní přestřelkou na závěr. Film který vám zůstane dlouho v paměti. Dávám plný počet 5*.

Tenkrát na Západě

Tenkrát na Západě (1968)

Tenkrát na Západě (Once Upon a Time in the West) - Tak toto je dle mého názoru naprosto zaslouženě jeden z nejlepších westernů jaké jsem kdy viděl ! A samozřejmně 5*.

Wind River

Wind River (2017)

Wind River - tak to bylo něco... Perfektní po všech stránkách, režie, herecké výkony, nádherná příroda, mrazivě napínavý příběh, který je natočený, až neuvěřitelně podle skutečného příběhu. Po skončení filmu, který famózně graduje, jsem chvilku seděl v němém úžase. "Bravo" a naprosto jasných 5 * !!!

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama