Dej mi své jméno (2017)

Príbeh po ktorom sa dá na túto komunitu ľudí pozerať úplne inak ako predstavujú predsudky voči ním. Aj keď neobľubujem tento žáner filmov, ale tento nezanechá človeka chladným. V prvom rade treba vyzdvihnúť hercov za bravúrne presvedčivé výkony na čele s Timothéem Chalametom, ktorý by si bol zaslúžil aj Oscara, ale taktiež aj Armie Hammer nezaostáva. Skvelý James Ivory a Luca Guadagnino dodali filmu hlbokú myšlienku, prostredie Talianska a skvelá hudba od Sufjana Stevensa dodáva filmu ešte niečo viac. Mne dokonca vôbec neprekážal ani ten zdĺhavý pocit prvej hodiny, práve naopak, pozerať ako majú Elio a Oliver k sebe stále bližšie a bližšie sa filmu hodilo. Michaelov Stuhlbargov monológ o homosexualite veľmi citlivý a záverečný obraz Elia smutný a zároveň emotívny, po ktorom tento film beží stále v hlave. Čím ďalej tým viac sa len utvrdzujem, že tento film má všetko to, čo by mal mať Oscarový film. Pre mňa najlepší film roka 2017 a je len škoda, že to nedotiahol až do konca....„You are the only person I’d like to say goodbye to when I die, because only then will this thing I call my life make any sense.“

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Jeden z najlepších sitkomov vôbec, vždy si ho rád pozriem aj po niekoľko násobnom pozretí. Super.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Slovo Krampus, historky a všetko možné okolo toho, už len z toho človek čaká dosť obstojný horor. Ono sa to aj mohlo podariť, ale koniec koncov ten efekt nenaskočil. Keby neviem na začiatku čo pozerám, myslel by som si, že to je rodinná komédia ako každá iná. Do polovice to vyzeralo ako vážny horor, bolo tam aj napätie. No ale potom to už prišlo, miestami až trápne scénky, tie vtipné scénky k tomu podľa mňa nepatrili. Agresívny anjel, medveď, medovníky, vraždiaca húsenica alebo čo to bolo (mimochodom otrasný kostým), pomocníci Krampusa to docela zaklincovali. Koniec bol celkom zaujímavý, nie vždy platí na konci všetko dobré a som rád, že to neskočilo pri tom, že to bol všetko len sen. Ale tak či onak, ten koniec tam vôbec nemusel byť. Keď som videl trailer, čakal som oveľa alebo oveľa viacej. Je to veľká škoda, lebo téma je dobrá nato, aby bol z toho super horor, ktorý by si každý opäť rád pozrel. Pravdu povediac, sčasti ma to bavilo, chcel som to určite dopozerať ako to všetko skončí. Celkovo taký zvláštny pocit z toho, boli tam aj dobré scény, aj zle. Keby nevybrali taký žáner ako vážny komediálny horor, ktorý nejde dokopy, ale vážny horor tak to mohlo vyjsť na výbornú. Keď sa nato spätne pozriem bohviečo to nebolo, ale vzhľadom k tomu, že som mal záujem to dopozerať do konca dávam 3 hviezdičky.

Jigsaw (2017)

Po dlhej odmlke pokračovanie Sawa a môžem povedať, že to stálo za to. Najskôr som sa bál toho, ako to všetko zakomponujú vzhľadom na poslednú čas a podľa mňa sa im to podarilo. Napätie v celom filme, počas celého film som sa nenudil a čakal som ako sa všetko vyvinie. Do poslednej minúty mi nebolo celkom jasné, kto za tým všetkým stojí a ako hovorím všetko to pekne do seba zapadalo. Trochu to možno ale zmiatlo a človek sa musel pozastaviť, že ako to vlastne bolo. Samozrejme, že boli aj lepšie časti, to je pochopiteľné. Ale za mňa super, nenudil som sa ani len na sekundu, pokračovanie rozhodne vyšlo.

Sněhulák (2017)

Knihu som síce nečítal, ale vzhľadom k tomu čo som počul o knihe, som sa rozhodol pozrieť tento film a čakal som, že to bude jeden z najlepších aký som kedy videl. Očividne sa im to ale až tak nepodarilo, súdiac na knihu. Chýbala mi tam väčšia akčnosť, viac vrážd, viac snehuliakov Miestami mi to prišlo príliš zdĺhavé, čo viedlo takmer až k nude. Výborná bola celá atmosféra filmu, hlavne prostredie, krajina tomu dopomohli. Keď to mám hodnotiť ako celok, tak odporúčam pozrieť, hlavne pokiaľ ste nečítali knihu, inak film možno trochu sklame. Ale inak super, až na tu akčnosť.

Naši (2016) (seriál)

Prvé 2 časti som si pozrel a môžem povedať, že odvtedy ma to ani náhodou neláka pozrieť si to opäť. Veľká škoda, že to nie je na štýl the middle (taká obyčajná rodinka) bolo by to omnoho lepšie.

Vo štvorici po Slovensku (2012) (pořad) odpad!

1 séria bola super, poukazovali na krásu Slovenska. Od 2 série sa to stalo ale trápnym hodinovým divadielkom. Všetko sa točí len okolo "známej štvorky", ktorí sú tak vtipní, že normálne odpadávam. Škoda, že to nepokračovalo štýlom ako 1 séria, nuž stal sa z toho odpad :))

Switch (2011)

Nečakal by som, že francúzsky thriller ma bude baviť, vzhľadom k tomu, že celkovo francúzske filmy obchádzam. Pre mňa teda v pohode thriller, docela dosť napätia, skvelá atmosféra. Chybička je zrejme len tam, že to bolo podľa mňa až moc prekombinované (pár vecí možno aj nereálnych) S koncom sa mohli aj o niečo viac pohrať, moc rýchly koniec. Taktiež by som možno očakával na konci ako Sophie žije po tejto skúsenosti atď. ale to by už predsa len možno stratilo šmrnc. Určite si ho zapamätám a po niekoľkých rokov si ho určite s radosťou pozriem. Zostal mi v pamäti.

Úkryt (2002)

Skvelý thriller, toľko napätia.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Detstvo, seriál aj po niekoľko násobnom pozeraní stále neomrzí.