Ed.

Česko

<< předchozí 1 2
    • 17.3.2016  20:53
    Strašidelný hrad (2006)

Nikdy jsem nepoužil hodnocení odpad, vždy sem to bral jako že aspoň snaha, tady to je už opravdu mimo hodnotitelný rámec!

• 5.10.2015  13:34
    Fotograf (2015)

Film nikoho k ničemu nenutí, Roden zahrál bravurně nezadatelnou roli originálního individualisty Saudka. Nikde se netlačilo na pilu a jen malinko se nadzvedl přehoz, zakrývající bouřlivý ale i těžký život Saudka, pro mě oddechový film, byl sem zvědavý a něco málo bylo ukojeno. Nemělo to ambice velkofilmu, jen taková lehčí svěží záležitost, rád se na film podívám znovu.

• 13.10.2014  08:09
    Konečná (2013)

V tomto filmu se Arnold nepředvedl, prostě byl statický a věk na něm je znát v míře více než velké. Ovšem kvůli němu jsem si to novu nepustil, v tomto filmu se mi líbila jedna vedlejší role, kterou zahrál Johnny Knoxville, kdo znáte jeho působení z Jackass, tak potvrdíte, že nezklamal a byl sám sebou, scénář mu dal prostor být ujetý a on toho náležitě využil. To je jediný důvod proč dám tři hvězdy, jinak by byl film tak s bídou na jednu.

• 21.7.2014  22:02

Takové nenáročné povídání, stále se to sune kupředu. Dá se na to dívat stále dokola a pokaždé to bude jiné. Takže pro mě zajímavý snímek :-)

• 9.3.2014  21:45
    Na druhý pohled (TV film) (2014)

Nic jsem nečekal, ale nemohl jsem se odtrhnou. Klidně unesu reprízu, film co mi nevadí dvakrát je na 4 hvězdy. Mělo to i nápad, ne moc složitý ale v komorním TV podání toho bylo akorát.

• 6.3.2014  23:35

Hned v úvodu Němci kropí z aktuálního Ruského kulometu, moderní zbraně se v záběru objeví mnohokrát, technika z překližky, interiér obrněného vlaku nedrží pohromadě dekorace je vratká. Technika si není podobná a zbraně jsou v záběrech zaměněné. Příběh je slabý a dost vázne, snad jediné pozitivum, čistý obraz. Maximum možného jsou dvě hvězdy za snahu! (přehodnotil jsem původní hodnocení, neměl sem si to pouštět podruhé :-) )

• 1.3.2014  19:42

není to špatné a nebýt v posledním záběru lehký kulomet vz.26 dal bych hvězd i pět :-)

• 4.2.2014  18:38
    Majestic (2001)

Nemá to slabý obsah, jak všichni chtěli uvěřit a jak je to semklo a vlilo život. Je to romantika ale uvěřitelná, ano sem tam se zdál film zbytečně natahovaný ale to se mu dá odpustit, příběh městečka jehož syny a budoucnost vzala válka drží děj pohromadě. Takže po slabším začátku hezký nástup a finále s dobrým koncem, na to se dá dívat víc než jednou a takový film večer nepokazí. Překvapil Jim Carrey, žádná stupidní mimika a vynucené xichty žadonící o úsměv, v tomto filmu opravdu hrál! Za mně plný počet, po hodně filmech jeden co si budu dlouho pamatovat.Nemá to slabý obsah,

• 27.1.2014  20:47
    Angel-A (2005)

Nečekal jsem moc, teda po tom co jsem četl ty komentáře. Docela mně to překvapilo je to dívatelné a co víc i se mi to líbilo, tedy film. Co se mi naprosto nelíbilo, byl dabing hektolitry močůvky v podobě hovorové češtiny, plné špatného pádování, časování atd. Jestli si takto někdo představuje Český jazyk, tak to bude lépe sledovat filmy v ruštině!

• 26.1.2014  00:20
    Kameň (2012)

Sergej Světlakov ukázal že není jen komik (ale jako komik je opravdu dobrý) Film plynul a co mně překvapilo neměl banální předvídatelné zakončení, vlastně vždy když jsem si myslel že vím dopředu co bude, bylo to minimálně jinak než jsem si myslel. Postavy ve filmu si to odehráli a ponaučení- za každé svinstvo co uděláme se nám může někdo pomstít, kdo je slabý dnes nemusí být slabým navždy!

• 24.1.2014  12:46
    Samka (2011)

Taková pohádka vcelku o ničem, no v době ufonů a jiných podivností, se toto drží při zemi. Asi by to chtělo více propracovat scénář a doplnit více humoru, když to má být komedie.

• 23.1.2014  21:59

Velice povedené, můžu to pořád dokola, hezky zachycená doba.

• 23.1.2014  21:36

Tak na tento film jsem byl patrně naladěný, bylo to silné ale bylo tam dost prostoru pro vlastní představy, v mezerách děje. Velice silné a svobodné ztvárnění, pro mě bez výhrad.

• 23.1.2014  15:03
    Daredevil (2003)

Vezmeme li spidermana, batmana a supermana, protáhneme li je mixerem a přidáme li hodně PC efektů, vznikne Daredevil, postavy ve filmu jsou jedna akčnější než druhá, náznak příběhu se ztrácí v závalu chaosu. Je to takový sériový produkt, něco jako ze seriálu akčních hrdinů Made-in Hollywood. Práce odvedená dobře, obsah kýč.

• 23.1.2014  10:58

Když jsem to jako kluk na čb. Telce viděl poprvé, tak se to zapsalo hluboko do duše. Slovo soudruh mně nerušilo, oslovovali jsme tak povinně učitelé a i jiné kádry, naopak oslovení pane-paní bylo jaksi rušivé až nepatřičné. Film jistě má i politický rozměr, ovšem ten lze přehlédnout a to díky reálně ztvárněnému lidskému rozměru. Prostí lidé vtaženi do války kterou nechtějí, s nepřítelem kterému nestačí jen je podrobit ale cílem je vyhladit do posledního, ano k tomu je potřeba i u obyčejných lidí, nekompromisní postoj a nasazení ze hranice chápání (fanatizmus?). Nakonec válku vyhrávají prostí lidé, umírají v ní a v tomto filmu se postavy podělí o své každodenní starosti s divákem.

• 22.1.2014  19:22
    Karcoolka (2005)

Větší ptákovinu jsem nepotkal, ale zase jsem se zasmál, tak nevím?

• 22.1.2014  18:59
    Apoštol (TV seriál) (2008)

Vynikající seriál, plno nápadů a zvratů. Děj je sice obsáhlý ale docela to nepostrádá lidský obsah, je tam plno osudů, takže se to kompenzuje.

• 22.1.2014  18:55

Jsou i lepší filmy, ale jako oddechovka je to dobré, nic jsem nečekal a pustil jsem si to už několikrát.

• 22.1.2014  18:50
    Gibel imperii (TV seriál) (2005)

Tento seriál je plný děje, stále se něco řeší, stále probíhá detektivní práce. Hlavní postavy mají charakter a každá má nějakou to dovednost (specializaci) která ji jasně profiluje, tím pádem je film protkán postavami jež si snadno pamatujeme. Film má nádech reálné historie ale nezdá se být tendenční, prostě popisuje děj bez příkras. Velice hezkou roli ztvárnil Baluev Alexander, kdy jakožto jednoruký důstojník vedl skupinu vyšetřovatelů, bližší seznámení s postavou přinese plno informací a připomene i Rusko Japonskou válku. Rozhodně bych připomněl herce Makovetskii Sergey, v tomto filmu se ho nesnažili nacpat do role drsňáka a tak mohl ukázat jednu ze svých vyrovnaných, klidných a laskavých postav.

• 22.1.2014  18:34
    Trestný prapor (TV seriál) (2004)

Velice povedené zpracování, má to děj i obsah, snad jediná výtka jsou zagrad adrjady. Podle veteránů z trestných praporů nic takového neVelice povedené zpracování, má to děj i obsah, snad jediná výtka jsou zagrad adrjady. Podle veteránů z trestných praporů nic takového neměli, zbabělce si řešili samy a takový výklad prý velice snižuje hodnotu jejich obětí a odvahu.měli, zbabělce si řešili samy a takový výklad prý velice snižuje hodnotu jejich obětí a odvahu.

• 22.1.2014  14:33
    Revizoři (2003)

Velice hezký film, uzavřené prostředí metra je netradiční kulisou pro děj. Vše je přirozené lidé jsou jako v reálu, protivní, sprostí a agresivní. Je to jako přenést ulici do filmu, není tam nic co bychom neznali a přitom nás to vždy zaskočí.

• 22.1.2014  14:22

A mně se tato filmová akční pohádka velice líbí, prostě Ruský lidový loupežník v podání Ivana Ochlobystina je velice zábavný, překvapením je Badyuk, Sergey Ruský atlet Ukrajinského původu, bývalá voják, příslušník Spetsnaz GRU . Od roku 1990, voják z KGB - FSB Ruska v 1990-1995 kadetů vyšetřovací fakulty Vysoké školy KGB ( FSB akademie ) v letech 1995-1997 operativní důstojník z FSB . Tak takakový člověk ve filmu překvapí. Velice hezky se doplňují s Evgeni Stychkinem a jejich popichování vede celým příbjehem. Samozřejmě nechci opomenout ani Fandera Oksana O. Která jim sekundovala a myslím že velice úspěšně, celkově je Slavík Loupežník zastávající se chudých, něco jako Juraj Jánošík ale v moderní době, malinko bezcitný k nepřátelům, přímočary v jednání a sdílný s prostým lidem, Ruský bohatýr jako z bajky.

• 22.1.2014  14:03

Velice hezká pohádka, můžeme si vzít inspiraci. Volně vychází z dějin takže je částečně naučná ale příběh se nenechá svázat realitou. Je to i boj starého a nového božstva, kouzla a mystika dávají pohádce další rozměr. Závěrečná píseň od skupiny Lube je velice hezká a umocňuje zážitek.

• 22.1.2014  13:13
    Bear's Kiss (2002)

Tento film nebude pro každého, je to iluze, těžko uchopitelný sen. Medvěd se mění na muže a děvče co se o něj stará s ním naváže vztah, samozřejmě to není jednoduché a komplikuje se to víc a víc. Špatně zaškatulkovatelný film, ale rozhodně hezký. Dobrá hudba ve filmu se také cení ,-)

• 22.1.2014  13:07
    Brat 2 (2000)

Ne vždy musí být dvojka nudná a prázdná, je pravda že pro pochopení vztahů ve dvojce je potřeba shlédnout jedničku. Nově rozehraný příběh, ve kterém se setkají veteráni a navazují na staré přátelství je přetržen násilnou smrtí jednoho z nich. Pak už Danila (Sergej Bodrov ) pevně uchopí otěže a příběh směřuje k odplatě! Velice zajímavě se rozehrál i jeho bratr ztvárněný Viktorem Suchorukovem, v jedničce mu scénář nedal prostor, ve dvojce to rozbalil, naprosto přirozeně ztvárněný buran s talentem řešit krizové situace a improvizovat. Ve dvojce jim byl poskytnut vcelku vyvážený prostor a tak pro mě má film dva hlavní hrdiny. Ano dvojka stojí za zhlédnuti.

• 22.1.2014  12:59
    Bratr (1997)

Dnes již v Rusku kultovní film, Sergej Bodorov v roli veterána, co toho moc nenamluví, není ztělesněním akčního hrdiny západu, ale není dobré ho naštvat! Jeho postava se umí zlehka pohybovat v nelehkém prostředí, někdo tvrdí že ta postava je jednoduchá, i to je názor. Podle mně skoro splynula s prostředím, odlišnosti jsou patrné až ve chvílích kdy se rozehraje. Bodorov má jasné charizma a to vtiskl i své postavě, krom vzdoru je to i jasně individuální hráč ve hře života. Jako většina Rusů je postava přirozeně družná ale tvrdá a nesmlouvavá. Tento film je velice osobitý a určitě zaujme lidi bez předsudků k Ruské kinematografii.

• 22.1.2014  12:48
    Mrtvý muž (1995)

Patrně můj nejoblíbenější film, ač míněn jako parodie westernu, nakonec až brutálně reálný. Postavy ve filmu jsou syrové a surové, snad každá z hlavních postav má nějakou úchylku. Johnny Depp exceluje a díky tomuto filmu mně na sebe upozornil. Příběh bez šťastného konce, plný zvratů a omylů. Šel by okomentovat slovy ve špatný čas na špatném místě ale opak by byl pravdou, ve správný čas na správním místě a hned máme 121 minut napínavého sledování, které umocní hudba Neila Younga. Tak taková hudba mi ve westernu chyběla.

• 22.1.2014  12:47
    Vodonoš (1998)

Ano kritici říkájí že od Adama Sandlera to byl sporný výkon, ale po stránce příběhu je to milá komedie o hloupoučkém naivkovi, který náhodou prorazí. Myslím že naděje na to že bude lépe, nemůže nikoho urazit a tou nadějí je tento film prostoupen. Člověk se nemusí vzdát sám sebe (čepování H2O) proto aby získal přátele a životní lásku. Jako oddechovaka docela dobré.

• 22.1.2014  12:47

Tak tento film ani Colin Farrell nezachránil, z filmu jsem vyvodil pouze to že Bobby se nevymaní ze závislosti na Jonathanovi a jejich vztah uvázl na mrtvém bodě. Třetí postava Clare je spíše jen do počtu, děj jako by nenavazoval, příběh se rozpíjí a v závěru má nejasný konec. Ta modřina co Jonathanovi nemizí se zdá být náznakem HIV což asi scénárista pojal jako trest za jeho promiskuitní chování. Takže po odchodu Carel je jejich budoucnost více než nejistá a příběh tak zůstal otevřený. I tak jsem rád že jsem ho viděl jiný úhel pohledu se vždy hodí.

• 22.1.2014  12:46

Tento film po dvou předchozích, svéráz lovu-rybolovu, mi připadá docela unavený, od důvěrně známých postav by člověk čekal více, opak je pravdou, předvedli méně. Netvrdím že se nedá pobavit, jen už to není ono. Národní politika nebude dostatečně pevným nosným tématem které by udrželo pozornost diváka, děj se chvílemi drolil a záplaty v podobě hbitě dodaných vtipů to nezpravilo.

<< předchozí 1 2