Isabella.M

Isabella.M

• 27.4.2015  20:39
    Spider-Man 3 (2007)

Také priepastné hodnotenie oproti predchádzajúcim dvom ma dosť prekvapilo. Ja som sa veru bavila ohromne - Peter ako totálne trdlo, čo si nevidí ďalej od nosa. Jeho najlepší ex-kamoš-pomstiteľ, ktorý z neho chce urobiť sekanú (a že mu to ako záporákovi sluší). Parkerova zmena na temného hajzlíka absolútne maximálna, jeho nafúknuté ego prinieslo štedrú dávku humoru. Plus ďalší dvaja záporáci, ktorí sa nášho hrdinu-nehrdinu (vyberte si) snažia odkrágľovať? Má to príbeh a osobitosť. Čo viac si želať? Možno len pokladám za plus, to čo iní vidia ako hendikep. A áno, zlý Parker je dokonalý, až na hroznú ofinu. Ale proti gustu...

• 7.3.2015  11:30

Večne nevyspatá Alica s kruhmi pod očami a milo bláznivý ryšavý klobučník....mi na konci filmu nečakane zlomili srdce. Zrejme sa zrodil čudný a bizarný nevedomý shipping. Ale krásny.

• 7.3.2015  11:23
    Yeonaesepo (TV seriál) (2014)

Chvíľu som sa musela uisťovať, či nedávam vysoké hodnotenie kvôli obľúbenému hercovi, ale myslím, že nie :). Veľmi krátka záležitosť, ktorá napriek tomu oplýva celkom peknou myšlienkou a jemným humorom. Veď každý cit, ktorý nepoužívate, tak trochu odumiera.

• 7.3.2015  11:11
    Cheongookeui namoo (TV seriál) (2006)

Nie, nie a ešte raz nie. Srdcervúca tragédia od začiatku do konca. Toľko, čo sa naplakala hlavná postava, sa jednoducho už nedá brať s nadhľadom ani omylom. Mladučkú Park Shin Hye som tu kvôli tým potokom sĺz až ľutovala. Keď sa ma pokúšajú citovo vydierať, moje srdce sa zatvrdí, ako v tomto prípade. Posledné diely som so sebazaprením preklikala. Už nikdy viac.

• 7.3.2015  11:02
    Ai Shang Liang Ge Wo (TV seriál) (2014)

Dorama sa statočne "naťahuje" za štyrmi hviezdičkami, ale akosi jej k tomu ešte niečo chýba. Príbeh aj celé podanie príbehu stojí a padá na postave Lu Tian Xinga/ Xiao Lu, ktorého sa (opäť veľmi úspešne) zhostil Aaron, ktorý svojou postavou strháva pozornosť na seba. Musím uznať, že tá rozpoltenosť bola fakt niečo - postavy boli zahrané tak schizofrenicky odlišne, že som občas mala vážny problém stotožniť ich s jedným hercom ;). Tradičné kancelárske klišé nebolo otravné, ale ani nejak nepútalo. Čo mi vážne vadilo, bolo herectvo-neherectvo hlavnej herečky Tie Li, ktorej zúfalo chýbala mimická škála pre vyjadrovanie niekedy aj tých najzákladnejších emócii. To kvalitu seriálu dosť znížilo, chémia podľa môjho súkromného názoru medzi nimi tiež tak celkom nefungovala. Beatrice Fang bola v tomto smere neporovnateľne lepšia, ale mrzí ma, čo tvorcovia z jej postavy nakoniec urobili. Oproti Just You celkovo prehráva, hoci v niektorých momentoch musím uznať, veľmi príjemne prekvapila.

• 14.6.2014  23:36
    Dou Niu. Yao Bu Yao? (TV seriál) (2008)

Taký akýsi priemer. Body strhávam najmä za to, že produkcia má diváka očividne za blbca, ktorý si nepamätá, čo sa stalo pred 5 min. Flashbackov tam bolo, akoby ich búrka nasekala, až to bolo nepríjemné. Mike hrá ďalšieho Ahmona a Hebe drsňáčku, párik sa časom zunuje, všetko ide akosi v jednom kole. U mňa to zachránil Lee Wei, za ktorého dávam 3* všetkými desiatimi.

• 14.6.2014  21:21
    Ai jiu zhai yi qi (TV seriál) (2009)

Taká zlatá milá rozprávka, niečím mi pripomínala Devil Beside You. Rainie bola v úlohe tichej Momo výborná, úplne som si tú postavu zamilovala, bola taká "iná" ako zvyčajne hráva, je to proste pani herečka. Jiro fajn herec, rola mu sadla, bez debaty. Proste chuťovka na posedenie pri čajíku na letný podvečer ;-)

• 14.6.2014  21:17
    Yuan lai shi mei nan (TV seriál) (2013)

Možno som nemala práve správnu náladu, ale vôbec ma to nechytilo. Zrejme nebudem veľmi na "crossdressing" žáner. Hlavná herečka mi po čase začala liezť na nervy s tým svojím "tlačením na nos" a hlavne tými sebaspytujúcimi otázkami hodnými 2. triedy na základke. Hlavný párik ma tiež nejako nezobral, Jiro Wang mi už v roli háklivej superstar príde asi trošku otrepaný. Seriál som popreskakovala, ako to len šlo. Nevidela som kórejskú verziu, neporovnávam.

• 14.6.2014  21:11
    Kgotboda namja (TV seriál) (2009)

Škrípem zubami, že som túto verziu nevidela ako prvú. Emcóie by boli oveľa silnejšie a netrpezlivo by som čakala na koniec. Aj keď to tak zo začiatku nevyzeralo, je to v mnohých smeroch lepšie, než japonská verzia. Ale ani tá nie je na zahodenie, to v žiadnom prípade. Kórejci ale akosi lepšie vedia využiť moment prekvapenia v deji a celkovo vedľajšie postavy boli rozpracované hlbšie. Konieckoncov, napomohla tomu aj dlhšia minutáž dielu a vidieť, že tvorcovia nešetrili námetom. A už chápem, prečo sa Lee Min Ho evidentne nepotešil nie celkom úspešne napísanej postave Kim Tana v Sangsog Jadeul - Goo Jun Pyo sa proste nedá opakovať.

• 12.6.2014  19:01
    Zhan Shen (TV seriál) (2004)

Aj keď zmes drámy, romantiky a záhad nemusí byť niekomu pochuti, podľa mňa výborné výkony. Barbie Hsu ma teda vie rozplakať. Celkovo je dej tak posplietaný z ľudských osudov, že je takmer nemožné niečo predvídať. U mňa z postáv jednoznačne kraľuje Fang Tong Dao. Geniálny blázon, čo ma nikdy neprestane baviť.

• 6.6.2014  16:26

Tento "oficiálny" vstupný lístok do sveta kórejských doram ma konečne zobudil a konečne som zase raz nedýchala a nespala. Napriek tomu, že Lee Min Ho sa s postavou očividne nestotožnil (čo mu ani nevyčítam, Kim Tan mi liezol na nervy), Park Shin Hye, bola uplakaná asi ako vždy, už som to akceptovala, mám ju rada aj napriek tejto zvláštnosti. Postavy Rachel a Young Do mi zo začiatku poriadne žrali nervy, ale ohromne ma postupom deja začali prekvapovať a dopozerala som to kvôli nim. Je to zlaté, ale aj intrigánske, o silných, ale aj zlomených ľuďoch. Zaujímavé vzťahy: Young Do & Eun Sang, Won & Kim Tan. Určite bude z mojej strany reunion.

• 25.2.2014  10:06

Milé, podarené, tak krátke, že sa tam nemá čo pokaziť. Príjemná oddychovka na nedeľné popoludnie, kde títo dvaja šarkani hrajú aj niečo normálnejšieho (najmä Show Luo, v prvej polke Hi, my sweetheart sám osebe prakticky nepozerateľný, - nie som proti ázijským bláznovstvám, mám ich rada, ale toto už prekročilo moje únosné hranice)

• 25.2.2014  09:56
    Hai pai tian xin (TV seriál) (2009)

Veľmi, veľmi, veľmi nerada takto prehodnocujem, ale nie je vyhnutia. Neviem, čo sa prvýkrát stalo, ale druhýkrát ma to úplne strhlo do víru deja. Aj keď je Lin Da Lung taký päťkorunový blbec, všetky postavy sú výrazné, priam kontrastujú a to dodáva celému deju farbu. Zápletka, čo sa len tak nevidí. Je to proste unikát svojej vlastnej kategórie, nezaraditeľný a jedinečný. Koniec si mohli skutočne odpustiť a za to aj hviezdu strhávam, lebo keď sa vydala za tú otrasnú parochňu a nie za normálneho človeka, to mi bolo až nevoľno. Ako obrovská machuľa na konci krásneho listu. Odhliadnuc od toho - najemotívnejšie prežitá scéna bola pre mňa tá s taxíkom a tiež to, že Ho Yen Feng prejavil aj iné emócie, než len bezhraničné pochopenie. Smiala som sa, plakala, vnútorne prežívala. Skutočne to mnou pohlo. Možno som objavila niečo skrytejšie pod povrchom, ktovie?

• 13.2.2014  23:50
    Jiu Shi Yao Ni Ai Shang Wo (TV seriál) (2013)

Čo dodať? Proste "kawai" dorama, fejsy hlavných predstaviteľov niekedy absolútne na nezaplatenie, u mňa vyhráva jednoznačne Aaronov podozrievavý pohľad. (Mimochodom, Aaron má fakt talent, výborne hrá a nenecháva za seba pôsobiť len svoju "srdcolámačskú" krásu. Miestami sa mi zdalo, že to vážne ťahá on a nedočkavo som čakala na jeho znovuobjavenie na scéne). Zabavila som sa pri tom a dúfam, že nie naposledy. Výborný soundtrack, páčili sa mi asi všetky songy, čo sa mi ešte nestalo. Dean hrá takého super kamaráta do dažďa, len antagonistka Jia Yu občas pôsobí na mňa ako škrípanie nechtami po tabuli.

• 13.2.2014  23:43
    Zettai kareši (TV seriál) (2008)

Nech si hovorí každý čo chce, uprednostním TW verziu. Spracovanie super, ale len na ten japonský spôsob. Zaujímavo vyniká medzi ostatnými J-doramami, ale u mňa v súboji s taiwanským spracovaním prehráva (áno, som zaujatá, TW verziu som pozerala ako prvú a rozhodne som sa bavila viac). Mokomichi Hayami by musel zapracovať na svalovej hmote, aby som vážne zvažovala, takto pripomínal len chutné a trochu smiešne šteniatko. Napriek tomu – tu viac znesiem hlavnú hrdinku a obdoba Zong Shiho (Soshi) nie je taký „moula“. Na druhej strane, herecké výkony ako také veľmi dobré a záver ma dojal, hoci som to nepredpokladala, pretože koniec už poznám. Trochu to pokazilo to Nightovo "znovuoživenie" a zbytočne natiahlo tú agóniu konca. Ale určite ešte niekedy pozriem.

• 13.2.2014  23:39
    Teď a tady (2012)

K tomuto filmu, som prišla, ako sa hovorí „ako slepé kura k zrnu“, s tým, že som vôbec netušila, o čo kráča. Prišla som na to celkom rýchlo, keďže hlavná myšlienka je priehľadnejšia, než presklené dvere v Auparku. Dakota ma celkovo rušila tým svojím „egal“ prístupom a vyzerala v tom účese príliš chlapčensky (aj keď musím uznať, že niekedy celkom pôvabne). Našťastie, jej mužský sekundant trochu zmazával jej jedovatý sarkazmus, ktorý kvapkal celým filmom. Sny (ak sa to tak dá nazvať) hlavnej hrdinky ma „dojali“ - radosť z fetovania a kradnutia kreditiek teda rozhodne nezdieľam. Na záver môžem povedať, že ma to celkom zobralo, malo to hĺbku a nebol to doják za každú cenu, zanechalo to dojem a možno preto si to už nebudem musieť pozrieť znova. Napriek tomu, si kladiem (ne)rečnícku otázku: „Aká by bola naša osobnosť a naše činy, keby sme vedeli, že koniec sa neodvratne blíži, príliš rýchlo a príliš skoro?“

• 29.1.2014  21:08
    Titanic (1997)

Zakaždým ma udiví, ako Cameron dokázal rozprávaním príbehu úplne zmeniť vnímanie času u diváka - teda, aspoň u mňa. Nech to pozerám, koľkokrát chcem, vždy mám pocit, že od prvého záberu pod morskou hladinou a upršaným New Yorkom prešlo sotva 15 minút. Napriek tomu film trvá 3 hodiny. Svojím spôsobom, je to geniálne.

• 29.1.2014  21:03
    Jue Dui Darling (TV seriál) (2012)

Veľmi vydarená verzia. Aj po dlhom čase si určite vybavím emócie, ktoré som prežívala počas celého príbehu – od pochybností, čo mám od tohto drámy očakávať, cez spontánne výbuchy smiechu pri tak absurdných situáciách, až boli skvelé až po prekvapenie a spontánne slzy na záverečné vyvrcholenie. A to všetko v intenzívnych odtieňoch. Pri niektorých scénach som až zabudla dýchať. Na rozdiel od Zettai Kareshi som si obľúbila aj vedľajšie postavy – Lei WuWu a jeho situačná komika boli proste na nezaplatenie. Naviac, Jiro Wang ako Night bol neporovnateľne lepší, než v japonskej verzii (ako na pohľad, tak i výkonom), aj keď „female lead“ ma štvala niekedy fakt poriadne. Ale to prepojenie medzi nimi bolo superzlaté.

• 29.1.2014  21:01

Žiadnu búrlivú romancu som nečakala, ale že to bude pomalé a bez výraznejšieho spádu, to tiež nie. A prirodzené prechod medzi udalosťami niekto vystrihal? Mrknem raz – sú tam a nemajú sa radi. Mrknem druhý raz – aha, zrazu láska, ani neviem poriadne, kedy k tomu došlo. Mrknem tretí raz – on odchádza, raz píše, raz nepíše a ona sa hneď hrnie do samovraždy. Naviac, lead couple nemal žiadnu chémiu a iskra zúfalo chýbala, neverila som im tie zamilované pohľady a intímnosti ani sekundu. Nanešťastie. Nebývam k historickému romantickému žánru krutá, ale tento krát jediné, čo ma fascinovalo, boli kostýmy, verše a motýle. Inak čajové - slabé 3*

• 29.1.2014  21:00

Príbeh, ktorý je pre jedného priemernou rozprávkou, môže pre iného znamenať oveľa viac. Ja s otcom sa pri nej vraciame do detstva a rada uverím tomu, že to bolo aj režijným zámerom. Zakaždým objavím niečo nové, najmä vo vtipných momentoch, ktoré som predtým prehliadla. Sledovať boj na kolbišti je jednoducho pôžitok, ktorý je nevšedný a len tak sa nevidí. Je to milé, svižné, rozprávkové a zakaždým ma zamrzí, že Heath Ledger nám už žiadneho rytiera nezahrá.

• 29.1.2014  20:59

Námet mal veľký potenciál a je vidieť, že tvorcovia sa z neho snažili „vytrieskať“ čo najviac. Začiatok je sľubný, nasadzuje vysokú latku a vťahuje diváka do rodiny, ktorá sa statočne snaží vyrovnať so svojím nešťastím. Dej postupne akosi „klasicky“ upadá, ale scéna, kde má Kate sex s krátkou známosťou z nemocnice, mi prišla dosť silená a akosi sa tam nehodila. Čím viac sa film blížil k záveru, tým viac to začalo zaváňať citovou vydieračkou, a ja som preto nemohla uroniť ani slzu. Napriek tomu bol film istým spôsobom strhujúci, najmä výkony Diaz a Breslin boli dobre zapamätateľné. Cez všetky klady, je to za 3+. 12 podmienok dedičstva je pre mňa v tejto kategórii, žiaľ, top.

• 29.1.2014  20:58
    Mluv (2004)

Film, ktorý ma presvedčil, že Kristen Stewart má herecký talent. Škoda len, že Twilight jej umožňoval prejaviť z neho tak málo, ale po zhliadnutí „Speak“ musím uznať, že to evidentne nebola z väčšej časti jej chyba. Úloha znásilnenej tínedžerky jej výborne sadla, rozhodne som verila jej „tichému utrpeniu“, ktoré sa plížilo a presakovalo celým filmom s každým odhaleným „flashbackom“ z minulosti. Posledný kus skladačky vyvrhne nakoniec na povrch celú nepríjemnú pravdu...

• 29.1.2014  20:57
    Most (2003)

Krátkometrážny film, ktorý má v sebe veľkú výpovednú hodnotu. Nielen z toho kresťanského, ale aj z ľudského. Zatiaľ čo existuje nespočetné množstvo filmov, ktoré reflektujú utrpenie Krista ako Božieho syna, „Most“ je jeden z mála (ak nie jediný), ktorý netradične obracia mincu a snaží sa divákovi ukázať, ako trpí Otec. A tiež núti zamyslieť sa, čo by sme v takej existenčnej situácii urobili my. Hoci len hypoteticky a len na chvíľu. Rozumiem ale, že niekomu to nemusí byť po chuti - koľko ľudí, toľko názorov.

• 29.1.2014  20:55
    Xia Yi Zhan, Xing Fu (TV seriál) (2009)

S čistým svedomím môžem povedať, že toto je jeden z najlepších kúskov ázijskej produkcie (ak nie najlepší), ktorý som doteraz mala možnosť vidieť. Od prvých záberov ma dej celkom zobral so sebou na rýchlu a spletitú jazdu ľudských osudov. Séria sa vyhýba gýčovitosti (a celkom úspešne), nalieva si čistého vína a to niekedy poriadne trpkého. Hrdinovia ukazujú aj svoje slabé a horšie stránky, nehrá sa na utopickú strunu a každý z nich počas deja vnútorne dozrieva. Aj keď ma niekedy neustály plač Ady An trochu rušil, Vanness svojím výkonom fenomenálne pozdvihol úroveň série. Vynikajúco sa mu to darí najmä vtedy, keď zápletka naberá nový spád po rokoch. V 16. dieli bol tak desivo presvedčivý, že som som sa skutočne bála spolu s hlavnou hrdinkou. Aj keď je veľká škoda, že v poslednej časti nebol využitý potenciál celej 1 hod a 10 min, ktorá by dodala dielu na dokonalosti. Akoby sa to produkcia snažila narýchlo uzavrieť. Napriek tomu, tlieskam, zaslúžene za 5*