Merlinousek

2 body

<< předchozí 1 2
    • 25.2.2020  19:33
    Euforie (2017)

Jak uchopit komentář k tomuhle? Těžko. Velmi těžko. V databázi to má velmi málo procent a nedivím se. Film je tak hluboký, jako málo kdo z nás. Drtivá většina diváků film neprožije. Pochopitelně pak bodují nízko. Komu NENÍ téma smrti blízké, asi by se na to neměl dívat. Hloubku filmu nepochopí, ztratí čas. Výkon Alicie a Evy je oskarový, ba dokonce víc než oskarový. Smekám. Těžce smekám a v největší pokoře se klaním těmto ženám, které zahráli tak moc lidsky, tak moc s láskou, tak moc hluboce, že se hluboce, hluboce klaním. ... ... jo. Téma smrti je mi blízké. Já film prožil. A dostalo mě to. Kdo se na to cítíte, dejte si ho, dostane i Vás.

• 18.12.2019  00:38

Plot krátce: Lucy se vrátí z oběžné dráhy Země a prožívá si něco jako syndrom válečných veteránů z války. Prostě zažije v otevřeném vesmíru něco, co asi tak 99,99 % populace planety nikoliv, nemá moc s kým sdílet. A to co zažila (jako i jiní astronauti) bylo docela blízko orgasmu. Inu a jelikož se na zemi tomu nejvíc podobá právě klasický orgasmus, a toho již se svým starým nedosahuje, poohlédne se jinde. Dál už bych spoileroval moc. Když to zkrátím, celý film je o adaptaci na "normální" život, pokud zažijete něco extra extra, třeba jako ti vojáci. Konec plotu. <<+>> Není to moc o vesmíru, spíš skoro vůbec. A už vůbec to není sci-fi, odehrává se to v neurčeném čase, ale docela klidně před 5 lety, tedy žádné sci-fi to není. Očekával jsem od filmu více, třeba hlubší rozbor toho "co" zažila ve vesmíru nebo právě více toho vesmíru. Asi jediné co mohu pochválit na filmu je prvotřídní výkon Natalie Portman. Brilantní jako vždy. Bohužel ani ta nejlepší herečka, je-li sama, nepřeváží režii, scénář, výpravu, atd. Dalo se to vidět, dalo se to dokoukat, ale podruhé už netřeba. Na tři hvězdy to dá, ale víc asi nět.

• 1.12.2019  22:56
    The Courier (2019)

Dost špatný film. Jediná dějová linka. A ta má dvě, prakticky jen dvě scény: palác mafiána a garáže. V paláci mafiána je nuda. Potápějící se loď zachraňuje Gary Oldman, který je vynikající jako vždy, jen mu asi teče do bot, že bere takové totální béčkoviny. Druhá scéna - garáž. Tam je to vlastně taky nuda. Od začátku je jasné, kdo přežije a kdo ne. Nájemní žoldáci jsou paka, neboť se nezvládnou vypořádat s ženskou (byť trénovanou, ale to jsou oni taky ne??) a svědkem. Nemá to žádný šmrnc, je to strašně nudné plytké, ploché, do postav se není šance vcítit. Za mě existují pouze 3 důvody, proč film vidět: 1) jsem gay a miluju všechno do čeho píchne Gary Oldman ... 2) jsem hetero a miluju Olgu Kurylenko (včetně jejího ne/hereckého nadání), tak hezká je, to jo :) 3) chci vědět, jak zabít 10 chlapů v garážích, až mě zavřou v garážích a budou mě chtít kuchnout. Film nedoporučuji. Je to ztráta času a čas jsou minuty, hodiny, dny, měsíce, roky, dekády, staletí .... ...

• 1.12.2019  22:44

Film nedoporučuji. Je dost špatný po všech stránkách. Vidět to v kině, tak si budu stěžovat a chtít vrátit vstupné! Má to být komedie, ale vtipné to není, romantické to není, reálně historicky autentické taky ne, vlastně nevím co to je. Jo vím. Ztráta času. Nedoporučuji. Sorry jako.

• 8.5.2019  00:50

Děj "jednou větou": Dvě holky v rané dospělosti se měli hodně rády, až sexuálně rády. Jelikož toto lesbické přátelství/vztah byl na překážku ortodoxní židovské komunitě, musela to děvčata ukončit. Ta odvážnější odjela do New Yorku. Po mnoha letech se vrací na tátův pohřeb, aby zjistila, že její dávná láska je provdaná za jejich tehdejšího dobrého kamaráda. Co jí taky zbývalo! Nehledě na nic, krátce po příjezdu, vášně propuknou znovu. A jak to dopadne? To už spojlovat nechci. || Proč jsem si to pustil? Nalákali mě dvě prvotřídní a mnou oblíbené herečky (a taky trochu trailerová lehtivá scéna (jsem jenom chlap! :D) Ale. II Proč už si to nikdy nepustím? Celý film by šel scuknout do půl hodiny, možná i méně. Je to děsně dlouhé, ucajdané až nudné. Děj jsem posouval jak to šlo. Lesbická scéna jedna jediná, celkem dobrá, ale pro tu jsem se nedíval, herecké výkony dobré, ale dějově, zápletkou, pointami to bylo velmi plytké. Závěr mi přišel sice pravděpodobný, ale vůbec jsem s tím nedokázal ztotožnit. Závěrem. Jedna hvězda Rachel, druhá hvězda druhé Rachel a třetí za lesbickou scénu. Čistých 3,0.

• 5.5.2019  03:03

Úvodní bojová scéna chytře navnadí, protože první půlka filmu je celkem nuda. Snaha o představení zápletky, vojáků jako otcové, synové, milenky, ženy ... bla bla bla... tyto pasáže se nepovedly a výsledkem je klische. Snaha přiblížit se kvalitním západním filmům z válečného prostředí se nedaří ani trochu. Takže posouvání děje povoleno. || Nicméně v druhé půli se to konečně rozjede a pak to sviští až do konce, stejně jako kulky kolem vašich uší. Pro milovníky moderního válečného umění je druhá půlka slušná podívaná. Extra body za - hudbu, příběh dle skutečné události, za dvojí agentku/zdr. sestru a působivé velmi autentické bojové scény. Na 5 to nemá, 3 jsou málo. Závěrem? Milovníci maskáčů, noktovizorů a nabušených tejpků si přijdou na své. Ostatní nevim.

• 26.4.2019  02:35

Přátelééé, toto bylo pošušňáníčko :). Nádhera. Další z řady "true story". Borci, kteří asi neskautovali v mládí, mají trochu potíže při putování džunglí byť s průvodcem. Vše vygraduje tím, že se musí rozdělit na dvě družstva (šičku spojlér, ale nijak zásadní) no a pak se dijou věci ;). Na čéséefdéef to má "jen" 68 %, nejspíš proto, že tam za celou dobu nevybuchne nic, fakt nic! Nikoho nezastřelí a krev skoro neteče. Nám se nezavděčíš pane filmař, my buď žehráme, že je to moc emerický a málo pravdivý/uvěřitelný, a když to je hodně podle pravdy, jako že co nejvíc, tak nám to zase přijde málo akční a chtěli bychom atomový hřib na jehož vršku tančí superman s wonderwoman a rotačákem se je snaží sejmout nějakej nejbrutálnější záporák, ale ne a ne se trefit, a do toho hraje háaaj vej tu hel!! Pravda, soudruhu, že i mě něco chybělo, nedokážu povědít co, ale na 5 to není, tak ale 4 rozhodně ano! ;). Zasloužené. Povedal bych aj tych 4,44 hvězdiček :D . (je to alibista! a tlustý prase!) Takovej komentář tu dlouho neuvidíte! :D .. a to su nic nepil.. naposledy mlíko! Zhoupl bych se na liáně! Doporučuju, pěkné film ;). ⭐️⭐️⭐️⭐️🤩 .... 😎 pozor ‼️🚳🚷📵🏴‍☠️ džungle! = >> 🦋🦎🐜🌿🎋🍃🌿🌧

• 14.1.2019  00:14

Chmmm. Co napsat k tomuhle... // Ke konci hrkly slzy i do mých očí ... // Příběh podle skutečné události. Něco o mužství. Něco o "let´s do what should be done". Málo patetické. Lidsky autentické. Asi k tomu nemám co víc. Podívejte se na to. Je to hodně dobrý film. Co film. Kurva. Je to skutečná událost! Příběh, který se bude vyprávět, který kurňa stojí za to vyprávět.

• 22.4.2017  15:51
    Sand Castle (2017)

Storyline: Během války v Iráku (2003) je jedna jednotka americké armády převelena nedaleko Bagdádu, do města Bákubá, aby zajistili opravu vodárny, která zajišťuje pitnou vodu pro toto půlmilionové město a která byla poničena spojeneckým bombardováním. Věc však komplikuje odboj sunnitských rebelů, kteří chtějí město sami ovládat. Hodnocení: "War. War never changes." (ze hry Fallout) Válka se nikdy nezmění. Snímku se daří celkem autenticky podat jednotlivé osudy lidí na obou stranách a to relativně bez amerického tradičního patosu, vlastně je to britská produkce, ale víte jak to myslím. Film působí hodně reálně a pomáhá i to, že je na základě skutečných událostí. Pokud bych měl něco vyčíst, tak jsou možná až příliš dlouhé scény a celková stopáž, ale zároveň o tom pochybuji, možná, že to nakonec dělá film lepší, že se jako divák máte šanci lépe vžít do situace a do rolí zúčastněných. Závěrem: Pokud u vás kredit filmu stoupá s mírou užitého střeliva, raket a použitých zbraní, pak se na film nedívejte. Kdo však hledá reálnost, autenticitu, hloubku a koho zajímají vnitřní pohnutky lidí a kdo se rád podívá na válečný film z Iráku jinýma očima než jsme doposud u válečných filmů zvyklí, vřele doporučuji.

• 1.4.2017  03:44

Velmi silný dokument, který popisuje jak moc není Hunger Games jen film, ale docela skutečná realita, dokonce bych řekl, že HG je ještě mírné proti skutečnosti našeho světa, kdy třetí svět žije dost bídně (ve svinstvech), abych já mohl ťupat tady do teho krámu (laptop). Ach jo. Reakce na Vitex: Každý musí začít sám u sebe. A oni se ostatní přidají možná pomalu a postupně, ale přidají. Stačí být silný ve svém postoji a umět ho dobře vysvětlit.

• 27.3.2017  01:38
    Bokeh (2017)

Je to sci-fi. Ale bez konce. Samozřejmě film někdy skončí, ale ne tak jak jsme zvyklí. Snímek je první, který zobrazuje jednu verzi apo "konce světa", ale v rámci této verze naprosto dokonale. Není co vytknout. A tak má divák možnost si tu situaci autenticky prožít s hlavními postavami a klást si otázky sám sobě. Film nepředkládá vysvětlení, vrhne vás do situace, tak jako se v ní ocitli Jenai s Rileym a neřekne vám proč, tak jako to nikdo neřekne jim. Dokonalé. Tohle dílo není a asi nikdy nebude pro mainstreamového diváka. Zdánlivě se nic neděje a zdánlivě tu chybí akce, ale já se nenudil. Mě to bavilo od začátku až do konce a neustále jsem si kladl otázky a neznal odpovědi stejně jako "Adam s Evou". Nádherná krajina, hudba, kompozice obrazu to vše jen umocňuje a krásně lyrizuje celý příběh. Dávám pět z pěti a doporučuji.

• 25.3.2017  00:25

Námět zajímavý. Mise na Mars. Pilotka porodí až na Marsu dítě. To dospěje a touží se podívat na Zemi. Panují však obavy, jak to přijme jeho tělo zvyklé na jiné podmínky. Napoprvé se mu to podaří a dostane se na Zemi, kde vyhledá dívku, s kterou si chatovali Země-Mars. Vydají se spolu hledat jeho otce. Hlavní hrdina pomalu umírá, neboť jeho tělo opravdu nezvládá zemské podmínky. Dál už bych spoileroval. |_|***|_ Ale k samotnému hodnocení. Filmu se vážně nedařilo mě vtáhnout do děje. Mnoho scén působí uměle, herci jsou s výjimkou Gardy Oldmana nesympatičtí a hrají nic moc. Dialogy ani neurazí, ale ani nenadchnou. Několikrát jsem posunul děj a několikrát přemýšlel, že to vypnu. Avšak zvědavost, zda mě film dokáže ještě nějak překvapit vyhrála. No a nedokázal. Celkem mi vadil věk hrdiny, jeho slečny a násilné zařazení romantické sexy scény. Brrrr. Vlastně mi až moc věcí přišlo dost nepravděpodobných. Takže pořádně nevím co ocenit. Bod za nápad a bod za Garyho. Za mne 2 hvězdy. Ale na Mars se těším!! **

• 11.3.2017  04:47

Kdo se NEpovažuje za fanouška série LOTR, nevěřte výslednému hodnocení, to je zaujaté fanoušky za hrob a neodpovídá skutečné kvalitě filmu. A to ani jeden díl z této hobití ságy. ||***|| Vše co jsem vytýkal prvním dvěma dílům se tu opakuje taky, stále dokola. Jakoby efekty měli dělat film, jakoby diváci měli mít IQ 60, jakoby nebyly důležité motivy, proč se co děje. Dějová linka nula, návaznost nula, smysl nula. Stále dokola se střídá patos s akcí. Srdceryvnou scénu, kdy už i sama postava pláče (to snad aby s jistotou zlomila i ty největší drsňáky) střídá scéna, kdy se hordy mlátí hlava nehlava. Ale nevíme proč, má nám stačit triviální selekce skřeti a stíny proti zbytku. Též jako Rosaviva postrádám onu pátou armádu (možná jí bude severní křídlo skřeťáků). Elfové, trpajzlíci a lidé prohrávají, dokud vše nezachrání banda deseti (nebo kolik jich je) pankáčů se sekerkami a kladivy (docela absurdní) s leteckou podporou mega orlů, kteří to vlastně mohli, zdá se, vyhrát celé rovnou. Ale třeba to měli daleko, tak než doletěli... Aspoň tak mohli umřít některé důležité postavy trilogie, samozřejmě pateticky, srdceryvně. ||***|| Jedna hvězda znovu za výkon Martina Freemana, v tomto díle mne oslovil asi nejvíc. Druhá za Tauriel (to je aspoň elfka!). Je krásná a ještě rasově abnormálně snášenlivá. Byť je film dost zpackaný, tenhle třetí díl jsem už tolik nepřeklikával. Stejně jako předchozí dva díly, tento snímek NENÍ nutné vidět, pokud nejste fanoušky Tolkienovi tvorby a v rámci abecedního dělení filmů na béčkové a ty druhé je tento rozhodně béčkový.

• 11.3.2017  03:52

Kdo se NEpovažuje za fanouška série LOTR, nevěřte výslednému hodnocení, to je zaujaté fanoušky za hrob a neodpovídá skutečné kvalitě filmu. A to ani jeden díl z této hobití ságy. ||***|| Dlouho jsem se vědomě nechtěl na Hobita podívat, neboť jsem se obával čisté digitální onanie. Ehm. Mé obavy se naplnily. Onanuje se nejen s efekty, ale i s dějem, dialogy, výkonem herců. Škoda slov. Děj je natahovaný, mnoho scén by patosem zabilo i vola, který by radši pukl vejpůl. Často jsem si ťukal na čelo nelogičností. ||***|| Pokud bych měl vyzdvihnout cokoliv pozitivního, tak jednu hvězdu bych dal za Martina Freemana, který podal opravdu dobrý výkon, bohužel to celkový dojem nezachrání. Půl druhé hvězdičky je za Gluma, který též stojí za to. Jeho schizofrenie je perfektní. A druhou půl-hvězdu z milosti, protože Tauriel je až v druhém díle :).

• 11.3.2017  03:31

Kdo se NEpovažuje za fanouška série LOTR, nevěřte výslednému hodnocení, to je zaujaté fanoušky za hrob a neodpovídá skutečné kvalitě filmu. A to ani jeden díl z této hobití ságy. ||***|| Teď už ke dvojce. No je to děs. Dokoukal jsem to jen kvůli Šmakovi, který mne zajímal. A celkem se tvůrcům povedl. Jen se nakonec ukázal docela neschopný poradit si s partou pankáčů se sekerkami a kladivy (rozuměj trpaslíci). Pak bylo zřejmě třeba rychle posunout děj, a tak dráčka mráčka sestřelí hrabě Drákula (ten herec, však víte) - pozor! scéna je taky docela absurdní. ||***|| Snímek bych spíše řekl, že NEstojí za to vidět, ale pár věcí mě těšilo, tak si hobití dvojka vysloužila i pár hvězd ode mne. Jedna hvězda za Šmakouna, druhá za Tauriel (she´s really beautiful!) a za dobře zahraného Bilba. Za mne 2 z 5. Závěrem, kdo není fanda Pána Prstenů nebo to ještě neviděl, tak s Hobitkem 1,2,3 ani neztrácejte čas ;).

• 12.2.2017  01:35

Málokdy se mi stalo, že jsem 2x během filmu přemýšlel, jestli to nemám vypnout a nedokoukat. Je to hnus velebnosti. Čekal bych, že se mi to stane u béčkových nebo céčkových filmů, ale u Star Wars? Klesly vážně hluboko. Mohl bych to přirovnat k neskutečné ostudě Resident Evilu 5. Pozvracet se a lehnout si do toho. _/ Ale konkrétně \_ . Děj je celkem fádní, unylý, velmi předvídatelný a hlavně pořád dokola. Neustále někdo někoho honí, pořád někdo někoho někam unáší, zatýká, čte myšlenky, pořád někdo utíká lodí z jiné lodi do lodi. Scény jsou jako přes kopírák recyklovány z minulých dílů. Nové efekty nebo nápady nic moc, spíš to nic. Děj často nedává smysl. Voják osy zla je z ničeho nic schopný bojovat světelným mečem? WTF? Rey to samé. Žádný výcvik a najedou přemůže samotného Bena, mega zlosynova zlořáda? Eh. Dialogy jsou nudné až trapné. Nečekal jsem moc, ale ani tak málo. Ač velmi zřídka dávám jen dvě hvězdičky, tentokrát jsem musel. Jednu hvězdu za Rey, na kterou se dalo dívat. Ne proto, že by dobře hrála, ale je to hezká holka, celkem. Druhou hvězdu za zabití Han Sola. Spatřuji v tom (připrav se na cynizmus!) prozíravý tah, neboť další díl by už nemusel dotočit. Fuj, to je škaredý humor. Je to humor? _//_ Taky se snažím pochopit, proč má tento propadák tak vysoké hodnocení. Napadá mě jedno - "Když ji miluješ, není co řešit", nevadí, že je už tlustá, hloupá, ošklivá, zlá a krade, ale jsem s ní už tak dlouho - od r. 1977 - že prominu cokoliv. So sad.

• 23.12.2016  02:58

Vážně nemám co vytknout. Celou dobu oscilujete mezi "je to magor" a "ne, venku se fakt něco stalo" stejně jako to zažívá Michelle. Díky tomu vás to drží pěkně pod pokličkou a někdy nemůžete ani dýchat, stejně jako ti tři v bunkru. Jindy se zase uvolníte, skládáte si puzzle a posloucháte hity z jukeboxu. Je vám, ale jasné, že tak tomu nebude nadlouho. A když se věci zase rozhýbou, jen zíráte, cukáte s sebou, trpíte a pak ... ergh! Děj se vůle boží! __Perfektní herecké výkony, vše docela uvěřitelné. Michelle sympoška. Howard nervák. Bunker vymazlenej. Průběh realistickej. Závěr nečekanej a epickej. Ponaučení: 1) udělat si rekvalifikaci na švadlenu 2) nevyhazovat petky! __Za mě těsných, ale 5*. Doporučuji ;).

• 1.7.2016  13:54

Každý x-men je čím dál horší. Přijde mi, že vítězí forma nad obsahem. Čím dál víc patosu, nelogiky. Jak snadno se pár mutantů spojí se zlem a pak z ničeho nic se zase vrátí k dobru, protože banda dobrých je neschopná to zvládnout bez těch polozlých. I ty dialogy nestojí za nic. To co nazýváme na amerických filmech typické je v tomhle filmu všechno a navršeno na jednu hromadu hnusu. Nechápu, kde se bere tolik kladných hodnocení. Jediné na co se mi dobře dívalo a vždycky bude je Rose Byrne, bohyně mezi ženami, bohyně mezi herečkami, moje platonická filmová láska :). Bohužel Jennifer v tomto filmu má hloupou roli a předvádí celkem běžný béčkový výkon. Jsem celkem zklamán a další x-meny už fakt vidět nechci.

• 1.5.2016  02:38
    Boj (2015)

Varování: Snímek vás pohltí a způsobí vám přehřátí právně-argumentační a emotivní části mozku. Velmi autentické dílo. Herci perfektní a uvěřitelní. Dilema obrovské. Nádherně zobrazená až odporná dualita našeho světa - absolutní blahobyt vs absolutní bída. Film potvrzuje, že pokud má být jedna univerzální pravda, pak je jí to, že pravdu mají všichni. Právní stát je stejně důležitý, jako plnohodnotný život jedné rodiny. Amen.

• 9.4.2016  00:16

Pokud se chce člověk něčemu naučit, ať je to cokoliv, vždy je nejlepší a nejefektivnější variantou se učit od jiného člověka, který v daném oboru vyniká. Stručně řečeno, od mistra. Tato metoda učení (čehokoliv) se dnes, v době internetu, návodů na youtube, wikipedie apod., trochu opomíjí. Ať si kdo chce říká, co chce, tato metoda je dle mého názoru nejlepší. Stejně tak je možné se takto učit a inspirovat tímto dokumentem. Je to stručný návod formou rozhovoru s úspěšnými lidmi, jak být úspěšný ve svém pojetí (pro každého je úspěch něco jiného) a jak být šťastný. Protagonisté postupně rozebírají všechny aspekty jejich cesty - pády i vzestupy - na jejímž začátku stálo rozhodnutí "splnit si svůj sen." A my co stále hledáme ten návod a stále nám všechny přijdou nedokonalé a že ke startu podnikání či velké životní změně nám ještě cosi chybí, máme smůlu. Ten první krok, který je často velkým krokem do neznáma, vyžaduje hodně odvahy resp. překonání velkého strachu. Ne každý na to má. Tak a jdu překonat ten svůj. Aloha! PS: všem, kdo máte nějaký životní sen, který se vám nedaří naplňovat, tento dokument z celého srdce doporučuji

• 6.4.2016  01:11
    Sonita (2015)

Působivé. Snímek je velmi silný, ale přitom ne brutální, je hezky koukatelný. Člověk si leccos uvědomí. Jednak jak se věci mají různě ve světě, ale taky vás to pěkně nakopne a inspiruje ke splnění vašich vlastních snů. Aspoň po zbytek dne určitě. Tož nebudu se tu dále traktat, mrkněte se na to, stojí to za to.

• 2.4.2016  02:54
    Pandemie (2016)

S trochou nadsázky se dá říct, že Pandemic je tak trochu počítačová hra, kterou můžete projít skoro až do konce bez ťuknutí do klávesy (pokud si neodskočíte na záchod). Především proto, že většina záběrů je natočených "z pohledu hráče/hrdiny". Nápad oceňuji, až na to, že občas ve zběsilých akčních scénách nevíte, kde čí střeva lítají a kde přistály. Dějová zápletka je jednoduchá. Jednoho krásného dne se svět probudil do páchnoucí hniloby. Nikdo neví, jak k tomu došlo, ale rozšířila se infekce jejíž vrcholné stádium z vás udělá klasického slizkého řvoucího zombíka. Z bezpečných zón se vydávají patroly složené z pár hrdinů (jež jsou plné hřbitovy .. ehm, chodníky), kteří mají za úkol vyhledat přeživší a pokud nejsou nakažení, dovézt je do bezpečí. Krom netradiční kamery dobře hodnotím ještě nesmlouvavost a surovost s jakou jsou děj a akce podávány. Reálně taky působí i vztahy přeživších, viru odolných, mezi sebou v kontaminované zóně. Boj o přežití v té nejsurovější podobě. Bylo by to za 3 bludišťáky, avšak konec filmu a hezká lékařka to vytáhli až na konečných 3.7 a to se zaokrouhluje nahoru. Máte-li rádi postapo či zombie kategorii, pak tento snímek patří do sbírky. PS: těším se, až někdo natočí zombie-movie, kde tito nebudou za neschopné, stupidní, kulhající, otrhané, slizké a děsně hlučné kreatúrky, jež jakákoli lama umlátí pantoflem, nýbrž budou hbití, bystří, rafinovaní a trochu sexy :) PPS: též doporučuji deskovou hru Pandemic, s filmem nemá krom názvu a tématu nic společného a bude se vám líbit ;)

• 16.1.2016  05:52
    Joy (2015)

Tu se jedná o příběh jedné pani, která dostala nápad na vychytaný mop a přes všechny obtíže a strasti se jí svým buldočím přístupem podařilo uspět a zbohatnout. Průměrné téma, kamera, napětí, přesah. Body sbírají nadprůměrná Jennifer, Bradley a hudba. Zodpovědný divák varuje: "Sledování tohoto filmu může způsobit ospalost až spánek, netrpělivé posouvání děje ku předu a tupý výraz po skončení filmu." Pokud nejste zamilovaní do Jenn nebo Bradleyho, pak TOHLE vidět fakt nemusíte. Zkrátka další položka v seznamu: "Něco natočit, dobře obsadit a hlavně zmáknout trailer" - checked!

• 10.1.2016  23:04
    Humr (2015)

Proč jen se mi podařilo u tohoto snímku 2x usnout? Dokoukáno až napotřetí. Film není k zamyšlení nebo přemýšlení. Tady není co pochopit. Prostě si ho užívejte od začátku do konce, jen tak, tak jak je a jak plyne a tu jeho úžasnou korunovanou blbost. Dílo bych řadil do kategorie "neuvidím-li, o nic nepřijdu". Na straně druhé, pokud se rozhodnete si pochutnat na festivalové parádičce, budete spokojení. Dávám tři hvězdy za dobré obsazení, neotřelý příběh/nápad a poměrně kvalitní kameru.

• 5.1.2016  20:41
    Maria Montessoriová (TV film) (2007)

Kdo nerozumí Montessori metodice, ať to hlavně nehodnotí. Je to nádherný film nejen po stránce odborné, ale i po té lidské. Ukazuje tolik! Nedoporučuji těkavým lidem, kteří musejí mít zábavu naservírovanou na podtácku s vybuchujícími auty, uřezanými těly a prostřílenýma hlavama. Tenhle snímek je o skutečném životě se vším co přináší. Láska, soucit, žal, utrpení, odpuštění. Je tam všechno.

• 11.10.2015  00:18
    Rezistence (2015)

Čtyři důvody proč film vidět. 1) Svrbí vás to, bo jste viděli jedničku a nedá vám to spát vidět i dvojku, abyste komukoli mohli říct "dvojku jsem taky viděl" 2) Chcete si udělat prima filmový večer a nechce se vám moc přemýšlet, jen se dívat na obrázky a třeba i v polovině usnout s nechutí to kdykoliv dokoukat. 3) Zbožňujete Shailene a jste pro ty její oči ochotni obětovat cokoliv, až do konce! 4) Zbožňujete Kate a nenašli jste žádný porno, tak dáte zavděk i tomuhle snímku, kde má navíc (díky bohu!) přifouknutý prsa! So sexy! 5) Jste female teenager a ujíždíte na mladých hezouncích, kterými se to tam jen hemží a u milostné scény jen vydechnete: "Ach!"

• 17.11.2014  11:38

Je to docela jednoduché. Jsou dvě kategorie lidí. Ti co věří a ti co nevěří. Pokud věříte, film se vám bude líbit. A není to ani tak o tom, jestli jste praktikující křesťané, stačí věřit v něco po smrti. Pak film smysl dává. A je vyprávěn z lehka, pomalu a s láskou. Prvně jsem shlédl několik rozhovorů s Coltonem na youtube a pak si teprve film stáhl, takže jsem uvítal, že se film drží reálného příběhu. Pokud bych zcela odfiltroval téma nebe z filmu a tudíž hlavní pointu, pak stále zůstává možná i víc než polovina. Kdo se tomu bude smát, tak je hloupý. Ale ta víc než polovina filmu je o lásce. Tak jak ji známe (snad) i z našich životů. A o to tu jde především. O to jde vlastně v životě jako takovém. O nic jiného tu nejde. A kdo čeká nějaký nabušený blockbuster, bude velmi zklamán. To si raději pusťte x-meny :).

• 26.3.2014  00:23

Dokument pojednává o lidech, kteří se rozhodli žít mimo systém. Z mého skromného pohledu tento velice bohulibý záměr vzali za špatný konec. Důležité je ale to, že to zkusili. Kdo nic nedělá, nic nezkazí a po bitvě je každý generál. Zaplať pán bůh za to, že tací lidé jsou, že zkoušejí a že chtějí žít jinak. Mně osobně vadila ta neútulnost domečků, vše poskládané halabala, pořád mi ekovesnička častěji připomínala spíš rumiště nebo skládku než prostor k životu. Myslím, že můžeme žít komunitně i alternativně ale pořád v pěkném prostředí třeba dle feng shuei nebo zlatého řezu apod. Nicméně poselství dokumentu jsou zajímavá, přínosná a stojí k zamyšlení. Bohužel s účastí vojáků v Afghánistánu souhlasím, takže tam jsem se s protagonisty docela rozcházel. Dávám dokumentu vytuněné tři hvězdičky. Čtyři plusové body za formát dokumentu (kamera, střih, rozsah atd.) a jeden mínusový za jeho obsah. Z šesti dokumentů letošního Jednoho světa mě tento nadchnul nejméně. Nicméně určitě stojí za to vidět ;).

• 25.3.2014  03:20
    Kismet (2013)

Bůh není On, ani Ona, bůh je To. Anebo jsou na mráčku dva, ale pak jsou to muž a žena.     Zkrátka a dobře patriarchálnímu uspořádání světa odzvonilo. Kéž to kluci pochopí a začnou respektovat co nejdříve. Muž a žena jsou si rovni. Yin a Yang. Nechť vládnou světu společně.     Dokument je pěkně koukatelný, přesahový a byť je točený spíš pro ženy i muži by ho měli shlédnout. S přehledem čtyři hvězdičky, pátou šetřím nevím na co :-)).

• 25.3.2014  03:00

Ruku na srdce, koho takové scény dnes a denně neobklopují: civění do mobilů, tabletů... na televizi, do počítače... trávení času na sociálních sítích, herních sítích; lapeni virtuálem jsme už snad všichni :(. Důsledky trendu na sebe nenechají dlouho čekat a mohou být poměrně predikovatelné.    Dokument začíná v okamžiku přetečení poháru trpělivosti Davida Bonda, bodrého londýňana a průvodce snímkem, který se rozhodne pozitivně motivovat své děti, aby si šly hrát ven! Tenhle chlapík se pasuje do role marketingového ředitele přírody a jízda začíná. Novopečený ředitel se snaží důkladně zmapovat situaci a jde na věc od pýky. Podaří se mu přesvědčit klíčové hráče (odborníky dotčených oborů), aby se zapojili a pomohli mu rozjet velkou kampaň s cílem oslovit masy: "Příroda je nespoutané, divoké místo, plné dobrodružství, kde stojí za to vyrůst!"   Snímek je dobře natočený, sestříhaný, zaujme vás a vtáhne. Poselství je evidentální, ušlechtilé a nakažlivé. Čím víc diváků, tím víc maso (min. dva, rodina a víc). Pozor! Občas se i zřežete smíchy :-). Tenhle příběh londýňana můžu jen doporučit. Víc o projektu Wild Thing zde: projectwildthing.com. A závěrem - ne každá veverka vyleze na strom!

<< předchozí 1 2