choze

okres Brno
život je video

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90
    • 20.9.2017  13:40
    Monstrum (TV film) (1993)

Viděl jsem to kdysi v pubertě, kdy jsem si z videopůjčovny půjčoval všechny kingovky, co tam měli, a později se vrhl i na knihy. Knižní předloha je taková ta klasická kingovka o maloměstském mikrokosmu ohrožovaném nadpřirozeným zlem, kde nechybí spisovatelka coby hrdinka. Sice má zajímavý námět, ale čtení jsem pro nezáživnost zabalil někde ve třetině. A film patří k těm levným, nenápaditým a přinejlepším průměrným (a v tomhle případě i dost dlouhým) filmovým adaptacím Kinga svěřeným neznámým řemeslníkům.

• 18.9.2017  11:41
    Brimstone (2016)

Divný film. Divný, pomalý a intenzivní. Filmařsky i herecky silné, i když reverendova posedlost incestem byla ke konci až komická.

• 17.9.2017  11:29
    V utajení (2017)

Tyhle thrillery o honech na teroristy můžu a V UTAJENÍ je koukatelné, byť se tu žádného teroristického útoku nedočkáme a odhalování zrádců ve vlastních řadách nepřekvapí. Ale dějově to nenudí, Noomi to táhne, Malkovich potěší a pro našince je tu závěrečná scéna v Praze.

• 16.9.2017  12:32

Měl jsem z toho strach, protože můj někdejší oblíbenec Reynolds už drahnou dobu točí jednu srágoru za druhou a jednou bude souzen za svoje brutální zločiny na poli komiksových filmů (Green Lantern, R.I.P.D., Deadpool). A letos mě už stihl zklamat s Life. Ale vyloupla se z toho pohodová buddy movie podle klasické šablony. S ucházející ústřední dvojkou, sice ne tak vtipná, jak by chtěla, zato s dobře natočenou, pěkně fyzickou akcí, kde akorát zatahá za oko pár okatě počítačových explozí. A nechybí ani jedno z mých nejoblíbenějších akčních klišé, přepadení kolony! Hned bych dal Hughesovi prachy na pokračování nebo nějaký další akčňák. (7/10)

• 15.9.2017  22:04
    Hush (2016)

Jedna handicapovaná oběť, jeden vrah bez motivu, jeden barák v lese a jedna dlouhá noc může začít. ČEKEJ DO TMY to není, ale koukat se na tenhle komorní home invasion dá, protože atmosféra, nápady, napětí a neiritující postavy nechybí.

• 10.9.2017  13:26
    To (2017)

Jen pro pořádek - knihu jsem četl třikrát a televizák z devadesátého roku nostalgicky uctívám už od puberty, kdy to byla láska na první pohled, a hodně mě ovlivnil v mé pozdější tvorbě. Takže nová adaptace pro mě byla suverénně nejočekávanějším filmem roku. A rozhodně se povedla, protože zachovává ducha a nejzásadnější body předlohy a zároveň nepostupuje otrocky, řadu věcí si přizpůsobuje a tak zvládá překvapovat. O jednotlivých změnách nebo o tom, co z košaté knihy chybí, by se dalo sáhodlouze diskutovat, takže jen pár postřehů. Hodně příjemné překvapení je Ritchie, který narozdíl od knihy není okázale otravný, ale naopak tak vtipný, že bych si dal i jeho spin-off. Stejně tak bych uvítal víc sugestivních dialogových scén s Pennywisem, namísto toho, že jen odněkud vykukuje nebo se na někoho vyřítí. Mike je v první polovině dost zazděný a ke Klubu se přidá na můj vkus dost pozdě... Linie Beverly a jejího otce na mě působila hodně drsně, což myslím jako pochvalu. Henryho a jeho otce vzali hodně hopem - v jedné scéně střílí Bowers starší svému synovi pod nohy a v druhé už syn... víte co. A potěšilo mě aspoň nakousnutí meziher z knihy, líčících Pennywisem způsobené tragédie v historii města. Kolem a kolem, hororové scény jsou slušně intenzivní, dětští herci dobře typově obsazení a přesvědčiví a vůbec by mi nevadilo, kdyby to mělo o hodinu (dvě, tři...) víc a u postav se šlo ještě víc do hloubky.

• 8.9.2017  00:13

Ujetý nepodarek. Rozjede se to sympaticky tajemně a chlapsko kamarádsky, ale pak se to začne hemžit digi monstry, divnými nápady a rušivým humorem a ne a ne to skončit. A flashbacky do dětství působí ohraně.

• 7.9.2017  23:22

Po blockbusterové jedničce přišel ještě videobéčkový příživník, který nějakým omylem zabloudil do kin.

• 28.8.2017  21:59

Nebýt těch podivně legračních záporáků, mohl to být fajn western o sexy as hell Raquel Welch mstící se za znásilnění.

• 24.8.2017  13:52
    Kidnap (2017)

Podobně jednoduše a potenciálně intenzivně postavené filmy mám rád, obzvlášť pak road thrillery. Obyčejná mamina Halle Berry se většinu času zabejčeně řítí v autě po okrajových částech města za únosci svého syna (přičemž je kdykoli může ztratit a taky je párkrát ztratí) a protože se to odehrává během pár hodin, působí to dojmem reálného času. Premisu rodiče zachraňujícího uneseného potomka sice nedávno oprášil Liam Neeson, ale film má mnohem blíž ke staršímu ÚNOSU s Kurtem Russellem, protože se odehrává on the road a hrdiny jsou civilové, nikoli profíci. Berryina postava tak nenabízí efektní a efektivní špionské know how, ale pouze zabejčenost, důvtip a hrozivou osamělost svobodné matky, jíž kdosi unáší dítě. Což není postava, která by vše řešila s chladným rozmyslem a odstupem diváka, takže jí klidně prominu, že třeba nesebrala tomu havarovanému poldovi pistoli. Horší je to s celkovou nenápaditostí scénáře a nedostatkem akce - z trajleru to vypadalo na KOBRU 11, ale těch pár aut, co se tu srazí, nestojí za řeč.

• 24.8.2017  13:21

Rádo by si to dělalo srandu z původního seriálu, ale přitom to není o moc chytřejší ani zábavnější. Co se povedlo, je sexy casting, zbytek je ohraná krimi zápletka se slabou záporáčkou, ohraným morálním poučením o týmovosti a hromadou ohraných frků (fór se zaseknutým penisem snad záběr po záběru vykradli z NĚCO NA TÉ MARY JE) a zapomenutelné akce. Až do mdlého finále se to díky hercům docela dalo, ale žádná letní jízda se nekoná.

• 23.8.2017  20:00

Jako děcko jsem to žral, dneska bych téhle infantilní taškařici se zrychlovanými bitkami a honičkami dal odpad.

• 18.8.2017  23:49
    Tanec s vlky (1990)

Tři hodiny krásného vyprávění, které nepotřebuje přestřelky.

• 18.8.2017  23:47

Myšlenka hezká, scénář slušný, ale já to mám rád akčnější.

• 18.8.2017  22:35

Buddy western zajímavý mj. tím, že prostřední třetinu stráví jeho postavy na útěku, neodbytností pronásledovatelů připomínajícím noční můru. Newman a Redford jsou samozřejmě sympoši, dohromady jim to sedne a scénář jim předepisuje dostatek zábavných dialogů i akce. Snad jen tempo by mohlo být svižnější, některé scény na můj vkus trvají třikrát déle než by bylo záhadno, včetně slavné jízdy na kole za Raindrops keep falling on my head (ty dvě další hudební intermezza bych vyhodil úplně). Ale ten konec je krásnej.

• 16.8.2017  21:57

Nářez! Vizuálně naleštěný a zvukově ohulený blockbuster, který ční nad většinu konkurence svižným a velmi hravým a vtipným scénářem a odpovídající režií. Nestíhal jsem a právě to mě na tom bavilo. Jen škoda jednorozměrného záporáka, se kterým nic nenadělá ani herec Lawova formátu.

• 13.8.2017  22:25

Pokud čekáte hlubokou psychologickou sondu, něco existenciálního, rafinovaný nebo šokujicí thriller s shyamalanovskou pointou, jste na špatné adrese. Pokud vám stačí béčková vyvražďovačka, kde krev utěšeně stříká, tu a tam se cynicky pomrkne a divák se ani nestihne moc nudit, jste na správné adrese.

• 13.8.2017  00:43
    Westworld (1973)

Jalové scífko, mizerně napsané i natočené. Tedy přesný opak seriálové verze, od které se tímhle rozhodněte nenechte odradit.

• 12.8.2017  12:12

I po letech pohodová slapsticková týmovka řetězící fórky kolem absolvování policejního výcviku. Sympatický ansámbl, ve kterém ruluje Guttenberg jako rebelující frajírek Mahoney, Bailey jako arogantní poručík Harris a Graf jako gun freak Tackleberry.

• 11.8.2017  15:26
    Westworld (TV seriál) (2016)

Monumentální znějisťující sci-fi thriller ve westernových kulisách. Už jen to žánrové rozkročení je pozoruhodné - sci-fi a western jsou vlastně opozita (první se zabývá budoucností a druhý minulostí) a sci-fi zároveň dává znejisťujícímu thrilleru obrovské možnosti a bere ho na úplně nový level (roboti s jejichž vzpomínkami i vlastnostmi lze manipulovat a jejichž osobnosti lze vesele zaměňovat). Kromě tradičního tématu polidštění robotů se tu pak tématizuje samotné vyprávění příběhů (hned dvě postavy - jedna hlavní - jsou scénáristy).

• 6.8.2017  14:04
    Baby Driver (2017)

DRIVER, DRIVE a BABY DRIVER. Co potřebujete na takovou autohoničkovou kriminálku? Jednoduchou story, za jejímž volantem sedí tajemně až autisticky málomluvný, ale o to schopnější profi řidič, a pak nějaká ta auta, která samozřejmě nenecháte celou dobu stát v garáži. A pak už jen musíte předvést trochu stylu. Wrightův příspěvek se mezi těmi dvěma výše uvedenými rozhodně neztratí. Netváří se tak atmosféricky a fatálně, ale po vzoru DRIVE tůruje hudební složku, která mu zásadním způsobem dodává rytmus. Příběh, ač dietní, nenudí, postavy i obsazení sympatické a honičky nápadité. Wright má za sebou onačejší pecky, ale kdo by mu vyčítal takhle pohodovou letní jízdu.

• 5.8.2017  23:49
    Válka barev (1995)

Tohohle filmu jsem se dlouho zbytečně bál, protože jsem čekal kdovíjakou artovku. Z první - luxusně nasnímané, ohudebněné a atmosférické - čtvrthodinky jsem přitom cvrkal blahem do gatí. Ale jakmile nastoupí Viktorka, film se začne táhnout, protože Ondřejovo zamilované dovádění s ní je o ničem a jen povážlivě ředí detektivní zápletku, která je ve výsledku hodně jednoduchá. Když jsem si před filmem přečetl oficiální text distributora, měl jsem za to, že popisuje cca první třetinu filmu, jenže on popisuje jeho 80 procent! Kolem a kolem - zajímavý domácí pokus zaseknutý napůl mezi atmosférickým mysteriózním thrillerem a nudnou pocitovkou.

• 5.8.2017  17:19

Scorsese při svém letitém filmovém zkoumání odvrácené strany New Yorku doputoval v čase nejdál kam mohl - k samotným kořenům města i organizovaného zločinu v něm. A právě téma války newyorských gangů poloviny 19. století, jejich vylíčení, výprava, silné obsazení a působivě zahraný záporák Day-Lewise, jsou hlavními trumfy jinak jednoduché, nepřekvapivé a mírně rozvleklé storky o pomstě.

• 2.8.2017  13:10

Nepodařenou letní dovolenou u moře střídají rozluka a přípravy rodičů na rozvod ve vánoční Praze (seriálový pobyt u dědečka na vesnici je přeskočen), kam se od moře přesouvají i vědci pátrající po chobotničkách. Zároveň je tatínek ustájen v karavanu na dvoře a místo jeho kamioňáckých eskapád sledujeme maminku zpívající v Národním divadle a děti besídkující ve škole. Druhý film tak výrazně ztrácí na výpravnosti a exotičnosti, což se snaží dohnat chobotničkovskou akcí a tak se v rámci rozvodového vyrovnávání vtipně řeže vše napůl a piáno se proletí z druhého patra do Čertovky. Navíc se jeden z vědců profiluje jako záporák, který jde tvrdě po chobotničkách. Asi za to může ten deficit exotiky, že mě dvojka baví míň.

• 31.7.2017  13:03

Že by česká odpověď na E.T.? Ať tak, či tak, šikovně postavený rodinný film o trampotách s pozoruhodnými živými suvenýry přivezenými z nevydařené dovolené u moře. Znečištěný oceán vs neméně špinavá Čertovka, podmořské organismy vs pražská strašidla, prudící přílořští policajti a cousteauovští vědci vs pražské figurky od řeky, čecháčkovská exotika vs česká romantika, aneb všude hrozně, doma nejlíp. A k tomu kamiony, karavany, vědecké lodi, batyskafy... a samozřejmě dvě elektřinu absorbující, morfující a skřehotavě hláškující plastelínové chobotničky. A fajn filmoví manželé Zedníček s Veškrnovou. Bavilo mě to jako dítě, baví mě to i dneska.

• 29.7.2017  00:38

Nehvězdičkuju, protože jsem měl co dělat, abych se tím prokousal aspoň do poloviny a zbytek sjel rychloposuvem. Ani by mi nevadila absurdní premisa, že ta banda nýmandů má zastavit zlého Supermana, který by si je přitom během tří vteřin namazal na chleba. Ale muselo by to být aspoň trochu zábavné, což prostě není. Nezajímavé až otravné postavy (hlavně Joker), děj o ničem, akce zapomenutelná. Pohodový film jen pohodovými songy neuděláte.

• 15.7.2017  18:52
    Ploty (2016)

Silné a silně ukecané (protože podle divadelní hry natočené) rodinné drama. Mohlo by být kratší a Denzelova postava toho má od života naloženo trochu moc (pobyt ve vězení i ve válce, rasistickou společnost, nesplněný sen o sportovní kariéře, starost o mentálně postiženého bratra, vysvětlování nevěry manželce a problematický vztah se oběma syny), ale právě díky své komplikovanosti a díky Denzelově výkonu fascinuje, občas až děsí a film parádně táhne.

• 12.7.2017  11:22

Tohle fresh a zábavné pokračování Chucky potřeboval. Ronnymu Yu prostě režírování x-tých dílů osmdesátkových hororových sérií jde (viz. následný FREDDIE VS JASON) a mělo by mu být dovoleno jich znovunakopnout co nejvíc.

• 8.7.2017  23:08

Pomalé melancholické drama s hororovými tóny, které se ale nikdy nerozezvučí naplno. Cillian v obou polohách vynikající, na ostatní herce bohužel nic moc k hraní nezbývá.

• 7.7.2017  11:11

Po prvním a druhém Raimiho filmu asi nejlepší Spidey. Peter Parker dostává už třetího představitele, ale naštěstí nejsme nuceni sledovat potřetí během pár let i jeho origin. Stejně jako ve webbovkách se jde cestou (hughesovské) teenagerovské komedie, tentokrát - díky návratu pod křídla Marvelu - ale silně propojené s Marvel Universe. A ten koncept Spider-mana jako superhrdiny pro chudé, který vzhlíží k jiným, již etablovaným superhrdinům (s dětským nadšením i narůstající frustrací), se mi dost líbil. Obzvlášť v kombinaci s padouchem, který ve finále láká hrdinu na temnou stranu argumentujíc právě tím, jak jsou oba přehlíženi od těch nahoře (tenhle dialog se mi líbil víc než ten v autě). Další skvělý nápad byl Spideyho high-tech kostým nadesignovaný Starkem a Peterovo objevování jeho možností, završené tím, že do závěrečné akce musí jít jen ve své staré mikině. Akční scény nejsou špatné, ať už jde o záchranu výtahu uvnitř Monumentu, rozpůlený trajekt nebo souboj na neviditelném obřím letadle, jsou dostatečně výrazné (trajekt až bizarní) i dlouhé, ale nějak nemám potřebu si je pouštět znova. Humor na mě byl poněkud prvoplánový a většinu času šel mimo mě. Celkově je to fajn, ale na leccos by to chtělo přitlačit, jít víc do hloubky - na teenagerovskou komedii, akci, padoucha i vedlejší postavy (zbytečná tetička May, samoúčelně cool M.J.). Nemluvě o tom, že jedny z nejsilnějších scén z komiksů - Spidey se vyhrabává z pod trosek a tetička May zjišťuje, že je Peter Spider-man, potěšily, ale zdaleka nemají svou původní sílu.

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90