choze

život je video

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96
    • 16.9.2018  23:47
    Lovec hlav (1976)

Slušná, tvrďácky a chytře se tvářící krimi belmondovka s dobrým ústředním hudebním motivem a kvalitním záporákem v zlověstném podání Bruno Cremera. Pobyt za mřížemi a útěk z něj v prostřední části filmu bych ale zkrátil a zaměřil se na duel Belmondo-Cremer.

• 9.9.2018  14:39
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Dal jsem si čtyři díly a i když to není špatné, ubral bych na psychologii a výrazně přidal na jatkách.

• 8.9.2018  20:04

Kvalitní retrogangsterka. Affleck umí.

• 7.9.2018  01:14

Potenciálně hodně zajímavé téma, ale scénárista se zmohl jen na jednoduchou nudnou vyvražďovačku prokládanou houbařením.

• 6.9.2018  23:07
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

První série není žádný gamechanger, ale slušně pobavila. Sympatické postavy, fajn nápady, nasmál jsem se. Zprvu mi trochu vadila epizodičnost, ale zvykl jsem si. V posledních dílech se sice rozjel nějaký příběh, ale pokud máte za sebou RICKA A MORTYHO nebo BOJACKA, jen těžko vás mohlo závěrečné odhalení překvapit. Každopádně solidní komediální oddechovka.

• 6.9.2018  23:03
    Disenchantment - Série 1 (série) (2018)

• 3.9.2018  00:19

Sugestivní. Znepokojující. Nepříjemné. A žasnul jsem, jak snadno mě to opakovaně vyděsilo. A přesně takový má kvalitní horor být. I když nemůžu říct, že bych spěchal se na to podívat podruhé.

• 2.9.2018  19:34

Totéž co minule, jen bez momentu překvapení, zato bavící zrcadlovým převrácením rolí (do akce tentokrát vyráží Elastička a kde v jedničce akce s vlakem postavila supehrdiny mimo zákon, tady je naopak legitimizuje aj.) a odkazováním na jedničku. Ta přece jen příběhově fungovala líp, ale i tak spokojenost.

• 2.9.2018  19:27
    Ren a Stimpy (TV seriál) (1991)

Práškový Topinkář!

• 31.8.2018  23:14

Velmi cool natočená a celkově sympatická černohumorná blbina.

• 31.8.2018  21:13
    Sedm a víc (1973)

Mám rád atmosféru sedmdesátkových kriminálek, ale snad žádná u mě nikd nedosáhla na víc než tři hvězdy, protože dějově mě až nepříjemně často nudí a odzívám i všechny ty slavné honičky. A SEDM A VÍC mě nudilo už úplně, i když některé scény tu - i díky nepříjemné hudbě - působí až hororově (úvodní akce, 2x automyčka). Plus ta honička mi přišla hodně opsaná od BULLITA.

• 31.8.2018  11:04

Další příspěvek do vlny retrosnímků o dětech vzedmuté SUPER 8 a kulminující STRANGER THINGS a novým TO, které se nostalgicky ohlížejí za podobnými filmy z osmdesátek (E.T., GOONIES, ZÁHROBNÍ KOMANDO, ZTRACENÍ CHLAPCI, STůJ PŘI MNĚ, TO a se zpožděním i NAVŽDY SPOLU). Bohužel od začátku do konce jsem u něj měl silný pocit kalkulu a prvoplánovosti. Neustále se zmiňuje dobová popkultura a hraje elektronická hudba, ale chybí silnější, osobnější příběh se zajímavějším dějem i postavami. Výsledkem je dietní filmek, který zaujme/překvapí jen nečekaně drsným koncem.

• 30.8.2018  12:00
    Bright (2017)

L.A. BRIGHTEST. Ayerovy policejní filmy mám rád, ale do tohohle se mi moc nechtělo, protože fantasy nemusím a SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL byl otravnej nudnej shit. Max Landis ale ve scénáři zábavně zkombinoval drsné ayerovské cop buddy movies s gangy spolu s fantasy světem (kterážto kombinace i postava dobráckého orkského poldy připomenou LEBKOUNY) s night runaways, dodal sympatické hlavní postavy a akční děj svižně se pohybující z jedné lokace na druhou, kde se fuckuje a střílí jako o závod. A Ayer to řemeslně natočil. Jen ta záporačka je totálně plochá.

• 19.8.2018  14:49

ARMAGEDDON: Nezábavná verze.

• 18.8.2018  11:53
    Upgrade (2018)

Poté, co Wan natočil ROZSUDEK SMRTI, přichází jeho dvorní scenárista s vlastním sympatickým revenge akčňákem, kterému dal zajímavý a zábavný sci-fi twist a v duchu SAW i závěrečnou šokující pointu. Jen škoda, že těch cool brutálních bitek nebylo víc a nebyly delší.

• 17.8.2018  23:22
    Oko ďábla (1963)

Protogiallo. Mladá Američanka Nora přilétá do Itálie a během pár hodin se zaplete do pašování drog, před očima jí umře teta, je okradena a stane se svědkyní vraždy, přičemž nic z toho spolu nesouvisí. Po tomhle divokém rozjezdu mě ale děj začal nudit, i proto, že vražd je tu minimum a ty, co tu jsou, vypadají tak, že se odkudsi jen vypotácí někdo z kudlou v zádech nebo hrdinka prostě najde mrtvolu. Noirová kamera a svícení jsou ale na úrovni. A nechybí giallové/detektivkové klišé, kdy jedna z vedlejších postav telefonuje hrdince, že už ví, kdo vraždí, ale že jí to řekne až se sejdou a samozřejmě už se nesejdou, protože vrah je rychlejší.

• 13.8.2018  12:04

Po cool plakátech a průměrných trajlerech připlul letní megavýplach, se kterým se ponoříte na nejhlubší místo na Zemi (respektive pod něj), pokocháte se obřím prehistorickým žralokem a na konec skoro uvidíte masivní masakr údajně nejlidnatější pláže na světě (Ajovy PIRANĚ se shovívavě zubí). Prostě všechno je tu nej a mega, ale zároveň po tom filmu neštěkne pes, protože scénář, režie, herci, akční scény, triky, hudba i humor nepřesahují vyměklou blockbusterovou rutinu s notnou dávkou tuposti. Jasně, žádnou intelektuálštinu od toho nikdo nečekal ani nechtěl (byť je to podle knihy a jsou pod tím podepsaní tři scenáristé), ale to neznamená, že to musí být tak zapomenutelné. Ale jako divák, co má slabost pro žraločí a námořní filmy a blockbustery a jako člověk milující moře, lodě, ponorky a vrtné plošiny, jsem si to docela užil. Takže za slabší 3/5.

• 9.8.2018  21:17

Původní seriál jsem moc nesledoval, i když u něj platí, že pokud jste viděli jeden díl, viděli jste všechny. První celovečerák z pětadevadesátého, který udělal z laciné TV šaškárny drahou šaškárnu pro kina jsem ale ocenil 4 hvězdičkami. Tenhle nejnovější film dělá se seriálem to samé, ale scénář je ultrašablonovitý a ultranudný a na první morfování a první velkou akci - generické digibordelózní finále, kde pro jednou nepadají mrakodrapy, ale ničí se maloměsto, nicméně to vyjde nastejno - si musíme počkat až na konec filmu. Takže co pochválit? Snad jen ty pěkné holky.

• 9.8.2018  20:50
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Obludně stupidní a infantilní TV výplach. Jednu hvězdičku za ty uhozené souboje.

• 5.8.2018  12:46

Hutný špionážní akčňák s parádně fyzickými akčními scénami, jehož nolanovské psychologizování a fatálnost (kombinovaná s nadhledem) ale přece jen působí dost vychtěně. Navíc to nejzajímavější, co se tu stane, se vzápětí ukáže být jen představou Ethana Hunta nebo boudou... A taky jsou jednotlivé díly jako přes kopírák - Tom si zaběhá, Tom si zaskáče z výšky, Tom se projede na motorce, Tom s týmem na poslední chvíli zneškodní atomovku (a na znamení toho z ní legračně vypadne plutoniová kulička jako z brněnského orloje)... A volil bych i exotičtější lokace než Londýn a Paříž, které jsou v každém druhém blockbusteru. Po vlažnějším rozjezdu ale příběh nabere brutální spád a nedává prostor pro odskok na záchod, záporáci jsou dobří a akčních scén je požehnaně a berou dech (za mě je nej bitka na záchodech). Bavilo mě to o level víc než přeceňovaná pětka a je to první letošní kinofilm, který se u mě vyšplhal na čtyři hvězdičky.

• 5.8.2018  12:15

Začíná to jako dětský EQUALIZER, ale v polovině se to nečekaně zlomí. Hodně slzopudný a přitažený za vlasy, ale taky milý, napínavý, překvapující a prvoplánová očekávání neuspokojující film. Námět zajímavý, se scénářem už je to horší (chtělo by to víc prostoru pro záporáka, taky jsem čekal, že Henryho plán bude rafinovanější), ale vyústění nese jasné poselství, a Jaeden Lieberher jako Henry a Naomi Watts jako jeho matka výborní.

• 3.8.2018  13:42

Sympatické lupičské retro podle skutečné události, zajímavé nikoli provedením loupeže ("prosté" vykopání tunelu do banky, ovšem zajímavě komplikované), která proběhne už v druhé čtvrtině filmu, ale tím, co loupež rozpoutá. Kořist totiž nezahrnuje jen peníze a zlato, ale taky kupu kompromitujících materiálů hned tří stran - královské rodiny, politiků a krále porna. Až se nechce věřit, že se to vše sešlo v jedné nenápadné bance... Do klasické hry na lupiče a četníky se tak kromě hodných a zlých gangsterů a (ne)úplatných policajtů zamíchají ještě tajné služby nebo černošští extremisté... a pár postav skončí dost drsně. Hrdinové jsou patřičně sympatičtí, děj slušně zamotaný, přitom svižný a napínavý a Statham ve středu toho všeho to spolehlivě táhne. A nádherná Saffron Burows je ideální femme fatale. 70%.

• 2.8.2018  23:38
    Nepřátelé (2017)

Od první scény brutální westernová depka o válečných traumatech, účtování s hříchy minulosti a vykoupení, ve které jsou oběťmi všichni včetně řezníků. Rozhodně jde o vysoce kvalitní podívanou, co si zaslouží vaši pozornost, ale osobně mi přišly všechny ty dialogy "udělali jsme strašný věci, ale vlastně jsme dobří lidi" poněkud na sílu a permanentně zachmuřený Bale trochu úsměvný.

• 27.7.2018  11:53
    Love & Mercy (2014)

Necukrkandlový příběh skrytý za cukrkandlovou hudbou. Životopisný film ve dvou časových rovinách zachycující dobu největší slávy a nástupu psychických problémů Briana Wilsona, hudebního génia, na kterém stál úspěch Beach Boys, i pozdější období, kdy jej tvrdě manipuloval a vykořisťoval jeho bratr Gene, zneužívající Brianovy duševní choroby a vědomě ji zhoršující a izolující bratra od světa. Je fajn po čase vidět Cusacka v něčem jiném, než v podprůměrných thrillerech, ale pozornost na sebe jednoznačně strhává Dano hrající Briana zamlada a Giamatti jako Gene je lahůdkově démonický. Moc se mi líbilo zachycování Briana při komponování a nahrávání hudby.

• 18.7.2018  21:30
    Happy! - Série 1 (série) (2017)

Dal jsem si jen první dva díly a od začátku jsem měl problém s tím, jak je to až otravně okázale cynické, drsné, úchylné, drzé a cool. A Happy samotný je na zabití. Škoda, vizuál i akční scény jsou moc fajn.

• 18.7.2018  21:29

Od začátku jsem měl problém s tím, jak je to až otravně okázale cynické, drsné, úchylné, drzé a cool. A Happy samotný je na zabití. Škoda, vizuál i akční scény jsou moc fajn, jen kvůli nim jsem se podíval i na druhý díl.

• 17.7.2018  00:14

Naivňoučký předpotopní sci-fi horor ve zjevně ateliérových kulisách, s legračními triky a přehrávajícími herci, ale výraznou výtvarnou stránkou. Některé obrazy jsou kompozičně a použitým svícením pastvou pro oči a je tu zjevná inspirace pro Vetřelce, který o 14 let později tuhle ateliérovou pohádku překlopil do šokujícím způsobem realistického/civilního hororu pro dospělého diváka.

• 16.7.2018  12:58

"PEKLO I RÁJ MOHOU BÝT UŽ NA ZEMI. NESEME SI JE VŠUDE S SEBOU." Ridleyovsky epické, výpravné a vizuálně parádní, soustředěné na charakter Kolumba, který je dostatečně zajímavý a přitažlivý, i díky charizmatu a výkonu Depardieua, jemuž přihrává skvadra kvalitních herců (Weaver, Assante, Karyo, Langella, Wincott). Část před vyplutím bych snesl i delší, ale oceňuju, že to dramaticky neupadlo v druhé polovině, o což se postaral záporák v podání spolehlivě démonického Wincotta. Navrch božská Vangelisova hudba. "NOVÝ SVĚT BYL KATASTROFOU. - "A TEN STARÝ... BYL ÚSPĚCHEM?"

• 13.7.2018  23:56
    Mrakodrap (2018)

Ať už tvůrci Mrakodrapu upřímně milují Smrtonosnou past, Skleněné peklo a čtyřku Mission: Impossible (a kdo ne) a skládají jim hold, nebo se tím jen marketingově zaštiťují a těžce je vykrádají, jejich film je jen generickým blockbusterem s totálně šablonovitým scénářem a nevýraznou režií, plochými postavami a přímočarým dějem bez jediného překvapení, kde i když se pořád něco (přepáleného) děje - třeba Rock předvádí absurdní skoky s nožní protézou, přičemž po něm navíc pálí z vrtulníku policejní sniper - výsledkem je nuda. Nevadí mi, že to ani z dálky nedorovnává (nebo dokonce nepřekonává) ony klasiky, ale že i jako tupý akčňák, které mám rád, je to prostě moc tupé, nezáživné a otravně rodinné. A že nejen necítím potřebu se na to někdy podívat znovu, ale ani se nechci podívat znovu aspoň na nějakou konkrétní scénu.

• 11.7.2018  15:26

Tenhle film pro mě stojí a padá s hereckým výkonem Gary Oldmana. Churchill v jeho podání působí jako nemohoucí, zmatené, mumlající a politováníhodné zvířátko zahnané do kouta, které každou chvíli trefí šlak, a vzápětí zase jako impozantně vitální a umanutě hřímající dědek. Ani nevím, jestli jsem někdy na nějaké postavě tak visel očima, protože mi přišla tak fyzicky přítomná/zahraná.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96