choze

choze

Josef Blažek

okres Brno
život je video

196 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93
  • 22.3.2018  22:28

  Námět měl potenciál, ale scenárista s režisérem ho zabili.

  • 22.3.2018  12:09

  Vyvrcholením je tentokrát Quayleovo dilema (a z něj plynoucí cliffhanger) a dialog obou Howardů.

  • 21.3.2018  16:35
  Pomáda (1978)
  *****

  Super písničky, herci a scéna automobilových závodů v odvodňovacím kanále.

  • 14.3.2018  22:43
  Future Man - Pilot (E01) (epizoda) (2017)
  ****

  Svižně odsýpající, s rogenovskými vtípky (i když spíš na pochechtávání, než že byste se řezali), fajn popkulturními odkazy a cool bitkami (třemi a každá je postavená jinak). A Hutcherson to dobře táhne. Velká pohoda.

  • 14.3.2018  08:44

  Perfektně napsané, zrežírované, obsazené a zahrané drama. Dojemné, vtipné, napínavé, překvapující. A ten vývoj postav a ty dialogy, jejichž autor přesně ví, co říct slovy a co (ne/do)říct jen lehkým povzdechnutím, úsměvem, pohledem stranou... Krásná práce.

  • 11.3.2018  19:11
  Chyťte ho! (1995)
  ***

  Pohodová krimikomedie, která ale mohla být mnohem zamotanější, vtipnější a cyničtější.

  • 10.3.2018  13:53
  The Answers (2015)
  *****

  Vtipné i dojemné zamyšlení se nad životem. Co chtít od párminutového kraťasu víc.

  • 10.3.2018  12:52
  Ona (2013)
  ****

  Na mě trochu moc uchcané, ale rozhodně zajímavý film.

  • 7.3.2018  23:13

  Zajímavě strukturovaný díl soustředěný kolem originu Clare a toho, jak se její manžel vyrovnává s jejím odhalením, přičemž J. K. Simmons až na jednu scénu absentuje.

  • 7.3.2018  16:36

  Nudný scénář s nudnými postavami, nudným dějem, nudnou akcí, nudnou režií... a takový fajn casting.

  • 1.3.2018  22:26
  Horká stopa L.A. (TV seriál) (1996)
  **

  Pepin/Merhi servírují svůj televizní odvar ze SMRTONOSNÉ ZBRANĚ. Devadesátkový seriálový výplach.

  • 1.3.2018  19:53
  Nelítostná (2017)
  **

  Jihokorejská BRUTÁLNÍ NIKITA sází hlavně na parádní vizuál a akční scény, ale nemůžu říct, že by mě to celé - a vlastně i ta akce sama o sobě - bavilo.

  • 27.2.2018  22:19

  Odhalení Krtka překvapilo, scéna s detektorem lži fajn, ale oproti předchozím dílům - nejen kvůli absenci emotivního závěru - tak nějak poslabší.

  • 27.2.2018  20:50

  Nudný scénář bez nápadu, napětí nebo vtipu, nudná režie a supernudná akce. Zbytečný film, kde trochu hraje aspoň ta Praha... ale i tou už předtím - a mnohem zajímavěji - proskotačil Tom Cruise. A měl při tom i toho Vašuta.

  • 27.2.2018  00:12
  Samuraj (1967)
  **

  Podíval jsem se na to hlavně proto, že to posloužilo jako inspirace pro KILLERA Johna Woo. Ta inspirace je zjevná (zrazený elegantní osamocený zabiják jménem Jeff, zpěvačka jako svědek vraždy, závěr), ale nejen ve srovnání s KILLEREM mi tohle přišlo bolestně pomalé, neakční a nezajímavé. Melville zkoumá samotu a metodu hlavního hrdiny, Wooa zajímá přátelství (dvou mužů na opačných stranách zákona) a akce. U Melvillea trvá věčnost, než hrdina zcela neokázale zabije jednoho člověka jedním výstřelem, u Wooa hrdina po pár minutách efektně postřílí celý gang a do konce filmu to udělá ještě několikrát.

  • 25.2.2018  23:47

  Vizuálně velkolepé, ale scenáristicky béčkové dobrodružství s velkou zdí, spoustou příšer, epickými bitvami, katapulty a horkovzdušnými balóny.

  • 25.2.2018  23:39

  Spojit smyčkový film s vyvražďovačkou byl fajn nápad, bohužel ale jediný, který scenárista měl. Navíc nadhled tu dává na prdel hororu, přitom nějak výrazněji vtipné to taky není... Ale Jessica Rothe nebyla špatná volba.

  • 25.2.2018  11:35

  "BERU RIGGSE DO TOVÁRNY NA ZBRANĚ. CO BY SE ASI TAK MOHLO POSRAT?"

  • 24.2.2018  16:23

  Film je samozřejmě někde jinde, scenáristicky, herecky i po akční stránce. Ale na výplachový akční seriál to má slušně nahozené hlavní postavy a baví to vršením oblíbených klišé buddy movies. Řešený případ je zoufale banální, akce zapomenutelná, ale aspoň je jí dost a je sypaná pěkně průběžně (dvě honičky, přepadení banky s odporným digi-výbuchem, klasická finální přestřelka ve skladu, která skončí dřív než začne). A Jordana Brewster se tu moc neohřeje, což doufám v dalších dílech napravěj.

  • 24.2.2018  15:24

  Úvodní vražda mercedesem navnadí, pak se dle očekávání zpomalí a věnuje se pustnoucímu poldovi v důchodě v podání sympoše Brendana, načež se opět přihlásí vrah, vkrade se nám tam jeden incest a důchodcovská nabídka sexu... Ale nemůžu říct, že bych nutně musel vidět víc. Poslední dobou mě zajímají mnohem větší divočiny.

  • 21.2.2018  13:59
  11.22.63 (TV seriál) (2016)
  ****

  King+Abrams+Franco+časovka o bezvýznamném středoškolském učiteli, který dostane šanci změnit k lepšímu svůj život i dějiny národa tím, že se vrátí v čase a zabrání atentátu na JFK. Jenže minulost nechce být změněna a má mechanismy, jak se bránit, a jak hrdina zjišťuje, možná by ani změněna být neměla... King námět šikovně postavil kolem jednoho z největších amerických traumat i záhad a v seriálové podobě (knihu jsem zatím nečetl) je zřetelně kingovský, slušně napínavý (v druhém díle až hororový) a pěkně retro. Najdeme tu pro žánr časovek běžné otázky i zvraty a novinkou je snad jen lehce morbidní vychytávka "sebeobrany minulosti". Dobré cliffgangery, byť bez zvratu se ztrátou paměti bych se obešel a uvítal bych vícero cest časem/alternativních budoucností (viz. OSUDOVÝ DOTEK).

  • 21.2.2018  11:15

  Hodně dojemný závěr v dceřině pokojíčku.

  • 21.2.2018  11:10

  Čím dál víc si uvědomuju, jak skvěle je to napsané. I když třeba rozhovor v masně mezi starým přeběhlíkem a zabijákyní je působivý tím hereckým výkonem, kdy na přeběhlíkovi vidíme, že pochopil, že na konci rozhovoru zemře a jak se s tím těžce smiřuje, ale přitom neztrácí důstojnost. Z hereckého hlediska si taky užívám každou scénu se Stephenem Reou coby záludným Alexanderem Popem. Stejně jako minule to má hodně silný emotivní závěr na obou stranách, až mi vhrkly slzy do očí.

  • 15.2.2018  16:58
  Manhunt (2017)
  **

  HARDBOILED 2 se fakt nekoná. Tedy ne, že by ho po vlažném trajleru někdo čekal, ale tak člověk může snít, ne? Jen lehké a ve výsledku hodně smutné zavzpomínání na dobu, kdy Woo točil nejpekelnější přestřelky zachycené na film a stvořil svůj vlastní subžánr hongkongské gangsterky potažmo akčního filmu, tzv. hrdinské krveprolití. Bromance s parametry antické tragédie, v nichž pár kámošů zpomaleně obouruč rozestřílelo stovky padouchů na krvavou fašírku. MANHUNT měl být návratem k těmhle památným snímkům, konkrétně ke KILLEROVI, jenže... Pro začátek to není gangstersko-policejní drama, ale uprchlický thriller a la UPRCHLÍK. Vlastně je to nepříjemně hodně UPRCHLÍK - z vraždy ženy falešně obviněný civil prchá před "I don´t care" poldou a rozkrývá spiknutí farmaceutické firmy kolem nového léku. Neoriginální, naivně béčkový (nechybí zabijáci vychovaní z dětí ze sirotčince), podivně zkratkovitý a veskrze nezajímavý scénář s příšernými dialogy, který jde ve finále do sci-fi, ještě podtrhuje silně melodramatická režie, slabé herecké výkony a děsný anglický dabing. Představitel hlavního hrdiny si vystačí jen s jedním výrazem obličeje a polda-manekýn naopak celou dobu zuřivě přehrává, aspoň že na herečky se dobře kouká. Přestřelky, počínaje tou úvodní v restauraci sice upomenou na starého dobrého Johna, ale na jejich někdejší epické měřítko, krvavost, syrovost i osudovost rovnou zapomeňte. Stejně tak honička vodních skútrů nemůže ani přičuchnout k fuseklím honičce motorových člunů ve TVÁŘÍ V TVÁŘ. A finální zúčtování je těm z původních filmů vzdálené i tím, že je napůl bitkou. Dohromady to dává směšně blbé béčko, kde jakžtakž funguje jen to střílení a mlácení. Což je pro nejlepšího režiséra akčních filmů všech dob tragická vizitka, zvlášť když jinak mu to pořád točí (povedené KRVAVÉ POBŘEŽÍ) a stejně starý George Miller nedávno předvedl s ŠÍLENÝM MAXEM: ZBĚSILOU CESTOU návrat s plnou parádou.

  • 14.2.2018  23:53

  První díl nenabízí víc než solidně natočenou, temně atmosférickou a drsnou historickou detektivku. Bruhl hraje de facto zase Laudu, Evans mu dělá lidštějšího parťáka a Fanning supluje ženský element a emancipační komentář.

  • 14.2.2018  22:01

  Důraz na příběh, který mě bohužel nechytl. Závěrečná akce super, ale štvaly mě v ní ty prostřihy jinam.

  • 13.2.2018  17:17
  Dark (TV seriál) (2017)
  *****

  "LETÍC ČASEM A PROSTOREM, JSME SE PROBUDILI ZE SNA..." Němčouři se ve spolupráci s Netflixem vycajchnovali. Tohle je jeden z mých seriálových svatých grálů - prostě věc natočená přímo pro mě, kterou jsem si od prvního dílu zamiloval. Zprvu až zoufale neoriginální, protože poskládaná ze samých notně okoukaných komponent - máme tu maloměsto skrývající pod úhlednou fasádou nejedno tajemství včetně jednoho opravdu velkého a fatálního, seversky ponuré pátrání po zmizelých dětech, děti mizející nějakým portálem do jiného světa... Speciálně to připomene nedávné STRANGER THINGS a to i nepřehlédnutelnou podobností/odkazováním na Kingovo To (cca třicetiletý cyklus mizení dětí na maloměstě, hrdina ve žluté pláštěnce) a hraním na nostalgii po osmdesátkách. Narozdíl od ST ale DARK netlačí na sympatické (dětské) postavy, ale na mnohem zamotanější a důmyslnější příběh postavený na o dost zajímavějším motivu než je jen nějaká v zásadě nudná temná dimenze s monstrem - na cestování v čase. Sotva se jakžtakž zorientujete v hromadě postav a vztahů uvnitř čtyř rodin z maloměstského mikrokosmu, začnete postavy dostávat v až trojím různém balení - z roku 2019, 1986 a 1953. A to už je slušný fičák a co až se začnou osvětlovat ty časové paradoxy a ve finále hrdinové pronášejí věty jako "MANŽEL MÉ BABIČKY, KTERÝ SPÍ S MOU MÁMOU, PÁTRÁ PO SVÉM SYNOVI, KTERÝ JE MůJ OTEC!""... Přiznám se, že v obojím jsem se poněkud ztrácel a ztrácím, ale moc rád si to vše ujasním při brzkém druhém zhlédnutí. Vedle zamotaného mysteriózního děje napínavě postupně odhalujícím celou skládačku tu hraje prim pochmurná, depresivní atmosféra. I když ty neustálé letecké záběry na tajemné lesy a hučivá hudba začnou brzy působit trochu úsměvně, funguje to, obzvlášť v kombinaci s těmi německými xichty a melancholickou, znepokojivou znělkou. A Irgendwie Irgendwo Irgendwann od Neny vám už nikdy nebude znít stejně ;) Jsem zvědavý na druhou řadu - závěrečná scéna té první mi přišla spíš na efekt, než že by otevírala nějakou novou perspektivu, ale tak v příběhu o cestování v čase hádám můžete přepisovat události do nekonečna :)

  • 11.2.2018  20:05
  Rick a Morty (TV seriál) (2013)
  *****

  GENIÁLNÍ. Zběsilé, nápadité, vtipné, úchylné, šílené a napoprvé plně nepobratelné. Jako by někdo vzal Futuramu nebo Červeného trpaslíka a pustil je zrychleně (přičemž do Červeného trpaslíka by napsal fakt vtipné vtipy). Seriálová láska na první pohled.

  • 5.2.2018  14:23
  Dark - Geheimnisse (S01E01) (epizoda) (2017)
  ****

  Spousta mých oblíbených motivů navršená na jedné ponuře a znepokojivě atmosférické hromadě. Už v půlce pilotu jsem byl lapen (byť jsem se trochu ztrácel v postavách).

  • 28.1.2018  19:40
  Godless (TV seriál) (2017)
  ****

  Pro mě takový ten typický čtyřhvězdičkový seriál, který je sice kvalitní, ale nestrhne, nezamilujete si ho, neinspiruje vás, nedáváte si jeho maratón a nevyhlížíte netrpělivě další díl/řadu. Po solidním rozjezdu - prvních dvou dílech - se tempo zpomalí (na mě místy až moc), budují se postavy a jejich vztahy a pomalu se blíží nevyhnutelný závěrečný masakr. Postavy jsou fajn, ale žádná pamětihodná, Jeff Daniels nicméně parádně válí svého záporáka.

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 70 93
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace