choze

život je video

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109
    • 29.5.2020  00:28
    Vivárium (2019)

Znepokojivá storka o bizarním uvěznění postav na podivném místě a la USS Callister z Black Mirror, Útulek z Krajních mezí, nebo Five Characters in Search of an Exit, klasická epizoda Twilight Zone, která inspirovala Kostku, narozdíl od níž je to ale surreálné. Začne to slibně, ale dál to místo vršení zábavných haluzí zpomaluje do otupělého stavu hrdinů, až se to zredukuje na čekání na pointu, která zklame. Škoda.

• 27.5.2020  10:50

Pilot působí jako tupý a vizuálně laciný a vyhnuslý odvar z Třístovky bez zajímavých postav i dialogů a vůbec nenaznačuje zábavný seriál. Tak uvidíme.

• 23.5.2020  14:03
    Chata (2019)

Nejsem úplně fanda pomalých festivalových psycho-hororů. Chata sice není hysterická jako Čarodějnice, ani nechtěně komická jako Slunovrat, ale bohužel ani tak nepříjemná a děsivá jako Děsivé dedictví.

• 22.5.2020  21:48
    Batwoman - Pilot (S01E01) (epizoda) (2019)

Pokud to někdo odstřelí jen kvůli LGBT a girl power, tak je idiot, ale celkově to fakt není žádný zázrak, jen přímočarý akční seriál s nevýraznými postavami, dějem i akcí, ale aspoň v hodně svižném tempu. O fous lepší než pilot Stargirl, ale v dost podobném stylu. A co říct k tomu, že se to odehrává tři roky po zmizení Batmana i Bruce Waynea, ale vůbec nikoho nenapadne si ta zmízení dvou nejznámnějších mužů Gothamu spojit...

• 22.5.2020  12:15
    Stargirl - Pilot (E01) (epizoda) (2020)

Pokud chodíte na základku a tohle bude první komiksový seriál, co v životě uvidíte, tak asi v pohodě. Všichni ostatní se budou tou devadesátkovou naivitou, okoukaností a laciností těžce nudit. Pilot Stargirl ani nenaznačuje potenciál na něco jakkoli zajímavého, nepředvádí nějaký vlastní styl, jen klišé.

• 19.5.2020  23:06

Kvalitní dokument, kde zazní řada důležitých, zajímavých a vesměs nemilých informací a souvislostí ohledně zbytečného masivního znečišťování oceánu i ovzduší bandou nenažraných a nezodpovědných velkopodnikatelů, kteří si pro sebe vesele ohýbají pravidla. Jestli někdo hlásá, že za to jako konzumenti můžeme sami, nesouhlasím. A nemíním si na oblečení v obchodech číst štítky na tričkách, aby se ujistil, že zboží desetkrát neobjelo zeměkouli a mohl ho s dobrým pocitem bojkotovat. Na to nemám čas ani chuť a takové zboží by tam vůbec nemělo být. Tohle se snad má regulovat shora, ne zespoda, proboha.

• 19.5.2020  10:29

Fajn nezávislácká konverzačka, ale že by mě ty postavy a fóry nějak rozstřílely...

• 17.5.2020  10:00
    Thunderball (1965)

Mě prostě conneryovky nebaví.

• 16.5.2020  23:52
    Teroristka (2019)

Podivný mix lidové komedie a vigilantského filmu, který mi tím žánrovým rozkročením i hrdinou učitelem připomenul Bastardy. Humor mě spíš bolel než bavil, ať už šlo o trapné hlášky nebo šaškování místo hraní (Tatiana opět na facku), jako vigilanťák slabé. A herecky to držel jen Hofmann.

• 16.5.2020  10:22

Další pečlivě odvyprávěné, napínavé a dojemné eastwoodovské drámo podle skutečných událostí, tentokrát se zajímavě nejednoznačným hlavním hrdinou. Aspoň já si až do konce filmu nebyl jistý, jestli Jewell je nebo není vinnen, což tomu dodávalo napětí. Jewell - kombinující v sobě dětskou naivitu a neškodnost s lehce zlověstnou chytrostí, ambicemi a frustrací - je plastický charakter a neznámý Hauser ho zahrál skvěle. A s prostořekým Rockwellovým právníkem jsou dobře kontrastující a sympatickou dvojkou. Zaujalo mě, že frustrující pocit "mám na víc" tu neměl jen Jewell, ale vlastně všechny postavy.

• 16.5.2020  10:12
    Ghost Rider 2 (2011)

Jedničku měl na svědomí režisér Daredevila, takže její sračkovost nepřekvapila. Ale že dvojku snad ještě hůř prosrali Neveldine s Taylorem, to mi hlava nebere.

• 15.5.2020  14:42

Průměrný špionsko-teroristicko-revenge thriller, který výrazněji nezaujme ani dějem, ani akcí, i když úplně marné to není. Hrdinka není z nejsympatičtějších ani z nejzajímavějších a její přerod z trosky v zabijákyni jsem jí moc nevěřil, ale výcviková část s Jude Lawem byla fajn.

• 13.5.2020  12:53

"Vášeň vždycky zvítězí." Průměrný thriller s otravným přeskakováním mezi dvěma časovými liniemi - vyšetřováním čerstvého znásilnění a vraždy a vyšetřováním téhož po 13 letech. Ejiofor charizmatický sympaťák jako vždy, Kidmanka tam má dobrou scénu, kde provokuje vraha (a líbila se mi romantika mezi ní a Ejioforem), Roberts jako zničená matka kromě štkaní nad mrtvou dcerou v popelnici nemá moc co hrát. Finále překvapí, ale do kolen nepošle.

• 12.5.2020  13:05

Otravně žoviální a celkem jalový dokument/film o seriálu, který vás sice vezme na plac třetí série a přihodí pár zajímavostí, ale žádné vyčerpávající info ani hloubkové rozbory nečekejte. Místo toho se dramatizují běžné natáčecí problémy jako že prší nebo padá tma a ještě není dotočeno. I když problémy s natáčením zaplaveného trezoru byly originální.

• 10.5.2020  22:36

Pěkná kamera, výprava a atmosféra, ale všechna ta snaha o ponurost a znepokojivost na mě výrazněji neúčinkovala a docela mě to nudilo.

• 10.5.2020  12:26
    Znovu 17 (2009)

Zoufale nevtipné a postavu trapného nerdovského nejlepšího kámoše bych komplet vystřihl, ale to jak se hrdina inkognito znovu sbližoval s vlastní rodinou bylo fajn. A dost tomu dávají Efron a Leslie.

• 8.5.2020  11:49
    Za stínem noci (TV seriál) (2020)

Mysteriózně-katastrofický thriller se skvělým námětem, který připomene Kingovy Časožrouty, bohužel jen lehce nadprůměrně napsaným a natočeným. Nabídne hlavně atmosféru nekonečného nočního letu do neznáma, pár ucházejících zvratů a fajn herce, ale postavy a dialogy nic moc. Škoda, mohla z toho být mysteriózní klasika, takhle je to jen příjemná spotřební záležitost.

• 5.5.2020  11:52

Opožděná odpověď na Džungli před tabulí (1955), v níž hrál Poitier mladého sígra a tady se přehrál do role učitele. A drsný tón nahradil sentiment. Proč ne, příjemná učitelská podívaná.

• 3.5.2020  21:11
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

První série mě bavila, druhá převážně nudila. Vždycky, když Ricky začal vzpomínat na manželku, jsem měl chuť mu nafackovat. A on tu skoro nedělá nic jiného.

• 3.5.2020  13:33
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Nic pro homofoby. Pořádně mě to chytlo až v polovině, když se rozjely přípravy filmu, ale pak mě tahle feel good pohádka o prorážení menšin v Hollywoodu nepustila, i když je odvyprávěná dost divoce, scenáristi se s tím neserou a sypou tam konflikty, které se vyřeší za deset minut, postavy hrozně vysvětlují sebe sama a cliffhanger s pálením filmu byl hodně laciný. Ale už během sledování jsem měl chuť natočit film a změnit svět. Parsons skvělý ve skvělé roli, obzvlášť v interakci s kouzelně štěněcím Pickingem jako Rockem Hudsonem.

• 2.5.2020  08:04

Feel good školní drama krčící se ve stínu slavnějších žánrových kousků, které by mohlo mít pohrocenější scénář, ale i tak je dost napínavé a Kevin Kline je jako učitel okouzlující jako vždy. Plus je fajn vidět Hirsche, Eisenberga a Dana ještě jako puberťáky.

• 28.4.2020  23:55

Bílá smršť a G.I. Jane. V druhé půlce devadesátek Ridley Scott točil filmy, které po něm nikdo nechtěl. Bílá smršť je koukatelná, ale povrchní, nevýrazná a rychle zapomenutelná a to mám námořní filmy hodně rád. Ale oceňuju závěrečné vodní orgie, které se ještě obešly bez jedniček a nul a jsou krásně fyzické, no, bez komicky patetické koncovky v soudní síni bych se obešel. A zamrzí, že herecký matador jako Bridges nedostal zajímavější postavu než je jeho nepřístupný kapitán.

• 27.4.2020  21:12

Nudný a legrační eroťák/softporno, který má ale jedno eso v rukávu - nádhernou Corinne Cléry.

• 26.4.2020  12:04

Zkrátit o půl hoďky a pořád by to nebyl žádný zázrak, ale o dost svižnější film z ranku "drama podle skutečných události s Tomem Hanksem jako lidovým hrdinou".

• 25.4.2020  12:02
    Po životě (TV seriál) (2019)

I když tu Ricky na potkání každého stírá, není to řachanda, ale naopak dost deprimující záležitost, která se postupně překlopí do feel good story. Má to fajn postavy a hlavně srdíčko, velmi silný moment byla Rickyho kontroverzní pomoc feťákovi, ale všechno to rozjímání o smyslu života vyústilo jen do pár ohraných mouder.

• 24.4.2020  22:38

Když už to má tak jednoduchý scénář, ubral bych na stopáži nebo přitlačil na akci. Ta je sice snaživá (nejen bitka s kindergangem pobavila), ale nikoli infernální jako u vzpomínaného Raidu nebo Wicka. A k Wickovi bych to nepřirovnával, protože ten je stylově, filmařsky a načrtnutým fikčním světem na úplně jiném levelu. Spíš jsem si u toho vzpomněl na Muže v ohni, který je ale taky o dost lepší.

• 19.4.2020  01:37
    Láska je slepá (TV pořad) (2020)

Jako experiment k smíchu, jako mírně napínavá a vtipná hloupá přepjatá reality show libující si v modelech a luxusu ok.

• 17.4.2020  12:45
    Rollerball (1975)

Dějově i myšlenkově rozbředlé scífko a vedle Loganova útěku a Westworldu další sedmdesátkový sci-fi shit. Scény Rollerballu možná působily cool ve své době, mě ale přišly slabě natočené. A ta omáčka kolem toho nám o světě budoucnosti, kde korporace po jakýchsi válkách rozpustily národy a všechny oblbly luxusem a Rollerballem, taky moc neřekla.

• 17.4.2020  00:51

Spolu se Sedm nejlepší serial killer film vůbec. Dobře napsaný, správně nepříjemný a místy děsivý. Foster jako subtilní Clarice a Hopkins jako charizmatický Lecter perfektní.

• 16.4.2020  14:04
    Díra (2019)

Kostka 2020. Sympaticky nápaditá a nepříjemná záležitost, můj šnečku.

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109