choze

okres Brno
život je video

<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98
    • 15.1.2019  15:38
    Poslední slova (studentský film) (2017)

• 14.1.2019  14:56

Sherlockův návrat z čtyřminutového exilu a nový případ, který je možná předehrou Moriartyho záhrobní (?) pomsty. V každé řadě SHERLOCKA se našel jeden slabý díl a finální série se bohužel jedním takovým kostrbatě rozjíždí. Úvodní vtipkování kolem zfetovaného Sherlocka a Johnova rodičovství mi moc vtipné nepřišly a případ točící se kolem minulosti Mary mě nechal chladným, i proto, že těm přesahům seriálu do špiónských a zabijáckých vod moc nefandím a postava i představitelka Mary mi nikdy neseděla. A ani závěrečný zvrat smrdící dojením emocí u mě nepadl na úrodnou půdu.

• 11.1.2019  09:49
    Bird Box (2018)

Solidní smyslový postapo horor a la TICHÉ MÍSTO, který se taky zaměřuje na budování napětí okolo svého gimmicku (jízda poslepu do obchodu), ale neukazuje svoje monstra a díky tomu působí spíš jako místy děsivý thriller. Každopádně napínavá a správně drsná a nepříjemná podívaná s řadou dobrých scén (rozhovor Bullock s Malkovichem v kuchyni, dvojitý porod, zúčtování s komandem bláznů), o dost zábavnější než ubulené TM.

• 9.1.2019  10:02
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Skvěle napsaný a Carreym zahraný hlavní hrdina se v průběhu první série dostává z těžké melancholie pod až drtivý tlak a pocit blížící se katastrofy je téměř hmatatelný. Celé to oplývou výraznou gondryovskou poetikou a vtipem. Rozhodně jedna z nej seriálových novinek roku 2018.

• 9.1.2019  09:53

Fajn retro mezihra před finální sérií, servírující v mlhou zahaleném viktoriánském Londýně případ zavánějící nadpřirozenem. Super závěr, ve kterém se začne přeskakovat a stírat hranice mezi minulostí, současností, realitou a fantazií.

• 7.1.2019  12:44

Lord s Millerem si připisují další velezábavnou pecku. Vizuálně nejnabouchanější film minimálně roku, který v divokém tempu vypráví neméně divoký příběh, spojující origin s týmovkou s paralelními verzemi hrdiny, kdy je původní Spider-man/Peter Parker za zahořklého losera a neochotného mentora a na návštěvu zaskočí i Spider-prase. Hlavně ve finále je to neskutečně zběsilé, epické a ultrakomiksové a celkově pak milé, vtipné a nápadité. Hrané komiksárny jen tiše závidí.

• 4.1.2019  11:16

První třetina s návratem na ostrov a jeho zničením se ještě dala, ale zbytek mi už byl srdečně jedno. Byť konec bere celou sérii konečně na nový level.

• 3.1.2019  12:11
    Pátrání (2018)

Solidní online thriller. Narozdíl od UNFRIENDED, kde mě hodně bavila forma, tady jsem ji už ani nevnímal. Příběh byl nejsilnější v momentech, kdy otec zjišťoval, co všechno o své dceři nevěděl - sice nešlo o nic ani vzdáleně šokujícího, ale ten pocit znejistění byl skvělý.

• 3.1.2019  00:32

FORREST GUMP meets KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU. Byť je to plné černého humoru, není to úplně můj styl a hlavní hrdina mi nebyl dvakrát sympatický. Ale párkrát jsem se uchechtl, to zase jo.

• 1.1.2019  20:19

Epický návrat Sherlocka na scénu, který se soustředí na Johnovu reakci a vtipkování okolo fandovských teorií o tom, jak Sherlock přežil pád, a nový případ jede na druhé koleji. A nový velepadouch se jen mihne na konci.

• 30.12.2018  17:28

Jeden z nejlepších dílů BLACK MIRROR. Super originální haluz. Podobné téma i styl jaký předvedl MANIAC, ale pro mě mnohem koukatelnější. Má to skvělé nápady a s každou další smyčkou se odhaluje další vrstva příběhu a vy se spolu s hrdinou propadáte víc a víc do zmatku.

• 29.12.2018  22:00

Očekávaně podprůměrná komedie s nečekaně slušnými akčními scénami. A taky se tu docela umírá. Podobný, výrazně lepší ŠPION s Melissou McCarthy tohle posílá do zaslouženého zapomnění.

• 28.12.2018  21:19
    Deadly Class - Pilot (E01) (epizoda) (2018)

Slušně zábavný výkop.

• 26.12.2018  09:38

Průměrně napsaná i natočená duchařina, která má zajímavý nápad, ale moc nevystraší. A ten jakože francouzský přízvuk Umy Thurman byl dost hrozný.

• 25.12.2018  23:53

Svižný, hravý, napínavý, sexy thriller. Anna válí.

• 24.12.2018  23:16

IDENTITA: Nudná verze.

• 24.12.2018  12:50

Pusťte si finální vlakovou honičku, která na mě s těmi obrněnými železničními vozítky působila jako finále druhého MAD MAXE přenesené na koleje, a zbytek poklidně ignorujte. Scénář, režie i akční scény jsou bez šťávy, brzdí to milion zbytečných postav a shazuje infantilní humor, kdy je záporák střelen do zadku, poskakuje a stěžuje si, že to bolí. Na něco opravdu vtipného nebo na dobrou bitku/přestřelku zapomeňte a vystřihnout půlhodiny unylého děje, vůbec nic by se nestalo, jen by to bylo trochu méně nudné. Škoda, mohl to být ultimátní vlakový film.

• 23.12.2018  12:26
    Notting Hill (1999)

Julie Roberts jako okouzlující, ale křehká bohyně, Hugh Grant jako plachý a zmatený smrtelník a báječný curtisovský humor. Romanticko-komediální zlato.

• 20.12.2018  09:52

Pro mě nepříliš záživné požárnické drama podle skutečných událostí, i když Brolinova a Tellerova postava jsou načrtnuty dobře. Přijde mi, že tenhle film se má k Howardovu vynikajícímu OHNI jako DRTIVÝ DOPAD k ARMAGEDDONU. Jinak při pohledu na všechny ty rozsáhlé lesní požáry se jeden diví, že tam pořád ještě nějaké lesy jsou a že někdo vůbec riskuje bydlet poblíž.

• 19.12.2018  12:23
    Kazišuci (2018)

Po nevtipném rozjezdu se z toho přece jen vyvrbila celkem pohodová komedie a zprvu otravné postavy se polidštily. Nejvtipnější fóry byly ty nehrubozrnější.

• 18.12.2018  13:51

Sice je to zábavnější než AVPéčka, ale stejně o takovéhle pokračování asi nikdo moc nestál. Shane Black sice rozvíjí a zároveň shazuje predátorovskou mytologii, cpe do filmu nápady, hlášky i krev a závěrečná vybíjená je fajn, ale příběh působí tuctově, to samé kulisy a všechna zbylá akce, postavy jsou divné a nemá to atmosféru. Na jedno zhlédnutí ok, ale pamatovat si z toho nebudu nic.

• 16.12.2018  00:07

Hustoatmosférický, ale nudný, protože skoro bezdějový revenge trip.

• 15.12.2018  10:24

Přetahovaná dvou kapitánů o můstek ponorky ve snaze zabránit jadernému armagedonu připomene KRVAVÝ PŘÍLIV, ale ponorka je tentokrát ruská a hlavně jde o zpracování skutečné události. A ani jednou nezazní "TORPÉDO VE VODĚ!" Hodně tu na mě zapůsobil ten šílený komunistický bordel a tlak, který hrdinům neustále svazoval ruce a demotivoval je. A pak samozřejmě scéna opravy reaktoru, kdy postavy vidí, že jdou na hnusnou smrt, to je síla.

• 11.12.2018  19:58
    Velká hra (2017)

Strhující drama o vzestupu jednotlivce? Kdepak. "Jen" sorkinovsky kulometná, chytrá, vtipná konverzačka s výbornými herci. Ale za mě spokojenost.

• 5.12.2018  02:38

Přinejlepším průměr. Pěkné baby, zajímavý způsob zabíjení, ale dějově nuda a to odhalení vraha bylo pro srandu.

• 4.12.2018  11:10
    Time Trap (2017)

Sympatické levné komorní sci-fi, napínavé a nápadité až do konce.

• 4.12.2018  00:30

"DůM JE PLNÝ ŠEPOTU." Rok po druhém ŠÍLENÉM MAXOVI ve stejném roce, kdy vznikla třeba VĚC, natočili Australani gotický horor a hned jeho první záběr je pro celý film dost typický - atmosférická zpomalovačka. Atmosféru to díky době vzniku a snaživému kameramanovi, osvětlovači a hudebníkovi rozhodně má, ale děj je velmi dietní a nepřekvapí a tempo vražedně pomalé. Velkým plusem je ale divně krásná/krásně divná představitelka hlavní role a silné finále s pár luxusními zpomalovačkami, kde do té doby průměrný horor předvede trochu podivnosti, stylu a hrůzy.

• 24.11.2018  12:18

Průměrný vigilantský akčňák. Neurazí, protože to schéma je vděčné, akce je dost a uteče to jako voda, ale ten scénář napsali snad za víkend.

• 23.11.2018  22:58

Další Butlerovo průměrné akční kinobéčko. Slabší povahy nevydýchají už zápletku se záchranou ruského prezidenta Amíky a budou blekotat něco o propagandě a ti, co jsou nad věcí, jen akorát zalitují, že to ani tentokrát nemělo zajímavější scénář a že kvalitní herci ve vedlejších rolích zase neměli co hrát (Stephens a Nyqvist ale aspoň nezapřou charizma). A že Butler ani nikoho nesejmul! Zato ale vystřihl celkem fajn kapitána ponorky, taky pár pěkných záběrů a lokací by se našlo... ale to je fakt všechno. Příběh nepřekvapí, příliš nenapne a neškodilo by přitlačit na akci. 50 procent.

• 22.11.2018  23:33
    Outlaw King (2018)

Průměrná historická řežba, což vynikne obzvlášť v porovnání se STATEČNÝM SRDCEM, na jehož události to navazuje. Postavy, herci, děj, režie, všechno nevýrazné.

<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98