choze

okres Brno
život je video

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95
    • 17.7.2018  00:14

Naivňoučký předpotopní sci-fi horor ve zjevně ateliérových kulisách, s legračními triky a přehrávajícími herci, ale výraznou výtvarnou stránkou. Některé obrazy jsou kompozičně a použitým svícením pastvou pro oči a je tu zjevná inspirace pro Vetřelce, který tuhle ateliérovou pohádku překlopil do šokujícím způsobem realistického/civilního hororu pro dospělého diváka.

• 16.7.2018  12:58

"PEKLO I RÁJ MOHOU BÝT UŽ NA ZEMI. NESEME SI JE VŠUDE S SEBOU." Ridleyovsky epické, výpravné a vizuálně parádní, soustředěné na charakter Kolumba, který je dostatečně zajímavý a přitažlivý, i díky charizmatu a výkonu Depardieua, jemuž přihrává skvadra kvalitních herců (Weaver, Assante, Karyo, Langella, Wincott). Část před vyplutím bych snesl i delší, ale oceňuju, že to dramaticky neupadlo v druhé polovině, o což se postaral záporák v podání spolehlivě démonického Wincotta. Navrch božská Vangelisova hudba. "NOVÝ SVĚT BYL KATASTROFOU. - "A TEN STARÝ... BYL ÚSPĚCHEM?"

• 13.7.2018  23:56
    Mrakodrap (2018)

Ať už tvůrci Mrakodrapu upřímně milují Smrtonosnou past, Skleněné peklo a čtyřku Mission: Impossible (a kdo ne) a skládají jim hold, nebo se tím jen marketingově zaštiťují a těžce je vykrádají, jejich film je jen generickým blockbusterem s totálně šablonovitým scénářem a nevýraznou režií, plochými postavami a přímočarým dějem bez jediného překvapení, kde i když se pořád něco (přepáleného) děje - třeba Rock předvádí absurdní skoky s nožní protézou, přičemž po něm navíc pálí z vrtulníku policejní sniper - výsledkem je nuda. Nevadí mi, že to ani z dálky nedorovnává (nebo dokonce nepřekonává) ony klasiky, ale že i jako tupý akčňák, které mám rád, je to prostě moc tupé, nezáživné a otravně rodinné. A že nejen necítím potřebu se na to někdy podívat znovu, ale ani se nechci podívat znovu aspoň na nějakou konkrétní scénu.

• 11.7.2018  15:26

Tenhle film pro mě stojí a padá s hereckým výkonem Gary Oldmana. Churchill v jeho podání působí jako nemohoucí, zmatené, mumlající a politováníhodné zvířátko zahnané do kouta, které každou chvíli trefí šlak, a vzápětí zase jako impozantně vitální s umanutě hřímající dědek. Ani nevím, jestli jsem někdy na nějaké postavě tak visel očima, protože mi přišla tak fyzicky přítomná/zahraná.

• 8.7.2018  14:27

Nejnovější příspěvek do mého oblíbeného subžánru komorního telefonního thrilleru/dramatu a la Telefonní budka, Pohřbený nebo Noční jízda, také postavený na drama jednoho muže v omezeném prostoru a v reálném čase. V podstatě s tím mám dva problémy - je to na mě až moc přehledné (byť je v závěru nastolenou situací brutálně zatřeseno) a ty dvě místnosti prostě nejsou tak sexy a extrémně minimalistické jako telefonní budka nebo rakev (odkud se navíc hrdinové nemohli hnout) a ani nemají magickou atmosféru noční dálnice. A ani herecky mi to nepřijde tak zázračné - Tom Hardy v Noční jízdě předvedl úplně jiné charizma (a měl i propracovanější postavu). Každopádně solidní thrillerová podívaná s pár silnými okamžiky.

• 7.7.2018  15:49
    Mars útočí! (1996)

Luxusně obsazená, prapodivná komedie.

• 6.7.2018  14:50

Jedničku jsem lehce nadhodnotil, protože mi padla do noty, dvojku možná lehce podhodnotím, protože jsem se docela nudil. Tentokrát jsem měl pocit, že se na rodinnou podívanou tlačí až moc, fóry jsou až moc repetitivní a slabé a ty dvě slušné akční scény jsou na dvouhodinový film dost málo. Zároveň stále platí, že scénář nepřekvapí - vlastně mi celé to honění se za komponenty/laboratoří přišlo celkem nudné - a záporáci jsou nevýrazní. A Michelle Pffeifer se spíš ukáže, než že by něco zahrála, i Douglas je mdlý a tak opět boduje hlavně Peňa.

• 1.7.2018  11:54
    Waco (TV seriál) (2018)

Působivá rekonstrukce skutečných událostí snažící se o vyváženost, přičemž jako padouši z toho překvapivě nevycházejí sektáři, ale vládní bezpečnostní složky, které jdou do akce z pochybných důvodů a dopustí se řady těžkých přehmatů, manipulací a šikanování. Skutečnými hrdiny v konfliktu a fascinujícím vleklém vyjednávání pak nejsou velitelé obou stran, ale do značné míry bezmocné hlasy rozumu pod nimi. Herecky nejvděčnější roli vůdce sekty ustál Kitsch obsazený proti svému dosavadnímu typu hezounů, Shannon hrající hlavního vyjednavače FBI ho ale svým charizmatem kdykoliv strčí do kapsy, stejně tak Culkinovi stačí málo, aby si diváka získal. Ženské figury na téhle šachovnici pak nemají téměř žádný význam.

• 29.6.2018  21:55
    Most - Série 1 (série) (2011)

Kvalitní severská krimi. Vyblitý vizuál mě dost štval, ale děj a postavy byly dobré (Saga zábavná, Martin velký sympoš) a líbilo se mi, jak vrah nastavoval zrcadlo nejen jednotlivcům jako v Saw, ale celé společnosti. A speciálně jsem si užil to zhasínání mostu na začátku každého dílu.

• 20.6.2018  22:45

Dle očekávání zbytečný remake a průměrný vigilantský thriller na jedno zkouknutí. Carnahan má ve scénáři pár fajn detailů, ale to je vše. Syrovému sedmdesátkovému originálu to nečichá ani k fuseklím a i MÉ DRUHÉ JÁ s Jodie Foster je o level zajímavější. A dokážu si představit dlouhou řadu herců, které bych v té roli viděl radši než Willise.

• 19.6.2018  10:51
    Provaz (1948)

Komorní konverzačka nad truhlou skrývající mrtvolu, natočená celá v jednom bytě a v několika dlouhých záběrech, která nezapře své divadelní kořeny. Příběh se točí kolem pokusu o dokonalou vraždu, přičemž zajímavé není její provedení, nýbrž filozofie za činem skrytá - a sice přesvědčení, že jsou lidé, kteří si pro svou zbytečnost a hloupost zaslouží zemřít, aby "nevydýchávali vzduch a nezabírali místo" schopnějším a chytřejším lidem, kteří mají právo je zabít. Tuto filozofii sdílí dvojice mladých vrahů se svým profesorem, narozdíl od kterého se ji ale rozhodne převést do praxe. Dall a Stewart nafasovali zdaleka nejzajímavější postavy a zhostili se jich velmi suverénně a charizmaticky. Na Dallově vrahovi je fascinující jeho okázalá morbidní drzost, s jakou například daruje otci oběti knihy převázané provazem - vražednou zbraní. U Stewartova bystrého intelektuála je zase radost sledovat, jak rychle pojímá a ověřuje si své podezření a kam se postaví ve finále. Není to tak famózně rafinované jako třeba moje oblíbená Vražda na objednávku a ani na mě moc nepůsobí, že je to natočené jen v pár záběrech, ale díky oné filozofii vraždy a hereckým výkonům je to kvalitativně srovnatelné.

• 17.6.2018  00:40
    Slasher (TV seriál) (2016)

VŠICHNI V TOMHLE MĚSTEČKU MAJÍ MINULOST. ALE NE KAŽDÝ MÁ BUDOUCNOST. Cool tagline, která mě k seriálu přilákala. První série sice nekope první televizní ligu, ale mou pozornost zvládla udržet až do slabého finále a to díky odhalování tajemství skrytých za fasádou maloměsta a taky ta mediální linka byla fajn. Ta tajemství jsou podstatně zajímavější než třeba u takového DARK, ten byl ale zase mnohem atmosféričtější. Herci ušli a vrah by se mi líbil civilnější, bez toho teatrálního katovského kostýmu.

• 17.6.2018  00:04

OK, finále se nám moc nevydařilo a seriál pro mě kvalitativně vyvrcholil v šesté epizodě (šerifův příběh). Jedna věc je, že odhalení vrahovy identity moc nepřekvapí (i když jsem osobně tipoval celou dobu Shurmu!), celkově se ale dalo s rozuzlením vyhrát výrazně líp, tohle je hodně přímočaré.

• 16.6.2018  17:34
    Zmije (TV seriál) (1994)

Rozkošně nablblý a laciný devadesátkový pokračovatel KNIGHT RIDERA, který se dal jakžtakž přežít v době svého vzniku.

• 16.6.2018  11:35

Silný díl, točící se kolem šerifa (který se působivě odkopal) a unesené Ariel. Jen ta hrdinka, co se pořád potlouká všude sama a beze zbraně, je pořád na facku.

• 14.6.2018  22:42

Docela se to rozjíždí, jen ta hrdinka by se nemusela chovat tak hloupě. Na jejím místě bych už byl dávno v prachu, natož abych šel sám na souřadnice, co mi poslal vrah.

• 14.6.2018  22:40

Žádný zázrak, ale mou pozornost to udrželo.

• 13.6.2018  22:42

Rozhodně zajímavý a zábavný dokument plný ukázek a zásadních tvůrců, který ale mohl jít mnohem víc do hloubky. Hned jsem dostal chuť natočit slasher.

• 13.6.2018  09:29
    Barry - Série 1 (série) (2018)

Malý seriálový klenot. BARRY má skvělý humor, který je výborně namixovaný s temným melancholickým dramatem a thrillerem. Napínavý a dojemný scénář se zábavnými postavami (Čečenci) a silným finále, Bill Hader jako chladnokrevný zabiják i nejistý účastník kurzu herectví dle očekávání vynikající.

• 13.6.2018  09:25
    Barry (TV seriál) (2018)

• 2.6.2018  23:24

"JEN SI TU POVÍDÁME." - "VÁŽNĚ?" Tísnivé psycho o dvou kámoškách, co se v srubu u jezera vykecávají ze svých vztahů a pocitů a střídavě se zraňují a hned zas ujišťují o tom, jak se mají rády, a přitom na sebe dlouze divně zírají. Sice je hrají moje velké oblíbenkyně a hrají je bravurně, plus to má díky kameře jedoucí hodně na detaily a zajímavé hudbě sugestivní atmosféru, ale přece jen je to na mě až moc nedějové a ublábolené.

• 2.6.2018  09:56
    Tomb Raider (2018)

Přesně tak nudné jako trajlery. Zoufale nezajímavý origin, který zachraňuje jen Alicia Vikander.

• 1.6.2018  23:48

Rodina, která se na noc ubytuje v odlehlém kempu, má velký problém - dceru, co je nesnesitelná rebelující puberťačka... Jednička mě tak nudila a otravovala, že dvojka mohla být jen lepší. Rutinní vyvražďovačka s pěknýma babama a osmdesátkovýma hitama.

• 31.5.2018  17:10

Po všech stránkách horší než BATMAN VS SUPERMAN. Příběh o skládání týmu a přetahování se o tři škatule s jakýmsi galaktickým šaškem a jeho armádou vážkolidí nemůže být směšnější, není to tak snyderovsky vizuálně sexy, akce je průměrná, Affleck se zjevně nudí a vyretušovaný Cavill vypadá hodně divně.

• 27.5.2018  14:31

Trojice slušně odsýpajících příběhů, z nichž mě nejvíc zasáhl ten poslední, který byl opravdu drtivý a měl dobrý zvrat. Ale nedokážu si představit, že by na podobné filtry lidi někdy přistoupili.

• 27.5.2018  14:27

Sice tady od začátku blackmirrorovsky něco visí ve vzduchu a vy jste zvědaví, co z toho vyleze (samozřejmě tušíte, že půjde zase o nějaké virtuální realitu), taky myšlenka je zajímavá a má to silný konec, ale na mě byla tahle romantická sbližovačka dvou osamělých žen zoufale málo dějová.

• 25.5.2018  12:00

"JE TO JEN DENÍK. KAŽDÝ VÍ, ŽE DENÍKY JSOU PLNÝ SRAČEK."

• 23.5.2018  23:23

Ploché postavy, klišé na klišé, nuda.

• 23.5.2018  12:42

Tísnivá sonda do Patrickova dětství ve venkovském sídle s tyranským otcem a opilou matkou. Místo Cumberbatche tak nastupuje sugestivně démonický Weaving.

• 23.5.2018  00:34
    Semestr - Únor (E06) (epizoda) (2016)

Filozofující rozhovor byl super, takových mohlo být v celém seriálu víc. Taky vystoupení z internetového prostředí. Závěr jsem ale nějak úplně nepobral.

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95