choze

okres Brno
život je video

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
    • 2.5.2021  22:53

Fantasy pohádka, která se může pochlubit parádními fantaskními interiéry (Černé pevnosti a pavučinového sídla Černé vdovy), neméně parádními kostýmy brnění a extrémně sexy princeznou. Taky ta hvězdice byla docela cool, škoda, že ji hrdina použil až na konci. Bohužel, příběh je nudná splácanina motivů Star Wars a Pána prstenů a chybí mu zajímavější postavy a zábavnější děj.

• 1.5.2021  11:02
    The Gorgon (1964)

Má to tu oldschool studiovou hammerovskou atmosféru, ale hororové je to pramálo, spíš ukecané. A i titulního monstra si užijeme jen minimálně.

• 27.4.2021  10:43

Sice to stojí na gotických základech a zpočátku je to lehce mysteriózní, ale temnější atmosféře se to vyhýbá a ve výsledku jde o příjemný rodinný film se sympatickými dětskými herci a krásnou výpravou odlehlého sídla s utajenou zahradou.

• 24.4.2021  22:30

Susan je pěkně plastická postava - krásná, amiciózní a chladnokrevná, ale taky povrchní, hloupá a nevkusná a Kidman ji hraje parádně. Stejně tak teenageři jsou správně hloupí a nemotorní a přesně zahraní.

• 23.4.2021  21:17

Smrtelná nuda. Tak úžasně nezáživný film jsem neviděl od nových Charlieho andílků. Nahazování trademarků postav je fajn a souboje mají pár cool momentů a není při nich nouze o krev. Ale i tak to prohrává s Andersonovým filmem z pětadevadesátého ve všech ohledech. Nevýrazné až otravné postavy i casting (nový heroj, Liu Kang, Sonya, Rayden, Shang Tsung, všechno tragédi), děj i bitky, režie i hudba. Že tu kdovíproč absentuje Johnny Cage a jeho laškování se Sonyou přebral slušně hláškující Kano (fór se zahradním trpaslíkem mě dostal) nebo, že na titulní turnaj vlastně ani nedojde, je to nejmenší. Přitom kdyby se zbytek filmu nesl v duchu úvodní desetiminutovky, kde fungují emoce, akce, herci i to serióznější podání, tak super. Andersonův Mortal Kombat byla zábava pro děcka, ale královská. Tohle se snaží o dospělejší podání a výsledkem je jen nuda, kde se tu a tam - skoro jakoby omylem - stane něco zábavného.

• 21.4.2021  20:28
    Nikdo (2021)

Kolstad trochu moc vykrádá svého Johna Wicka (znovu dostáváme melancholického drsňáka, kterého z důchodu vytáhne ruská mafie) a zároveň zahazuje některé potenciálně zajímavé postavy a motivy (odfláklý hlavní záporák, nebo vztah otce se synem a otce s jeho otcem). Najšuller naopak dokazuje, že umí natočit i klasicky rozzáběrovaný film bez GoPra, zato s hlavní postavou, o níž se dozvíme víc než jen její jméno. A Odenkirk jako ubitý family man i rány rozdávající ex-terminátor válí a je hlavním trumfem jednoduchého, ale rozumně dlouhého a svižně sestříhaného fotrovského akčňáku vyztuženého údernou a nápaditou režií i akcí. Celé je to tak sympatické, že rádi odpustíte nějaké ty kosmetické vady (třeba že ve finále musel někdo záporákovým henčmenům amputovat pud sebezáchovy, protože nabíhají jako ovce na porážku), obzvlášť, když hrdina sejme záporáka tak okázale stupidním-cool způsobem. Na Taken to nemá, ale bavilo mě to víc než první Wick a každopádně jsem za každý podobný akčňáček, kde se místo digibordelu lámou ruce, moc rád.

• 11.4.2021  23:04

Cool hráčský rozjezd navnadí, ale pak hlavní hrdina ztratí paměť a z gangsterky je najednou trapná taškařice. Sledovat Chow Yun-Fata, jak šaškuje, jsem nedával a závěrečná přestřelka s přepnutím do John Woo módu to už bohužel nezachrání.

• 11.4.2021  10:25

Ne, že by jednička neměla potenciál na výživnou sérii a ne, že by se na tak skvělý film lehce navazovalo. Ale tohle je dle očekávání taková ta o několik levelů horší a veskrze zbytečná videodvojka, hlavně kvůli podprůměrnému scénáři, nevýrazným hercům a nudné režii. I kdyby tenhle film existoval v paralelním vesmíru, kde neexistuje původní Osudový dotek, pořád by to byla ta samá nevzrušivá zoufalost.

• 11.4.2021  00:49

Vizuálně a atmosféricky lahodná (výprava prý sežrala většinu rozpočtu), zasněně gotická pohádka o sexuálním probuzení Červené Karkulky. Děj původní pohádky bylo samozřejmě třeba poněkud roztáhnout, což se děje mj. pomocí vložených příběhů o vlkodlacích (z povídkové sbírky Krvavá komora) a rámce s hrdinkou snící celou dobu v posteli.

• 6.4.2021  00:22

Houghův gotický rukopis se tu nezapře, vyšinuté záběry strašidelného domu, kolem kterého se převaluje mlha hned upomenou na jeho Lesního ducha. Kamera, výprava a herci dobří, ale dějově je to poslabší a třeba útok posedlé kočky docela srandovní.

• 5.4.2021  00:31

Kingovy Nezbytné věci předělané pro děcka. Reálně tedy Bradburyho román zfilmovaný Disneyho studiem do slušně temného rodinného filmu, což se jim povedlo už před pár lety s Lesním duchem (a na přelomu 70. a 80. let proniklo temnější ladění i do dalších disneyovek, třeba Návratu do země Oz). Napínavý scénář, znepokojivá atmosféra, pěkná výprava a efekty a dobře hrající Robards, Pryce i dětští herci. Věřím, že minimálně ze scény s pavouky mohlo mít nejedno dítě pěkných pár nočních můr.

• 4.4.2021  21:14

Na papíře to zní dobře - krásná policistka vs sériový znásilňovač, který si s ní hraje jako kočka s myší, bizarní syndrom, umění... Ale dialogy jsou děsné, natočené je to televizně, Asia to herecky nedává a "šokující" závěr je z dálky odhadnutelný a rozpatlaný. A samozřejmě to dost shazuje angličtina. Natočit to Argento v sedmdesátkách ve svém full módu, možná by z toho byla další jeho klasika. Klasika, ve které opakovaně nechává znásilňovat svou dceru.

• 4.4.2021  00:00
    Kalifornie (1993)

Znepokojujúca štúdia psychiky vraha? Ale kdeže, pokud za ni tedy nepovažujete závěrečné banální zjištění, že sériového vraha od normálního člověka odlišuje jen absence výčitek svědomí. Právě v postavě whitetrasháckého serial killera Earlyho vidím jeden z hlavních problémů - není vlastně nijak zvlášť zajímavý a Pitt to moc nerozsvítil. Film si pro sebe překvapivě krade vrahova partnerka s dětsky naivní mentalitou, která je skvěle napsaná a naprosto famózně zahraná Juliette Lewis, jíž bych za ni z fleku šoupl Oscara. Plus se mi líbila posedlost intelektuála lidskou temnotou a násilím a závěrečná konfrontace s obojím na vlastní kůži. Zápletka je klasicky hollywoodsky přitažená za vlasy a scénář celkem rutinní, režie ospalá a zaměřená na sekání sexy záběrů. Být to míň unylé a víc šokující, mohl to být pekelný filmový roadtrip, který by kopal první ligu. Takhle si to Pitt musel vynahradit se Sedm, kde podle mě odvedl lepší výkon v opačné roli. Ale i tak je to Senův nejzajímavější film.

• 3.4.2021  17:58

Romantická, sexuální i drtivě depresivní vztahovka. Jedna z nejsilnějších, co jsem viděl. A Seigner je neskutečně žhavá.

• 30.3.2021  12:02
    Staged (TV seriál) (2020)

První série není komediální pecka, spíš je vám ve společnosti obou vtipně se stylizujících a zevlujících herců příjemně.

• 30.3.2021  00:38
    Morderstwo (studentský film) (1957)

Nezajímavě natočená nezajímavá vražda. Studentský vtípek. Ty hodnocení tady mě baví - jako by na tom bylo co hodnotit.

• 29.3.2021  13:47
    The Circle (2017)

Koukatelné, ale ploché, nedotažené a uspěchané. Hanksův záporák je ve filmu málo a je příliš nevýrazný.

• 29.3.2021  00:23

Většinu času roztahaný thriller, kde se atmosféra vytváří legračně hlavně hukotem v pozadí, a který se ve finále propadne do haluzí, které mě nijak neláká rozklíčovávat. Harring sexy, Watts tradičně skvělá.

• 28.3.2021  00:04
    Hausu (1977)

Japonský Evil Dead 2, jenom šílenější a nudnější. První polovina prakticky sestává jen z otravně jalového štěbetání sedmi puberťaček cestou do venkovského domu a do toho tu a tam přijde nějaký debilní videoefekt. V druhé polovině se strhne bizarní hororová groteska, která sice nevyděsí, ale nad některými nápady, triky a výtvarnými řešeními zůstává rozum stát. Hlavně nad scénou s klavírem - v zásadě stačí pustit si jen tu.

• 27.3.2021  22:50
    Mutant (1995)

Krásná mimozemšťanka: Hororová verze. V devadesátkách dozněla vlna osmdesátkových městských bad alien naháněček (Tajemné zlo, Predator 2, Temný anděl, Zlomek sekundy) a volně přešla do vlny filmů o mimozemských invazích (Vládci loutek, Den nezávislosti, Mars útočí, Muži v černém, Fakulta...), přičemž Mutant stojí někde mezi. Z vojenské laboratoře uprchlou nevypočitatelnou mimozemšťanku tu pronásleduje tým a la Uprchlík a i když je ovládnutí lidstva jejími potomky na spadnutí, žádné demoličně-památkové orgie nečekejte, nebyly na ně prachy, takže tu maximálně vybuchne 1, slovy jedno auto. Byly ale na fajn casting a na zaplacení Geigera, který dodal pár odpudivých masek a díky přimíchání sexu a opakovanému odhalování fešné Natashi to není úplně zapomenutelné. Jinak je to ale kinobéčko na jedno zhlédnutí - na akčňák to má nezajímavé akční scény, na sci-fi je to hloupé, na thriller málo napínavé a na horror málo děsivé. A s málo počítačovými efekty, což je dobře, protože vypadají mizerně.

• 27.3.2021  11:48
    U-Turn (1997)

Nenáročný pohodový žánrový mix, byť jede na půl plynu. Eskapády Pennova hrdiny baví v komediálnější i vážnější poloze, ale mohlo to být víc crazy nebo víc noir thriller. Herci jsou skvělí, hlavně Penn jako neidiotský loser a J-Lo jako femme fatale a kamera tomu dává šmrnc a prodává žhavou pouštní výpravu.

• 22.3.2021  19:29
    Elle (2016)

Roztahaný, ale sympaticky ujetý thriller s výbornou Huppert.

• 21.3.2021  18:08

Pitomě se zubící Bogart a Hepburn neustále ho rádobyvtipně oslovující "Pane Allnute", mi neučarovali, spíš naopak a jejich dialogy, sbližování a eskapády na řece mě moc nebavily.

• 21.3.2021  11:41

Jim Carrey na plný koule. Jedna z nejzásadnějších devadesátkových komedií.

• 21.3.2021  11:26

Po Aguirrem a Fitzcarraldovi poslední Herzogova epika o dobrodruhovi v divočině (tentokrát africké) s Kinskim v hlavní roli. Jeho výkon mi tu přišel až sebeparodický a celé to na mě bylo dost rozvleklé a ani vizuálně se mi to nezdálo tak nabouchané.

• 21.3.2021  00:13
    Come True (2020)

Noční můra v Elm Street: Indie Edition nebo Za černou duhou 2. A člověk si vzpomene i na Maniaca. Tady je sice děje víc, ale i tak bych to výrazně pokrátil, a vizuál není až taková divočina jako u Panose. Navíc ty neonově nasvícené místnosti s retro monitory už začínají být trochu ohrané. Lovci nočních můr měli potenciál, ale utopilo se to v indie moodu.

• 20.3.2021  20:44
    Eso (TV pořad) (1994)

Jak tohle jen hodnotit? Plnou palbou kvůli obrovské nostalgii, protože jsem na to čučel týden co týden celou střední školu (1994-98), nahrál si z toho na kazety desítky videoklipů a objevil x kapel a zpěváků? Pergnerovou jsem moc nemusel, ale musím jí nechat, že když nic jiného, jako moderátorka byla výrazná, byť až moc. Dobou temna bych pak nazval období, kdy po x týdnů okupovaly první příčku hitparády Kelly Family - to byla velká bolest.

• 20.3.2021  11:40

Michel Gondry made Cube. OK, Gondry by si asi nevystačil se scénářem, který "jen" velkolepě oslavuje dětskou fantazii, kreativitu a dobrodružství, které některé z nás neopustí ani v dospělosti. Hlavní postavou je tu groteskní kartonové bludiště a lidské postavy jsou jen karikatury a chodící klišé a o vážnější témata (třicátnická krize, napětí ve vztahu) se to jen neochotně otře, zcela v souladu s dětskou mentalitou filmu. Je to ale hrozně hravé, nápadité, správně fantaskní a ta kartonová výprava je fantastická - film tak působí extrémně minimalisticky (realizovatelný v jednom jediném pokoji), ale zároveň je vám jasné, že to všechno vytvořit muselo dát fůru práce. Nějaké hororové podtóny se tu najdou (konfetová, ale definitivní úmrtí v labyrintu, rozhovor se spoutanou kartonovou postavou), ale celkově to působí jako studentská hříčka v tom nejlepším smyslu.

• 19.3.2021  22:59
    Hodiny zoufalství (1990)

Úžasně nudný home invasion thriller. I když u Cimina mě to ani v nejmenším nepřekvapuje.

• 16.3.2021  13:09

Sympatický a funkční žánrový mix o vyrovnávání se se ztrátou, zoufalé snaze v ní najít smysl, terapii pomstou a o kauzalitě. Ten humor mě docela míjel, ale jako drama-thriller s trochou střílení mě to bavilo a Mikkelsen a Kaas jsou skvělí.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116