choze

okres Brno
život je video

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97
    • 8.11.2018  16:56

Podobné výplachy nepotřebují oscarové scénáře, ale aspoň trochu zajímavý scénář, aby to udrželo pozornost, to chce vždycky. A ten tu absentuje. Že je zápletka blbá jako tágo je samozřejmě plus, ale děj snad nemůže být přímočařejší a postavy plošší, režie je rutinní a i destrukce generická a naprosto nevzrušivá. Dokonale zbytečný film.

• 8.11.2018  16:39
    La casa de papel (TV seriál) (2017)

Miluju heisty a šachové partie geniálních mastermindů na opačných stranách barikády a la Zápisník smrti a Money heist je ultimátní heist a se Zápisníkem si mohutně vytírá zadek! Není to dokonalé, ale zamilujete si to skrz super zápletku, postavy, herce, ultranapínavý scénář s cliffhangery, které vás nutí dát okamžitě další díl, a to všechno ve velmi sexy balení, kdy se pro mexican standoff nebo sex v trezoru nikdy nejde daleko. Jen by tam nemuselo být tolik rádobynapínavých situací, kdy celou dobu víte, že na konci bude obhájen status quo. A taky se do děje mohly víc zapojit média. Kéž by místní televize přestaly nakupovat licence na zahraniční zaprděnosti typu Redakce a Doktor Martin a zkusily předělat tohle.

• 8.11.2018  16:04
    Equalizer 2 (2018)

Rozjezd, při kterém Denzel pořeší několik jednorázovek a zmlátí/zmrzačí/zlikviduje různé zlé typany je fajn, ale jeho hlavní mise je celkem nudná a zajímavější je vedlejší linie s mentorováním mladého umělce. Padouch-zrádce je z dálky jasný a finále ve větrné přímořské vísce má sice zajímavý setting, ale já ho odzíval.

• 6.11.2018  15:48

V druhé polovině 90. let rychle uvadla kariéra akčních bijců let osmdesátých a Seagal nebyl výjimkou. Sestup začal průměrným GLIMMER MANEM a pokračoval přes podivný štěk v BOEINGU 747 V OHROŽENÍ a podprůměrného TAJNÉHO AGENTA JACKA T. až po zoufalé videosnímky PATRIOT a PROFESIONÁL, jakých měl v budoucnu nasekat tunu (a sám tunu přibrat). V letech 2001-2002 se ale ještě dokázal na chvilku vrátit do kin a k aspoň průměrné kvalitě a to hlavně s LOVCEM POLICAJTů (NA POKRAJI SMRTI už opět indikovalo sestup do bahna). V LOVCI je Seagal ještě ve formě, ale kromě fajn úvodního přepadení kolony na mostě, si z toho filmu po letech nic nepamatuju. Nejsnesitelnější film režisérského hrobaře akčních filmů, Andrzeje Bartkowiaka.

• 6.11.2018  14:15
    Mile 22 (2018)

Jedním z důvodů, proč miluju akční filmy, jsou - vedle akčních scén, násilí, dynamického vyprávění a charizmatických hrdinů - jejich klišé. A moje nejoblíbenější klišé je, že kdykoli v akčním filmu někdo někoho nebo něco někam eskortuje, eskorta nikdy nedojede poklidně do cíle. Nikdy. Nejčastěji jde o vězeňský autobus či letadlo (DALŠÍCH 48 HODIN, UPRCHLÍK, NENÍ ÚNIKU, CON AIR, ŠERIFOVÉ, ŘEČ PENĚZ - tady všude tahle scéna startuje zápletku), ale ještě lepší bývají celé kolony (JASNÉ NEBEZPEČÍ, LOVEC POLICAJTů, M: I 3). Některé filmy pak tohle klišé dokážou natáhnout na celovečerní stopáž. Může to mít podobu obléhačky, kdy je převoz přepaden a hrdinové se musí po zbytek filmu bránit útočníkům na jednom místě (PŘEPADENÍ 13. OKRSKU, VOSÍ HNÍZDO) nebo běhačky městskými ulicemi, kdy se hrdinové po přepadení transferu snaží i nadále doeskortovat eskortovaného do cíle s pronásledovateli v patách (16 BLOKů a právě MILE 22). Zatímco v 16 BLOCÍCH eskortoval zločince vyhořelý polda (a vlastně šlo o buddy movie) a eskorta byla přepadena krátce po začátku filmu, v MILE 22 je to naopak tým špičkových agentů s ultra hightech zázemím a k eskortě, jejímu přepadení a útěku před pronásledovateli dojde v druhé polovině, po (zdánlivě) nesouvisející úvodní akci a představení týmu a zápletky v polovině první. Scénář kašle na postavy a rafinovanější děj a jen předepisuje Wahlbergovi cool moudra a hlášky, takže třeba Malkovich je tu dokonale zbytečný a hraje jen rutinního Malkoviche. Akce je dost, jednu dostaneme na úvod a druhá polovina filmu je de facto jedna velká akce, která potěší řadou vychytávek (třeba podříznutí krku o rozbité okénko auta), bohužel ve snaze o dravost je zmrvená chaotickým střihem. Wahlbergův hláškující a s gumičkou si hrající suverén mě bavil, na Cohan a Rosey se dobře koukalo a Iko si párkrát efektně kopnul. A díky krátké stopáži to rychle uteklo. Po dlouhé době Berg natočil něco, z čeho nejsem naštvaný a co si pustím znova.

• 4.11.2018  23:30

Rád bych viděl i nějakou tu kontroverzní, na dřeň jdoucí verzi příběhu Freddieho a Queen, ale nadmíru spokojený jsem i s tímhle feel good hudebním filmem, který črtá standartní story vzestupu, pádu a smíření (a hledání vlastní sexuální identity), ovšem za doprovodu nesmrtelné hudby a s famózním výkonem Rami Maleka jako Freddieho.

• 1.11.2018  17:19
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Supernapínavá úvodní čtvrthodinka se zmařením teroristického útoku ve vlaku a nástup dvou zajímavě nejednoznačných postav - robototicky vystupujicího profíka, kterému zřejmě hrabe, a dost možná bezskrupulózní ambiciózní političky. Tak svižný pilot jsem už nějakou dobu neviděl. A i zbytek seriálu výborně šlape, udržuje v napětí a překvapuje.

• 1.11.2018  15:05
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Po prvních třech dílech jsou mi pořád srdečně ukradené jak postavy, tak to, co se tam děje. A balím to. Ale ta kaleidoskopická znělka je luxus největší.

• 31.10.2018  11:31
    Apostle (2018)

V první, thrillerové polovině Evans vysekává - až trochu mechanicky - jednu napínavou scénu za druhou a naznačuje přítomnost něčeho nadpřirozeného, v druhé rozjíždí temné, brutální, krvavé a nepříjemné finále, které místy nezapře, že ho točil rejža RAIDU (jehož pokračování bych od Evanse viděl radši), viz. rvačka s břitvou v chalupě. Z herců jsem se těšil na Michaela Sheena v roli vůdce sekty, ale ten nic moc nepředvedl a naopak vše táhne Dan Stevens v hlavní kladné roli, který paradoxně působí výrazně úchylněji než záporák. Celkově to není špatně napsané ani natočené, ale moc mě to nezaujalo.

• 24.10.2018  09:01

Svižný pilot se sympatickými postavami, ve kterém hned začíná zahadná megaloupež, u níž nevíme, v čem přesně bude spočívat.

• 22.10.2018  15:13

Průměrná, ne úplně tradiční buddy movie, která je jednak říznutá heistem, druhak parťáky jsou bráchové, kteří navíc nejsou klasickými detektivy, ale policajty z metra. Se sympatickým obsazením a prostředím i fajn akčním finále.

• 22.10.2018  01:31
    Ray Donovan - Série 2 (série) (2014)

Druhá série nebyla taková palba jako ta první, ale napínavé finále slabší dojem napravilo.

• 21.10.2018  13:10

Miluju filmy odehrávající se během jedné noci a miluju obléhačky. A tohle mělo potenciál, ale Drew Pierce ho trestuhodně prokoučoval. A to jako autor nudně ukecaného scénáře, který má fajn námět, ale postrádá zajímavé postavy, napětí a akci, i jako režisér, který nedodal potřebný drajv nebo atmosféru. Což vynikne o to víc, že měl k dispozici luxusní herecký ansámbl, a že podobný motiv byl výrazně lépe zpracován už v JOHNU WICKOVI.

• 21.10.2018  12:57
    Potvora (2017)

Sympaticky svižně odvyprávěné drama o jednom ošklivě se vyhrotivším vztahu, přičemž cesta do pekla vede nenápadně vesměs přes každodenní vztahové mikroboje, které pozná asi každý. Naštěstí ne každý chlap je měkký jako Rasmus a ne každá ženská manipulativní buldozer jako Maria. Ačkoli za padoucha je jasně Maria, docela těžko se mi sympatizovalo s Rasmem potom, co všechno si nechal líbit. Kdy by mi partnerka řekla, že jsem ubožák, v tu ránu by byl konec.

• 19.10.2018  00:37
    Halloween (2018)

Michael si jde po letech pro Laurii (a její potomstvo), která je traumatizovaná... a připravená. Působilo to na mě jako remake H20 doplněný spoustou fandovského pomrkávání po originálu hraničícího s tikem. Snad každá druhá scéna je parafrází nějaké z původního filmu, který mě paradoxně nikdy nebral a na H20 nebo tohle se mi koukalo líp. Greenův film nepřichází s ničím, z čeho bych si sedl na zadek, ale je na něm vidět snaha, pobaví a v sérii se řadí k nejlepším dílům. A potěšil velkorysý bodycount.

• 16.10.2018  14:01

Scénář vtipně reflektující rozervanost mládí, zábavné postavy a vedlejší postavičky (Císlerův rejža, Nádeníček...), perfektní herci a super písničky. V osmdesátkách byl Klein kvalitativně na tvůrčím vrcholu.

• 14.10.2018  13:13
    Ray Donovan - Série 1 (série) (2013)

Od pilotního dílu naprostá seriálová pecka připomínající SPÁČE. Místy až předramatizovaná, ale aspoň to pořád neskutečně valí. Postavy včetně vedlejších sympatické, zajímavé a zábavné, což podtrhuje perfektní casting i herecké výkony na čele s ultra charizmatickým Schreiberem, Voightem a Woodsem, přičemž ostatní se ale vedle nich rozhodně neztratí. Dost mě bavil Bunchy a samozřejmě Mick. Člověk si říká, že kdyby Ray trochu víc komunikoval s vlastní ženou a dětma, ušetřil by si spoustu problémů, ale holt to nemá v povaze. Na konci první série i ukáplo pár slz.

• 13.10.2018  01:21
    Ghostland (2018)

Slušný kousek. Nápaditě postavené, pěkně natočené a hodně, hodně nepříjemné.

• 12.10.2018  00:04

Hlavní hrdina vyvádí o level zajímavější věci než ten v podobné ODVRÁCENÉ STRANĚ MĚSÍCE, ale pořád to není žádná sláva.

• 10.10.2018  13:45

Pilot je dramaticky supernašlapanej, což vychází nejen z Rayovy zajímavé práce, ale i ze slušně komplikovaného rodinného zázemí. Až to působilo trochu přeplácaně/přitaženě za vlasy. A Schreiber i Voight jsou správně charizmatičtí, plus i vedlejší role jsou obsazené dobře.

• 4.10.2018  21:44
    Bodyguard - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

• 4.10.2018  10:14
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Strašně jsem se tím prokousával a ne, nestálo to ve výsledku za to. Na mě moc pocitové a nedějové. Po TERROR a CASTLE ROCK další seriálové zklamání roku.

• 3.10.2018  11:59

Ničím nezaujalo, ten humor mě úplně minul. Ale Jodie Gomer je jako Villanelle sugestivní.

• 24.9.2018  10:55

Má to fajn zápletku, poetiku, humor, herce.

• 24.9.2018  10:52
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Pilot jsem chtěl už v polovině vypnout. Ten humor mi nesedí a ani ničím jiným mě to nezaujalo. OK, Vilanelle má svoje kouzlo.

• 23.9.2018  19:37

Stejně jako u jedničky mě zajímá téma, ale styl nudí.

• 22.9.2018  11:20
    Final Score (2018)

NÁHLÁ SMRT byla kinobéčko za 50 mega, tohle je její videoklon za 20, přičemž většinu rozpočtu si nejspíš rozebrali herci. NS mám docela rád, ale tohle je tak zoufale přes kopírák (jediná věc, kterou si lajzli navíc, byla honička na motorkách) jen v mnohem levnějším aranžmá, že mě to prostě nebavilo. I když je Bautista docela sympaťák.

• 21.9.2018  10:14

Celovečerní komediální předělávka populárního policajtského buddy seriálu ze sedmdesátek. Bohužel - navzdory přítomnosti Peňi - skoro nevtipná. Ale akce ujde.

• 21.9.2018  09:49
    Trumbo (2015)

Druhá polovina mi přišla výrazně zábavnější než první, protože se tam vedle politiky víc řešilo i Trumbovo psaní (a rodinné problémy, které mě až tak nebraly) a jeho z nouze spojení s producenty béčkových filmů i návrat do první ligy s Kirkem Douglasem a Otto Premingerem přinesly několik vtipných momentů. Bryan Cranston očekávatelně výborný, Heddu Hopper v podání Helen Mirren člověk s potěšením nenávidí a překvapil a potěšil Louis C.K. ve výrazné vážné roli. Kolem a kolem solidní životopisné drama.

• 20.9.2018  10:59
    Samotář (1987)

Asi nejslabší Belmondova kriminálka. Sice opět na potkání mlátí a ponižuje zločince a hlásí u toho, ale nějak tomu chybí drajv, nějaká výraznější akce a ty Belmondovy rozšafné hlášky mě spíš prudily. Přehnaně brutální záporák (skoro v každé své scéně někoho zabil), ale zasloužil by víc prostoru.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97