choze

život je video

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88
    • 22.5.2017  16:56
    Uteč (2017)

UTEČ patří k oněm originálním a povedeným hororům jako ZHASNI A ZEMŘEŠ, SMRT VE TMĚ nebo ROZPOLCENÝ, které v nabídce kin představují osvěžující oázy v poušti tupých a zapomenutelných béček a remaků pro teenagery. A jsem moc rád, že nezůstávají nepovšimnuty a naopak se z nich zcela zaslouženě vyloupávají velké kasovní hity. UTEČ velmi minimalisticky buduje atmosféru něčeho visícího ve vzduchu a divák se nemůže dočkat, až zjistí, co to něco je. Na jednom idylickém předměstí jen občas někdo podivně zablábolí nebo se křečovitě usmívá, zatímco mu po tvářích stékají slzy. A funguje to krásně. Ale jak kdosi moudrý řekl, je mnohem snazší záhadu vytvořit, než pak uspokojivě vysvětlit. A já měl ze závěrečného rozuzlení - i proto, že vlastně moc nepřekvapí, a zároveň logicky poněkud skřípe - hodně smíšené pocity. Byť obsahuje hned dva motivy, které v reálném životě považuju za vůbec nejděsivější, a které vám tu neprozradím, abych nespojleroval. I tak ale letí palec jednoznačně hore, protože až do konce jsem byl napnutej jak šráky, a při rozhovoru se služkou mě solidně zamrazilo. A hrdina byl sympoš a jeho prostořekej kámoš pobavil.

• 18.5.2017  23:30

S přehledem nejslabší VETŘELEC. Ridley opět rozkročený mezi wannabe filozofickou sci-fi o stvoření života a vesmírnou monster vyvražďovačkou a jestliže minule šlo o - pro někoho více, pro někoho méně - splasklou ambiciózní bublinu, tentokrát je výsledkem nezastírané béčko. Audiovizuálně je to opět nabouchané, postavy si svou charakterovou plochostí a hloupým chováním zase moc sympatií nezískávají, má to atmosféru, krev, nechtěně komickou scénu filozofování při hře na flétnu, nenápadité vyvražďování, jedinou větší a celkem zbytečnou akční scénu před koncem a závěrečný zvrat, který je průhledný prakticky od samého začátku. Dost tristní bilance, kterou v mých očích zachraňuje linie s Davidem, která až trochu moc stručně (ale za to slušně zlověstně) zodpovídá otázku stvoření Vetřelců nastolenou v PROMETHEOVI. Další díl v tomhle duchu radši ne.

• 18.5.2017  11:47
    Feud - Bette and Joan (série) (2017)

Špičkové drama o rivalitě, emancipaci a stárnutí podle skutečných událostí, pro mě s přidanou hodnotou filmařského prostředí a tématu - miluju filmy o filmařích a tohle se navíc točí kolem natáčení hororů! Perfektně napsané postavy i dialogy, perfektně obsazené i zahrané, není jediná věc, kterou bych vytknul. Jessica Lange famózní jako vždy, Sarandon taky výborná (a na svůj věk pozoruhodně hot) a Molina a Tucci spolehliví v podpůrných rolích.

• 12.5.2017  23:16
    Zběsilost (1972)

Falešně obviněný muž na útěku vs cynický a šikovný sériový znásilňovač a vrah. Suverénně vyprávěný příběh se silnou scénou znásilnění (kterému chybí kopulační pohyby) a nočního výletu s mrtvolou na náklaďáku brambor. V mých očích filmu hodně škodí (černý) humor - speciálně inspektorovy kulinářské trable s manželkou bych z fleku škrtl.

• 6.5.2017  17:02
    Hladová řeka (amatérský film) (2017)

Film ke zhlédnutí - https://www.youtube.com/watch?v=S4vu__Rs6Lw&t=1s

• 5.5.2017  11:45

Průměrný akční thriller, který ale na tu hodinu a půl dokáže zabavit, protože scénář se žene stále vpřed, akce není marná a obsazení je solidní. Foxxova postava je sice ze začátku za kokota a sympatie si získává spíš buldočí policajtka Michelle Monaghan, ale srovná se to a záporáci - Mulroneyův de Niro z výprodeje a správně výhružný McNairy - jsou taky fajn.

• 30.4.2017  00:14
    Donnie Darko (2001)

"NĚKTEŘÍ LIDI SE UŽ NARODÍ S TRAGÉDIÍ V KRVI."

• 29.4.2017  19:41
    Disturbia (2007)

Fajn teenage thriller z ranku "můj soused je možná sériový vrah"- Sexy balení, sympatický hrdina, ucházející scénář, ale osobně dávám přednost JÍZDĚ DO PEKEL.

• 29.4.2017  19:21

Solidní akční thriller soustředěný na psychologii své titulní figury.

• 28.4.2017  22:20

Problém Jane je v samotné Jane, respektive Natálce, která tu nepůsobí dvakrát sympaticky, a pak v unylé režii, která nedokáže nakopnout jednoduchou, ale funkční story. Škoda kvalitních herců, kteří odvedli svoje (Edgerton, McGregor).

• 26.4.2017  13:55

Zdařilý nášup ke KANCLU s epesním soundtrackem.

• 25.4.2017  10:12

Jack Reacher dostal parťačku a dceru (?), ale nějak přišel o drajv. Pořád je to fajn chlapík, kterému to mlátí i myslí, jde po něm i celkem fajn soutěživý záporák, ale tentokrát to nějak nebaví.

• 23.4.2017  12:00

Není to tak chytré, jak by asi chtělo (neschopný elitní zabiják, nemaskující se hrdinka na útěku) a chybí tomu i drajv, ale díky slušnému obsazení se to docela dá.

• 22.4.2017  22:43

Uzívaná nuda, která už zjevně nebaví ani své tvůrce. Příběh samozřejmě nestojí za řeč a zběsile sestříhané akční scény taky, akorát ten Iain Glen je fajn záporácký xicht. Tak snad už to máme konečně z krku.

• 22.4.2017  19:09
    Kyselý dech (amatérský film) (2016)

Ach, ta video nostalgie...

• 18.4.2017  15:00

Mladí s neklidnou nohou na pedálu aneb BOD ZLOMU, kde surfování nahradilo neméně adrenalinové ilegální závodění ve vytuněných kárách. A zaměření se na tenhle fenomén je taky jediná věc, co tohle šablonovité a půměrné béčko trochu odlišuje a zachraňuje. Plus Jordana Brewster. Kdo mohl tušit, že se to dočká sedmi pokračování a poslední dvě vydělají po miliardě. Absolutně nikdo.

• 17.4.2017  00:10
    Vertigo (1958)

Stejně jako MARNIE pekelně zdlouhavé. Místy jsem byl zvědav, co z toho vyleze, ale napínavé to nebylo snad ani na chvíli, a pozadí nakonec bylo až primitivně jednoduché. A herectví Jamese Stewarta nemusím. Jedna z klasik, jejichž kouzlo mě totálně minulo.

• 17.4.2017  00:09
    Marnie (1964)

Pekelně zdlouhavé.

• 15.4.2017  23:48
    Dobrodruh (1983)

Krimi Belmondo, jak jsme na něj zvyklí a jak ho máme rádi. Suverénně a s vtipem šikanující zločince, seřvávaný svými vytočenými šéfy, klátící sexy baby, jezdící v obrněné káře a střílející z cool bouchačky charakterově plochého záporáka zatíženého na kulečník se Silvovým spolehlivě fungujícím padoušským xichtem. A samozřejmě sám provádějící své kaskadérské kousky, od přestupu z vrtulníku na motorový člun až po fajn závěrečnou atomobilovou honičku. Bohužel ve výsledku to není parádní jízda, "jen" standartní kriminálka. Jako bonus mladý Tchéky Karyo (v celé své kráse).

• 15.4.2017  13:01

Kdo si hraje, nezlobí a někdy tak i vydělává miliardy. Jako Diesel a spol., kteří si hrají rádi, a od pátého dílu jim studio dopřává čím dál dražší hračky, oni zvou na pískoviště další a další sympatické kamarády, vymýšlejí si stále větší kraviny a na to jejich hraní si na EXPENDABLES a bondovky se čím dál tím líp kouká, protože to nejsou žádní onanisti, ale dobře vědí, co divák chce a to mu taky měrou vrchovatou dopřávají. Pořád sice ne a ne trefit pořádného záporáka, obvykle si vystačí s tím, že je záporák jen sexy, ať už ho hraje Statham nebo Theron, ale komicky přepálené akční scény a hláškování už mají v malíku. Osmička má zatím nejzajímavější zápletku (ne, že by na tom nějak extra záleželo), dobře distribuovanou akci (otvírací honička na Kubě, akce v Německu a útěk z vězení v polovině první a v té druhé pak epická akce v New Yorku a ještě epičtější finále s ponorkou), která se k mé potěše odehrává skoro výhradně za dne a nejen, že se podařilo udržet na palubě nejcennější herecké akvizice série a sice Rocka se Stathamem, ale jejich vzájemné špičkování patří tentokrát k vrcholům filmu. Za mě spokojenost a přeju téhle sérii, kde se běžně auta honí s ponorkami a Stathamovu matku hraje Helen Mirren, i nadále tučné výdělky a dlouhý život. Protože já si taky rád hraju.

• 13.4.2017  22:36
    Loft (2008)

LUXUS. Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem viděl. Chytrý scénář s famózně zamotaným závěrem, paranoidní atmosféra, sexy vizuál, dobře typově obsazené i odehrané, po všech stránkách suverénní a povedená žánrová prácička.

• 2.4.2017  16:15

• 2.4.2017  16:11
    1890 (TV seriál) (2017)

Pilot: Okázale klasicky vystavěné (městský hrdina příjíždějící na vesnici, dva rozdílní policajti, kteří se nemusí, tajemná vražda spojená s místní pověstí) s pomalým tempem, slabými dialogy, většinou trapným humorem a směšnou ústřední písní, ale s pěknou výpravou, kamerou a sexy herci v hlavních rolích (byť mě jejich výkony nijak zvlášť nenadchly). Pro taťky a mamky v pohodě, ale já zůstanu u nějaké zahraniční quality tv.

• 1.4.2017  12:55

Nehvězdičkuju, protože od půlky jsem necítil potřebu to dokoukávat, protože jsem u toho necítil vůbec nic, vše, co se tam dělo mi bylo srdečně jedno, stejně jako postavy, připadalo mi to sterilní a nebavilo mě to. Jen tvůrci vědí, proč to - až na solidní honičku uprostřed filmu - musela být taková nuda.

• 31.3.2017  13:16

Brakové dobrodružství s adekvátně brakovým scénářem s okázale hloupými zvraty a spoustou flashbacků, který bohužel nedokáže budovat napětí, a pozoruhodně nevyrovnanou vizuální stránkou, střídající krásné stylizované a atmosférické obrazy staré Paříže na pokraji revoluce s hnusnými detaily točenými na digitál. A ty směšné pokusy otylého Depardieua o kung fu bitky...

• 26.3.2017  15:19
    Život (2017)

Miluju vesmírné sci-fi horory, ale ten scénář je až na pár napínavých scén fakt slabý, herci nemají co hrát a design monstra je legrační.

• 20.3.2017  10:56
    Uprchlíci (1986)

Richard, Depardieu a Veber potřetí a na mě až moc melancholicky.

• 20.3.2017  10:53
    Den otců (1997)

Rutinní americký remake francouzské komediální klasiky.

• 20.3.2017  10:48
    Otec & otec (1983)

Richard a Depardieu pod režijní taktovkou komediálního klasika Vebera podruhé a nejlíp. Jede se podle stejného modelu jako minule - nesourodá dvojka se vydává pátrat po zmizelém - jen zápletka není tak crazy, výprava tak exotická (pátrání se omezuje jen na Francii, což nijak nevadí), ale mise obou hrdinů je osobnější a tak je v ní víc srdíčka. Kadence gagů není nijak závratná, ale Richardův smíchopláč na benzince nebo jeho hlavičkování v baru mě odbouraly.

• 19.3.2017  00:28

Jacksonův KING KONG se mi líbil výrazně víc, přece jenom byl mnohem líp odvyprávěný a bylo v něm víc srdíčka. Ale zas to u mě stojí o level výš než GODZILLA. Parádně nasnímaná, velkolepá přehlídka monster (pavouk vede), jejich bitek a přírody, která by potřebovala zatlačit na postavy.

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88