choze

život je video

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 15.12.2017  12:53
    Creed (2015)

Scénář podle šablony a tak trochu trojka ROCKYHO (kde Creed trénoval Rockyho) naruby s ozvuky čtyřky (Creedova smrt), kdy Rocky trénuje Creedova syna. Ten mohl být snadno otravnou figurou, ale díky Jordanovi je to sympoš, a Rocky - se kterým se divák vždycky znovu rád setká - naštěstí dostal spoustu prostoru. Takže i když to není nic objevného, spolehlivě to vzbuzuje patřičné emoce a kouká se na to dobře.

• 9.12.2017  14:10

Klobouk dolů před dialogy, který jsou fest narvaný vtípkama, byť jsem z ničeho nešel vyloženě do kolen. Stejně tak to utahování si ze schémat a klišé romantických komedií je fajn, přesto že ve výsledku se tu taky jede podle vysmívané šablony. Gay Woodyho Harrelsona by si zasloužil spin-off.

• 8.12.2017  11:25

Zábavná černohumorná thrillerová hříčka odehrávající se během pár hodin jedné noci, které jsou postupně nahlíženy/prožívány různými postavami, jejichž osudy se dramaticky a zprvu záhadně protnou. Připomene to PULP FICTION nebo na obalu inzerované MEMENTO a LOLU a i když 11:14 oproti těmhle klasikám zapadlo, rozhodně stojí za podívání. Mimochodem k filmu mě přilákalo jmén Jasona Segela a nakonec jsem si ho tam ani nevšiml.

• 3.12.2017  16:52

Mrzí mě, že jsem se nechal odradit od návštěvy kina, protože je to na stejné kvalitativní úrovni jako jednička. Další kopec cool nápadů a kulervoucí akce se sympatickými hrdiny a jednou památnou smrtí, bohužel i s dalším nevýrazným záporákem, zastíněným "zrádcem". Taky zamrzí, že Tatum a Bridges nemají co hrát, a Eltona Johna bych komplet vystřihl. A škoda Roxy, ta mi přišla víc sexy než princezna.

• 3.12.2017  12:35

Začne to slibně - osobní ztrátou, která Caesara vnitřně zlomí a po níž ho pohltí nenávist k lidem, která minule vedla Kobu a celou válku odstartovala. A končí to stejně jako jednička, osvobozením ze zajetí. Válka o planetu se ukáže být značně komorní/regionální záležitostí, což by nevadilo, ale konflikt ani záporák vlastně nejsou moc zajímaví, respektive minule podle mě byl konflikt vystavěn líp, taky tradičně dobrého Harrelsona tam mohlo být víc. Ale bavilo mě to, ocenil jsem provazování s původní sérií (Cornelius, Nova) a Serkis válí.

• 1.12.2017  13:05

Pohodový osmdesátkový horor s dětskými hrdiny, který mi v mládí unikl. Nic zásadního, ale King si napsal scénář a je v tom dostatečně cítit, třeba i tak, že nehororové pasáže jsou zajímavější než hororové. Hlavní hrdina je obyčejný kluk, ozvláštněný tím, že nemůže chodit a jezdí na cool motorovém kolečkovém křesle Stříbrná kulka, které mu postavil strejda, jakého by chtělo mít každé dítě. A později mu strejda postaví ještě nadupanější verzi, která předjede i auto, a je využita k fajn honičce. K tomu pár krvavých vražd, nějaká ta utrhnutá hlava a roztrhání dítěte mimo obraz, které je působivě opsané tím, že šerif nese zakrváceného papírového draka. A Gary Busey a Everett McGill.

• 30.11.2017  23:20

Vydržel jsem to osm minut a pak jsem to stopnul a smazal z disku. A to fakt nedělám často.

• 30.11.2017  23:03
    Pyramida (2014)

Jedna hvězdička za pěknou pyramidu, jinak všechno špatně. Nudné a nesympatické postavy se prdelí tmavými chodbami, honí se s kočkami staženými z kůží, které mi teda fakt strach nenaháněly, a nezajímavě chcípají. Žádný děj, žádné překvapení, žádné napětí, nic.

• 28.11.2017  20:43
    Pod zemí (2014)

Na výlet do smrtí nasáklých pařížských katakomb jsem se těšil a první hodinu mě i bavil, přestože hororový skoro nebyl a pokud se o to pokusil, výsledkem byl směšný provar. Aneb found footage bloudění v kruhu a la BLAIR WITCH meets ožívající traumata/zločiny hrdinů a la HRÁČI SE SMRTÍ nebo HORIZONT UDÁLOSTI). Na hrdinku se koukalo dobře a její posedlost se starala o dostatek dramatu, taky její boyfriend byl sympoš a zaznělo pár zajímavostí kolem katakomb. Bohužel v poslední půlhodině se směšný provar totálně vymknul kontrole a stala se z toho smršť lekaček, umírání a plačtivého utíkání. A závěr darmo mluvit.

• 26.11.2017  19:06

Kvalitní Apatow, který kromě toho, že si napsal scénář a režíroval, nahnal před kameru i zbytek rodiny. Dost hořké a trochu hysterické, ale zároveň moc vtipné a milé.

• 22.11.2017  23:41

Takové pěkné městečko duchů uprostřed nekonečných polí s dětskou sektou... a taková nuda. Začne to pěkně svižně (vyvraždění Gatlinu, titulky s dětskými obrázky ilustrujícími následný vývoj), ale potom, co ústřední pár srazí v polích děcko, se děj začne táhnout a až do konce ničím nepřekvapí. Režisér navíc moc nezvládá budovat napětí ani atmosféru a vizuálně je to nuda s několika směšnými efekty na konci. Takže docela nudné béčko, i když potenciál tu rozhodně byl. Ale Isaac a Malachai byli obsazeni skvostně.

• 20.11.2017  21:38

Děj je nepodstatný a akce je masivní, snaživá a má pár momentů, ale že bych si z ní vyloženě cvrkl do trenek, to ne.

• 17.11.2017  14:13
    Četa (1986)

Na poli vietnamských válečných klasik u mě ČETA poráží LOVCE JELENů, APOKALYPSU i OLOVĚNOU VESTU tím, že je nejdiváčtější. Nenabízí až takový art, stále je ale syrová a nepříjemná. Škoda zajímavého, ale více nerozvinutého konfliktu Eliase a Barnese, ve kterém Chris uvízne. A samozřejmě je trochu úsměvné, když Chris píše své babičce, že každý den bojuje o svou příčetnost a že už nerozeznává mezi dobrem a zlem. Tohle prostě své babičce (ani matce) nenapíšete, že jo. Dobří herci.

• 14.11.2017  13:50
    Neúplatní (1987)

De Palma a gangsterka, to je sázka na jistotu. NEÚPLATNÍ sice nejsou monumentálním kultem jako ZJIZVENÁ TVÁŘ a postrádají intimitu a fatálnost CARLITOVY CESTY, ale nabízejí svižně a suverénně napsanou (super dialogy!) i zrežírovanou a kvalitně obsazenou a zahranou chlapskou podívanou. A parádní finální přestřelku s kočárkem na schodech, byť u Johna Woo by to nebylo ani na úvodní rozehřátí.

• 12.11.2017  19:52

Sexy herci, sexy vizuál, sexy soundtrack, jedna pamětihodná akční scéna - jenže ve výsledku nuda. Ještě před půlkou jsem se přistihl, že je mi srdečně fuk, jak to pobíhání a mlácení se tajných agentů po Berlíně vlastně skončí.

• 11.11.2017  19:01

Libovolný díl SHERLOCKA má v sobě několikanásobně víc energie, nápadů, napětí a vtipu než tohle, nemluvě o práci s postavami. Řemeslně zručné (nebo rutinní, vyberte si, co vám zní líp) oprášení detektivní klasiky, které se sice opírá o prověřený příběh, pěkné záběry a silný herecký ansámbl, jenže překvapivé vyústění příběhu dobře známe, pěkné záběry nedodávají patřičnou klaustrofobicko-paranoidní atmosféru a herci jaksi nemají co hrát, protože postav je jako na orloji a místa/hloubky charakteru pro každou málo. Potěšilo mě, že jsem po dlouhé době zase viděl Michelle Pfeiffer, a taky melancholická, morálně diskutabilní pachuť rozuzlení. Ale i tak mi to celé přišlo jen jako sexy nabalzamovaná mrtvola.

• 10.11.2017  12:05
    Beze strachu (1993)

No, pobrečel jsem si.

• 7.11.2017  22:34

Pohodové podívaná, ze které mohlo být druhé SUPERBAD, ale to by se muselo přitlačit na humor.

• 6.11.2017  16:05

Kvalitní dobová gangsterská sága. Jen můj oblíbenec Cillian mě trochu zklamal tím permanentním poker facem, se kterým tím celým proplouvá.

• 6.11.2017  16:04

• 6.11.2017  15:59

Pořád to není stranger podle mého gusta, ale zaměření se na postavy z toho dělá velkej doják a za mě velká spokojenost :)

• 3.11.2017  01:07

Sympaticky temná a znepokojivá vánoční rodinná podívaná říznutá nekrvavou vyvražďovačkou a efektovým hororem, která svižně spěje k předvídatelnému závěru se znejisťující tečkou. Nejsilnější to pro mě bylo v druhé čtvrtině, kdy se jede v módu "trochu VĚC, trochu KRAJNÍ MEZE" a rodina zjišťuje, že je uvězněná na vylidněném předměstí ochromeném sněhovou vánicí, v níž se skrývá něco nebezpečného. Adam Scott si tu brokárnu určitě přinesl rovnou z placu PIRANĚ 3D.

• 30.10.2017  15:27
    Halloween 2 (1981)

Krvavá halloweenská noc v Haddonfieldu pokračuje přesně tam, kde skončila, jen se přesouvá do prostor místní nemocnice. Bohužel je to kvůli řiďounkému ději pořád stejná nuda.

• 29.10.2017  03:17

Při vší úctě ke Carpenterovi, tohle je nejlepší HALLOWEEN. Není to instantní klasika, jen příjemně snaživé a svižné uzavření nudné brakové série s geniálním hudebním motivem, vezoucí se na vřískotovské vlně. Snaha o psychologii hlavních postav se tu potkává s krásně mezigeneračním castingem (hitchcockovská Janet Leigh, carpenterovská Jamie Lee Curtis a akuální mlaďoši) a s definitivním zúčtováním s monstrem, při kterém se Laurie přepne do módu Ripleyové. Jen to Michaelovo kradení aut a kabelek je poněkud úsměvné.

• 27.10.2017  14:19
    Wheelman (2017)

Po BABY DRIVER druhý letošní řidičský film. Zápletka s loupeží, úkolujícím hlasem v telefonu a unesenou manželkou vypůjčená z GETAWAY, absencí akce, uzavřením se v autě a obtelefonováváním blízkých zase připomínající LOCKE. Sympatický koncept, kdy se skoro nehneme z auta, fajn atmosféra vyprázdněného nočního města a přesný Grillo. Ale scénář, který postrádá jakékoli překvapení a každá druhá věta se v něm zařve aspoň třikrát, bohužel není žádný zázrak.

• 25.10.2017  21:58
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

KLUB RVÁČů meets MATRIX meets AMERICKÉ PSYCHO. Sugestivní. Dráždivé. Místy intenzivní jako prase, jindy trochu rozvleklé... Rami Malek v hlavní roli mě od začátku hodně bavil, záporák Wallstrom taky. Pecka.

• 18.10.2017  23:04

Burton jede ani ne na neutrál a místo okouzlující podivnosti servíruje ucházející, ale ničím výjimečnou rodinnou podívanou. Sice se tu ve velkém baští vytrhané dětské oči, ale chybí tomu atmosféra a slečna Peregrinová a záporák působí jako vyčichlé odvary až karikatury Burtonových excentrických postav.

• 16.10.2017  15:02
    Pěstírna (TV seriál) (2017)

Suverénní řemeslná práce a parádní podívaná. Pilot mě do toho perfektně nakopnul, zbytku první půlky trochu chyběl drajv, ale druhá půlka valila, byl jsem napnutej jak malý slipy a krásně na mě dolíhal ten pocit pohřbení zaživa. Scénář si s formátem a divákem pěkně hraje, vyústění pobavilo a hned bych si dal druhou řadu. Herecky moc fajn, Johaník mě jako hlavní hrdina hodně bavil (fyzická podobnost s Caseym Affleckem skutečně nepřehlédnutelná), Hub přesvědčivej gauner-zátylek, vietnamští herci taky dobré typy i výkony. A luxusní prostředí.

• 7.10.2017  23:20

Zajímavý námět, fajn postavy i obsazení, ale chtělo by to zamotanější story (vraha jsem uhodl prakticky hned a nic v ději mě nepřekvapilo), ostřejší tempo a víc akce. Ale ty záznamy, co posílal vrah Lennymu (znásilnění, škádlení spícího Lennyho nožem), byly dost dobré.

• 6.10.2017  11:49
    Robin Hood (TV seriál) (1984)

"CO TEDY MÁM DĚLAT?" - "JEDNAT. JEDNAT BEZ VÁHÁNÍ." Zahraniční seriál číslo jedna mých dětských let (SANDOKAN mě tehdy nějak minul). A asi moje první výrazné setkání s akčním žánrem. Ty Robinovy bleskové guerillové přepadovky Gisborneových a šerifových vojáků v Sherwodu jsem miloval. K tomu mystika a romantika mocně podporované snivou i strašidelnou hudbou. A sympatické obsazení - Ray Winstone (Will Scarlet) měl charizmatu na rozdávání už za mlada.

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91