choze

okres Brno
život je video

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94
    • 21.5.2018  22:01
    Semestr - Září (E01) (epizoda) (2016)

Zprvu mě dost otravovaly ženské postavy, taky ta těkavá forma je náročná, byť pěkně autentická. Naštěstí v druhé polovině nastoupil hrdinčin kluk a hrdinka se přestala chovat jako znuděná přezíravá nána a šlo to.

• 20.5.2018  11:53

USS CALLISTER a HANG THE DJ za jasných pět, zbytek po čtyřech až na koukatelný, ale apendixoidní METALHEAD. Čili solidní série.

• 20.5.2018  11:50

Robopostapo survival. Není to špatné a třeba jako studentský film by to byl ok, ale na BLACK MIRROR až příliš jednoduché.

• 19.5.2018  11:26

Několik lidí žije uvězněno apokalyptickou sněhovou bouří na samotě v lesích. Nejen, že tu po pár letech panuje silná ponorka, ale děje se tu i něco divného... Moje nejoblíbenější epizoda KRAJNÍCH MEZÍ, kterou mi aktuálně připomněla USS CALLISTER z BLACK MIRROR, která podobný námět vzala na vyšší level.

• 18.5.2018  19:39

Barevňoučká vtipná parodie STAR TREKU tu krásně kontrastuje s hororem a celé mi to připomnělo mou nejoblíbenější - ne tak podařenou - epizodu KRAJNÍCH MEZÍ o lidech v zasněžené chatě (The Refuge). Plus Jesse Plemons je výbornej záporák a do Cristin Milioti jsem se okamžitě zamiloval.

• 16.5.2018  23:43
    Solaris (2002)

Melancholický výlet do kosmu, který je přes jeho pár nádherných obrazů hlavně výletem do duše.

• 16.5.2018  21:11
    Kmotr II (1974)

"JESTLI NÁS HISTORIE NĚCO NAUČILA, TAK ŽE ZABÍT LZE KOHOKOLIV." Bez Branda, až moc podobné předchozímu filmu a zbytečně dlouhé. Linie s mladým Vito Corleonem v podání usměvavého de Nira výborná, hlavní linie s Michaelem ale po úvodní čtvrtině celkem nezáživná (pasáž na Kubě a slyšení v senátu).

• 15.5.2018  17:23

Ještě než Angelina pořádně nastartovala svou slávu TOMB RAIDEREM a Oscarem za výkon v NARUŠENÍ, natočila s Denzelem tenhle průměrný thriller podle bestselleru Jeffreyho Deavera s ne úplně marným scénářem a atmosférou a řadou známých jmen a tváří ve vedlejších rolích (Latifah, Rooker, Guzmán, O´Neill). Pozdější SBĚRATEL ŽIVOTů, který s tímhle souvisí jen žánrově, je o ligu horší.

• 14.5.2018  00:08
    Noční hra (2018)

Nevtipná komedie zkombinovaná s nenapínavým thrillerem.

• 13.5.2018  17:21

Totéž, co jednička, jen ve vánočním hávu a s nabobtnalým obsazením. Opět to bránici nenatrhne, ale pár fórkům a nápadům jsem se uchechtnul (mj. Neesonově fiktivnímu akčňáku), Gibson bavil a i ty řešené rodinné trable byly docela fajn.

• 8.5.2018  13:30
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Nový LOST IN SPACE to se mnou měl snadné, protože jsem z těch, co milují filmy odehrávající se ve vesmíru a co se spokojeně pousmáli pokaždé, když robot zahlásil "Nebezpečí, Wille Robinsone!" Nic náročného, originálního nebo překvapivého nečekejte, tady se servíruje pohodové rodinné sci-fi dobrodružství se sympaticky napsanou, obsazenou a zahranou rodinkou, před kterou scenáristé učebnicově vrší jednu překážku a dilema za druhým a každé rozhodnutí a čin má svoje následky. Je to přiměřeně napínavé, akční, dojemné i vtipné, vypadá to výpravně a má to zajímavou záporačku. Snad jen škoda, že se to odehrávalo na planetě, která vypadala jako dvojče Země. Hodně příjemná oddechovka, za jejíž druhou řadu bych se rozhodně nezlobil.

• 7.5.2018  23:14

Jednička mě k smrti nudila, dvojce aspoň uznám nápaditou choreografii akčních scén s několika cool momenty. Obvykle když Statham někam zpomaleně skáče, ale i ten atentát v bazéně nad městem byl fajn, samozřejmě se to neobejde bez nějaké té ohavně digi exploze... Všechno mezi tím je vata bez byť jen špetky napětí a Tommy Lee Jones nastoupí příliš pozdě.

• 3.5.2018  21:31
    Stepfordské paničky (1975)

Výborná kniha a tak strašlivě nudný film.

• 3.5.2018  20:55
    Zkrat (2011)

Gina Carano velmi efektně nakope zadek Tatumovi, Fassbenderovi a McGregorovi v jinak nudné špionské storce.

• 3.5.2018  12:13

Jak tiché je TICHÉ MÍSTO? Jako když si pšoukne holoubátko. Takže pro jednou v kině vynechte všechny popcorny a brambůrky a jiné křupavé pochutiny v šustících pytlících, nebo je zdlábněte během reklam, ať nekazíte zážitek sobě a hlavně ostatním. TICHÉ MÍSTO stojí na jednoduché situaci, kdy vydat zvuk pro hrdiny znamená koledovat si o smrt. KOSTKA z toho kdysi vytěžila nervydrásající scénu, kdy hrdinové prolézali místností, v níž sebemenší zvuk aktivoval smrtící past. Krasinski to rozpatlal do celovečeráku, přičemž to naředil pro mě otravným melancholickým rurálním rodinným dramatem, a zjemnil ve smyslu, že když hrdinové vydají hlasitější zvuk, nejsou na místě mrtví jako v KOSTCE, ale "jen" jim začíná boj o život s během pár vteřin přiběhnuvší příšerou. A oni se buď schovají, odvedou pozornost dalším zvukem, nebo se postaví na odpor. Potenciál na hodně napínavou a děsivou podívanou zůstal, ale na mě to vůbec nefungovalo. Jediný moment, který mě vytrhl z apatického sledování, byla scéna s hřebíkem, která mi ale připomněla SÁM DOMA a úlek tak vystřídal smích. Ale scéna v silu byla docela fajn.

• 1.5.2018  19:32
    Triple 9 (2016)

Taková Ayerovka bez drajvu.

• 1.5.2018  16:33

Šel jsem na to jen kvůli Russoovým za kamerou, kteří udělali z dvojky a trojky Kapitána Ameriky solidní akční thrillery s výbornou fyzickou akcí. Jenže ta už v trojce začínala ustupovat superhrdinskému poskakování, pěsťovkám a házení po sobě vším možným (hromadná bitka na letišti) a tady už se jí nedočkáme vůbec, protože pro space opery o osudu vesmíru jsou automobilové honičky a bitky ve výtahu málo epic. Co se příběhu týče, postav je tu jak nasráno a to ještě dva Avengeři chybí, přičemž řada je více či méně prostorově/dramaticky pokryta, ale třeba Captain America, Black Widow nebo Black Panther tu de facto jen statují. Kapitola sama o sobě je záporák, který sice vypadá, jako by sem zabloudil z Power Rangers a nejde ani o příliš zajímavý charakter, ale má docela fajn agendu, sám jsem ji před pár měsíci navrhoval v hospodě jako možné řešení globálních problémů, ale nesetkalo se to s velkým pochopením. A závěrečný masakr je docela působivý, byť je jasné, že nepůjde o permanentní stav.

• 29.4.2018  15:33
    Divadlo Raye Bradburyho (TV seriál) (1985)

Když jsem v polovině devadesátek přišel ze školy a zapnul televizi, Nova mě uvítala buď POLDY Z HILL STREETS nebo tímhle. A epizoda Zero Hour o dětech pomáhajících mimozemské invazi se mi tehdy silně vryla do paměti a stala se jedním z hlavních inspiračních zdrojů mých vlastních pozdějších dětských hororů.

• 27.4.2018  14:31
    Spielberg (TV film) (2017)

Tradiční dokument, který přehledně prolétne vše podstatné, co Spielberg natočil, Mistr, jeho rodina, kolegové a filmoví kritici to okomentují/pochválí a rychle se na tom vyrýsuje Spielbergův styl a podstata jeho úspěchu - natáčení epických, vizuálně silných filmů s osobními příběhy (jako hlavní vzor je opakovaně uváděn Leanův LAWRENCE Z ARÁBIE), jejichž leitmotivem je rozpad a znovushledání rodiny (které Spielberg zažil). Příjemná záležitost, která by klidně mohla mít dvojnásobnou stopáž, a po jejímž zhlédnutí mám neovladatelnou chuť dohnat některé mé spielbergovské resty (třeba ŘÍŠI SLUNCE), zkouknout pár dalších filmařských dokumentů a hlavně běžet něco sám natočit. Mimochodem ze Spielbergova asi největšího propadáku 1941, jsem byl jako mladší odvařenej.

• 24.4.2018  10:26

IT´S ABOUT TO BE A LEGENDARY... You wish, Gudegast. NELÍTOSTNÝ SOUBOJ z druhé ruky, se závěrečným twistem vypůjčeným z jiné devadesátkové krimi klasiky (nechci spojlerovat). A i když to není tak epické, propracované, atmosférické a osudové a zábavně hovadský Butler a charizmatický Schreiber jako soustředěný profík nejsou Pacino a de Niro a ani ty přestřelky tak nebaví, pořád je to solidní řemeslo a stojí to za zhlédnutí. 70%.

• 22.4.2018  16:17
    Barton Fink (1991)

SHINNING: COEN´S EDITION. Rozlehlý liduprázdný hotel a v jednom z jeho pokojů se horkem i strachem z uzávěrky potí ambiciózní scenárista nad béčkovým scénářem, zápolíce s tvůrčím blokem, pochybami o sobě, izolovaností i směšností a děsivosti továrny na sny. Krásně vyplesknutý i zapálený John Turturro, znepokojivá atmosféra a celkově pěkná filmařina od detailu symbolicky velkých bot po scénu požáru hotelové chodby.

• 21.4.2018  15:13
    Jersey Boys (2014)

Příjemné životopisné retro. Trochu delší, ale proč ne, když vyprávění nevázne, herci jsou fajn a k tomu ty písničky.

• 19.4.2018  23:36

Jeden z nejlepších road movies a filmů o ženském přátelství, který jsem plně docenil až na prahu čtyřicítky (a uprostřed kampaně metoo). Scenáristicky dobře vystavěný konflikt, který vyplyne z nátur a špatných zkušeností obou hrdinek, protřelé a poznamenané Louisy i naivní Thelmy, která ale dokáže překvapit. Kde ztrácí kontrolu nebo víru jedna, zachraňuje situaci druhá a obráceně, přičemž na každou doma jiným způsobem čeká jiný typ muže - namyšlený blb a oddaný, ale prchlivý Madsen. A v patách mají chytrého a chápavého policajta (ne nepodobného Pendrgastovi z VOLNÉHO PÁDU - ten byl ale komplexnější postavou), který by rád zabránil nejhoršímu... ale bude to v jeho silách? Kdy vlastně hrdinky překročily hranici, odkud nebylo návratu? Překročily ji vůbec?

• 19.4.2018  21:52

Fajn pilot. líbily se mi všechny ty trademarkové pomrknutí a posuny (šéfem výpravy i záporákem jsou nyní ženy) a závěrečný nástup záporačky. "Nebezpečí, Wille Robinsone!"

• 17.4.2018  16:56
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Brzobohatý jako roztomile zapálený, ale skromný intelektuál, umělec a vlastenec, ve velkorysé černobílé seriálové kronice, která ho sleduje od narození až po veselku. Kronice ukazující obraz doby, kdy se za češtinu a českou kulturu muselo bojovat, a to nejen proti silnému německému vlivu, ale hlavně proti předsudkům prostupujícím samotnou českou společnost. Věk připomíná Mirka Dušína, jemuž někdo sebral polovinu jeho sebevědomí a rozhodnosti, ale díky umu scenáristy a charizmatu Brzobohatého jde přesto o figuru, které divák drží palce, snadno si ji zamiluje a jejíž osudy - od nešťastné lásky, přes neustálé finanční problémy a rozchod s otcem, až po umělecko-vlastenecký boj, jsou dostatečně dramatické a (za)jímavé. Srovnatelným charizmatem pak oplývá a sympatie diváka si získává Lukavský jako Thám a není divu, že obě postavy zahoří pro stejnou dívku, když jí představuje Jana Brejchová v nejlepších letech. A špičkovými českými herci jsou obsazeny i vedlejší role, což podtrhuje významnost tohoto seriálu, kde ožívají jinak vzdáleně působící osobnosti a události z učebnic dějepisu.

• 11.4.2018  01:08

Silný - dramatický a dojemný - díl. Výborná scéna otcovy zkoušky Františkova charakteru i scéna opětovného setkání s Thámem a Paulou končící působivým Thámovým deziluzivním varováním. Sledovat společné dialogy Brzobohatého s Lukavským je díky charizma, talentu a umu obou panů herců čirá radost.

• 8.4.2018  00:34

Dvě slunečná léta vzdálená od sebe 23 let náhle potemní, naplní žalem a propojí dvě vraždy školaček. Pachatele té první od začátku známe, ale má na svědomí i tu druhou? Poslední mlčení je Odarovou rozcvičkou před netflixáckým Dark. Chybí tu sci-fi prvek a pošmourný vizuál severských detektivek, ale jinak už tu má pohromadě vše - vraždy a zmizení dětí na německém maloměstě rozkročené mezi osmdesátkami a současností, vhled do zhrouceného života rodičů, co přišli o dítě, zneklidňující, depresivní a melancholickou atmosféru, tísnivé letecké záběry na lesy, kterými vede osudová zkratka, i některé herci přítomné v obou dílech. A rozcvička je to velmi zdařilá, snad jen trochu dlouhá. Ale za to lidské vykreslení pedofilů a ten nekonečně smutný konec, který nemá vítězů, jen poražených, a světská spravedlnost je jen iluzí, si tu čtvrtou hvězdičku rozhodně zaslouží.

• 7.4.2018  20:39

POVODEŇ a TWISTER splácané do nudného kinobéčka.

• 5.4.2018  23:12

Spokojenost. Napínavý díl od začátku do konce, pár zásadních zvratů a vývoje postav a vztahů a dveře otevřené pro další řadu, kde se bude hrát na vyšším levelu.

• 2.4.2018  21:41

Přelomový díl, kde se komplikuje zápletka (a přichází předčasné vyřešení případu), zásadně prohloubí vztahy a vrcholem je drsná akční scéna ve výtahu.

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94