Jak prodávat drogy přes internet (rychle) (2019) (seriál)

Social Network meets Breaking Bad. Další netflixácká sympatická a sexy rychlovka, byť třeba Bonding byl výrazně víc sympatičtější, sexy i vtipnější a to na polovičním prostoru. Ovšem cameo Jonathana Frakese vysvětlujícího Darknet ve stylu Are you affraid of a dark? bylo boží.

Thor: Ragnarok (2017)

Kdyby tahle série neměla Lokiho, byla by za mě naprosto o ničem a zbytečná. A v téhle infantilní komedii mě už ani Loki nebavil. Ale akční scény měly pár momentů.

Černobyl (2019) (seriál)

Tíživá rekonstrukce katastrofy, ze které by romantický velkofilm nevytřískal ani James Cameron.

Vždycky budeš moje možná (2019)

Hlavně díky Randallu Parkovi je to docela fajn, ale žánrově to neservíruje nic výrazněji zajímavého. A co hůř, strašně tomu chybí vtipné vtipy. Ale cameo Keanu Reevese pobavilo.

Venom (2018)

Koukatelný, místy zábavný průměr, každopádně promarněná příležitost.

Gladiátor (2000)

Do Statečného srdce tomu něco chybí, ale jinak je to historický velkofilm par excellance. Scénář dobře těží gladiátorské téma a propojuje efektní souboje v aréně s napínavými intriky v nejvyšších patrech politiky, plus má dobře napsané hlavní (Maximus, Commodus) i vedlejší postavy (majitel gladiátoří stáje), gladiátorských zápasů je hodně a každý je jiný (zapojení vozů nebo zvířat) a výprava, casting i hudba jsou parádní.

Green Room (2015)

Hixplo-obléhačka, která vás zprvu navnadí solidním řemeslem, ale s přibývajícími minutami dost ztrácí plochostí postav a neschopností záporáků, kteří natahují obléhání podivnou strategií a zbytečnými kecy. Škoda.

Zelená kniha (2018)

Mohlo to být pohrocenější, ale co už. Spíš než jako drama jsem to vnímal jako feel good movie, u kterého nechcete, aby skončil, protože je vám dobře ve společnosti jeho hlavních postav a jste zvědaví, co je na cestě ještě potká a kam dál se vzájemně posunou. Ani se mi nechce věřit, že to má 130 minut, protože mi to uteklo jako voda. Viggo a Mahershala skvělí. Peter Farrelly solidně překvapil.

My (2019)

Uteč bylo solidní, ale co bylo sakra tohle? Nápad s dvojníky a jejich objevení se na příjezdové scéně dobré, ale celou druhou půlku, kdy se jen honí a bojuje s dvojníky a zdlouhavě křečovitě vysvětluje jsem se fest nudil. Ještě větší letošní zklamání než Skleněný.