Širé moře - Albatros (2019) (epizoda)

Zatím to působí spíš melodramaticky než mysteriózně a ani nemám moc chuť koukat dál.

Dokonalost (2018)

Ze začátku správně nepříjemné, ale ve výsledku mi to navzdory dvěma fajn zvratům bylo dost jedno. Ale Allison Williams je opět krásně znepokojivá, ta se pro horory narodila.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Zajímavě pojatá biografie sériového vraha, kdy nevidíme jeho činy, ale jsme vystaveni jeho osobnímu kouzlu a tedy i pochybám, podobně jako jeho blízcí. To, že se na konci nekoná překvapení je jasné, ale funguje to i tak. A Zac Efron je zlatíčko.

Kraj světa (2019)

Do instantní klasiky tomu něco chybí, ale rozhodně je to fajn dětský film se sympatickými a vtipně popkulturně citujícími děcky. Nejen monstrem to připomene Super 8 a Stranger Things, ale narozdíl od nich to nehrotí osmdesátkovou stylizaci, vlastně jsem v tom viděl víc Den nezávislosti a Transformery.

John Wick 3 (2019)

Stahelskimu a spol. ani potřetí nedochází síly, právě naopak. Ještě víc efektně a efektivně zakillovaných bad guys, ještě víc mytologie a ještě víc stylových kvartýrů. I třetí Wick si vystačí bez příběhu jen s chozením z místa na místo a tlačí hlavně na wow drsnou a nápaditou akci, stylovost a budování svého světa. A mě bavil s přehledem nejvíc, i když závěr už byl svou masívností únavnej. Nehoráznej akční nářez, žánrová událost, která se rodí dlouhá léta jako třeba čtvrtej Mad Max.

Stíhači Red Tails (2012)

Příběh nijak extra nestrhne, ale letecké souboje jsou dobré.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Už sedmá řada poněkud drhla, ale pořád hodně bavila a vytlačila sázky hodně vysoko. Osmá byla první, která mi byla polovinu času ukradená a nebýt solidních posledních dvou dílů, bylo by to velký špatný. Tak jako tak zůstává úžasná televizní sága a díky a obdiv všem, kdo jsou pod ní podepsaní.

Poslední léto (2019)

Další z těch nenáročných netflixáckých filmů na jedno použití, kterými vcelku příjemně zabijete hodinu a půl, ale nebudete si z nich nic pamatovat a podruhé je vidět nemusíte. Nečekejte ale inzerovanou komedii, protože tohle je jasná teenage vztahovka, kde se jen pár pohledných a relativně sympatických mlaďochů během jednoho léta rozchází nebo dává dohromady.