Ponorka U-571 (2000)

Už jenom to, že se ta podvodní kocápka může každou chvíli potopit navždy, dělá z U-571 pořádný napínák. I když je časově trochu delší, utekly ty dvě hodiny ani nevím jak. Výbuchy tam, tady, torpéda vysílaná na všechny strany, dokonce i gangsterská přestřelka se tu vešla...no je toho prostě hodně. Herci skvělí a to si zahrál i JBJ... 70%

Vznešenej život (2009)

Sákryš, je červenec a já se těším na zimu! Vyloupit dnes bankomat není žádná hračka, ale v době rozmachu "ejtýem" se stávaly terči mnoha dobrodruhů. I naše skupinka v čele Timothym se o jeden takový majstrštyk pokusí, jenže jak už to bývá, situace se vymkne kontrole. No, vlastně v jejich rukou nebylo už od začátku nic pod kontrolou. Ale alespoň byly jejich kousky úsměvné, no a na ten poslední, westernovský byl třešničkou na dortu. 55%

Apokalypsa (1979)

Jako uspávací prostředek jsou ty dvěstědvě!!! minuty dobré. Povětšinou neuvěřitelně natahované dialogy v komorní atmosféře sice působí ponurým dojmem, ale v tak extrémní dávce to člověka spíše vyčerpá. Jinak ale za prostředí a herecké výkony smekám přilbu ze svých koulí! Taky jde o pěknou ukázku toho, jak to na různých bojištích vypadalo, jaká vládla morálka a jak se chovali příslušníci armád. Mimochodem ten surfař byl dobrý kápo! Já bych to o polovinu zkrátil, pak bych byl v hodnocení shovívavější. 40%

Patagonie (2010)

Už jste někdy vyrazili se svou babičkou na pořádný výlet? Nemyslím tím procházku po parku nebo na zmrzlinu! V tomto případě jde o několika denní dovolenou mladíka a jeho příbuzné stařenky z argentinské Patagonie za hledáním statku ve Wallesu. V témže okamžiku, nebo dějově souběžně chcete-li, se vydává na ztmelovací dovolenou páreček z Wallesu do již zmíněné Patagonie. Slušná to zamotávka, co? Naštěstí nejde o žádné velké drama, prostě se jen tak loudají, občas někoho poznají a to je asi tak všechno. Krajiny obou koutů světa nejsou nikterak zajímavé a trochu se nám to vleče. 40%

Arthur (2011)

Trochu té střelené pompéznosti je třeba a Russell Brand svoji úlohu zazobaného mazánka zvládl na jedničku. Příjezdy v Batmobilu a DeLorean byly famózní, určitě oplívaly jistou dávkou nadřazenosti. No jo, nosánek nám narostl hodně nahoru a jen těžko se proniká do obyčejného života, kde je pro lidi tohoto typu sakra ouzko. Naštěstí je tu jeden lék, který zdá se, působí na všechno, ale tady musel přijít. Ano, je to láhev skotské! Nebo jste snad mysleli nějakou "lásku"? 65%

Surfařka (2011)

Luxusní podíváníčko a teď nemyslím ty holky, co se proháněly na prknech! I když ... Ale vlastně mám namysli dramaticky vynikajícně zpracovanou nešťastnou událost mladé nadějné surfařky, která prostě chtěla bojovat. Chválihodný casting známých tváří nepůsobil vtíravě, buď se jen mihly, nebo si zahrály malé roličky, zato obstojně! Nutno podotknout, že o lítostivé a zároveň povzbuzující momenty není nouze a jsou doprovázeny úžasnou hudbou! Kde k tomu ten McNamara po všech těch seriálových sračkách přišel?! Takhle "beatnout" 127 hodin?! 75%

Bílý lev (2010)

Divím se, že ti piškoti při tom vyprávění neusnuli. Sledování bílého lva při cestě tam a zase zpátky v podstatě nenabízí nic vyjímečného! Největším akčním momentem byl lov chovaných slepic a i vyústění v střelbu lvů nemělo žádné grády, nic. Tedy, dramaturgie hodně špatná! Ale na tak nádherné zvíře je radost pohledět, takže za lva ty bodíky. 35%

Pod kůží (2008)

Nemůžu říct, že by to ti tři (čtyři) lidi nezahráli napínavě. V tomto případě tu nebyla o hustou atmosféru nouze. Ale co to bylo za zmutované ježky?! Nebo to byli dikobrazi? Vím já? To se tedy domnívám z těch problikávajících a zběsile sestříhaných záběrů, ze kterých už mi bylo trochu šoufno. Je až neuvěřitelné, jak taková prkotina může zhatit solidní horůrek. 40%

Máma mezi Marťany (2011)

Variabilní pestrobarevné prostředí naplno zahřeje plazmové obvody ve vaší televizi. Případně nějaké kristalky nebo něco podobného, pokud máte elcédéčka nebo ledky. Graficky je na tom máma mezi marťany opravdu dobře, ikdyž Gribble vyčnívá nade všechny. No a když přičtu to, že se i piškoti něco naučí, hlavně to, jak se chovat ke svým matkám, tak mi vychází slušná podívaná. Jen nevím, jak k tomu přijdou tatínci?! Ale to se třeba dozvíme příště na jiné planetě... 70%

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Především bych chtěl pochválit Jana Krause, nebo někoho, kdo má na výběr hosty pořadu. Nejen, že si přijdou pokecat celebrity, ale najde se zde volné místo i pro "obyčejné" lidi. A je fakt, že mnoho z nich se zde fakt uvolnilo. Malinko bych vytkl vskakování do řeči hostům, ale jinak je to luxusní zábavička. 80%