KajunkaB

LinkedIn: CarolineB76

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 14.5.2018  14:51
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Vynikající série se skvělými herci. Laurie je padouch jedna báseň, nemusel ani nic říkat, postava Hollandera byla prostě skvělá s každou jeho replikou a Hiddlestona beru jako příštího Bonda, jediná Colman mi tam neseděla se svým věčně naštvaným obličejem, ale to je čistě můj dojem. Bylo to hrozně napínavé, a i když jsem čekala konec trošku jiný, pocit satisfakce mi nechyběl.

• 4.5.2018  10:10
    Much Ado About Nothing (divadelní záznam) (2011)

Tohle vidět naživo musel být jo záitek. Všichni herci byli skvělí, Tennant ale čněl nad ostatní a jeho Beatrice mu zdatně sekundovala. Hrozně se mi líbilo pojetí, hudební vložky a to, jak to celé hladce ubíhalo. Šestá hvězdička za obě scény s malováním, jak tu lítací tak tu s barvou na obličeji. Nasmála jsem se a na konci se neubránila a přidala se k lidem na obrazovce s potleskem.

• 2.5.2018  21:27

Příběh rytíře pro mě je skělým filmem. Dostalo se na mé oblíbené Queen, Anglii, Chaucera, chrabrého, krásného a vtipného rytíře, českou krajinu a taky historii. Skvělý mix na výbornou podívanou, budete se smát a budete i mírně dojatí, ale hlavně si to užijete. Ledger je záruka kvality ve všem, a mě to ani po deseti zhlédnutí nepřestalo bavit.

• 30.4.2018  13:12

Vlastně stále ani nevím, jak tenhle film hodnotit. Ocitnete se v krásném barevném světě nádherných kulis a kostýmů a já chvíli pochybovala, jestli to náhodou nerežíroval Tim Burtnon. Čekala jsem, ze kterého koutu na mě vyběhne Willy Wonka nebo Kloboučník a přidá se k „Alence” Wisikowske a jejímu pobíhání po velmi zvláštním domě. Oceňuji odkazy k Torovu předchozímu hororu Ďáblova páteř a také k jednomu z králů hororů, Cushingovi. Herecké výkony byly skvělé, místy mi přišly až jakoby na divadle, ale to právě dodávalo atmosféře grády. Co se týče děje samotného, za sebe musím říct, že byl mírně převídatelný a nedotažený, chyběl mi pořádný motiv, nikdo mi nemůže tvrdit že celá emoční zápetka je postavená na sestře co má svého bratra raději, než se sluší. I přes slabší příběh to ale bylo příjemné, celkem brutálně krvavé, gotické pokoukání.

• 19.4.2018  11:50
    Broadchurch (TV seriál) (2013)

Broadchurch se vám dostane pod kůži. S jeho krásnými výhledy, šuměním moře a zdánlivě obyčejnými obyvateli. Každý máme nějaké tajemství a stačí dva policisté, abyste podezřívali i svého milovaného souseda. Skvělý seriál, první dvě série dokonalé, třetí mírně pokulhává, ale to se nic neděje. Ústřední duo skvělé vybrané.Tennant a jeho mimika a kouzlo „obyčejnosti" a Olivie Colman v kombinaci s jejich neustálým špičkováním mě neuvěřitelně bavili. Atmosféra seriálu je velmi dobrá a všechno hercům tak nějak automaticky věříte, psychologicky to skvěle působí. Po shlédnutí všech tří sérii mám dojem, jako bych sama v Broadchurch bydlela a všechny postavy byly mými přáteli a sousedy. A speciální bod za Tennantovu skotštinu, bez toho by seriál nebyl vůbec ono.

• 2.4.2018  23:26

Komedie s vážnější, odlehčovanou ale stále morbidní linkou, anglický(měla bych říct skotský) humor a krásná příroda, trojice dětí, z nichž mi žádné překvapivě nelezlo na nervy a super dvojka „dospěláků“, to vše se mi hrozně líbilo. Bylo to vtipné, bylo to dojemné, bylo to kouzelné a taky to nemělo ten „navždy spolu“ konec, což oceňuji.

• 2.4.2018  00:44
    Noc hrůzy (2011)

Tři a půl hvězdy, protože jsem se královsky bavila. Nic jsem od toho neočekávala a dostala jsem sice béčkový, zato nadstandartní hororovou komedii. Celé to bavilo a skvěle ubíhalo a že to bylo pitomé až hrůza? No a co, občas je takový film potřeba. Svalnatý domácí kutil jako upír v podání Farrella a jeho hlášky stylu „I don't need an invitation when there's no house,” mě rozesmivaly víc než by asi měly, hlavní hrdina byl sympaťák a upirobijec super ujetý. Co víc chcete na nedělní večer?

• 31.3.2018  22:02
    Oklamaný (2017)

Líbilo se mi to, dobrá atmosféra i herecké výkony obou hlavních ženských protagonistek. Alicía mi lezla na nervy i přesto, že moc scén neměla a naopak malá Amy byla kouzelná. A náš voják? V prvé řadě sympaťák, Colina mám ráda a role mu sedla, ale nedovedla jsem se rozhodnout, komu vlastně fandím, komu věřím a koho lituji. Jako celek to bylo dobré, ale být aspoň polovina filmu taková, jako poslední půlhodina, byla bych nadšenější.

• 31.3.2018  18:51
    Labyrint (1986)

Tři hvězdy za Bowieho.

• 18.3.2018  22:19

Takhle vypadá dokument, když je vytvořen někým, kdo ví o čem mluví a je nadšencem. A když je tím hororovým fanouškem Mark Gatiss, skvělý britský komik a scénárista, má rozhodně smysl koukat. Provede vás třemi érami hororu, vypíchne své oblíbence a navštíví herce i místa natáčení, to vše s troškou jeho osobitého britského humoru a přetrvávajícím, skoro dětským nadšením. Podívala bych se klidně na další tři díly.

• 10.3.2018  13:12
    The Family (TV seriál) (2016)

Vynikající seriál, velká škoda že není druhá série, poslední scéna vypadala dost slibně. Výborný příběh, matení diváka fungovalo, bavily mě i skoky v čase, jen jsem se nemohla rozhodnout co si o každé postavě vlastně myslím, nejsympatičtější mi byl snad Danny. Perfektní série.

• 5.3.2018  23:54
    Sacrifice (2016)

Dobrý thriller, kde se ale největší akce odbyje v posledních patnácti minutách. Přesto to bylo fajn.

• 5.3.2018  13:15
    Císařovna Sissi (TV film) (2009)

Krásné a realističtější, přesto stále zromantizované a nepřesné zpracování prvních let Alžbětina manželství. Krásná příroda a kostýmy, sympatičtí herci. Pominu-li jako historický nadšenec nepřesnosti, moc se mi to líbilo.

• 3.3.2018  14:17

Dívat se na to jako neznalá tak hodnotím tak jednou hvězdičkou, pokud jste ale “local” tak si smlsnete. Jasně, je to obrovská kravina ale to je podstata celého seriálu. Jediné. co by se dalo vytknout jsou obě zelené příšery jejichž animace byla na úrovni chobotniček, ale jinak vše skvěle funguje a já si užila zapojení všech čtyř Gentlemanů do děje. A jako bonus můj oblíbený pan veterinář šáhl na zvíře a ono nezemřelo. No krása :D

• 1.3.2018  23:48
    Liga gentlemanů (TV seriál) (1999)

“This is a local shop for local people, there's nothing for you here!" Stejně jako nejlepší hláška, tenhle seriál je pro opravdové místní. Protože buď seriál vypnete zhnuseně po pěti minutách a nebo stejně zhnuseně ale rozesmátí vydržíte až do konce. Skvělý britský, černý humor, hraní si se slovy, úžasné kostýmy a legendární hlášky. Nejlepší postavy jednoznačně Edward a Tubbs, pan veterinář taky stojí za zmínku a pak Job Seekers alias Mickey, Pauline a Ross. Vážně jsem se bavila a jak stojí na ceduli nad městem: You'll never leave.

• 20.2.2018  22:50
    Konec přehlídky (TV seriál) (2012)

Divnější minisérii jsem snad ještě neviděla, a po každém dílu jsem to měla chuť prostě zahodit, ale ono ne, nějak mě to vždy přitáhlo zpátky, asi abych věděla, jestli se Christopher alespoň jednou usměje(a usmál! Úplně na konci) a jestli Sylvia konečně zahodí to zrcátko. Krásné kostýmy, prostředí Anglie, dobří herci... Velká část příběhu i dialogů se odehrává mezi řádky nebo vůbec a divák pak často tápe kdo, s kým a hlavně proč. I tak jsem se ale bavila.Postava Sylvie je úžasně napsaná a celkově mi to přišlo chvílemi jako nějaká absurdní parodie.Doteď nevím, jestli byla Sylvia prostě jen mrcha, a jestli byl ,,Chrissie" naivní gentleman nebo chladný mrzout. Pokud něco vyzdvihnout, tak skvělou Rebeccu Hall a její postavu, nezapomenutelnou mimiku Cumberbatche a všechny válečné scény.

• 13.2.2018  00:10
    Z archivu Sherlocka Holmese (TV seriál) (1984)

Jeremy Brett nehrál Sherlocka Holmese, Jeremy Brett byl Sherlock Holmes... Nedovedu si představit lépe výstižné a přesné zpracování Doylových povídek a lepšího Holmese, jakkkoliv obrovskou fanynkou BBC Sherlocka jsem. Brett je Holmesem tělem i duší, ač si do něj přenesl něco svého, jeho dokonalý akcent a přednes, osobitý smysl pro humor, nepřekonatelná mimika, prudká gesta, tikavý úsměv, nadšené pobíhání, lezení po zemi a po nábytku, profil s orlím nosem a bystrý pohled z něj dělají živoucí obraz nejslavnějšího detektiva. Nesmím zapomenout ani na oba doktory Watsony, z nichž mám sice raději prvního, ale oba hráli svou roli na jedničku. Tenhle seriál má neopakovatelnou atmosféru a vždy si ráda pustím jakýkoliv díl třeba jen čistě pro to, abych mohla obdivovat Brettovu genialitu.

• 11.2.2018  23:56

Vtipná jednohubka s výborným koncem.

• 11.2.2018  10:21

Slabší díl než Richard III. ale stále skvělý. Herecké výkony byly vynikající, a ani královna Margaret mi nevadila jako spoustě lidí. Ano, hrála spíše jako na divadle, ale nijak mě to nerušilo. Velmi dobrý výkon v roli krále Henryho, jehož neschopnost a styl mluvy mi pak lezly na nervy asi stejně jako jeho manželce, a za zmínku stojí i skvělé bitevní scény, občas jsem se už nechtěla koukat, jak syrově a přitom velmi dobře byly natočené. Chválím výběr herců, bratři vážně působí jako bratři, byť každý jiný. A pak konec filmu...ten je velmi mrazivý, Richard nám dává ochutnat z dalšího dílu a také ze svého vynikajícího výkonu, který nás čeká.

• 10.2.2018  20:05

Tak tenhle film mě nadchl. Skvělé kostýmy, kulisy, hudba a herecké výkony. Nejsme tady abychom soudili reálnost příběhu či nakolik souhlasí s tím, jak se věci vážně udály, ale abychom ohodnotili příběh který nám Shakespeare předložil. A ten hodnotím výborně. Oceňuji že se dialogy držely originálu, dobře herecké výkony, z ženských hrdinek bych vypíchla královnu Alžbětu, z mužských koho jiného než samotného Richarda. Bavily mě jeho monology s divákem a Cumberbatch jako by se pro Shakespeara narodil. Ke konci filmu mi Richard začal tak lézt na nervy že jsem se na slavný výrok ,,my kingdom for a horse" nemohla dočkat, jinak bych se z něj a jeho neustávajícího klepání zbláznila. Skvělý film.

• 9.2.2018  14:02

Kdyby tohle byl celovečerní film, tedy za předpokladu že by postavy více mluvily, vůbec bych si nestěžovala. Má to skvělý potenciál a Scott je výborný, byť pronese tak tři věty, hraje výrazem obličeje a to pro těch dvanáct minut bohatě stačí. A ona nejvypjatější scéna? Krásná ukázka přátelství.

• 1.2.2018  16:10
    The Stag (2013)

První půlka filmu je komedie, irská se super humorem, druhá ovšem neví, jestli je dramatem nebo romantickou komedií. Ale líbilo se mi to. Charismatičtí herci a některé absurdní scény, které mě však vážně rozesmály z tohoto filmu udělaly fajn koukání na večer. Ovšem scéna pobíhajících nahých chlapů po lese vyluzujících prapodivné skřeky by skvěle zapadla do nějaké rekonstrukce pravěkého lovu.

• 31.1.2018  00:59
    Pokušitel (2016)

Skoro neznámé filmy s neokoukanými herci? Rozhodně! Vše dopadlo tak, jak dopadnout mělo a přesto po vypnutí necítím jediné bodnutí svého cynismu. A tak to má u podobných filmů být. Dostala se nám životní moudra, ale hlavně důkaz toho, že nic není černobílé. Hlavní hrdina Ned a jeho skvělý výkon v ruku v ruce s okouzlujícím přízvukem a úžasně expresivní Andrew Scott dělají z tohohle filmu dojemný a hluboký kousek. Protože, some boys don't play rugby.

• 30.1.2018  12:30

Vlastně obyčejný zástupce tohoto žánru s naprosto jasnou dějovou linkou ale přeci jen stojí za to něco vypíchnout. A to za prvé skvělého Freemana, jehož komediální talent je výborný, a za druhé překvapivě dobré výkony dětských herců. A konec, byť očekávatelný vás i tak okouzlí. Příjemně strávené dvě hodiny.

• 29.1.2018  14:04
    Zvíře (1977)

Moje nejoblíbenější komedie. Francouzi a Belmondo nikdy nezklamou.

• 29.1.2018  13:19

Napínavý film s tím asi nejnečekanějším koncem. Celý film probíhá v mrazivé atmosféře, které nahrává prostředí léčebny, děsiví pacienti, kruté metody, ředitel, který je možná strašidelnější než jeho svěřenci a tajemství, které se před divákem pomalu rozplétá. Skvělý kousek z pera otce hororu.

• 28.1.2018  21:23

Silný příběh, film se přesně drží knižní předlohy, oproti ní je ale záživnější. Eddie Redmanye měl dostat Oscara, protože po tom, co tady přededl se na něj nejde podívat a neviděl v tom usměvu Lili. Dokonale se do role vžil a nedovedu si představit nikoho jiného, kdo by ženu zahrál takto dobře, možná leda Jareda Leto, i když jeho ženská postava byla z jiného těsta. Hlavní dvojice herců si podle mě perfektně sedla a nevíte, s kým soucítit více. Neokoukané tváře ve vedlejších rolích, kostýmy, kulisy...všechno je skvělé, poetické a tvoří unikátní atmosféru.

• 28.1.2018  21:10
    Bojovník (2015)

I přesto, že od začátku víme kam film směřuje mi to ani trošku nevadilo,a užila jsem si spolu s Jakem cestu Billyho zpět na vrchol a za svou dcerou. Filmu nechybí dojemné scény, scény kdy byste hlavnímu hrdinovi chtěli ublížit a také napětí. Ano, je to sentimentální film s příběhem odvíjejícím se podle předem odzkoušené osnovy, ale herecké výkony a prostředí boxu stojí za to. Psychologická rovina je vynikající a myslím, že jak Billy a jeho truchlení, drogy a vztek, tak malá dcera, která je nešťastná a nedovede pochopit, co se vlastně děje a proč, jsou skvěle napsané.

• 28.1.2018  20:58
    Slídil (2014)

Nightcrawler je silný a bohužel pravdivý obraz dnešní společnosti. Příběh je dobrý, atmosféra taky, přesto by to mohl být průměrný film nebýt Gyllenhaala, který šel pro roli opět na hranice možností, jak přípravou, kdy se naprosto izoloval od lidí a vtělil se do role(nemůžu se ubránit vzpomínce na Heatha Ledgera a jeho Jokera), tak neskutečnou proměnou z vysokého ramenáče v slizkou, vychrtlou krysu(za zmínku stojí, že hned na to musel přibrat neskutečně svalové hmoty pro Bojovníka) a v neposlední řadě to, jak se role zhosil. Scéna, kdy v amoku rozbije zrcadlo je pro mě jednou z nejlepších, kterou kdy hrál, a to že nebyla plánovaná a přivodila mu pořezání jen zvyšuje její autentičnost. Film je dobrý, Jake exceluje.

• 28.1.2018  20:50
    Zmizení (2013)

Tenhle film byl něco. Drží vás napjaté až do konce, nutí přivírat oči, kousat si nehty a hlavně pochybovat. Skvělé herecké výkony, Jackman je učiněný otec rodiny, před jehož pouhým pohledem bych přiznala i co nevím, jehož postava se ale mění přímo před vašima očima v zoufalce, zatímco Gyllenhaal je mírně labilní, odhodlaný detektiv, který se stává ještě větším maniakem, rozhodnutým dostat pachatele. Kdo je vlastně oběť? Často jsem si tak přišla já, protože film mě nenechával ani dýchat. Skvělá, mrazivá atmosféra, silné výkony herců a překvapivé rozuzlení. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, který může žánr nabídnout.

<< předchozí 1 2