Lukin413

Lukin413

Lukáš Báča

Česko

9 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 17.3.2018  00:18
  Legenda o vraždícím strašákovi (TV film) (2013)
  odpad!

  Nejhorší, co může tvůrce beckoveho hororu potkat, je přesvědčení o tom, ze točí něco víc, než jen nenáročnou kravinu na pobavení.

  • 16.3.2018  07:20
  Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)
  ****

  Atmosféra zapomenutých Sudet, půl tucet zajímavě načrtnutých postav, ano, zaujalo, chci další díl.

  • 16.3.2018  07:16
  Sunshine (2007)
  ****

  Tři čtvrtiny filmu sledujeme inteligentní sci-fi, které vyznívá velmi realisticky, postavy jednají poměrně logicky a s nabalováním dalších a dalších problémů mise narůstá i napětí. Poslední čtvrtina filmu se bohužel změní (spoiler?) na poměrně primitivní béčkovou vyvražďovačku, škoda.

  • 13.3.2018  11:10

  Když pominu úvodní fekální okénko, jedná se o jeden z těch lepších dílů, okořeněným pobořením čtvrté stěny v závěrečném dialogu (samozřejmě následně po česku hezky polopaticky zabitým).

  • 13.3.2018  10:55
  Bába z ledu (2017)
  ****

  Mrazivé šedivé prostředí, mrazivá bezútěšná atmosféra, mrazivě reálné vztahy postav na bodu mrazu, a mezi tím jako sluníčko vykukující zpoza mraků výborná Zuzana Kronerová.

  • 7.3.2018  21:52

  Méně prvoplánového vtipkování, pomalejší tempo větší důraz na postavy. Proč až na konci seriálu? Proč v seriálu není více scén jako je ta závěrečná "dabingová"? Závan Zelenkovy geniality a prozatím vrchol série.

  • 6.3.2018  07:50

  Film se dělí na dvě roviny: marvelovskou ujetou akční jízdu a překvapivě hluboké rozjímání nad africkými kořeny a sekundárně i nad současným uspořádáním světa. A tentokrát bohužel platí, že se marvelosvká ujetost a akční nadsázka nehodí k vážným úvahám o zodpovědnosti za činy předků, či odpovědnosti k okolnímu světu. Film se tříští, působí nevyrovnaně přechody nálad ruší. Raději bych si nechal příběh z Wakandy odvyprávět mimo Marvel Universe.

  • 23.2.2018  10:15

  Nabízí se srovnání s předloňským Spotlight. Zatímco tam byla hlavním hrdinou ústřední aféra, film si nebral servítky a byl velmi ostrý, v tomto případě sledujeme drama, které se tváří, že také ostře tepe do temné kapitoly amerických dějin, ve skutečnosti je naopak velmi smířlivé, celou kauzu sledujeme spíše okrajově a když už, tak se špatné věci zaštiťují konkrétními lidmi (Nixon, Johnoson) a nejsou prezentovány jako selhání USA. Drama tedy ve filmu obstarává vnitřní boj hlavní hrdinky mezi záchranou novin a novinářskou etikou. To však vyznívá do prázdná, jednak proto, že tato myšlenka není dostatečně nosná, jednak také proto, že postava Meryl Streep je nesympatická a je nám vlastně jedno, co se s jejími novinami stane. Tom Hanks hraje Toma Hankse, z vedlejších rolí zaujme Bob Odenkirk jako nesmělý a nešikovný novinář. Výprava je televizní, hudba novo-williamsovsky nevýrazná. Celkově, zbytečný film, z něhož touha po Oscaru kape už od první minuty.

  • 21.2.2018  20:45
  Tvář vody (2017)
  ****

  Film artového střihu, u kterého je důležitější atmosféra filmu, která je poetická a podmanivá, čemuž napomáhá i bezchybná výprava a stylizace 50. let v USA.Příběh je prostý, cituje předválečná dramata a romantické filmy, které zároveň celým filmem proplouvají jako útržky v televizi jedné z hlavních postav a v kině, kde hlavní hrdinové bydlí, a také z velké části melodie a písně tvoří soundtrack. Z herců vyčnívá Sally Hawkins, jež je v němé roli okouzlující a zasloužila by si Oscara, toho by si zasloužila i již zmíněná výprava. Hlavní obojživelný hrdina je pro celý film symbolem nerovnosti, která tehdejší společností neskrývaně prostupovala,ať už se jedná o přístup k černochům, homosexuálům nebo postiženým. Dramatické prvky jsou však píše potlačené do pozadí a především se jedná o velmi příjemnou a dojemnou lovestory.

  • 17.2.2018  16:21
  Požírač kostí (TV film) (2007)
  *

  Indiánské pohřebiště a nenasytný kapitalista, to je vždy třaskavá kombinace. Bod za indiana z Twin Peaks.

  • 14.2.2018  11:48

  Od pozitiv k negativům, Česko - polská okénka výborná, Katarzyna roztomilá, cameo Saši pobavilo, Klára mě stále sere, Norbert upocený (haha), Vilma Cibulková trapná.

  • 7.2.2018  07:45

  Mizí Krobot, zůstává Melíšková, jejíž afektované herectví mě začíná docela srát. Zaplať panbů za scénu s dabováním seriálu o filckách.

  • 6.2.2018  14:30

  Z počátku sledujeme poměrně zajímavě se rozvíjející souboj starého člověka s digitalizovanou byrokracií plnou absurdního "brazilovského" humoru. To se bohuižel týka pouze prvních asi 10 minut filmu, poté se objeví druhá hlavní postava, svobodná matka dvou dětí, která ztělesňuje snad všechna myslitelná klišé sociálních filmů. Sledujeme tedy scény, kdy hladoví na úkor svých dětí, snaží se usilovným šmudláním zašlých kachliček vytvořit pro děti důstojný domov, bezvýsledně si hledá podřadnou práci, nakonec se uchýlí k drobným krádežím a samozřejmě si zakoketuje i s prostitucí. Do hlubin klišé se nechá strhnout i hrdina prvních 10 minut, takže hraje hodného nezištného strejdu, který nejprve opraví celý dům, následně se stane vzorem pro děti a nakonec se určitým způsobem sblíží s jejich matkou. Občas sice probleskne během scén komunikace s úřady záblesk dobrých úvodních minut filmu, ale vždy jsou opět utlumeny dalším a dalším sentimentálním balastem. Když k tomu připočtu nepřesvědčivé, až příšerné (matka) herecké výkony, nedotažený scénář (většina vedlejších dějových linek nemá pointu, jen se prostě vytratí v průběhu filmu) a naprosto nezajímavou kameru a výpravu, není toho mnoho, proč stojí za to tento film vidět.

  • 5.2.2018  07:52

  Internetový Blaník, díky silnému tématu prezidentských voleb nenásilně natažený do filmové délky. Kadence vtipů, hlášek, cameí a absurdních situací je tak vysoká, že není divu, že ne všechny trefí cíl, ale naštěstí na jednu trapnou scénku je tu deset scének s Klusem, anglickým výkladem pro Číňany a Kalouskem. Po dlouhé době jsem v kině zažil spontánní potlesk.

  • 2.2.2018  22:52
  Já, Tonya (2017)
  ****

  Příběh o krasobruslařské rebelce si vyžaduje rebelský způsob vyprávění. Sledujeme tedy vyprávění snad všech zainteresovaných osob, přičemž každá z nich příběh ohýbá ke svému pozitivnímu obrazu, čímž film posouvá koncept nespolehlivého vypravěče na další úroveň. Margot je naprosto úžasná, ostatní postavy šablonovité a herci tedy nemají co hrát, včetně oceňované Allison. V ranku sportovních dramat se i tak jedná o velmi svěží film, který, věřím, pobaví a zaujme i sportovní nefandy.

  • 31.1.2018  10:21

  Ve vší úctě k vynikajícím Frances a Woodymu, tenhle film si pro sebe herecky ukradl Sam. Jeho postava hloupého rasistického policisty je jak výborně napsaná, tak hlavně úžasně zahraná a doufám, že bude odměněna plešatou soškou. Tu si zároveň zaslouží i scénář. Je to dokonale vybroušené drama plné skvěle vypointovaných scén a zvratů, které jsou překvapivé, ale v kontextu filmu dávají smysl a chybí tedy pocit, že nás tvůrci tahají za nos. Děj je příjemně nepředvídatelný, několikrát jsem se přistihl, že jsem se s uspokojením přesvědčil, jak bude příběh pokračovat, aby mě následně tvůrci zase usadili dolů s nečekaným příběhovým posunem.

  • 30.1.2018  07:25

  Krobot, Preiss a najednou to jde. Sand bude trend pokračovat.

  • 29.1.2018  10:36
  Coco (2017)
  *****

  Pixar, jak ho mám rád. Velké množství humoru, aniž bychom sledovali pouze neskladný sled scének, poučení pro děti, aniž by z filmu čněl výchovný prst, ale hlavně výborně napsané postavy s jasně definovanou a konzistentní motivací, která má daleko k disnyeovským karikaturám. Navíc se jedná o dojemný příběh, odehrávající se převážně v nádherně vykresleném světě mrtvých, kteří během mexické obdoby našich dušiček chodí navštěvovat své živé příbuzné. Závěrečný twist je sice předvídatelný, ale věřím, že slzám se ubrání málokdo.

  • 28.1.2018  10:27
  Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)
  ****

  Důkaz důležitosti veřejnoprávních médií.

  • 23.1.2018  23:46
  Humr (2015)
  ***

  Film působí, jako by prvních 60 minut natočil Wes Anderson, pak od filmu odstoupil a nechal zbytek natočit Larse von Triera a ačkoliv na Larse zůstalo pouze 20 minut materiálu, rozhodl se je natáhnout na celou druhou hodinu filmu. První polovinu filmu je hravý exkurz do mírně vyšinuté blízké budoucnosti, navíc se zde vyskytuje jeden z nejvtipnějších voiceoverů, co pamatuju. Druhá se již trochu vleče a některé podzápletky jsou spíše samoúčelné.

  • 22.1.2018  20:21

  Je to naivní, hloupoučké, ale...je to prostě kouzelné i pro dospělé, srozumitelné dětem a v rozumné míře poučné. A o pro ty je vlastně tento snímek určený. Navíc, za svých více než 80 let film nezestárl ani o rok. Přelomové, všechny animované filmy od té doby z něj čerpají, a nadčasové, téměř všechny další "disneyovky" i další napodobitelé sledují zažitý patern vyprávění.

  • 19.1.2018  22:45

  Překvapivě dobré. Fassbenderova "trosečnická" role je jednou z nejlepších postav z vetřelčího vesmíru. Umělá inteligence s bujícími prvky vlastní osobnosti a svobodné vůle je z počátku zdánlivě ideálním průvodcem pro posádku lodi, brzy se však objeví indicie, že v obvodech tohoto androida není vše úplně v pořádku. Vedle něj bohužel vynikne největší slabina filmu, obdobná, jako v Prometheovi, a to naprosto idiotské chování členů posádky. Ti mají opět tendenci se psychicky sesypat při prvním náznaku problémů a pro vzájemné osobní sympatie jednají proti pudu sebezáchovy. Oproti Prometheovi však naštěstí došlo k návratu k jednoduchému přímočarému příběhu, film nenudí a i přes pomalejší tempo slušně graduje. Když k tomu připočtu hezkou výpravu a solidní akční scény, vychází mi z toho uspokojivý zážitek.

  • 16.1.2018  21:50
  Lásky čas (2013)
  ***

  Nikdy bych neřekl, že moji největší výhradou u romantického filmu budou časové paradoxy, ale bohužel, jelikož se jedná o zásadní součást zápletky a zdroj mnoha emočních scén, je tomu tak. Pravidla cestování v čase se mění v podstatě s každým přesunem a režisér si musí pomáhat příliš častým voiceoverem. Ve světle tohoto jsou pak výborně napsané postavy a "všeobjímající nakažlivě dobrá nálad, vyzařující z filmu"( (c) Richard Curtis) jen slabou útěchou.

  • 16.1.2018  14:22

  Z počátku krimi s historickým podtextem, postupem času historické drama s kriminálním podtextem. Zatímco z počátku se těšíte, jakým způsobem usvědčí pachatele z činu, zjistíte později, že to není podstatné a pouze nasáváte rozervanou atmosféru amerického jihu z období, kdy se sice změnila společnost, ale nezměnili lidé.

  • 14.1.2018  21:36

  Dojemný příběh o tom, jak si otec přinesl trauma z první velké války, léčil ho psaním dětské knížky o svém synovi a tím mu zničil dětství a málem i život . Pro milovníky (knižního) Medvídka Pú povinnost plná odkazů na knížky.

  • 14.1.2018  16:46
  Měsíčňan (2012)
  ****

  Výtvarně podmanivý snímek, který se však příběhově i počtem postav až příliš rozkošatí, závěrečné vyvrcholení tak působí přece jen trochu překotně a ohledně motivace chování postav nepřehledně. Čím mi však utkví snímek v paměti nejvíc, je množství drobných příběhů a anekdot, odehrávajících se v takřka každé scéně mimo hlavní plán scény, na pozadí, či na okraji snímku. Jejich hledání me velmi bavilo, pointy byly nápadité a vyzdvihují snímek v mých očích do lehkého nadprůměru

  • 12.1.2018  06:26
  Prezidentská debata (TV pořad) (2018)
  ****

  Jen tak zkusmo jsem přepnul na Barrandov a zrovna tam Soukup řešil s Okamurou, že přes Vánoce přibral 2 kila, ale že je shazuje. To si pak člověk začne vážit ČT a její publicistiky.

  • 11.1.2018  14:39

  Brum, brum, brúúúúm.

  • 11.1.2018  14:36
  Zakladatel (2016)
  ***

  Keaton si roli bezskrupulózního hajzla užívá, film má velmi solidní tempo a nádhernou výpravu. Bohužel, natolik kontroverzní příběh by si zasloužil trochu přibrousit hrany, vyhrotit emoce. Hollywoodské schizofrenní adorování postavy, která si to nezaslouží.

  • 11.1.2018  05:56

  Takový standardní pilot "dejvického" seriálu - ukáže mnoho potenciálu, ale vedle povinného představení postav a prostředí nezbývá mnoho prostoru ho využít. Takhle zbývá užít si scénu Jiřího Bartošky na pohřbu a vyčkat, zda opět dojde k naplnění potenciálu až v dalších dílech, nebo ne.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace