Lukin413

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 13.6.2018  22:21
    Kombo (TV pořad) (2015)

Vynikající koncept prokládání živého záznamu s rozhovory, případně obrazy z kapelní rutiny. Záznamy pak často vznikají v zajímavých prostorách, malých nezávislých klubech, přírodních amfiteátrech, na festivalech, přičemž provozovatelé také dostávají v dokumentu prostor. Rozptyl vystupujících je opravdu obdivuhodný, od mainstreamu (Chinaski, Mandrage) po brněnskou alternativu (Mucha, Květy).

• 31.5.2018  12:44

Člověk asi musí pracovat ve statní správě, aby to dostatečně docenil, nebo minimálně aby se "smál přes slzy", jak je to trefné.

• 31.5.2018  12:34
    Metanol (TV film) (2018)

První polovina perfektní, postavy mají hloubku, jejich vykreslení pomáhá pochopit, co je k tomu vedlo, od zoufalosti a hlouposti (Máj) přes neznalost (Vaculík) k naprostému zmrdství (Bamboušek). Druhá polovina už je více tradiční kriminálka, ale díky ústřední dvojici detektivu i tak baví a i když víme, jak to vlastně dopadne, daří se tvůrcům vybudovat slušné napětí. Možná jen scéna u soudu příliš šustila papírem a mohla být vynechána, v podstatě stejné sdělení měla i scéna hádky postavy Martina Fingera v bytě postavy Maléřové-Podzimkové.

• 31.5.2018  12:28

Atmosféra Stínadel je perfektní, dětští herci otřesní, tempo unylé. Škoda.

• 31.5.2018  12:26
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Propíraný akcent pražských herců mi nevadil, příběh je načrtnutý dobře, vztah k postavám vybudován. Jen ve mě hlodá červík, že se schyluje k velkému cákání emocemi a patosem v druhém díle, snad mě Ondříček nezklame. EDIT po druhém díle: Nezklamal, patos i emoce jsou drženy na uzdě, neobjeví se žádný supermanský kousek a na konci zůstane jen deprese ze zbytečně zmařených životů.

• 31.5.2018  12:24
    Černé zlato (TV film) (2018)

DÍL PRVNÍ: Další dílek do skládačky naprosté neúcty minulého režimu k člověku. Dokument samotný je klasickou směsicí archivních záběrů a mluvících hlav, vykresluje běžný život horníků, období masového nárůstu těžby i běžný pracovní den. Mluvící hlavy jsou však vybrány velmi dobře, od bývalých horníků (včetně těch "lidovějších" a prostších) k současným odborníkům, množství zajímavých informací je opravdu obrovské. Archivní záběry pak zase vyvolávají tu správnou klaustrofobóbní náladu. PS: Zaujalo mě konejšivé vyjádření jedné paní o ubytovně brigádníků z měst a škol v tom smyslu, že dělali bordel, ale že to se dá pochopit, když jsou daleko od domova a bez rodin. Zajímalo by mě, zda by takto konejšivě mluvila třeba o ubytovně s uprchlíky. DÍL DRUHÝ: V podstatě to stejně, těžba a těžký průmysl na pozadí politických událostí období po válce k současnosti. Hutné, mrazivé.

• 27.5.2018  21:23
    Deadpool 2 (2018)

Snímek, který ctí základní filmové pravidlo - baví. Nonstop.

• 9.5.2018  22:07

Monolog o úloze Británie v evropské integraci je dosti prorocký:)

• 9.5.2018  08:51
    Eskimoska (TV seriál) (2012)

Představte si tu nejlacinější počítačovou animaci z reklamy na prací prášek nebo dámské vložky. Animace postav i prostředí je naprosto zoufalá.

• 9.5.2018  08:47
    Štafl - Kámoš (E05) (epizoda) (2018)

"Vem mě do nemocnice, mám zlomenou nohu." "Ale já čekám Italy na Karlštejn."

• 8.5.2018  18:59
    Hastrman (2018)

Příběh o výjimečné dívce vláčené zvyklostmi a okolím k šedé mase, kterou okouzlí nezvyklý muž s příslibem nového života. A také příběh o muži, toužícím po klidném životě, dokud ho neokouzlí výjimečná dívka plná života a energie.

• 3.5.2018  00:17

První polovina filmu je zábavná, ve druhé přijdou epické momenty a film se začne táhnout. Finále je nezapomenutelné.

• 20.4.2018  23:00

Poté co Tarantino a Boyle dokázali, že i drogy mohou být vtipné, a Benigni, že holocaust může být vtipný, přichází Brit Iannucci, a snaží se ukázat, že i Stalinistické čistky můžou být vtipné. A daří se mu to.

• 11.4.2018  11:46

Příjemná retro oddychovka. Russel Crowe hraje Johna Goodmana, Ryan Gosling ňoumu, chemie mezi nimi funguje a film s pomocí kulometné kadence vtipů a akčních scén příjemně utíká.

• 11.4.2018  11:42

Film, který se v polovině láme ze soudního dramatu na vojenské drama. Působivé scény, dobré herecké výkony, zajímavá netriviální zápletka. Jen toho patosu bylo na konci už příliš a také by film divákovi nemusel tak okatě dávat hudbou najevo, ve které scéně se má dojímat a ve které byt napjatý, ale to už by nebyl Spielberg.

• 3.4.2018  05:18
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Seriál je zajímavě rozehraný, atraktivní neutěšené prostředí, dobře načrtnuté postavy. V prvních třech dílech sledujeme postupné skládání střípků případu, napětí stoupá, prostředí vtahuje. Bohužel s každým dalším dílem se seriál vzdaluje kriminální zápletce a stává se pokusem o vztahové drama a výpověď doby. Ani jedna rovina mu úplně nesedí, především zápletka s násilným vysídlením oblasti působí nuceně a samoúčelně. Navíc se postupem času začne většina hlavních postav chovat jako idioti, lidé kolem Rogla ignorují policii a naopak, jako kdyby o sobě ani nevěděli. To vyvrcholí závěrečným dílem, kdy tři hlavní hrdinové vědí, kdo je vrah a místo za policisty se rozjedou za ním, aby se nechali svázat a měl závěrečný díl alespoň nějakou zápletku.

• 2.4.2018  00:23

Škoda klišovité první poloviny (a velmi, velmi nevhodně obsazeného Vince Vaughna), válečná vřava je natočená velmi působivě a z filmařského hlediska obsahuje i poměrně originální nápady.

• 31.3.2018  23:46
    Cyberbully (TV film) (2015)

Zpočátku se tento krátký snímek odvíjí neotřele, jak námětem, tak zpracováním, později se z toho ale stane pouze za vlasy přitažené rádobypsychodrama.

• 31.3.2018  23:18

Příjemná a zábavná pohádka na základě skutečných událostí s řádně hollywoodsky obroušenými rohy.

• 31.3.2018  18:45

Tak definitivně to, co viselo nad seriálem celou dobu. Promarněný potenciál.

• 27.3.2018  16:10
    Anča a Pepík (TV seriál) (2017)

Solidní animované zpracování toho lepšího ze Čtyřlístku.

• 26.3.2018  22:24

Člověk na konci obdivuje Tommyho vytrvalost a má chuť si pustit ten film, i když ví, že to bude kravina. Zadání splněno a ještě je to celkem zábavné.

• 17.3.2018  00:18
    Legenda o vraždícím strašákovi (TV film) (2013)

Nejhorší, co může tvůrce beckoveho hororu potkat, je přesvědčení o tom, ze točí něco víc, než jen nenáročnou kravinu na pobavení.

• 16.3.2018  07:20
    Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Atmosféra zapomenutých Sudet, půl tucet zajímavě načrtnutých postav, ano, zaujalo, chci další díl.

• 16.3.2018  07:16
    Sunshine (2007)

Tři čtvrtiny filmu sledujeme inteligentní sci-fi, které vyznívá velmi realisticky, postavy jednají poměrně logicky a s nabalováním dalších a dalších problémů mise narůstá i napětí. Poslední čtvrtina filmu se bohužel změní (spoiler?) na poměrně primitivní béčkovou vyvražďovačku, škoda.

• 13.3.2018  11:10

Když pominu úvodní fekální okénko, jedná se o jeden z těch lepších dílů, okořeněným pobořením čtvrté stěny v závěrečném dialogu (samozřejmě následně po česku hezky polopaticky zabitým).

• 13.3.2018  10:55
    Bába z ledu (2017)

Mrazivé šedivé prostředí, mrazivá bezútěšná atmosféra, mrazivě reálné vztahy postav na bodu mrazu, a mezi tím jako sluníčko vykukující zpoza mraků výborná Zuzana Kronerová.

• 7.3.2018  21:52

Méně prvoplánového vtipkování, pomalejší tempo větší důraz na postavy. Proč až na konci seriálu? Proč v seriálu není více scén jako je ta závěrečná "dabingová"? Závan Zelenkovy geniality a prozatím vrchol série.

• 6.3.2018  07:50

Film se dělí na dvě roviny: marvelovskou ujetou akční jízdu a překvapivě hluboké rozjímání nad africkými kořeny a sekundárně i nad současným uspořádáním světa. A tentokrát bohužel platí, že se marvelosvká ujetost a akční nadsázka nehodí k vážným úvahám o zodpovědnosti za činy předků, či odpovědnosti k okolnímu světu. Film se tříští, působí nevyrovnaně přechody nálad ruší. Raději bych si nechal příběh z Wakandy odvyprávět mimo Marvel Universe.

• 23.2.2018  10:15

Nabízí se srovnání s předloňským Spotlight. Zatímco tam byla hlavním hrdinou ústřední aféra, film si nebral servítky a byl velmi ostrý, v tomto případě sledujeme drama, které se tváří, že také ostře tepe do temné kapitoly amerických dějin, ve skutečnosti je naopak velmi smířlivé, celou kauzu sledujeme spíše okrajově a když už, tak se špatné věci zaštiťují konkrétními lidmi (Nixon, Johnoson) a nejsou prezentovány jako selhání USA. Drama tedy ve filmu obstarává vnitřní boj hlavní hrdinky mezi záchranou novin a novinářskou etikou. To však vyznívá do prázdná, jednak proto, že tato myšlenka není dostatečně nosná, jednak také proto, že postava Meryl Streep je nesympatická a je nám vlastně jedno, co se s jejími novinami stane. Tom Hanks hraje Toma Hankse, z vedlejších rolí zaujme Bob Odenkirk jako nesmělý a nešikovný novinář. Výprava je televizní, hudba novo-williamsovsky nevýrazná. Celkově, zbytečný film, z něhož touha po Oscaru kape už od první minuty.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7