Lukin413

Lukáš Báča

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 19.9.2018  08:26
    Newsroom - Série 3 (série) (2014)

V podstatě se ztotožňuji s komentářem Necrotongue, tři díly paráda, pak pád. Seriál končí v pravou chvíli.

• 17.9.2018  06:46

Velmi schématické, v podstatě jen odškrtávání položek, co bychom se o Hanově minulosti měli dozvědět. Doplněno je to nepovedenou lovestory s Emilii Clarke, která má zřejmě dobrého agenta, ale když se má tvářit zle a vyzařovat auru bad ass charakteru, je to utrpení, srovnatelné s jejím působením v Terminátorovi. Woody je fajn, mladí Han a Lando taky, pár střípků zaujme (aktivistická robotka), celkově však nejslabší nový film ze SW univerza.

• 11.9.2018  06:04
    Psí ostrov (2018)

Hravé, dojemné, a co je důležité, originální (americké ačkové filmy, co nejsou adaptace čehokoliv, spočítáte na prstech jedné ruky). Na Moonrise Kingdom nebo Grandhotel Budapešť přesto filmu něco chybí.

• 10.9.2018  10:14

První série tohoto seriálu prodělala zajímavý vývoj. První díly kromě určité dávky nekorektnosti nevystupují ze škatulky animovaného sitcomu, jehož pravidla se nemění snad už od Flinstoneových. Od cca čtvrtého dílu, ale ubývá humoru, přibývá závažnějších témat a jednotlivé epizody na sebe začínají navazovat a poměrně obšírně se řeší témata vyhoření, smrti, zrady, lidských kvalit a další. A celkový vývoj postav připomíná Slámovy filmy. Na začátku jsou všichni v pr*, na konci ještě o trochu víc.

• 10.9.2018  10:09
    Newsroom - Série 2 (série) (2013)

Ještě lepší, než první série, pro mě jedna z nejlepších televizních sérií vůbec.

• 5.9.2018  08:22

Magický film s podmanivou atmosférou, který rozhodně není pro děti.

• 2.9.2018  21:45

Doufám, že to i nadále zůstane tak kouzelně neuchopitelné.

• 1.9.2018  22:13
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Proč to muselo být natažené na osm hodin? Fincher, 2 hodiny stopáž. Hotovo, druhá Zmizelá.

• 31.8.2018  07:16

Díly slušné i slabší, s prvními se to asi srovnávat nedá. A co měl znamenat ten trapný dabing mezi díly, to nechápu. Na druhou stranu, v jednom z dílů jsme se konečně dočkali coming outu obou hrdinů, takže úplně zbytečně to nebylo.

• 22.8.2018  08:14
    Kouř (1991)

Mám k tomuto filmu podobný vztah jako ke všem Vorlovým filmům. Uznávám, že je to režisér, který má svůj rukopis a je mi i celkem sympatický. Ale moc mi nesedí. Na druhou stranu, film jsem viděl už drahně let zpět a pamatuju si z něho více, než z jiných filmů, které jsem viděl před pár týdny.

• 21.8.2018  23:59

Zábavná blbina, jiskření mezi muži, ženské postavy do počtu a pro hezkou tvářičku, jinak akce, akce a akce.

• 20.8.2018  09:52
    Newsroom - Série 1 (série) (2012)

Opravdu špičkový dialogový seriál. Mockrát jsem si v jeho průběhu vzpomněl na Moneyball nebo Social Network a ejhle, tvůrce tohoto díla je scénáristou obou filmů. Jeho rukopis se nezapře, seriál má (zejména na produkci stanice HBO) tempo, zajímavá témata a uvěřitelné, veskrze sympatické postavy a mnoho ironického humoru. Jeff Daniels je neuvěřitelný, je škoda, že se v průběhu své kariéry vláčel s koulí na noze s názvem "Blbý a blbější", jeho potenciál je velký. Pecka a těším se na další série.

• 10.8.2018  09:49
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Ta tá tatatáta tá tá...oranžoví do toho!

• 10.8.2018  09:48
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Klasika, když na to narazím v televizi, vždycky alespoň na pár otázek zůstanu. Zbořil je überkokot, ale Eva zase nudná, zábavu obstarávají soutěžící.

• 10.8.2018  09:46
    Whose Line Is It Anyway? (TV pořad) (1998)

Pramatka všech improvizačních show. Partička je proti nim banda nevtipných amatérů.

• 10.8.2018  09:45
    Odvážné palce (TV pořad) (2009)

Pár lidí, co rozumí filmům, se jednou za týden sejdou v rádiu, aby pohovořili o novinkách v kinech. Někteří jsou zábavnější, někteří méně, ale jejich handrkování ohledně jednotlivých filmů je zábavné.

• 10.8.2018  09:44
    Prague Guide (TV pořad) (2016)

Janek Rubeš sice přebírá neuvěřitelné vlezlý youtuberský styl videí, ale ta jsou dobře udělaná, informačně poměrně hodnotná a zábavná, takže, proč ne.

• 10.8.2018  09:40
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Oblíbené guilty pleasure.

• 10.8.2018  09:39
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Největší devizou seriálu je jeho nepředvídatelnost, Tvůrci nectí žádná pravidla žánru, postavy se objevují a mizí, nastolena dogmata jsou porušována,seriál je tím pádem svěží, nezajíždí do žádných kolejí a hlavně je velmi vtipný.

• 10.8.2018  09:34
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Co dodat a neopakovat, co napsali ostatní. Must see.

• 10.8.2018  09:33
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

One man show Cliva Owena, jeho zfetovaného lékařského génia jsem nenáviděl a obdivoval zároveň.

• 10.8.2018  09:27
    Fargo (TV seriál) (2014)

Seriál navazuje na film bratrů Coenových kriminální zápletkou, hromadou černého humoru a neutěšeným prostředím amerického zapadákova. První série je pecka, další dvě "pouze" velmi dobré.

• 10.8.2018  09:18
    Taijó no ko Esteban (TV seriál) (1982)

Neznámý japonský seriál vykazuje mnoho aspektů dětského dobrodružného seriálu - hlavní dětští hrdinové, kteří jsou naivní, kladní a odvážní, lineární příběh a lá hledání pokladu. Co jej však odlišuje od jiných je několik dospělých postav, jejichž motivace není jednoznačná a udrží pozornost i dospělého.

• 10.8.2018  09:14

Podřízení vypravěčských postupů dětskému vidění světa utváří snímku zvláštní naivní poetiku, plnou jasných barev, karikatur dospělých postav a logických nesmyslů.

• 10.8.2018  09:03
    Wrestler (2008)

Dojemné intimní sportovní drama o stárnoucím zápasníkovi za zenitem. Mickey Rourke v podstatě životopisném filmu exceluje.

• 10.8.2018  08:57
    La La Land (2016)

Poetická pohádka s kouzelnou hudbou a výpravou a sympatickými hrdiny.

• 6.8.2018  09:44

S odstupem musím uznat, že i přes černobílé vykreslení události a kupu patosu se jedná o povedený snímek.

• 6.8.2018  09:38

Více akční, méně osobní a osobité, nicméně zábavné i dojemné obdobně jako první díl. Velké plus spatřuji v absenci laciných odkazů na předchozí díl ("Member berries") v kontrastu se Star Wars a většinou dalších pokračování poslední doby.

• 6.8.2018  09:35
    Bao (2018)

Vizuálně příjemný, trochu otřepaný příběh s nečekanou kanibalistickou vložkou.

• 3.8.2018  15:47

Jeden u nejlepších pilotů, co jsem kdy viděl.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9