Lukin413

Lukáš Báča

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 3.12.2018  13:03
    Disenchantment - Série 1 (série) (2018)

Z počátku slabota, ale ve chvíli, kdy se na úkor prvoplánového humoru začal rozvíjet příběh, jsem si přece jen k seriálu našel cestičku a těším se na další řadu.

• 24.11.2018  08:12
    V pařátech smrti (TV film) (2011)

V rámci céčkové hororové produkce celkem solidní nadprůměr. Příběh má spád, vraždy jsou poměrně slušně gore friendly a příšera dostatečně nesměšná.

• 18.11.2018  17:31
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Čerstvý vítr v seriálovém světě. Postava Jima Carreyho, stárnoucí hvězda dětského loutkového pořadu, kterému po smrti syna začne lehce hrabat, hraje prim, ale i ostatní postavy jsou dostatečně zajímavé a zároveň ulítlé, aby vás zajímaly a opakovaně překvapovaly. A zároveň je to vlastně kdesi hluboko obyčejná vztahová romantika.

• 10.11.2018  08:28

Dvě a půl hodiny dlouhý videoklip k hudbě Queen, proložený odlehčeně podaným nahlédnutím do duše jednoho geniálního gaye.

• 8.11.2018  11:06

Chemie mezi ústředním duem je parádní, humor velmi pestrý. Škoda, že se poslední hodina filmu stane jen nekonečnou honičkou v ulicích Amsterodamu.

• 7.11.2018  08:05

Film by chtěl být obdobně cool špionážní komedie jako Správní chlapi nebo Kingsman, ale chybí mu to hlavní. Sympatická dvojice hrdinu, mezi kterými to správně komediálně jiskří. Takto zůstává jen hezká výprava a stylizace.

• 6.11.2018  10:21
    Troja (2004)

S odstupem bych hodnocení neměnil, jen me překvapilo, jak rychle v tomto filmu zestarly triky a celkově působí archaický, třeba ve srovnání s podoben starým Panem Prstenů.

• 30.10.2018  21:44

Velmi povedený sportovní snímek. Vzbudil ve mě zvědavost zjistit o zobrazených událostech více podrobností, neznechutil mě přemírou patosu, překvapil naturálním popisem okolností a donutil přehodnotit náhled na některé z herců.

• 29.10.2018  12:18

Neuvěřitelné, když už si myslíte, že seriál nemůže zajít nikam dál, přidá ještě drogovou závislost, která všechno negativní násobí, všechny postavy řeší dost netriviální démony a přesto se v díle najde i mnoho prostoru po humor. Pohřební díl je pak ukázkou, že ani v páté sérii tvůrce neopouští odvaha vyjet ze zajetých kolejí.

• 27.10.2018  08:25

Seriál o traktoru, který kroutí očima. Tak trochu Ovečka Shaun na tripu.

• 14.10.2018  07:41

Damien to zase dokázal. Třetí film, třetí žánr, potřetí jsem jeho film hltal. Záběry z kabin nejrůznějších leteckých a vesmírných priblizovatek ve mně vyvolávaly záchvaty strachu z výšky a klaustrofobii a závěrečná scéna v karanténě je nejen úžasným vyvrcholením vztahu manželů Armstrongových, ale i odpovědi na otázku položenou dříve ve filmu. Mělo to všechno vlastně smysl?

• 12.10.2018  05:43

Z počátku to jaksi drhne, seriál obrousil hrany, řešení konfliktů je bezkonfliktní, dějová linka s kandidaturou na guvernéra je cela víceméně bezzubá. Ke konci série se však koná návrat deprese, jak to máme rádi, poslední 2 díly posouvají seriál zase o kus dál.

• 11.10.2018  08:04

Přerod dokonán, Jimmy rozehrál svoji šarádu proti všem a stáva se osamělým manipulátorem. Ke konci série už probleskává ta slizská hajzlovitost, kterou známe z Breaking Bad. Bude zajímavé v páte sérii sledovat, kdy dojde trpělivost i Kim, její rozčarování z Jimmyho v závěru sezóny je prozatimním hereckým vrcholem Rhei Seeehorn. Mikeova (a Gusova) linka je zpočátku upozadněna, i v ní se však na konci dočkáme silného momentu morálního dilematu. Role Nacha se v průběhu série marginalizuje a v závěru je nahrazena jinou postavou, která bude v další sérii Gusovi důstojným oponentem. "The winner takes it all!"

• 4.10.2018  22:36

Touto sérií seriál dorostl v plnotucne drama, psychologie postav je na animovaný seriál neuvěřitelně prokreslená a tím pádem mi nejsou postavy lhostejné.

• 24.9.2018  08:47

V podstatě stejně kvalitní jako první série, hořkých podtónů přibývá, humor je opět o stupínek černější. Epizoda "Escape from L.A." je prozatímní vrchol seriálu.

• 19.9.2018  08:26
    Newsroom - Série 3 (série) (2014)

V podstatě se ztotožňuji s komentářem Necrotongue, tři díly paráda, pak pád. Seriál končí v pravou chvíli.

• 17.9.2018  06:46

Velmi schématické, v podstatě jen odškrtávání položek, co bychom se o Hanově minulosti měli dozvědět. Doplněno je to nepovedenou lovestory s Emilii Clarke, která má zřejmě dobrého agenta, ale když se má tvářit zle a vyzařovat auru bad ass charakteru, je to utrpení, srovnatelné s jejím působením v Terminátorovi. Woody je fajn, mladí Han a Lando taky, pár střípků zaujme (aktivistická robotka), celkově však nejslabší nový film ze SW univerza.

• 11.9.2018  06:04
    Psí ostrov (2018)

Hravé, dojemné, a co je důležité, originální (americké ačkové filmy, co nejsou adaptace čehokoliv, spočítáte na prstech jedné ruky). Na Moonrise Kingdom nebo Grandhotel Budapešť přesto filmu něco chybí.

• 10.9.2018  10:14

První série tohoto seriálu prodělala zajímavý vývoj. První díly kromě určité dávky nekorektnosti nevystupují ze škatulky animovaného sitcomu, jehož pravidla se nemění snad už od Flinstoneových. Od cca čtvrtého dílu, ale ubývá humoru, přibývá závažnějších témat a jednotlivé epizody na sebe začínají navazovat a poměrně obšírně se řeší témata vyhoření, smrti, zrady, lidských kvalit a další. A celkový vývoj postav připomíná Slámovy filmy. Na začátku jsou všichni v pr*, na konci ještě o trochu víc.

• 10.9.2018  10:09
    Newsroom - Série 2 (série) (2013)

Ještě lepší, než první série, pro mě jedna z nejlepších televizních sérií vůbec.

• 5.9.2018  08:22

Magický film s podmanivou atmosférou, který rozhodně není pro děti.

• 2.9.2018  21:45

Doufám, že to i nadále zůstane tak kouzelně neuchopitelné.

• 1.9.2018  22:13
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Proč to muselo být natažené na osm hodin? Fincher, 2 hodiny stopáž. Hotovo, druhá Zmizelá.

• 31.8.2018  07:16

Díly slušné i slabší, s prvními se to asi srovnávat nedá. A co měl znamenat ten trapný dabing mezi díly, to nechápu. Na druhou stranu, v jednom z dílů jsme se konečně dočkali coming outu obou hrdinů, takže úplně zbytečně to nebylo.

• 22.8.2018  08:14
    Kouř (1991)

Mám k tomuto filmu podobný vztah jako ke všem Vorlovým filmům. Uznávám, že je to režisér, který má svůj rukopis a je mi i celkem sympatický. Ale moc mi nesedí. Na druhou stranu, film jsem viděl už drahně let zpět a pamatuju si z něho více, než z jiných filmů, které jsem viděl před pár týdny.

• 21.8.2018  23:59

Zábavná blbina, jiskření mezi muži, ženské postavy do počtu a pro hezkou tvářičku, jinak akce, akce a akce.

• 20.8.2018  09:52
    Newsroom - Série 1 (série) (2012)

Opravdu špičkový dialogový seriál. Mockrát jsem si v jeho průběhu vzpomněl na Moneyball nebo Social Network a ejhle, tvůrce tohoto díla je scénáristou obou filmů. Jeho rukopis se nezapře, seriál má (zejména na produkci stanice HBO) tempo, zajímavá témata a uvěřitelné, veskrze sympatické postavy a mnoho ironického humoru. Jeff Daniels je neuvěřitelný, je škoda, že se v průběhu své kariéry vláčel s koulí na noze s názvem "Blbý a blbější", jeho potenciál je velký. Pecka a těším se na další série.

• 10.8.2018  09:49
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Ta tá tatatáta tá tá...oranžoví do toho!

• 10.8.2018  09:48
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Klasika, když na to narazím v televizi, vždycky alespoň na pár otázek zůstanu. Zbořil je überkokot, ale Eva zase nudná, zábavu obstarávají soutěžící.

• 10.8.2018  09:46
    Whose Line Is It Anyway? (TV pořad) (1998)

Pramatka všech improvizačních show. Partička je proti nim banda nevtipných amatérů.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9