Proč? (1987)

Syrové, nepříjemné. Plus malý exkurz do subkultury hooligans v 80. letech.

Pam a Tommy (2022) (seriál)

Seriál o jedné slavné kazetě a překvapivě intimní nahlédnutí do duší ústřední dvojice. Lily James je jako Pamela úžasná.

Absťák (2021) (seriál)

Samozřejmě věřím, že spousta věcí byla přibroušena v rámci zvýšení dramatičnosti, ale i kdyby byl celý příběh jen z poloviny pravdivý, je to stále síla a utáhnul by i řemeslně průměrnější seriál. Což naštěstí není tento případ, nápadité střídání časových rovin, skvělé dramatické oblouky postav a herecké výkony ze seriálu činí jeden z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděl.

Firefly (2002) (seriál)

Vesmírný western o partičce desperátů (a jednom pastorovi). Škoda ukončení seriálu po jediné sérii, chemie postav byla výborná.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Hrozná chujovina, ale velmi zábavná, obzvláště souboj Guye s Dudem a maniakální Taika Waititi.

Poslední souboj (2021)

Příjemná středověká soap-opera s vynikajícím obsazením ústředního trojlístku.

tick, tick...BOOM! (2021)

Sólo pro Andrewa Garfielda a hudbu Jonathana Larsona, film má skvělou stylizaci, nicméně v druhé polovině zapomene dovyprávět příběh mladého umělce a utopí se v audiovizuálních hříčkách.

Bod varu (2021)

Svižné dílko natočené na jeden záběr, roztěkaná kamera, drobná osobní dramata i skvěle přenesená hektická atmosféra restaurační kuchyně.

Modelář (2020)

Chápu, o co panu Zelenkovi šlo, ale pro mě tentokrát střelba mimo terč.