After: Polibek (2019)

Dobre je to totálna hovadina pre násťročné dievčence uznávam, ale aj tak si nemožem pomocť. Tá mladá austrálaska herečka ma jednoducho dostala na kolená svojou podobou na bývalu spolužiačku ešte z prvých ročníkov vysokej školy. Koli jej nevinnosti a čírej kráse dávam 3 hviezdičky, nemôžem si skrátka pomocť. Niekedy je srdce a sentiment skrátka silnejšie ako rozum :)

American Honey (2016)

Celkom fajn filmík nato, že herci vlastne hercami ani neboli a scenár sa písal takpovediac na kolene. Páčilo sa mi hlavne vyobrazenie tej druhej časti Ameriky, mladých jedincov ktorý nepochádzajú z dobrých pomerov a majú fakt ťažkú šancu preraziť v tvrdom kapitalizme, žijú teda zo dňa na deň oblbujú ľudí ako aj svoje mysľe len aby unikly krutej realite.

Americká krása (1999)

Film o tom ako môže navonok priam idilická rodina vypadať v skutočnosti za zásterou. Výkony hercov, hudba, dej všetko excelentné jeden z mojich najoblúbenejších filmov.

Annie Hallová (1977)

Keď si zoberiem aké druhy romantických komédii sa bežne točia tak skrátka tomuto 5 hviezdičiek dať musím. Originálne, vtipné, plno skvelých myšlienok či hlášok skrátka Woody Allen v najlepších rokoch svojej tvorby.

Ant-Man (2015)

Film fajn, akcia bola, sem tam aj humor hlavne od antmanovho mexicekého kamaráta, ale na viac ako 3 hviezdičky len sotva aj keby som prižmúril obe oči. Skrátka nič extra od marvelu (ako napr. iron man), ale v pohode zábava a som zvedavý na dvojku.

Argo (2012)

Affleck to odohral priemerne, ale natočil skvele.

Attila (2020)

Mám rád dlhšie filmy alebo dokumenty toto sa však vážne vlieklo a miestami to pripomínalo dosť veľkú amatérčinu.

Austrálie (2008)

Gýčový film v ktorom Wolverine hra Angelinu Jolie a Nicole Kidman Nicole Kidman a slovo honenie sa v ňom vyskytuje častejšie ako v pornofilmoch. Tie tri hviezdičky tak za výpravu a že som sa dozvedel aký veľkí boli rodení austrálania rasisti, inak film bol jeden obrovský gýýýýč.

Avatar: The Way of Water (2022)

Ľudia prosím vás nemajte veľké očakávania od príbehu, na tom Avatar nestojí a už vôbec nie jeho pokračovanie. Zato po vizuálnej stránke to patrí k top filmom čo môžeme vidiet a ja som si tie 3 hodiny užil naplno!  Za mňa úplný vrchol doteraz čo sa týka vizuálnej stránky na plátne. Videné v Imaxe, 3D formát (keď už nie na takýto film do Imaxu, na aký potom? :)).

Avengers: Endgame (2019)

Čo iné aké 5 hviezdičiek aj keď moožno som čakal o kúsoček viacej. Skalný fanúšikovia marveloviek však museli zažiť zopár ograzmov a s emociami sa vedel film hrať naozaj výborne. Stačilo mi keď za mňou jeden čas adolescenti vrieskali a smiali sa o chvilku neskor zasa smrkali a poplakavali.