kklepkaa

kklepkaa

okres Praha

16 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

  U tohoto filmu nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdami. Film mě plně vtáhl do konce 18. století. Herci podávají skvělé výkony. MacFadyen v roli pana Darcyho byl k sežrání a jak jemu, tak Knightley věřím každé slovo. Wright se s touto látkou popral velmi brilantně. Více zde: http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2013/09/pycha-predsudek-pride-and-prejudice.html

 • poster

  Zelená míle (1999)

  Tento film jsem viděla snad 100krát a i po 101. ve mně zanechává obrovské emoce. Tom Hanks a jedna z jeho nejlepších rolí.

 • poster

  Nae meorisogui jiugae (2004)

  Korejské romantické filmy mají pro mě dost velký význam. Oproti americké kinematografii se dost liší a ta změna je nanejvýš příjemná. Tento film je pro mě jedním z nejlepších z této kategorie filmů. A to hlavně pro příběh, který se mě významně dotýká v reálném životě.

 • poster

  Hvězdná brána (1994)

  Já sci-fi moc nemusím, ale i v tomto žánru je pár filmů na které se můžu dívat pořád a pořád mě baví. Hvězdná brána je jedním z nich.

 • poster

  Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

  Harry Potter provázel celém mé dětství. A přiznám se, že tento díl je můj nejoblíbenější z celé série. Není nic co bych mu mohla vytknout. Děj filmu se drží knížky. Což se o následujících filmech moc říct nedá.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Vzpomínám si, že mi bylo 11 a mamka mě na to vzala do kina. Obě jsme byly naprosto unešené a nemohly se dočkat dalšího dílu. Mé nadšení trvá a s radostí očekávám Hobita. Pána Prstenů považuji za nejlepší adaptací knihy. To co se povedlo Peteru Jacksonovi je naprosto fenomenální. Doufám, že mě nezklame a vyrazí mi dech počtvrté u Hobita. Po letech jsem viděla i prodloužené režisérské verze (1 film = 4 hod), které mě taktéž nezklamaly.

 • poster

  Matrix (1999)

 • poster

  Tváří v tvář (1997)

 • poster

  Hvězdy nám nepřály (2014)

  Jako čtenář předlohy jsem spokojená. Film mohl dopadnout jen dvěma způsoby - buď totální shit a nebo nezapomenutelný zážitek. Naštěstí vyšlo to druhé. Ansel Elgort mě velmi mile překvapil. Líbil se mi už v Carrie, ale tady se naplno projevil a bylo to skvělé. Shailene Woodley byla také skvělá. Spousta lidí si stěžovala na konec. Nevidím na konci nic špatného. Samozřejmě, že ten nadhled, který tu byl ze začátku se vytratil. Když člověk umírá, nejde to brát s nadhledem a i tak to bylo natočeno celkem dobře. Josh Boone skvěle uchopil Greenovo dílo a vdechl mu život na filmovém plátně. Naprosto vystihl myšlenku i dojmy z příběhu. Ve filmu se objevilo všechno podstatné z knihy. Lépe to dopadnout snad nemohlo. Nejlepší scény: ničení pohárů, vajíčka :)

 • poster

  Mumie (1999)

  Když jsem poprvé viděla tenhle film, byla jsem malá holka a tenhle film mě doslova fascinoval a vzbudil u mě lásku k Egyptu. Ještě dnes si občas první dva díly této série pouštím.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace