Pevnost Šanghaj (2019)

Filmu hrozně škodí scénář a nic moc efekty. Ten film prostě nefunguje, postavy nefungují, příběh nefunguje... jediná trochu propracovaná postava je hlavního hrdiny, kterého ztvárnil Han Lu a ani to není nic extra.

Příští kapitola: Láska (2019) (seriál)

Ono se to nezdá, ale téma rozvedené ženy vracející se po delší době strávené v domácnosti, je opravdu důležité téma, o kterém je stále potřeba mluvit a kor v Asii, ale ani nám Evropanům vlastně ani není tak úplně vzdálené. Myslím, že celá problematika se tvůrcům podařila věrně a nenásilně vystihnout. Hodně mě překvapil Jong-seok Lee, který byl ve své roli působivý a s Na-youg Lee si skvěle sedli. Jejich vztah tak příjemné hladil po duši. Prostředí vydavatelství byl pro mě takový malý bonus, jelikož knihy zbožňuju."Měsíc je krásný"

Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (2016) (seriál)

Krásná ukázka toho, že moc a láska nejdou dohromady. Hlavní hrdinka byla cca půlku série roztomilý svěží závan na dvoře krále Taejo na začátku panování dynastie Goryeo, v druhé půlce se z ní stala nezdolná žena, která schytávala jednu ránu osudu za druhou. Z konce jsem byla mírně zklamaná. Závěrečná scéna to ale krapet vylepšila. Opravdu silné, nezapomenutelné drama. Co se týče zpracování seriálu nemám, až na drobné mouchy, co vytknout. Tahouny jsou rozhodně ústřední dvojice, hlavně Joon-ki Lee byl ve své roli skvělý, ale ani ostatní princové se nenechali zahanbit. Také se mi dost líbil, nezvykle vzhledem k době, moderní soundtrack.

Deokingtuheocheu (2012) (seriál)

Tohle se hrozně těžko hodnotí. Seriál má pomalejší rozjezd. To správné tempo dostane až se 7. dílem, které do konce úplně nevydrží, ale i tak je dobrý. Akční scény byly jedním slovem hrůza, hlavně ta část na mistrovství. Herecké výkony zahraničních herců působí ke zbytku zcela nedůstojně. Tady seriál neskutečně ztrácí. Každopádně seriál ukázal také spoustu neskutečně silných momentů. Ji-won Ha a hlavně Seung-gi Lee to celé povyšují ještě o level výš. Jeho postava měla neskutečný vývoj. Skvělý výkon podal také Jeong-seok Jo. Chválím také za nápad použití královské rodiny.

Moje Holo láska (2020) (seriál)

Nápad s Holem se mi líbil. Ústřední dvojka mě bavila. Je to sice předvídatelné a místy dost naivní, ale i tak, hlavně ke konci, jsem se nemohla od seriálu odtrhnout. Lehce nadprůměrná záležitost. Příjemně se na to koukalo a o tom to hlavně je.

Vagabond (2019) (seriál)

Celý to táhnul Seung-gi Lee, Suzy ale taky nebyla špatná. Líbilo se mi, jak její postava vyzrávala. Trochu mi vadila roztřesená kamera, jinak akční scény na jedničku a kor ze začátku bije do očí nesmrtelnost hlavních hrdinů. Ale... atmosféra i příběh byly skvělé. Ten mezinárodní přesah se mi taky líbil. Chápala bych, že si připraví půdu pro druhou sérii, jakože kdyby náhodou, ale právě proto, že to je kdyby náhodou, tak tomu dám inteligentní konec, který to více méně uzavře. Pochybuji ale, že se jim podaří natočit pokračování a o to víc to člověka štve. Zbytečně to kazí výsledný dojem.

Princezna Triád (2019) (seriál)

Je to vlastně taková uhozená milá de facto jednohubka. Strefilo se mi to do nálady, takže za mě dobrý. Jinak nečekejte nic světobornýho ani oduševnělýho.

Mezi kapkami deště (2018) (seriál)

Dlouho jsem váhala jestli dát plné hodnocení či nikoliv. Rozumově bych to viděla na 4 hvězdy, ale pocitově nejde jinak než dát plné hodnocení. V první řadě musím vyzdvihnout ústřední dvojici. Son Ye-jin je úžasná herečka a vlastně jen kvůli ní jsem na tenhle seriál začala koukat. Ač by to člověk zpočátku neřekl, tak s Jeong Hae-inem měla skvělou chemii a i on byl ve své roli prostě skvělý. I přes reálný šesti letý věkový rozdíl k sobě ti dva úžasně pasovali. Bylo úžasné sledovat počáteční fázi sbližování přes zamilovanost až po zjištění, že někdy prostě láska nestačí (a nebo ano?). Těm dvěma věříte každou sekundu. Seriál také otevírá hned několik v Koreji ošemetných témat. Ad1 věkový rozdíl, kdy je žena starší, Ad2 rodinné zázemí, Ad3 sexuální harašení na pracovišti. Tím tato na první pohled obyčejná romance dostává úplně jiný rozměr. Nejednou jsem přemýšlela nad tím, že v některých ohledech by se měla naše a korejská kultura sejít někde na půl cesty. My bychom se mohli učit té jejich uctivosti. Tady zase dnes už nikdo nekouká na to kolik tomu druhému je a z jaké pochází rodiny (pokud nebudeme zacházet do extrému). A v Americe i celkem obyčejné chování mezi mužem a ženou může být chápáno všelijak a chlap aby se bál ženskou pozvat na kafe. Rozhodně je jedině dobře, že tento seriál tato témata otevřel. Co musím také vyzdvihnout, tak naprostou reálnost celého počinu i co se týká vývoje vztahu ústřední dvojice pojatý tak mile a nenásilně, ale zároveň se nevyhnul ani intimitě. Soundtrack možná trochu netradiční, ale skvěle pomohl dokreslit atmosféru. Přiznám se ale, že občas mi trochu vadilo jak se to natahovalo. Kdyby každá epizoda měla tak o cca 20 min míň (možná i celý díl), určitě by to pomohlo. Ale to jsou prostě Korejci.

Hyeobsang (2018)

Dle hodnocení tady na čsfd jsem to čekala daleko horší. Pravda je, že role Ye-jin Son byla trochu prapodivná, páč si nejlepší expertku v zemi na vyjednávání představuju taky trochu jinak (ve vyhrocených situacích daleko míň emocionální, ale zas tak hrozný to nebylo), ale rozhodně bych nepřipisovala vinu herečce. Její výkon byl jak jinak perfektní. Bin Hyeon potvrzuje, že umí vykouzlit i parádního padoucha.

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

Dlouhou dobu jsem měla od tohoto druhu tvorby pauzu a takhle jednou při procházení Netflixu jsem narazila na pár korejských projektů a oslovil mě především tento kvůli Ye-jin Son, od které jsem kdysi viděla tři její jiné projekty, a která mě už tehdy okouzlila svými hereckými schopnostmi. Stopáž jednotlivých dílů je sice masakr, ale nedala bych pryč ani minutu. Naprostá dokonalost. Ústřední dvojice ve svých rolích exceluje. Zamilovala jsem si i Hyeokův oddíl. Brilantně vyvážené vážné momenty s těmi vtipnými. Četla jsem, že tvůrci spolupracovali přímo s lidmi ze Severní Koreje (žijící v Jižní Koreji) a že vykreslení toho života tam je velmi věrné. Také mě mile překvapilo, jak Korejci celé to téma celkem citlivě zvládli vůbec uchopit. Jako třešnička na dortu pak působí povedený soundtrack.