Tamten

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 1.7.2020  12:09

Čtvrtá série je vlastně zcela zbytečná - příběh se neuzavře a na konci je děj vlastně v téměř stejném místě jako na začátku. Navíc nelogické chování se v této sérii značně rozšířilo a celková uvěřitelnost se tak rapidně propadá.

• 30.4.2020  13:35

Ucházející zakončení, i když dějově se tu příliš rozlišuje mezi těmi zlými a těmi hodnými (a těmi, co se napraví). Bojové lahůdky tu předvádí spíše mladší herci, ale je se na co koukat.

• 2.4.2020  13:03

Třetí série je do značné míry kopií prvních dvou, navíc ne tak dobře promyšlená. Přesto úroveň zůstává vysoká.

• 28.2.2020  08:42
    Rocketman (2019)

Možná je to tím, že mě jeho písničky nijak moc neberou, ale přišlo mi, že celý tak nějak stagnuje, nikam se nevyvíjí, vše o jeho životě se člověk doví v první třetině a pak se stále ukazuje totéž dokola.

• 7.2.2020  09:07

Zkopírovaný druhý díl bez žádného nápadu a bez přemýšlení nad dějem. Co fungovalo v devadesátých letech, musí fungovat i teď. Že se ale tenkrát jednalo o převratný film v několika směrech, zatímco teď jde o "běžnou věc" už nikoho nezajímá. Hlavní hrdinové jsou navíc poměrně nesympatičtí a Arnold jako starý T-800, místo aby byl kick-ass, tak se snaží "získat duši". Výsledek poměrně žalostný.

• 21.1.2020  12:00
    Okja (2017)

Další ulítlost od tvůrce Ledové archy. Obdobný vizuál, obdobně ulítlé a stejně zábavné.

• 13.1.2020  13:16
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Seriál má smysl jen pro fanoušky zaklínače - kdo knihy nečetl, bude se v ději naprosto ztrácet a těžko pochopí, která postava je důležitá a která nikoliv. Fandové naopak ocení, že ve spoustě povídek jsou občas i drobné věci převzaty poměrně přesně. Na druhou stranu některé zásadní věci jsou vypuštěny, občas dost nepochopitelně (nebyly by zdlouhavé ani drahé, ale bez nich přijde povídka o smyl). Celkově však pro fanoušky poměrně pozitivní vyznění. Je však na tom vidět, že do seriálu nebylo vráženo přehršel peněz - triky nejsou na úrovni dnešních velkofilmů. Každá epizoda má základ v jedné povídce: e01 - Menší zlo e02 - Konec světa e03 - Zaklínač (Striga) e04 - Otázka ceny e05 - Poslední přání e06 - Hranice možností e07 - není podle povídky e08 - Něco více

• 20.12.2019  15:34

Pokud člověk zná dobře jednu konkrétní událost a k tomu velmi dobře velké množství různých starých filmů, může to být pro něj velmi zábavný film. Já většinu z těchto věcí neznám, takže mi zůstávaly utajeny všechny odkazy. A jelikož na nich je film založen, do značné míry tak pro mne film postrádal smysl.

• 9.12.2019  09:27

Překvapivě solidní děj, který rozhodně není černobílý a závěr poměrně překvapí. Akce slušná, brutální, i když chvílema trochu přehnaná. Ale není ji nijak moc a občas má film hluchá místa, která by stálo za to zkrátit.

• 2.12.2019  12:07

Film, u kterého dopředu víte, co se tam kdy stane. A stane se přesně to a nic jiného. Kromě pár pěkný záběrů na zasněžené kopce tam není vůbec nic.

• 11.9.2019  17:59

Základ filmu by nebyl úplně špatný, jak v ději, tak v humoru jsou zde dobré nápady. Problém mám s nezáživnými bitvami, ve kterých je úplně jedno, co se děje, protože víte, že se stejně nikomu vlastně nic nestane. A druhý problém je v nekonečném nastavování konce, dalšího konce, ...

• 2.8.2019  08:06

První půlhodina je peklo, než se člověk zorinetuje v čínských postavách a kdo za koho vlastně bojuje. Pak se ale příběh vyjasní a je již přehledný a poměrně zajímavý. Souboje sice nejsou špatné, ale stále na stejné brdo a stále stejně nesmyslné ve stylu jeden mlátí libovolný počet.

• 17.7.2019  09:42
    Furie (2019)

Solidní rubačka, ale na špičky ve svém žánru nemá ani náhodou. Přílišná snaha o dojemný děj by se ještě dala překousnout, ale souboje neukazují žádné excelentní techniky, spíš přímou surovost, kterou křehké holce moc neuvěříte. A pak ta "nesmrtelnost". Když se Stallone se svojí postavou už po padesáté zvedne ze země po smrtící ráně, tak se usmějete a řeknete si dejme tomu. Když se malá vietnamka už po padesáté zvedá po smrtící ráně, tak zůstává už jen hlava v dlaních.

• 11.7.2019  07:56
    Beze stop (2018)

Všichni jsou hodní, pomáhají, a i když ten vrchní je nějakej divnej, tak mi mu rozumíme. Bezkonfliktní film o konfliktu. Sice příjemné téma, ale totálně nudně natočené.

• 29.5.2019  16:42

Standardní děj, který není zcela blbý, ale není ani nijak zázračný. Velmi solidní souboje, ve kterých jsou vidět dobré techniky i choreografie. Škoda, že si neodpustili souboj jednoho člověka proti 20 mečům, ale co se dá dělat. A ještě větší škoda těch špagátů, které tam místy jsou vidět, zvlášť, když většina herců má na to je nepoužívat. Tony Jaa je jen lákadlo do obsazení a nemá významnou roli. I tak ale solidní bojový film ve svém žánru.

• 14.5.2019  10:26
    Aquaman (2018)

První dvě třetiny zdařile kopírují Thora, se stejnou snahou u vtipy plynoucí z toho, že hlavní hrdina se chová jako blbeček, i když všichni samozřejmě vědí, že je megadrsňák. Ale je to přiměřeně vtipné a zábavné. V poslední části se začne chovat jako megadrsňák, vše je epické, cool a hodně vybuchující (i pod vodou) a hodně nudné a otravné.

• 12.5.2019  20:37

Dlouhé a únavné honičky, které jsou možná profesionálně natočené, ale jelikož člověk dopředu ví, jak dopadnou, tak jejich zábavnost není příliš velká. A jinak nic. Vlastně druhý dne už netuším, o co tam šlo.

• 2.5.2019  14:51

Velmi osvěžující příběh částečně inspirovaný skutečnou postavou, který se lehce vleče jen v poslední části vyprávění, ale jinak celé 3 hodiny odsýpá a je zábavný.

• 10.4.2019  20:25

Akční, rychlé a k vidění občas i pěkné techniky. Největším problémem je hrozná přehnanost. Hrdinové jsou nezničitelní a po spoustě zásahů mačet stále bez problémů bojují (o nereálnosti boje jednoho neozbrojeného proti 20 s mačetama raději nemluvě). O ději potřeba nepřemýšlet. A schválně si zkuste někdy extrémní silou nakopnout ocelové Tčko, a pak si nohu "prokřupnout", abyste se na ni mohli bez problémů postavit .-)

• 29.3.2019  12:49

Takhle by měl vypadat správně zpracovaný komiks. Jak po vizuální stránce (která skutečně připomíná komiks na rozdíl od hraných verzí s herci navlečenými v plastu), tak po dějové. Správná kombinace akce, napětí, ale především humoru (kde se film nebojí se často vysmívat vlastnímu stylu).

• 22.3.2019  14:02
    Creed II (2018)

Slabší než předchozí díl. Hlavní hrdina je celou první půlku fracek na zabití, kterému člověk přeje, aby dostal přes hubu. A i když dostane a pak se s ním stane zázračný převrat, ruští "zlosinové" jsou pořád sympatičtější než američtí "správňáci". Navíc je až příliš znát, jak se film snaží těžit především ze slavného čtvrtého dílu, ale nepřidává k němu nic dalšího.

• 6.3.2019  08:05

Film ukazující, jak dříve všichni byli rasističtí tupci a nafoukanci a my už teď takový rozhodně nejsme, ale jak i tenkrát k sobě mohli najít cestu. Příběh zcela o ničem natočený jen kvůli tomu, že je o černých a bílých.

• 5.2.2019  12:24
    Libenjyeo (2018)

Bruce Khan poměrně válí. Tak rychlé kopy jsem dlouho neviděl a ani ostatní techniky nejsou k zahození. Choreografie soubojů také není k zahození. Děj je standardně o ničem a bohužel to tu zde také trochu kazí asijský pseudohumor, díky kterému ten, kdo není motherfucker drsňák, tak se musí chovat jak kretén.

• 4.2.2019  22:04
    V pasti (2018)

Takovej slabší odvar Tichého místa. Obdobné téma i zpracování, ale výrazné mínus zde hraje "neznámý nepřítel", který až do konce není nijak vysvětlen.

• 14.1.2019  10:56

Horory asi fakt nejsou můj žánr, ale přišlo mi sledovat vyšinuté lidi, jak lítají po baráku či dalších lokacích sem a tam a mají halušky opravdu nudné.

• 9.1.2019  13:43

Totální americký patos, ve kterém není jediný nepředvídatelný moment, vše postupuje podle zcela jasné linky a vy se jen divíte, proč se to tak hrozně táhne. Záběry z války jsou tak nepřehledné, nekonečné a skvěle navozující atmosféru, že jsem při nich usínal.

• 9.1.2019  13:23

Vynikající komedie, u které se člověk velmi často hlasitě zasměje. Co na tom, že děj pokulhává, že postavy nejsou reálné atd. Nekorektní vtipy se slušnou kadencí se moc často nevidí.

• 8.1.2019  11:12

Nerozumím záměru tohoto filmu. Původní predátor byl "vážně" míněný film, takový akční horor. Toto má být asi komedie - jak jinak si vysvětlit, že údernou jednotku tvoří blázni, autistický supergeniální kluk a jedna bioložka. A tato skvadra dává na prdel profesionálním týmům i momozemšťanům. Bohužel jako komedie to má zoufale málo vtipů, ale jako seriózní film to prostě brát nejde.

• 4.1.2019  13:30
    Černovik (2018)

Pěkné téma, které je bohužel poměrně nezáživně zpracované a i pro Lukjaněnkovi příznivce se děj táhne tak nějak odnikud nikam.

• 14.11.2018  13:26
    Coco (2017)

Po dlouhé době zase animák, ve kterém není jedna šílená akce za druhou a pořád tam všichni někam nepadají. Děj je příjemný, jen s jedním "nečekaným" zvratem, pochopitelný i pro děti, ale zároveň nenudí. Prostředí netradiční a zajímavé a k tomu příjemná hudba.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24