Tamten

kraj Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 25.10.2017  10:12

Další film, který dokazuje, že dokonalé triky nemůžou nahradit kvalitní děj. Hraje si to na atmosféru "reálné" války a v první části to celkem jde. Jenže v okamžiku, kdy se příběh dostane do "koncentračního tábora", začne nastávat jeden kiks za druhým. Ještě jsem neviděl takovýto tábor, ve kterém celou noc hlídkuje několik lidí přímo u vězňů, ale nikdo si nevšimne, když jim všichni vězňové zmizí. Stejně tak si nevšimnou, když hlavním vchodem přijde dítě, které se nijak nemaskuje a začne chodit od klece ke kleci. O deux ex machina na konci filmu ani nemluvě. Pak už na celém filmu skuteně zůstávají jen dokonale vytvořené opice, ale dívat se na ně přes 2 hodiny nemá smysl.

• 23.10.2017  12:19
    The Circle (2017)

Poslední dobou relativně časté téma, které je tentokrát velmi špatně zpracované. Hlavní hrdinka vypadá, že si něco myslí, ale chová se naprosto opačně a nelogicky. Závěr filmu pak je nijaký, nejasný a spíše nelogický.

• 17.10.2017  13:56

Kdyby se ty postavy chovali alespoň občas normálně. Jenže všechny charaktery jsou strašně přepálené a normální člověk tu prostě není. A těch pár povedených vtípků a spousta triků to už prostě nezachrání.

• 11.10.2017  10:17
    Baby Driver (2017)

Dobrý potenciál, ale je škoda, že film má sestupnou tendenci. Nejzajímavější věci a nejlepší akce je na začátku a pak je to slabší a slabší.

• 4.10.2017  18:49

Pár akčních scén je pěkných a nápaditých (útěz z vězení či boj v letadle), ale zbytek je takový nezáživný, místy až nudný blábol. A zcela tristní jsou "hackerské" souboje. Styl 3x ťuknu do klávesnice - teď jsem převzal kontrolu - 3x ťukne ten druhý - teď převzal kontrolu on - to snad není jen stupidní, to záměrně z diváka dělá debila.

• 25.9.2017  07:43

Na první pohled to vypadá hrozně jednostranně, bez názorů opozice. Když si ale člověk poslechne nějaký rozhovor o tom, jak film vznikal, zjistí, že názory druhé strany se do filmu snažili dostat, ale oni odmítali. Poté už v tom takový problém nevidím.

• 20.9.2017  11:35

Možná to není "jako originál" (který byl dle mne příliš složitý a těžko se v něm orientovalo pro neznalého člověka), ale atmosféru to má dobrou a v ničem mě to neuráží.

• 14.9.2017  07:59
    Wonder Woman (2017)

Celý děj i všechny postavy jsou dělaný tak, aby to nešlo brát vážně, ale aby to vypadalo jako lehoučká parodie na fantasy filmy osmdesátých let. A funguje to. Často je děj proložen správnými hláškami nebo dialogy, obzvláště v druhé části. Jen škoda dvou věcí. Za prvé toho, že film je točený jako přístupný pro všechny, takže ani v bojích ani jinde neuvidíte nic (zvláště jinde je to škoda), za druhé je slabší konec. Zde se film najednou vzdá stylu, který držel do té doby, a vrátí se k "nové klasice", vše lítá, vybuchuje, vysílá blesky a nikomu nevadí žádné zásahy, takže klasické epické a hrozně nudné finále.

• 12.9.2017  08:03
    Insomnie (2002)

Vynikající "psycho-detektivka", kde není až tak podstatný samotný zločin (vraha známe už asi v půlce filmu), ale psychologické rozklady hlavních postav. Velmi dobře je zde vidět, že napínavou akční scénu lze udělat i bez šílených vybuchujících věcí a extrémně drahých triků a přesto působí mnohem lépe.

• 7.9.2017  17:24

Pěkně udělané, vše vypadá krásně realisticky, ale co je to všechno platné, když to nemá atmosféru. Původní vetřelec byl z dnešního pohledu trikově velmi jednoduchý, spousta věcí vypadala uměle, ale přesto vše působilo realističtěji díky dokonalé atmosféře a i při opakovaném shlédnutí se člověk "bojí". Tady vše vypadá realisticky, ale mám při tom dojem, že koukám na nereálnou věc. A i když třeba přijmu hlavní zápletku jako použitelnou, debilita chování jednotlivých postav je tak strašná, že se člověk tím spíš o ně nebude bát, protože si přeje, ať už jsou proboha pryč. O naprosté průhlednosti každého dalšího kroku ani nemluvě.

• 7.9.2017  07:41

Klasický příběh, klasické pojetí filmu (myšleno tím ze všeho udělat akční scény) ale neklasické zpracování. Scény nejsou sestříhané jak jsme zvyklí, vše se hodně přizpůsobuje hudbě. Navíc hlavní hrdina není příliš sympaťák, často působí jako hajzl a zajímavé na tom je, že se to nezmění.

• 27.7.2017  13:40

Příjemný mix akčního filmu, detektivky a filmu typu Dannyho parťáci. Celou dobu má příjemně rychlý spád, nenudí, akce je přehledná a to, že je hodně věcí nerealistických už k takovýmto filmům patří.

• 21.6.2017  14:48
    John Wick 2 (2017)

Sice dobrá akční jízda, jenže zcela totožná jako první díl. Nedočkáme se téměř ničeho nového a v celém filmu naprosto přesně víme, co se v další chvíli stane. To pak může být sebeakčnější a mít sebelepší atmosféru, ale pozornost upadá, když o nic nejde.

• 14.6.2017  10:17

Film je zaměřený příliš na příběh a "poučení" v něm a tak i když je v něm velké množství vtipů a odkazů, tohle poučování to prostě nakonec zabije. Navíc proti jedničce je tu znát rezignace na "čisté" Lego - v jedničce bylo z kostiček úplně vše včetně vody, tady je spousta mlhy, kouře a jiných efektů, které s Legem nemají nic společného (a i kostičky jsou často malované "na míru" hladké bez charakteristických ťuplíků).

• 23.5.2017  07:43
    La La Land (2016)

První část je muzikál bez děje (většina písniček nijak nezaujme), druhá část je děj bez muzikálu (děj zaujme ještě méně).

• 16.5.2017  14:26

Velká spousta soubojů, které jsou sice na jedno brdo (v ringu, tvářící se drsňácky, ale jde spíše o choreografické vystoupení než boj), ale kouká se na ně dobře. Děj standardní, neurazí ani nenadchne. Ale jednu věc nedokážu pochopit - to, že hlavní hrdina dostane hrozně přes hubu, několikrát omdlí a pak vstane a jde bojovat dál, s tím bych se ještě smířil. Ale to, že bojuje stále stejně, skáče 560° otočky, salta a jiné krásy i poté, co mu málem úderama zlomily páteř a poté ho bejsbolkama zmlátili do bezvědomí a zlomilu mu nejmíň tucet kostí, to mi hlava nebere. Už i filmaři Rockyho pochopily, že v prvním kole může vesele poskakovat a tančit, ale v patnáctém kole po milionech úderů už jen stojí, funí a mlátí. O pár desítek let později to současní filmaři stále nepochopili.

• 19.4.2017  11:30

Bez znalosti čínské hostorie v ději naprosto plavu, akce je mizerná a táhne se to od nikud nikam. Zvládl jsem dokoukat 2/3, pak jsem to vzdal.

• 11.4.2017  11:01

Když člověk hraje RPG počítačovou hru a vedle reaktoru nachází obrovské tlačítko Restart, aby mohl reaktor vyhodit do vzduchu, bere to jako nutné zjednodušení, neboť by hra jinak nešla hrát. Ale ve filmu? Největší radar pro vysílání zpráv na supermoderní planetě se ovládá tak, že vylezete na věž až k němu, po tenkém můstku přejdete k pultu, kde zmáčknete velké tlačítko pro restart, pak přejdete zpátky, do jediné díry pro vstup zasunete disk a zmáčknete obří tlačítko Vysílat? Vysílač z malé lodi se musí (obdobným způsobem jako byl postup výše) nabústrovat přídavnou energií, aby pronikl štíty a bylo možné oznámit, že štít se musí zničit, neboť mnohem větší vysílač skrz tento štít nepronikne? Že štít kolem planety má generátor umístěn tak, aby tímto štítem nebyl chráněn? Já nejsem nějaký milovník extrémní logiky ve filmech, ale zde jsme se dostali na úroveň 60. let, kdy disketa byla něco sci-fi a jít v úvahách dál už nebylo třeba. O zábavnosti, logice postav a dalších krásách už radši nemá smysl mluvit.

• 28.3.2017  13:30

Poměrně velké zklamání a to jsem příznivcem této herní série. Hra je založená na příběhu z minulosti, který člověk postupně skládá a hlavní hrdina je pro něj příslušný assassin. Prostřihy do současnosti jsou ve hře spíše jakési zdůvodnění ukládání pozic, nahrávání, nemožnost dostat se do některých lokací atp., tedy jakési nutné zlo, aby celá hra působila realističtěji. Jenže film to pojal přesně opačně. Hlavní linie (dějová by bylo silné slovo) je v současnosti a do minulosti se podíváme jen na pár okamžiků, abychom se účastnili boje s honičkami po střechách (a přitom ve hře je spousta jiných prvků než jen mlácení). A ač jsou historické obrázky krásné, prostředí ze současnosti je divné, nesympatické (včetně všech lidí v něm) a člověk by se ho rád zbavil - proto nás v něm filmaři nechají většinu času.

• 28.3.2017  13:22

Někdo měl zajímavý nápad s kufříkem, ve kterém majitel přechovává nejrůznější fantastická zvířata. Ten nápad se mu tak zalíbil, že se rozhodl o tom natočit film s příběhem .... eeee .... to nevadí, že nemáme příběh, máme přeci zajímavý kufřík. Tak tam postavy něco budou dělat, nebo nebudou dělat nic, ale hlavně že máme kufřík.

• 10.3.2017  13:57

Vlastně úplně zbytečný film. Hrdinové nejsou moc sympatičtí, akce není moc akční, příběh není příliš napínavý. Ne že by něco bylo vysloveně špatně, spíš není nic, proč na to koukat.

• 10.3.2017  13:55
    Pasažéři (2016)

Pěkný nápad, pěkný rozjezd, pěkně vymodelované prostředí, pěkní hrdinové. A někde za půlkou začne dostávat na prdel logika, příběh, fyzika, vůbec všechno a stane se z toho stupidní akční pseudodrama. Škoda, že autoři neudrželi atmosféru prvních dvou třetin filmu.

• 18.2.2017  18:28
    Příchozí (2016)

Poměrně zajímavý nápad s mimozemšťany vnímající čas jiným způsobem, navazování komunikace s nimi a luštění písma. Co je to ale platné, když celé to je obaleno dementním příběhem, jehož nečekané vyústění není ani tak zajímavé jako jedna noha ufona.

• 18.2.2017  18:27

Klasická osmdesátková podívaná s trochu modernější kamerou, která potěší, ale neuchvátí.

• 24.1.2017  11:56
    V obležení (2016)

Zatímco v Hollywoodu dělají remake Sedmi statečných, tenhle film tak trochu připomíná remake Sedmi samurajů - Sedm hrdinů, kteří se rozhodnou bránit městečko proti cizí loupeživé armádě. Příběh by se ještě překousnout dal, ale ostatní pohledy nejsou o nic lepší. Především souboje jsou takové .... "divné". Většinou jsou se zbraněmi (což jim ubírá možnost sledovat zajímavé techniky), často zašpagátované a hlavně většinou "hromadné", tedy že se najednou pere větší množství lidí a neustále přeskakujeme od jednoho k druhému, takže celkově vidíme prdlajs. A nakonec je tu spousta digitálních triků "okolí" (hořící mosty, budovy, hroutící se hromady keramiky, ...), které nevypadají reálně a strašně bijí do očí.

• 22.12.2016  15:46

Pokračování Star trekovské série jak jsme zvyklí. Trochu více se snaží přiblížit moderní akci a soubojům, ale stále to drží svůj styl, takže akce vypadají značně uměle a nepravděpodobně. Ale o to víc si film drží nadhled sám nad sebou a často se tak můžeme zasmát vtipům, které by v jiných sériích asi stěží zazněly.

• 22.12.2016  15:03

Vypatlaný děj u akčních filmů mě většinou nevadí. Ale tohle už přesáhlo hranice únosnosti, tady to už není běžné WTF. Navíc se mě u tohohle filmu ještě nějak více připomněla nelogičnost hodnocení přístupnosti filmu v Americe. Aby byl film přístupný, tak při erotické scéně už herci neodkládají ani kalhoty. Vždyť co může mládež více morálně poškodit než pohled na obnažené nohy na posteli. To, že se zbytek filmu střílí, hází granáty a kupí se hory mrtvých, to je naprosto v pořádku a morálně bez problémů, to mládež nijak neovlivní.

• 11.11.2016  11:20
    Room (2015)

První půlka poměrně zábavná, ale ta druhá se vleče a nic moc nepřináší. Kdyby se někoho zeptali, jak se bude chovat člověk, který po několika letech žití v jednom pokoji vyleze ven do normálního života, odpověděl by nejspíš tak, jak to zachycuje film. To je samozřejmě chválihodné, realistické atd., ale taky nepřekvapivé, nenapínavé až skoro nudné.

• 10.11.2016  18:49
    Toni Erdmann (2016)

Ve filmu jsou jistě vtipné momenty, při kterých se člověk zasměje (asi 2) a pár zajímavých ukázek, jak mezinárodní organizace dokáže vysávat lidi. Celé je to ale tak nudné, pomalé a často o ničem, že se na to prostě moc koukat nedá. Kdyby to místo 163 minut mělo pouze 63, mohlo to být jiné kafe.

• 25.10.2016  14:54

Film vytvořený jen pro to, aby tvůrci mohli předvádět, jak dokonale umí udělat souboje superhrdinů. Děj naprosto nezajímavý, kloudný dialog člověk neslyší, zato slyší samá hluboká moudra a myšlenky. Udělat komixový film, ve kterém by se neřešilo, jestli je třeba superhrdiny řídit nebo ne, už dneska snad nikdo neumí.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23