Tamten

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 19.6.2018  14:42
    Zásah (2016)

Nemastné, neslané. Sice brutální, ale choreograficky ne moc zajímavé. Prakticky mrtvý lidé se otřepou a bojují dál. O "ději" se raději ani nezmiňovat.

• 10.6.2018  17:51
    Tomb Raider (2018)

Pro ty co hráli počítačovou hru je to prostě super. Příběh sice není stejný, jen inspirovaný tak, aby z něj šel udělat 2 hodiny dlouhý film. Přesto se téměř každý záběr inspiruje hrou a neustále vidíme obdobu toho, co jsme předtím sami procházeli. Ne že by film byl dokonalý, ale hráči si ho prosto užijou. Pro ostatní asi nemá valný smysl, protože to, co je na něm pro hráče super, prostě neuvidí.

• 23.4.2018  18:28

Snaha zkopírovat Moulin Rouge, kde jsou ale velmi nezajímavé, velmi epické a stále stejné písničky.

• 21.2.2018  07:44

Mohlo by to být výrazně zábavnější, kdyby některé situace nebyly přetaženo do takového extrému. Takhle z toho příliš čiší, že to nemůže být realita a tím to celému filmu ubírá na zábavnosti.

• 26.1.2018  14:45

Důstojné pokračování prvního dílu. Opět zde nejde ani tak o děj, jako o atmosféru, zpracování prostředí a celkový pocit. Nikam se nespěchá a vše si můžete náležitě vychutnat.

• 26.1.2018  14:44

Je to takové ... poklidné. Tak moc poklidné, až má člověk pocit, že se tam vlastně vůbec nic neděje.

• 22.12.2017  18:52

Překombinované. Plány v plánech jiných plánů, že se v nich naprosto ztratíte a nakonec je všechno stejně úplně jinak. Naštěstí celý film zachraňuje akce, která je vynikající. Ne že by byla zcela reálná, ale snaží se tak tvářit, surová, skvěle zachycující, jak pracuje adrenalin.

• 22.12.2017  15:51

Pokud máte rádi filmy, ve kterých od začátku filmu nevíte, co je skutečnost a co se jen někomu zdá, a s postupem filmu se to stále více zhoršuje, tak pak je to film pro vás. Ostatní na něj radši zapomeňte. A pokud na něj chcete koukat kvůli sexu, tak taky není příliš o co stát. Sexuálních scén je tam sice poměrně velké množství, ale všechny jsou zcela "studené", více erotiky si užijete, když princ líbá Sněhurku.

• 12.12.2017  14:12
    Blade Runner (1982)

Dokonalé prostředí se spoustou WTF elementů, kterému je ovšem podřízen celý film včetně ději, čímž se tento dostává místy do úzkých. Ale příliš to nevadí, protože ty obrázky to vynahradí.

• 21.11.2017  19:18

Kdyby hlavní hrdina nebyl tak protivný a příběh v pár místech alespoň malinko logický, mohlo to být celé lepší. Ale i tak to je pěkná odpočinková záležitost, při které je na co se koukat.

• 25.10.2017  10:12

Další film, který dokazuje, že dokonalé triky nemůžou nahradit kvalitní děj. Hraje si to na atmosféru "reálné" války a v první části to celkem jde. Jenže v okamžiku, kdy se příběh dostane do "koncentračního tábora", začne nastávat jeden kiks za druhým. Ještě jsem neviděl takovýto tábor, ve kterém celou noc hlídkuje několik lidí přímo u vězňů, ale nikdo si nevšimne, když jim všichni vězňové zmizí. Stejně tak si nevšimnou, když hlavním vchodem přijde dítě, které se nijak nemaskuje a začne chodit od klece ke kleci. O deux ex machina na konci filmu ani nemluvě. Pak už na celém filmu skuteně zůstávají jen dokonale vytvořené opice, ale dívat se na ně přes 2 hodiny nemá smysl.

• 23.10.2017  12:19
    The Circle (2017)

Poslední dobou relativně časté téma, které je tentokrát velmi špatně zpracované. Hlavní hrdinka vypadá, že si něco myslí, ale chová se naprosto opačně a nelogicky. Závěr filmu pak je nijaký, nejasný a spíše nelogický.

• 17.10.2017  13:56

Kdyby se ty postavy chovali alespoň občas normálně. Jenže všechny charaktery jsou strašně přepálené a normální člověk tu prostě není. A těch pár povedených vtípků a spousta triků to už prostě nezachrání.

• 11.10.2017  10:17
    Baby Driver (2017)

Dobrý potenciál, ale je škoda, že film má sestupnou tendenci. Nejzajímavější věci a nejlepší akce je na začátku a pak je to slabší a slabší.

• 4.10.2017  18:49

Pár akčních scén je pěkných a nápaditých (útěz z vězení či boj v letadle), ale zbytek je takový nezáživný, místy až nudný blábol. A zcela tristní jsou "hackerské" souboje. Styl 3x ťuknu do klávesnice - teď jsem převzal kontrolu - 3x ťukne ten druhý - teď převzal kontrolu on - to snad není jen stupidní, to záměrně z diváka dělá debila.

• 25.9.2017  07:43

Na první pohled to vypadá hrozně jednostranně, bez názorů opozice. Když si ale člověk poslechne nějaký rozhovor o tom, jak film vznikal, zjistí, že názory druhé strany se do filmu snažili dostat, ale oni odmítali. Poté už v tom takový problém nevidím.

• 20.9.2017  11:35

Možná to není "jako originál" (který byl dle mne příliš složitý a těžko se v něm orientovalo pro neznalého člověka), ale atmosféru to má dobrou a v ničem mě to neuráží.

• 14.9.2017  07:59
    Wonder Woman (2017)

Celý děj i všechny postavy jsou dělaný tak, aby to nešlo brát vážně, ale aby to vypadalo jako lehoučká parodie na fantasy filmy osmdesátých let. A funguje to. Často je děj proložen správnými hláškami nebo dialogy, obzvláště v druhé části. Jen škoda dvou věcí. Za prvé toho, že film je točený jako přístupný pro všechny, takže ani v bojích ani jinde neuvidíte nic (zvláště jinde je to škoda), za druhé je slabší konec. Zde se film najednou vzdá stylu, který držel do té doby, a vrátí se k "nové klasice", vše lítá, vybuchuje, vysílá blesky a nikomu nevadí žádné zásahy, takže klasické epické a hrozně nudné finále.

• 12.9.2017  08:03
    Insomnie (2002)

Vynikající "psycho-detektivka", kde není až tak podstatný samotný zločin (vraha známe už asi v půlce filmu), ale psychologické rozklady hlavních postav. Velmi dobře je zde vidět, že napínavou akční scénu lze udělat i bez šílených vybuchujících věcí a extrémně drahých triků a přesto působí mnohem lépe.

• 7.9.2017  17:24

Pěkně udělané, vše vypadá krásně realisticky, ale co je to všechno platné, když to nemá atmosféru. Původní vetřelec byl z dnešního pohledu trikově velmi jednoduchý, spousta věcí vypadala uměle, ale přesto vše působilo realističtěji díky dokonalé atmosféře a i při opakovaném shlédnutí se člověk "bojí". Tady vše vypadá realisticky, ale mám při tom dojem, že koukám na nereálnou věc. A i když třeba přijmu hlavní zápletku jako použitelnou, debilita chování jednotlivých postav je tak strašná, že se člověk tím spíš o ně nebude bát, protože si přeje, ať už jsou proboha pryč. O naprosté průhlednosti každého dalšího kroku ani nemluvě.

• 7.9.2017  07:41

Klasický příběh, klasické pojetí filmu (myšleno tím ze všeho udělat akční scény) ale neklasické zpracování. Scény nejsou sestříhané jak jsme zvyklí, vše se hodně přizpůsobuje hudbě. Navíc hlavní hrdina není příliš sympaťák, často působí jako hajzl a zajímavé na tom je, že se to nezmění.

• 27.7.2017  13:40

Příjemný mix akčního filmu, detektivky a filmu typu Dannyho parťáci. Celou dobu má příjemně rychlý spád, nenudí, akce je přehledná a to, že je hodně věcí nerealistických už k takovýmto filmům patří.

• 21.6.2017  14:48
    John Wick 2 (2017)

Sice dobrá akční jízda, jenže zcela totožná jako první díl. Nedočkáme se téměř ničeho nového a v celém filmu naprosto přesně víme, co se v další chvíli stane. To pak může být sebeakčnější a mít sebelepší atmosféru, ale pozornost upadá, když o nic nejde.

• 14.6.2017  10:17

Film je zaměřený příliš na příběh a "poučení" v něm a tak i když je v něm velké množství vtipů a odkazů, tohle poučování to prostě nakonec zabije. Navíc proti jedničce je tu znát rezignace na "čisté" Lego - v jedničce bylo z kostiček úplně vše včetně vody, tady je spousta mlhy, kouře a jiných efektů, které s Legem nemají nic společného (a i kostičky jsou často malované "na míru" hladké bez charakteristických ťuplíků).

• 23.5.2017  07:43
    La La Land (2016)

První část je muzikál bez děje (většina písniček nijak nezaujme), druhá část je děj bez muzikálu (děj zaujme ještě méně).

• 16.5.2017  14:26

Velká spousta soubojů, které jsou sice na jedno brdo (v ringu, tvářící se drsňácky, ale jde spíše o choreografické vystoupení než boj), ale kouká se na ně dobře. Děj standardní, neurazí ani nenadchne. Ale jednu věc nedokážu pochopit - to, že hlavní hrdina dostane hrozně přes hubu, několikrát omdlí a pak vstane a jde bojovat dál, s tím bych se ještě smířil. Ale to, že bojuje stále stejně, skáče 560° otočky, salta a jiné krásy i poté, co mu málem úderama zlomily páteř a poté ho bejsbolkama zmlátili do bezvědomí a zlomilu mu nejmíň tucet kostí, to mi hlava nebere. Už i filmaři Rockyho pochopily, že v prvním kole může vesele poskakovat a tančit, ale v patnáctém kole po milionech úderů už jen stojí, funí a mlátí. O pár desítek let později to současní filmaři stále nepochopili.

• 19.4.2017  11:30

Bez znalosti čínské hostorie v ději naprosto plavu, akce je mizerná a táhne se to od nikud nikam. Zvládl jsem dokoukat 2/3, pak jsem to vzdal.

• 11.4.2017  11:01

Když člověk hraje RPG počítačovou hru a vedle reaktoru nachází obrovské tlačítko Restart, aby mohl reaktor vyhodit do vzduchu, bere to jako nutné zjednodušení, neboť by hra jinak nešla hrát. Ale ve filmu? Největší radar pro vysílání zpráv na supermoderní planetě se ovládá tak, že vylezete na věž až k němu, po tenkém můstku přejdete k pultu, kde zmáčknete velké tlačítko pro restart, pak přejdete zpátky, do jediné díry pro vstup zasunete disk a zmáčknete obří tlačítko Vysílat? Vysílač z malé lodi se musí (obdobným způsobem jako byl postup výše) nabústrovat přídavnou energií, aby pronikl štíty a bylo možné oznámit, že štít se musí zničit, neboť mnohem větší vysílač skrz tento štít nepronikne? Že štít kolem planety má generátor umístěn tak, aby tímto štítem nebyl chráněn? Já nejsem nějaký milovník extrémní logiky ve filmech, ale zde jsme se dostali na úroveň 60. let, kdy disketa byla něco sci-fi a jít v úvahách dál už nebylo třeba. O zábavnosti, logice postav a dalších krásách už radši nemá smysl mluvit.

• 28.3.2017  13:30

Poměrně velké zklamání a to jsem příznivcem této herní série. Hra je založená na příběhu z minulosti, který člověk postupně skládá a hlavní hrdina je pro něj příslušný assassin. Prostřihy do současnosti jsou ve hře spíše jakési zdůvodnění ukládání pozic, nahrávání, nemožnost dostat se do některých lokací atp., tedy jakési nutné zlo, aby celá hra působila realističtěji. Jenže film to pojal přesně opačně. Hlavní linie (dějová by bylo silné slovo) je v současnosti a do minulosti se podíváme jen na pár okamžiků, abychom se účastnili boje s honičkami po střechách (a přitom ve hře je spousta jiných prvků než jen mlácení). A ač jsou historické obrázky krásné, prostředí ze současnosti je divné, nesympatické (včetně všech lidí v něm) a člověk by se ho rád zbavil - proto nás v něm filmaři nechají většinu času.

• 28.3.2017  13:22

Někdo měl zajímavý nápad s kufříkem, ve kterém majitel přechovává nejrůznější fantastická zvířata. Ten nápad se mu tak zalíbil, že se rozhodl o tom natočit film s příběhem .... eeee .... to nevadí, že nemáme příběh, máme přeci zajímavý kufřík. Tak tam postavy něco budou dělat, nebo nebudou dělat nic, ale hlavně že máme kufřík.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23