Mouchal

okres Kladno

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 15.9.2018  11:11
    Disenchantment - Série 1 (série) (2018)

Upřímně jsem se na Disenchantment (za název bych rozdal pár facek) nijak výrazně netěšil, ale byl jsem zvědav, jak moc se Groening vytáhne do "třetice všeho dobrého". Simpsonovi (i přesto že je mám opravdu rád) se každou novou sérií propadají do hlubší a hlubší jámy trapnosti a dělají čím dál větší ostudu kdysi legendárnímu seriálu a Futurama byla skvělá víceméně celou dobu (méně je holt někdy více). I přes nulové očekávání jsem byl ale z Disenchantmentu dost zklamán. Minimálně prvních pět epizod se nic pořádného nedělo, díly působily jako sešité horkou jehlou na poslední chvíli bez nějaké promyšlené návaznosti a co je nejvíce zarážející, absolutně nevtipné. Veškeré vtipy předvídatelné a tím pádem občas až trapné. Druhá polovina se malinko zvedla a už jsem se chvilkami i mírně bavil, ale pořád to bylo na půl hodinky strašně málo. Možná to jen není ideální pro člověka, který už má Groeninga dost nakoukanýho a tak už ho, co se týče vtípků nic moc nepřekvapí, nebo je to prostě humorně opravdu slabší. To ať si každý posoudí podle svého ale pro mě je Disenchantment zatím hodně slabý odvar toho, co by z toho mohlo (a hlavně i mělo) být. A Bean mi je doteď nesympatická. Kdyby alespoň neměla ty Nelsonovy zuby... 50%

• 3.9.2018  00:02

Druhá polovina gaunerského příběhu naskočila na trochu akčnější vlnu a ta ji bohužel malinko uškodila, protože střílecí pasáže byly poměrně slabé a nedomyšlené (pasáž s motorkou musel být fakt pouze vtip). Nicméně ten zbytek je stále ta stejná, už zajetá paráda ze série první a vy prostě nemůžete přestat pouštět si další a další epizody a se zatajeným dechem čekat, kdy se ta vaše kriminální banda konečně znovu setká s Profesorem. Nebudu tu opakovat superlativy, které jsem už nadnesl k první sérii, protože je to kvalitativně víceméně to samé. Pouze řeknu to, že je to pro mě osobně určitě jeden z nejlepších seriálů posledních let. Málokdy se sejde taková banda skvělých herců, dokonale chytlavý příběh a skvělé provedení. Zde se to povedlo a nedivím se, že Netflix trvá na dalším pokračování. 90%

• 30.8.2018  00:30

Seriál o bandě vyvedených lupičů, kteří vlastně ani nic neloupí. Oni to jsou vlastně všichni moc milí lidé, kteří jen chtějí práci. A tak obsadí jednu budovu, vezmou si pár rukojmí (no dobře, 67 není zrovna pár...) a vesele pracují. Jo a shodou okolností je ta budova Muzeum cenin, kde je zcela náhodou obří tiskárna peněz a jejich práce se skládá z toho si těch peněz co nejvíce natisknout. Člověk samozřejmě nemůže pracovat bez mzdy, že ano? A co je na tom, že jejich mzda je několik milion euro za den... Mají to přece za poctivou práci. Aspoň něco dělají narozdíl od většiny světových politi... Ehm. Radši tohle nebudu dál rozebírat. Co se týče seriálu, musím říct, že mě od první minuty doslova vtáhnul do světa kriminálních živlů a každý z party zlodějíčků mi nějakým způsobem přirostl k srdci. Člověk ví, že by těmto zloduchům neměl fandit, ale jinak to prostě nejde. Jsou krásně lidsky vyobrazeni, každý má své problémy, každý má svou motivaci, proč do toho jít a jejich vzájemná chemie je prostě jedním slovem výborná. Velký podíl na tom mají hlavně skvělí herečtí představitelé, kteří jsou do posledního z nich naprosto perfektní. Člověk vidí, že herecké umění se nemusí hledat pouze za velkou louží. K tomu všemu zde máme skvěle napsaný scénář, kvůli kterému nám tuto vzájemnou hru kočku s myší mezi policisty a zloději seriál nabízí s takovou grácií. Postava záhadného "puppet mastera" Profesora, který má plán i na ty nejnemožnější situace je jednoduše úžasná, ale ani ostatní postavy nezůstávají pozadu. Rozhodně mě La Casa de Papel svou kvalitou překvapil a dal mi jasně najevo, že povedené seriálové kousky můžeme nalézt i zde v Evropě. PS: Zbožnuju tu titulní písničku. 92%

• 26.8.2018  08:27

Ať už za to může vlna novodobého feminismu nebo ne, v tomto pokračování je superhrdin(k)a numero uno Elastička. Ale tohle je zrovna změna, která mě osobně nijak žíly netrhá. Naopak Bobovi, který musel zůstat doma a převzít otěže domácnosti a ukázat tak svou "úžasnost" v boji proti svým dospívajícím ratolestem, ano. A stejně tak, jak moc se mi líbila civilní pasáž jedničky, tak stejně to mám i zde. Rodinka Úžasňáků má jednoduše tak dokonalé charaktery, že se nám nemusí skrývat za masky, aby nás oslnili. Stačí písemka z matiky, nápadník mladé dcerky či takové ty (ab)normální problémy každého batolete a už je o zábavu postaráno. Na druhé straně je nám představen zajímavý příběh o zrodu nového záporáka, který ať je sebevíc dobrý, byl zoufale snadno a rychle odhadnutelný. Nicméně jakékoliv akční pasáže je naprostá radost sledovat. Vyvedl se i český dabing, který se samozřejmě nemůže rovnat originálu, ale třeba taková Edna je česky naprosto bravurní. Jedinými zápory jinak bezchybného animáku je snad jen předvídatelný záporák a to, že jsme čtrnáct let, opakuju čtrnáct let!!! čekali na věhlasného Podkopávače, který se v celém filmu ukázal (Spoiler) asi v nějakých 5 minutách a ani nebyl dopaden... Jako vážně? Tohle nám dělat... 85% a fakt ždibec chyběl na pětihvězdí.

• 26.8.2018  08:06
    Bao (2018)

Poselství je tu zcela jasné, ale upřímně nevím no. Forma, kterou je to podáváno mě nikterak neohromila a upřímně je to spíš taková ta roztomilá krátká ptákovina na kterou zapomenete hned, co začne hlavní film. Jinak není co víc hodnotit. Grafika hezká, knedlíček zprvu roztomilý a pak pěkný mladý výtržník, ale však to všichni známe.

• 5.8.2018  16:38

V dnešní době přemíry komiksových blockbusterů a velkofilmů není občas od věci vrátit se ke staré dobré (animované) klasice. A jsou to právě Úžasňákovi, kteří většinu z nás před více jak desetiletím potěšili svou bezkonkurenční animací a skvělým příběhem plným superhrdinů. A dodnes je to stále skvělý originální film, kde postavy nejsou pouze černobílé, mají své motivace a cíle a dá se s nimi perfektně ztotožnit. Paradoxně je možná ta civilní polovina filmu pro mě osobně o fous zdařilejší, protože to je v tomto žánru celkem svěží vítr, než jen otřepaná klasika o záchraně světa tentokrát v sytě rudým. Celý film je protkán hravým humorem, kdy jsem nenašel jediný okamžik, kdy by nějak víc tlačil na pilu. Je to všechno krásně přirozené a bez zádrhelů. Úžasňákovi si své jméno prostě zaslouží a mohou si ho hrdě nosit na svých kostýmovaných hrudí (ale na kápi ne, od ní sakra ruce pryč!). 85%

• 4.8.2018  09:29
    Vyvolený (2000)

Pan Shyamalan ukázal už tímto dílkem velkým studiím, že pro skvělý origin "superhrdiny" nemusejí plýtvat stovky milionů do rozpočtu, aby výsledek stál za to. Unbreakable to zvládl pouze komornější atmosférou, nápaditým scénářem a výbornými hereckými výkony. Postupné zpochybňování a pátrání ohledně své vlastní podstaty "nezničitelnosti" dělá tento film tak zajímavou podívanou. K tomu všemu nás výše zmíněný režisér ke konci překvapí výborným zvratem, který navíc dává velmi dobrý smysl, což se bohužel dnes už tolik nevidí a jsou většinou pouze jednoúčelové. Zmíním ještě dobrou kameru, kdy například rozhovor ve vlaku je rozhodně originálně zpracovaný a neotřelý. Odradit od filmu může naopak o něco pomalejší tempo filmu, kdy se trochu akčnější divák může začít chvilkami nudit, ale celkový dojem filmu je skvělý. O to víc mě těší, že se s Davidem Dunnem (příhodné jméno pro superhrdinu... komiksový fanda jistě pochopí) ještě minimálně jednou uvidíme a to navíc rovnou s The Beast. 85%. PS: Po tomto filmu mě se*e, že už jsem v minulosti byl nemocný :(.

• 26.7.2018  03:43
    Bajo la Rosa (2017)

Film, který zaujme i ve svém komorním pojetí. Celý příběh se odehrává takřka v jednom bytě, ale více toho člověk zde ani nepotřebuje. Zápletka není kdovíjak složitá a bohužel nabízí několik logických děr, ale člověk je prostě tvor zvídavý a zajímá ho každičké smítko špíny, které na sebe tato zvrácená rodinka přizná. Divák, který okolo poloviny filmu nesympatizuje s "únoscem" by se měl zamyslet nad svým životním rozhodováním. A právě tenhle přerod záporáka v... neřekl bych úplně hrdinu filmu, ale spíše méně zvráceného protagonistu filmu než původní členové nevinně vyhlížející rodinky je něco, co mě na tomto filmu bavilo. Jak už jsem zmínil, film má pár much (zjištěné znásilnění malé holčičky v nemocnici se úplně ignoruje policií, rodiče neznají rodiče kamarádky své dcerky, která u nich přespávala, týpek, co si ho nechá dobrovolně přeblafnout za doprovodu dvou hodně podezřele civějících chlápků...), ale to nemění nic na tom, že mě kecací část filmu bavila. A to se tam vlastně jen kecalo. Takže za mě nejspíš dobrý. 75%

• 3.7.2018  13:58
    Westworld - Série 1 (série) (2016)

Mám rád seriály, u kterých si zapřemýšlím. U Westworldu jsem nedělal téměř nic jiného a bohužel i tak se obávám, že některé střípky této velmi propracované mozaiky jsem cestou poztrácel. Nicméně celý koncept parku (pro boháče), který splní všechny vaše touhy, mi přišel více než velmi zajímavý. Atmosféra dobového zařazení parku je na velmi vysoké úrovni a přechody mezi westernem a mírně futuristickém prostředí působilo jako pěkné zpestření, kdy se nám odehrávaly vždy minimálně dvě dějové (i časové) linky navzájem, které na konci zapadly na svá patřičná místa. Nicméně některé z těchto linek bych nejspíš úplně vyřadil nebo alespoň trochu logičtěji zpracoval (útěk té bordelmamy působil dost naroubovaně a ve výsledku to ani žádný výsledek nepřineslo). O to víc mě bavil příběh sladké Dolores s Williamem, který připravil minimálně jeden povedený plot twist. Třešničkou na dortu je angažování takových hereckých legend jako jsou Ed Harris a Anthony Hopkins, kteří oba dva excelovali v každičké sekundě svých scén a udělali z Westworldu seriál, o kterém budu dumat ještě nějaký čas. Kdyby si seriál tolik nehrál na to, jak moc je to hlubokomyšlenková idea a nebýt té jedné nedotažené linky, nemohl bych mu vyčíst vůbec nic a i takhle jsem ho celý projel během necelých dvou dnů. A to je nejspíš ten největší důkaz kvality. 85%

• 3.7.2018  13:57
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Některým seriálům sluší pouze jedna jediná série a po shlédnutí té druhé u Westworldu jsem si jist, že tohle je přesně ten případ. První série je skvělá. Opravdu tam je pouze máloco vytknout a vše funguje tak, jak má. Bohužel v té druhé nám svůj příběh tvůrci odtajňovali po malých kouskách v různých časových sledech a když si ho pak v hlavě složitě složíte dohromady, zjistíte, že plno věcí postrádá jakýkoliv význam a událo se opravdu hodně hovadin. Například jsem doteď nepochopil, jak fungují zbraně výtvorů, jak je možné, aby cvičení žoldáci s moderními automatickými puškami byli tak bezradní, že je v klidu sejmou dva prehistorický kolty? Jak je možné, aby MiB střílel z revolveru, když tam měl vadný náboj, který zničil zbraň až po několikarém výstřelu? A kdy se jako odehrála potitulková scéna? Jaký význam měly ostatní parky? Tady se holt tvůrci inspirovali pozdějšími sériemi Lost. Mnoho otázek a žádné odpovědi. Skoro to až dává pocit, jakoby si s námi tvůrci jen hráli a sami odpovědi neznali. Všechno je to tak krásně natočené, zahrané i nazvučené ale celek (alespoň pro mě osobně) příběhově nefunguje a upřímně mě ani nijak zvlášť nebavil. Když si vezmu, kolik věcí se může odehrát v rámci 10 hodin, (pro porovnání například celá trilogie Pána Prstenů) v 2. sérii WW se toho odehrálo zoufalo málo, co by stálo za řeč. Bohužel zklamání. 60%

• 21.6.2018  01:29

Ok film. Bohužel nesdílím většinové nadšení z tohoto (alespoň pro mě) zbytečného filmu. Je bohužel znát, že Disney si tak trochu neví rady, co se značkou SW dělat a přešlapují na místě. Solo jako film obecně není kdovíjak špatný, ale prostě nemá potenciál a tudíž nebyl způsob, jak ho naplnit. Ano, vidíme jak se potkal Solo s Chewbaccou a s Landem a sem tam pár easter eggů na rozšířené universum nebo na hlavní epizody ("I know"), ale to je všechno. Je to jako v luxusní restauraci servírovat ok karbanátek bez jakékoliv přílohy. Jo, karbanátky máme všichni rádi, ale dejte si 2-3 samotný a uvidíte, že to bude stejný zážitek jako film Solo. Suchý. Přiznám se, že na mě Solo chvílema působil dokonce až jako parodie (debilní droid za rovnoprávnost na tom měl obří podíl), což je pro mě velmi alarmující. Závěr filmu už je pak jen zbytečně "zaplot-twistovanej", kdy nemá žádná postava problém natřikrát naprosto otočit. Bohužel mě ani nijak neoslovila celková vizáž filmu s tím svým věčným šedivým odstínem. Je to SW příběh na mnoha rozličných planetách, ne "50 shades of grey" proboha. Co se mi naopak líbilo byl charakter samotného Sola, který byl správně namachrovaný a drzý (ikdyž na mě občas působil možná až moc puberťácky") a jeho věrný chlupáč Chewie byl taky fajn. Kdyby Solo nebyl filmem z frančízy SW, tak si bohužel myslím, že by šlo o velmi průměrné sci-fi. Takhle to má pro fandy alespoň nějaký (ikdyž podle mě dost malicherný) přínos. 60% PS: Disney? Chcete dohnat Marvel? Co třeba přestat točit filmy, který nikoho nezajímají a šoupnout nám něco ze Starý Republiky? Ne? Že prej radši Boba Fett? Ohhh F*ck off!!

• 10.6.2018  01:55
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Bylo to po první sérii nutný? Ne. Podkopává to většinu událostí a jejich vyznění z první série? Bohužel ano. Skouknu to s mírným skepticismem co si to na nás tvůrci vymyslí za bláboly s tím, že mě to po pár dílech naprosto pohltí a nebudu se moct dočkat další epizody? ANO! Neberte mě špatně. Občas to opravdu byly bláboly a některé nové "informace" (proč v uvozovkách? Protože si dost věcí tvůrci prostě vycucaly z prstu, když se jim to hodilo) opravdu podkopali celkové emotivní vyznění první série. Nicméně když se od tohoto člověk odprostí, dostane přesně to pokračování, který si tento seriál zaslouží. Divák dostane zcela novou perspektivu, co se týče příběhu Hanny a spoustu zajímavých příběhových linek i ostatních postav, na které člověk mnohdy změní svůj názor. Není to tak silné a určitě to pro mě osobně nepřekonalo první sérii (což asi ani nešlo), ale je to mnohem lepší, než v co jsem mohl vůbec doufat a při zahrání "The night we met" v poslední epizodě budou mít kapesníčky opět co dělat. Příjemné překvapení letošní seriálové sezóny. 85%

• 10.6.2018  01:36
    Deadpool 2 (2018)

Tak se do našich skromných končin podruhé uráčil dostavit červeně oděný a věčně sprostý chlípník Deadpool. Zprvu hned musím říct, že nehrát ho Ryan Reynolds, DéPéčko by se nikdy takhle neproslavilo (dělá naprosto skvělou práci, co se týče marketingu). Ryan dělá všechno proto, aby jeho DP byl přesně ten kontroverzní sympatickej hajzl, který se nebojí otevřít si hubu a zesměšnit naprosto cokoliv, co ho napadne. Z toho plyne bohužel občasná "trvanlivost" jeho gagů a některé perly už za pár let zešednou, což je na jednu stranu dost velké škoda, ale na druhou z toho film nemůžeme moc vinit. Nicméně do dvojky DýPý nejde sám. Neneee. On si postaví naprosto ultimátní, epický mega-borečkovský tým v čele s knírkem Peterem (že by studio nemělo peníze na CGI odstranění? :/ ). S každým členem tohoto nedostižného bojového uskupení se člověk dokáže ztotožnit a každý z nich dostane svůj prostor v příběhu. Teda... Dokud asi po dvou minutách (takřka) všichni nepochcípají při výsadku na první misi. Jojo, život není fér. Kdyby byl fér, Ryan by dostal ještě volnější ruku a nemusel by kličkovat na minovém poli s výbuchy typu "nee to by mohlo urazit afroameričany!" či "nee to by mohlo urazit svobodné matky!" nebo mé oblíbené "nee to by mohlo urazit církev Peterova nesmrtelného knírku!" od svých nadřízených. Naštěstí za svou vizi Ryan bojoval a vzniklo z toho pokračování, který je dokonce o chloupek lepší než původní film, kde tomu velkou měrou přispěl Cable/Thanos a Domino (jééééj strong female character!!), kteří byli oba skvělí. Do trojky Ryanovi musí studio nechat naprosto volnou ruku a nechal volný průběh naprosto zvráceným šílenostem. Protože jestli dvojce něco chybí, tak je to nějaký vyložený BOOM! 85%

• 6.6.2018  03:04

Originální zápletku aby člověk v moderním hororu pohledal. Přesto se v tomto ohledu Tiché místo pochlapilo a přišlo s něčím novým. A i přes z toho vzniklé logické trhance film působí dobře a funguje tak, jak má. Tvůrci si krásně pohráli s jakýmkoliv zvukem, který divák automaticky vnímá jako ohrožení a dokáže se tak dokonale vcítit do stavu strachu zdejších postav. Člověk se až diví kolik toho film dokáže říct s naprostým minimem textu. Atmosférou postapokalyptické budoucnosti mi film lehce připomněl Last of Us, kde se v určitých pasážích ticho k přežití také vyžaduje (plus ten Krasinskiho výbornej plnovous). Až na těch pár logických mezer jako například rozhodnutí, že si v této době pár uplete dalšího sviště do party, potvory, co slyší na kilometry, ale nedokáží slyšet bušení srdce či dýchání osoby vzdálené dva metry a občasnou nudu, kvůli... no, prostě... tichu, je to svěží indie horor, který určitě dokáže zaujmout. 80%

• 27.5.2018  03:32
    Survivor: Ghost Island (TV pořad) (2018)

Spoilery! (Očividně, co jiného bych tu psal? Recept na vajíčkovou pomazánku? Pfff, ten ani neznám. Ano, až tak to je se mnou v kuchyni špatný...). Dom s Wendellem tu předvedli asi nejdominantnější duo v celé historii Survivora. Ono upřímně, když proti inteligentním hráčům nastoupí "hráči" typu Angela nebo Sebastian, který dokonce sám přiznal, že neměl absolutně žádnou strategii celou hru (!!!) (O ještěřím výrazu Angele nemluvě), tak to až tak těžký úkol není. Jak už bývá zvykem, nových soutěžích bylo pomálu a různých všemožných i nemožných výhod zase hodně, ale celkové téma navodilo dost nostalgickou atmosféru a pro fandy celé této show to bylo občas opravdu super připomenout si různé kultovní momenty. Vítěz určitě potěšil (ikdyž to nebyl můj největší favorit) a vlastně celkové finálové obsazení se povedlo. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou sérii. Teda pokud neberu v potaz ten žalostný Reunion, který je rok od roku horší (ale i kratší, takže netrpíme příliš dlouho). Oblíbenci: Michael, Dom, Wendell. Otrávenci: Angela, Kellyn, Donathan. 83%

• 19.5.2018  09:35
    Gotham - Série 4 (série) (2017)

Za mě spolu s druhou sérií nejlepší série (dost pomohl fakt, že první a třetí mě moc nenadchly). První polovina se občas mírně táhne, ale s příchodem "teen Jokera" do Gothamu se ukázala jedna věc. Že ne nadarmo, je Joker pokládán za nejlepšího padoucha z batmanova světa. Hrozně tomu dopomohl i herec, který předvádí, řekl bych, až filmové kvality svého umu. A to, že vlastně zahrál dva Jokery a oba diametrálně odlišné a přesto oba děsivé jen umocňuje můj názor. Opravdu klobouk dolů. Zrod Jokera mě opravdu moc bavil a s tím i velmi časté odkazování na různé komiksy (například Killing Joke). Je vidět, že tvůrci nezanedbali svou přípravu a mají také dost načteno, což je vždycky dobře. Na druhou stranu mě moc nebavila linka s Ridllerem/Lee nebo Butchem aka Solomonem Grundym a vůbec mě nebavila Barbara a ta její Liga feministek. Tu bych nehradil radši originem Poison Ivy, která nějak nenápadně zmizela. Celkově jsem spokojen, ale myslím, že konec seriálu pátou sérií je jen a jen dobře pro Gotham a hlavně pro nás. Pět sérií je akorát a snad se nám už konečně zrodí Batman. 80%

• 4.5.2018  05:14

Filmová událost roku dorazila do našich kinosálu a jak se dalo očekávat, rekordy padaly. Je to ale zasloužené? Na to ať už si zodpoví každý z Vás sám, za mě ale můžu říci, že naprosto. Marvel svůj svět buduje s opravdu pozoruhodnou péčí a postavy už nám za ta léta přirostli k srdci (i ty, které jsem nemíval rád), všechno do sebe zapadá a dává smysl. Oproti tomu DC univerzum (ano, opět to prokleté srovnávání) si jen hraje na svém stále se zmenšujícím písečku a ikdyž i DC vydalo několik povedených filmů a celkově mám DC radši, k tomuto filmovému zážitku mají opravdu hrozně daleko. S podivem, kolik postav do jednoho filmu tvůrci dokázali procpat a u nikoho necítíte, že je upozaděn, nebo že ve filmu nemá své místo. A k tomu všemu ještě představili záporáka, který (konečně!!) dává smysl a žene ho kupředu racionální motivace (no dobře, vyhladit polovinu veškeré populace asi není zrovna racionální, ale chápete mě ne?). Asi je nesmysl, snažit se jedním laickým komentářem zhodnotit superlativy tak obsahově monstrózního filmu, a tak prostě jen řeknu, že Infinity War je dosud nejlepším filmovým počinem od studia Marvel, a že deset let příprav pro tento jeden (popřípadě dva) film/y? Naprosto "worth it". Teď už nezbývá, než jen vytrvalé čekání na fázi 4, až Hawkeye (nejmocnější superhrdina) zachrání vše zemřelé. Možná spolu s druhým nejmocnějším hrdinou (přes reklamy) zázračným Peterem. Je na co se těšit. 93%

• 26.4.2018  04:49

Po shlédnutí této nerdské šílenosti jsem měl neutuchající touhu chopit se knižního originálu a udělat si svůj vlastní názor. A tak jsem si ho přečetl a musím říct, že se mi moc nelíbí, jakým směrem se film vydal. Knižní pojetí se mi zamlouvalo o parník víc a je znát, že zatímco knížka je od nerda pro nerdy, film si na něco takového pouze hraje. Ano, je tu pomrknutí na populární videohry, filmy atd, ale to je co se týče nás geeků tak všechno. Hon na vejce je ve filmu dost ubohý a je to tam až zoufale okatě vykonstruovaný a na náhodu (couvat do zadu, ha! Jak geniální...). Oproti tomu v knize (ano srovnávám nesrovnatelné a je mi to fuk) gunteři opravdu museli mít nějaké znalosti a museli i něco umět. Film šel cestou "znáš odpověď, dokážeš to splnit s prstem v nose" a to je pro mě osobně největší zklamání. Jakoby tvůrci vůbec nepochopili podstatu knihy (nebo úplně minula mě), ale Halliday chtěl, aby byli všichni blázni do stejných věcí jako byl on sám a toho by nedocílil tak, že dá klíč kdekomu, kdo si kousek couvne. Když bych se kompletně oprostil od toho, že to nějakou knižní předlohu má, neměl bych problém s tím váhat i o pěti *, protože to je prostě nerdská atomovka, kterou už nejspíš zase dloooouho neuvidíme. Nicméně knihu jsem četl a pokud bych si měl vybrat, zda vzít do ruky opět knihu, nebo si opět pustit film, vždy by to vyhrála právě ta kniha, která tento příběh vypráví daleko lépe a poutavěji. 75%

• 22.4.2018  08:10

Celá trilogie Fakjů se dá charakterizovat jako naprosto ujetá, šíleně barevná a záchodovým humorem zábavná guilty pleasure. Ano, scénář nepřetéká originalitou a ani většina vtipů není nikterak kvalitní, ale forma, jakou je to vše podáváno je dokonalá. S 10.B (nyní už 11.B) jsem pár chvil strávil a každý mi tam svým způsobem nějak přirostl k srdci a Zeki je prostě "snovej" učitel, který se s nikým a ničím nemaže. Už ve dvojce mrzela malá účast "Šnáblštatový", zde bohužel až na pár slov není vůbec a její náhradnice nepůsobí ani zdaleka tak dobře. Co mě osobně naopak potěšilo a překvapilo byla účast fotbalistů Bayern Mnichov na natáčení (ikdyž jim nefandím, fotbal sleduju) a český dabing, který je v celé trilogii perfektní (a to se dabingu většinou obloukem vyhýbám). Třetí Fakjů je pitomý, je přitažený za vlasy a někdy opravdu pořádně tlačí na pilu, ale jede si furt ten svůj vlastní styl, který započal už v jedničce. Co na to říct? Snad jen to, že já mam holt rád pitomosti. A trilogie Fakjů u mě bude mít vždy svoje místo (i z toho důvodu, že dobrých šílených komedií je jako šafránu). 78%

• 15.4.2018  14:28
    Tvář vody (2017)

Nikdy bych nevěřil, že se hodinu a půl vydržím dívat na předehru k mezidruhovému sexu. Holt jsem už asi v pornu jinačí gurmán. Upřímně mě del Toro nikdy nijak zvlášť svými díly neoslovil, a to i přesto, že každý jeho film oplývá fantastickými nápady a barvitostí. Vždy to na mě působilo neosobně až sterilně, bez emocí (př. Faunův labyrint). Zde to emoce má, popravdě řečeno přímo jednu z nejzákladnějších a hned to v mých očích vypadá o něco lépe. Příběh o lásce mezi němou uklízečkou a mýtickým stvořením mě zaujal a bavil mne sledovat. Nicméně hudební podkres byl naprosto mimo můj styl (ano, subjektivní, přiznávám... ale co není, že?), a závěrečné vyvrcholení, které bylo podle mě už trochu přes čáru mohlo být zpracováno trochu jinak. Ono vlastně celkově jejich vztah mohl zůstat spíše na psychické rovině přes určitou míru pochopení a respektu. Sex s polorybím bohem si mohli tvůrci odpustit, beztak si myslím, že to po anatomické stránce nedává smysl. V konečném důsledku je film Tvář vody určitě zajímavým filmem a dobře zpracovaným, ale změní to můj názor na tvorbu del Tora? Ne. Zaslouží si to Oskara za nejlepší film roku 2017. Určitě ne. 70%

• 24.3.2018  14:23

Povedený thriller o dnešní sociálními sítěmi zdegenerované generaci anonymních velkohubých internetových "borečků". Ikdyž Nerve občas působí jako dost puberťácký film, hlavní poselství je více než dospělé a i přes mírnou naivitu v příběhu ho film prezentuje dobře. Člověk by neměl spadnout do davového šílenství a nechat se ovlivnit názorem většiny a ještě se přitom zbaběle schovávat za monitorem počítače, mobilem či jinou technickou srágorou. Herecky to táhla především hlavní sympatická dvojička mladých (ale už poměrně zkušených) herců, kteří své role zvládli dobře, jen se tam v menších rolích objevili pro mě osobně dva snad ty nejprotivnější obličeje, které jsem za dlouho dobu někde viděl (ale hej, já jsem zas protivnej ksicht pro jiný no :/). Vše je doplněno líbivým hudebním podkresem a díky kratší stopáži film rychle uteče, aniž by začal nudit. Za mě spokojenost. 80%

• 24.3.2018  10:34

Hlavní myšlenková originalita se zde musí ocenit, ale následná forma, která nám tuto myšlenku distribuovala už tolik ne. Vyměřený čas má své momenty, nicméně většina zápletky je podána dost naivně s často nelogicky chovajícími se postavami, který se někdy nějak zachovají prostě proto, protože to holt mají napsané v kouzelné knížečce zvané scénář. A přerod z obyčejného dělníka v nějaké továrně na hotového Jamese Bonda v méně než pěti minutách je až úsměvný. Ale přes tyto logické díry chápu, že jde pouze o film, který by měl člověka alespoň pobavit a mě Vyměřený čas bavil, takže svůj účel splnil. Amanda s Justinem si své role užili a byla mezi nimi zajímavá chemie, jen škoda té divné paruky... Člověk, co si filmy hlavně užívá a nijak zvlášť nad nima nedumá a má rád neotřelé sci-fi nápady bude určitě nadšen. Já pouze spokojen. 75%

• 18.3.2018  10:02

Krásně pozitivní kraťásek, který by si občas měl každý z nás pustit. Just Smile :)

• 18.3.2018  09:14

Recenze celého světa se shodovali v tom, že Black Panther je po dlouhé době originální marvelovkou s výjimečným záporákem. S takovým tvrzením já nemohu souhlasit, podle mého názoru je to "jen" další typická marvelovka, která jede podle námi už tak známé šablony. A ani těch nehodících se cringe "gagů" se tvůrci nezbavili, ikdyž je pravda, že jich oproti ostatním filmům celkem ubylo. Záporák je skvělý, dokud z něj neudělají tupého zlého svalovce s názorem "hehe zničit všechno, všem zbraně, bude pr*el!", takže také žádná velká změna. Nicméně to jsou asi mé jediné výtky k tomuto filmu. Ano, je to klasický Marvel. Ale i přes své chyby skvělý. Postavy jsou charismatické, dobře napsané i zahrané, ze soubojů mohli vyždímat trochu víc, ale ve výsledku se také povedly a celkově film dost dobře plyne vpřed. Tento film není od studia nijaká revoluce, nicméně je to potvrzení toho, že umí udělat skvělé filmy a hlavně toho, že lidé se na jejich filmy už naučili chodit a že je jich teď opravdu obrovská hromada. Speciální zmínku si zaslouží Andy Serkis, protože ač má tento chlapík více zkušeností s CGI hraním, umí hrát opravdu parádně a jeho scény jsou fakt výborné. Black Panther je povedený origin a teď už jen zbývá vyčkat na tu hromadnou řežbu. 80%

• 3.3.2018  12:25
    Zpívej (2016)

Hravější, vtipnější a celkově zábavnější než Mazlíčci. Ano, je to dětsky naivní i animované, ale zdařilé písničky (ikdyž mainstream) a podařené charaktery postav z tohoto animáku vytvořili velmi příjemnou podívanou. Téměř dvě hodinky uběhly jako voda a závěrečná pěvecká čísla se opravdu povedla. Sem tam jsem si i do rytmu zavrtěl svými šunkofláky. Přece jen má u mě o něco málo navrch zvířátková Zootropole, ale tato animovaná variace na SuperStar rozhodně v mých očích (a hlavně i uších) příjemně překvapila. 85%

• 25.2.2018  15:00

Romantický film s námětem, který by u mě osobně nemohl obstát a postupem filmu se dozvíme, že ač je zajímavý, nemá šanci obstát prakticky nikdy. Je to občas dost naivní či přehnaně přeslazený, ale na druhou stranu, přesně to od romantických filmů čekáme a "5 to 7" je ve svém jádru i hrozně milý film s mnoha životními moudry. Nikterak známý film, ale za svou kvalitu se stydět nemusí a svou roli občasné romantiky pro mě splnil na jedničku. 75%

• 18.2.2018  04:48

Překvapivě opravdu velmi vtipná, odlehčená (a také pořádně sprostá) komedie. Co se týče originality příběhu, tak tam to trochu hapruje s vykrádáním filmu Fort je lotr (není se čemu divit, když jde o stejné tvůrce) v základní myšlence, ale to zpracování se velmi povedlo. Herecké obsazení je špička. Zoey je sladká, Bryan výborný oldschool tatík a James je... no klasickej Franco. K tomu je ve filmu spoustu skvělých malých cameí (plurál slova cameo?) známých osobností. Postava Lairda je naprostý šílenec v upřímností a ikdyž má opravdu velké mezery ve společenském chování, člověk si ho prostě musí zamilovat. To samé platí i pro jeho věrného společníka, kterého ztvárnil parádně komik Keegan-Michael Key. Není nad to, někdy si pustit takový podobný film, který je doslova nabušen krásným a osvěžujícím optimismem, který nám dá na chvilku zapomenout na naše vlastní životy a nechá nás jen sledovat a užít si tuto filharmonii vulgarismů a herecké improvizace. Jedna z nejlepších komedií posledních několika let. 85%

• 17.2.2018  04:29

Asi prozatím nejlepší filmový Resident Evil. Poprvé se nám zde ukáže i Chris Redfield, kterému pomůže s novou hrozbou (kdo jiný než) Leon S. Kennedy. Upřímně, trochu se ztrácím v návaznostech s herní sérií. Ocenil bych více, kdyby to s ní tvůrci dokázali lépe provázat a třeba jen na pár okamžiků ukázat, nebo jen zmínit jiné důležité události či postavy z RE univerza (například Jill Valentine sakra!). Rozhodně mě potěšila přítomnost Rebeccy a její chemie s Chrisem (když je spojuje jejich zážitek ze sídla v Arklay Mountains). K tomu všemu máme celkem tuctový příběh o pomstě jednoho týpka, který nějakým zázrakem přežil výbuch bomby a pak ještě volný pád na beton asi ze 150 metrů (he, v Residentu asi nic nového). Ikdyž toto je jen špička ledovce všech možných (i nemožných) nesmyslů, kterými se to tu jen hemží. Během poslední půlhodinky ale na všechny neduhy rychle zapomenete, protože přijde na řadu neskutečná akční jízda, na kterou se díky výborně pokročilé animaci i náramně kouká. Takže jestli se ptáte, jestli jsou filmový Residenti dobrý filmy? Ve své podstatě nejspíš ani tolik ne, ale jsou sakra zábavný! 70% a 4 hvězdy hlavně z lásky k sérii.

• 15.2.2018  03:15
    Rozpolcený (2016)

Já jen doufám, že James McAvoy dostal i 24 platů za tento film. Protože jeho herecký výkon byl opravdu parádní, dokázal být jak děsivý psychopat, tak roztomilý, na jazyk si šlapající, devítiletý Kanye West fanboy. A už jen zahrát, že má člověk rád Kanyeho chce pořádné herecké koule, o tom žádná. Ve Splitu se nám představí psychická porucha rozpolcené osobnosti, která nejspíš je reálná, ale pokud na tento problém tvůrci chtěli poukázat, tak to teda pořádně prokaučovali tím fantasy zakončením (ale když si vezmu, kdo to režíroval, tak mě to nijak nepřekvapí). Nicméně nemohu se ubránit tomu, že o něco reálnější konec by tomu seděl více (přece jenom ustát dva výstřely z brokovnice jen díky "víře" v to, že jste nějaká "bestie" je dost uhozená pohádka), ale to je jen nepatrná vada na tomto velmi zajímavém a občas až creepy filmu. 85%

• 12.2.2018  23:34

Nutno poznamenat, že animace se povedla výborně a některé "slow-motion" akce jsou velmi dobré a celkově je to opravdu zábavné na sledování, nicméně se nemohu zbavit dojmu, že mě příběh nijak zvlášť nezajímal a nové postavy mi k srdci také moc nepřirostli. Na tom ale Lickerův prd záleží, protože tu máme našeho oblíbeného lamače dívčích srdcí agenta Leona S. Kennedyho, který sype jednu "cringe" hlášku za druhou a to je přesně ten důvod, proč ho tolik milujeme. Potěšila i jedna hláška (na něžné pohlaví), kterou přesně stejně použil ve čtvrtém díle videoherní série a setkání s Adou se očividně tímto dílem také velmi inspirovalo. Já, jakožto fanda celého RE univerza, jsem byl velmi spokojen, ale obecně musím přiznat, že bez mého nadšení pro značku, by to tak dobře nedopadlo a proto hodnotím trochu mírněji. PS: mohli využít Chrise alespoň pro nějaké malé cameo... 67%

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13