Mouchal

okres Kladno

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 26.5.2020  13:00

Kvalitativně bych to přímo ztotožnil s první sérií. Vztahy se prohlubují, přátelství se budují a zase bortí a hledá se i smysl života. Produkce Netflixu je ve vztahovkách opravdovým mistrem a je zábavné sledovat, co si tu pro naše oblíbené postavičky vymysleli. Někdy už to trochu přehánějí s dnešní dobou protěžovanou homosexualitou a multi-kultivitou, ale je to přecijenom americký seriál, kde si bez tohohle už ani neprdnou. Paradoxně v druhé sérii nejvíc svým chováním zklamal samotný Otis. Naopak z Adama se postupně stával můj favorit a je až neuvěřitelná jeho podoba s jeho seriálovým fotříkem. Finále upřímně mohlo být o něco lepší, nesedla mi linka s matkou Maeve a ta podivně úchylná Shakespearovka, ale v celkovém vyznění je to stále dobrý seriál zasluhující pozornost. 80%

• 22.5.2020  12:07
    V síti (2020)

Já bych ty internety zakázal. Opravdu hluboce smekám před herečkami, které se zhostily opravdu nezáviděníhodného úkolu. Povídat si s internetovými predátory s vážnou tváří, když tam na ně kolikrát hned po pozdravu začali vytahovat svoji chloubu, chce opravdu silné sebeovládání. Člověk, který neví, jak funguje internet a jak ho většina lidí používá (bohužel) bude po zhlédnutí dost šokován. My ostatní jsme jen zhnuseni nad odporným chováním několika jedinců naší populace. Rozhodně doporučuji se na tento dokument podívat, je dobře natočen s velmi povedenou atmosférou a ozvučením. Konec mohl být maličko údernější, ale i tak si myslím, že tvůrci svůj záměr splnili na výbornou a hláška "12? Tak to je pohodaaa" film tak zpopularizovala, že se o něm ještě dlouho mluvilo. A pokud se mluví o těchto společenských problémech, je to jen dobře. 90%

• 15.5.2020  14:55
    Survivor: Winners at War (TV pořad) (2020)

Řekl bych, jedna z nejlepších sérií za posledních 10 let. Hrdinové proti padouchům jsou pro mě už nicméně nepřekonatelní a nic to nezmění ani zdejší nabušený cast, kde to je jedna legenda vedle druhé. Bohužel velmi rychle začnou největší favoriti a nejsympatičtější hráči padat jako mouchy a je to kolikrát bohužel ve prospěch méně zajímavých soutěžících. Nicméně ikdyž je už série Survivora značně "přetwistovaná", několik nových věcí zde působilo celkem svěže a zábavně. Různé úkoly na EoE byly fajn a dodaly tomu nový rozměr, kdy se člověk do hry dokáže vmáčknout i přesto, že už vypadl. Stejně tak fire tokens je celkem zajímavý nápad a ikdyž by chtěl ještě trochu vybrousit, je to slušný start. Ve výsledku je ale série tak dobrá, jak dobrý je celkový vítěz a možná právě proto, má tato série tak vysoké hodnocení, protože vítěz je zde zcela zasloužený. Málokdo zahrál po všech stránkách takhle dobrou a čistou hru jako právě zdejší vítěz. Favoriti : Tony, Nick, Yul, Ethan, Parvati, Rob. Neoblíbenci : Sarah, Sophie, Adam. 90%

• 15.5.2020  14:38

Slušná porce dětské nostalgie, která se zkombinovala s brutální krvavou řežbou a vznikl z toho dost zajímavý a zábavný mix. Béčkové Mortal Kombaty z devadesátek jsem jako malý škvrně zbožňoval a něco málo jsem samozřejmě i odehrál, takže tento animák byl pro mě návrat do dětských let. Škoda, že jsme se nedočkali více soubojů, protože o nich Mortal Kombat je a ikdyž zde byla fajn cesta za pomstou, sledovat různá kola tohoto turnaje má prostě něco do sebe. Nicméně díkybohu za to eRko, protože Mortal Kombat bez eRka je jako upéct dort bez cukru. Je to blivajz. 75%

• 28.4.2020  09:55

Netflix znovu boduje. Tentokrát se seriálem který se točí okolo velmi oblíbeného tématu - sexu. Nenechte se zmást názvem, v tomto seriálu se toho pramálo naučíte, nicméně určitě se pobavíte. Protože jestli tomuto dílku jde něco dobře, je to jeho až skoro magnetizující pozitivita. Ano, postavy se spolu občas pohádají, občas i někoho okradou nebo zmlátí, ale celý příběh je podaný tak vesele a hravě, že na tyto momenty rychle zapomenete. Možná tomu dopomáhá i celková široká paleta barev (nejen barvy pleti), kdy každý chodí "vymóděn" v těch nejkřiklavějších barvách. Občas to má slabší díly i zápletky a je to škoda, že se během pouhých osmi epizod pár takových hluchých míst najde. Nicméně je to i přesto velmi kvalitní seriál do nepohody, který pokud přímo nepobaví, určitě alespoň trochu zvedne náladu. 80%

• 14.4.2020  11:58

Dokument nabízí celkem zajímavý pohled do zákulisí oblíbeného seriálu a ukáže nám, běžným smrtelníkům, s jakými všemi těžkostmi se musí takový filmař potýkat. Ať už se to týká přírodních vlivů jako je déšť, vítr nebo i západ slunce, ale i těch nepřírodních vlivů, jako je dodržení termínů pronajatých billboardů, dopsání scénáře včas (což mě osobně překvapilo nejvíc, ale upřímně ne moc mile) atd. Pokud seriál máte rádi, mohu určitě doporučit. 80%

• 14.4.2020  11:16

Po mírném kvalitativním sešupu v třetí sérii přichází čtvrtá, která přece jenom trochu reputaci napravila. Bohužel první dvě série jsou už v rámci tohoto seriálu nepřekonatelné, což dokázala i nová čtvrtá série. Příběh se nám zamotává, postavy hloupnou, stejně tak i scénáristé a tak tu občas sledujeme mírnější seriálové fópa, kdy nejvíc do očí bijící je určitě přestřelka mezi Johnem McClanem, tedy pardon, Ghándím (zase vedle...) a našimi vykutálenými lupiči. Gándia stojí uprostřed chodby, nulové krytí a střílí na něj z obou stran. Do dvou sekund by byl navrtanej jako ukřivděná bejvalka. Nicméně přestřelky jim v Papelu nikdy nešly. Konečně jsme ale opět dostali jeden geniální plán od profesora (útěk Lisabon) a několik skvělých scén (smrt jednoho z lupičů). Flashbacky a Arturito už mě celkem přestali bavit a do příští série by to chtělo více profesora a jeho tahání nitek zpovzdálí. Bohužel k tomu příběh moc nesměřuje (viz závěrečný cliffhanger), ale uvidíme. Celkově jsem spokojen, ale názoru, že se do dalšího pokračovaní po prvních dvou sérií neměli pouštět, mě nezbavili. 85%

• 6.4.2020  12:00
    Elita - Série 3 (série) (2020)

Pro mě skvělé zakončení. Postavy se opět posunuly, přibylo i pár nových (poměrně otravných) a zprostředkovali nám finále, které si zasloužili jak oni, tak my. Třetí série v ničem nezchudla, ba naopak si drží laťku stejně vysoko jako druhá a já tuhle partu prostě žeru. Občas by seriál mohl ubrat na své homosexualitě a rakovina Andera mi přišla poměrně zbytečná a seriál nikam neposunula. Naproti tomu na holky se tu pořád krásně dívá, Carla, Lu i Nadia jsou prostě kočky. Určitě to má i několik scén, které se povedly scénaristicky i filmařsky (blackout je skvělá scéna) a finální rozuzlení celkového příběhu se mi líbilo. Skupina zapomněla na rozdíly svých původů a držela spolu i v takové tíživé situaci. Píseň od Chvrches je už jen třešnička na dortu. 90% a tahle partička bude určitě chybět.

• 23.3.2020  10:46
    Parazit (2019)

Parazit je opravdu dobrým filmem alespoň co se týče jeho první poloviny. V ní se nám ukazuje dokonalá vyčůranost chudé rodiny, která se zaměří na trochu jednodušší paninku z bohaté rodiny a doslova se "nakýbluje" k ní do báraku. Už jen tenhle střet je krásně kontrastní ve dvou různých rovinách a Parazit tak těší každého správného milovníka originálních filmů. Nicméně druhá polovina už nemusí sednout všem a trochu to vypadalo, jako by filmaři chtěli mít ve svém filmu nějaký velký zvrat, tak ho tam prostě dali i přesto, že nedává moc smysl. Chlápka zavřeného ve sklepním utajovaném bunkru bych ještě i pochopil (s odřenýma ušima), ale vražda pana Parka už mi nesedla. Nepochopil jsem motivaci (že podle něj páchne jako řepa???) a film to nijak nepotřeboval. Škoda, v tomhle případě dokonale platí lidové rčení, že méně je někdy více. 75%

• 23.3.2020  10:15

Up je jeden z těch dospělejších animáků, u kterých nejde pouze o to, pobavit ty nejmenší a předat jim nějaké životní poselství. Vzhůru do oblak je příběhem pro ty všechny z nás, kterým roky ubíhají/ubývají a stále si nesplnili své sny. Je to příběh o tom, že nikdy není pozdě a člověk si i na svá stará kolena dokáže prožít největší dobrodružství svého života. Ale pak tu odletí barák jen kvůli balónkům, mluví tu pejsci a zákony fyziky tu mají asi tak tři mrtvice, takže co já vím. Vážnější animák, který se nesmí brát vážně, ale pobaví a zabaví dokonale. 75%

• 8.3.2020  12:30

Krásný fantasy svět s roztomilými potvůrkami bohužel nedokáže zachránit plytký příběh plný děr. Ano, na Zlobu se krásně dívá, Angelina je skvělá, Elle jako Růženka taky a všechno vypadá fantasticky (až na ostatní Feye no...), ale to je tak nějak všechno. Příběh by možná nebyl ani tak zlý, kdyby se tvůrci vyhnuli tolika chybám. Kde se najednou vzali všichni Feyové, když o nich v prvním díle nebyla ani zmínka? Proč pohádkové bytosti zavřeli do kostela a pak zcela nepochopitelně hráli na varhany místo rychlé smrti? Co to krucinál bylo za bojovou taktiku náletu Feyů? To okopírovali z osmý série Game of Thrones nebo co? Jednoduše řečeno se jedná o film s krásným vizuálem, ale dost prázdným vnitřkem. 65%

• 8.3.2020  12:23
    Frčíme (2020)

Miluju fantasy a mám rád animáky a tak jsem si snímek Onward jednoduše nemohl nechat ujít. Chvilku jsem si hledal cestu k postavám, ale po chvíli už jsem ji objevil a já si užíval milý příběh o rodině a přátelství, která k pixarovkám prostě patří. Nejedná se o ten nejlepší animák, ale rozhodně nezklamal a určitě má mladé generaci co říct. Přesně to vystihlo děcko přede mnou při objevení závěrečných titulků - "škoda že už to skončilo". 80%

• 8.3.2020  12:16
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Tyhle typy seriálů už jsou poměrně ohrané. Outsider objeví zničehonic superschopnosti a musí je naučit zkrotit a žít s nimi. Nicméně já tyto příběhy mám rád a tak je pro mě I Am Not Okay With This celkem povedené jednohubka, která mě zaujala především kvůli duu Bev a Stan z výborného IT. Pokud člověk čeká druhý Stranger Things, musí jít hledat jinam. Pokud ale hledá seriálovou Carrie, je zde správně. 75%

• 1.3.2020  10:43
    1917 (2019)

Tento film dokonale ukázal, jak moc je kamera ve filmové branži důležitá. Bude si někdo 1917 pamatovat pro svůj příběh? Asi ne. Kvůli hereckému obsazení? Možná, pár hvězd tam je. Ale všichni si tento film stoprocentně zapamatují kvůli dokonalé kameře, která jede bez přestávky (no dobře, možná s jednou malou) po celý film a diváci tak mají dokonale zprostředkovaný příběh z 1. světové války. Ústřední dvojice je v pohodě, mají spolu slušnou chemii a docela rychle si je člověk oblíbí. tomu zde máme takové menší epizodní roličky velkých a známých herců. Několik momentů ve filmu je strašně skvěle natočených (běh mezi trosky, scény v zákopech), ale to všechno jsou jen věci technického rázu. Škoda, že 1917 stojí a padá právě jen na tom. Kdyby se k tomu přidal ještě i výborný příběh, tak by tu nebylo o čem. 75%

• 1.3.2020  10:28

Spongebob je fajn, nicméně zde je perfektní příklad toho, že více je někdy méně. Žlutá mořská houba exceluje na poli 20 minutové stopáže,bohužel na poli filmu dost selhává. Stále se jedná o dost šílenou zábavu (možná i šílenější než kdy dřív), ale vznikne z toho celek, který je plochý a upřímně po čase už i nudí. Možná by to dopadlo i o něco lépe, kdyby se tam netahala zbytečně na sílu hraná pasáž. Sice je fajn vidět Spongeboba a jeho partu ve 3D animaci namísto kreslené, ale v tom okamžiku se z filmu stal naprostý mišmaš a nějaký všemohoucí delfín to nezachrání. Bohužel, houba na suchu je zklamání. 50%

• 1.3.2020  10:20

Tento film mi v hlavě na dlouho neuvízne. Možná jen kvůli svému extravagantnímu názvu a totálně zpackanému castu. Margot jako Harley je skvělá, to už všichni víme. Bohužel nikdo další to nezopakoval a my se tak musíme spokojit s mexickou babčou, černou propíchanou gengsta Black Canary, nevýraznou Huntress, obtloustlou Cassandrou Cain a Viktor Zsazs je tu taky úplně vedle. Jasný, holkám a ženám bude tento film po chuti, protože ženský tam mlátí chlapi hlava nehlava, rozkrok nerozkrok a upřímně ve velkým stylu (akční scény tu jsou super), ale příběh je slaboučký a když už to teda pojmenovali Birds of Prey, tak tam měli prdnout aspoň Batgirl. Takhle je z toho jen generická Harley show, kterou během dvou týdnů zapomenete. 55%

• 13.2.2020  18:00
    Survivor: Island of the Idols (TV pořad) (2019)

Nebudu plácat moc vět. Jedná se o podprůměrnou sérii, kterou si zapamatujeme možná spíš kvůli aféře ohledně Dana než kvůli zdejším soutěžícím. Missy a Elizabeth ukázaly svůj charakter, když se zachovaly jako totálně vymletý pipky. Ke konci začal hrát Dean, ale jinak slabý. Moc se nehrálo a ikdyž padaly blindsidy sem a tam, nebylo moc komu fandit, takže ani nemrzely. Rob se Sandrou příjemné zpestření, ale ke konci už hráči měli až moc komfortu. Favoriti: Dean, Elaine a svým způsobem Noura. Antifavoriti (soutěžící, co mě neustále vytáčeli už jen jejich existencí): Karishma!!!, Vince, Missy. 55%

• 13.2.2020  13:19
    Gentlemani (2019)

Tenhle typ filmu mě většinou nijak nebaví. Drogový dealeři, asijská mafie či co, sebranka z ulice atd. Nicméně zde je tak vypointovaná zápletka a tak skvěle to všechno odsejpá a zapadá, že člověk, co to psal, musí mít snad dvě hlavy. Guy Ritchie se tímto počinem tak trochu vrací ke svým kořenům a jak výborný návrat to je! Postavy jsou charismatické, mají své motivace i chyby, ale hlavně jsou dokonale zahrané, protože cast je doslova nabušen skvělými herci. Zpočátku jsem byl ze všech těch jmen a zápletek ztracen jak v tornádu, ale postupem času se to stále více a více vyjasňovalo. I tak si myslím, že po druhé projekci bych si nějaké další dílky spojil a dal hodnocení i vyšší. Takhle nicméně za silné 4* a dost slušné překvapení začátku roku. 85%

• 13.2.2020  13:03

Téma mě ihned zaujalo a proto jsem se rozhodl pro návštěvu kina. Bohužel po celkem povedeném startu v nazi táboře pro mladistvé a pohodovém feelingu se film stočil někam mezi drama-komedie , kdy v jednu chvíli imaginární Hitler požaduje "hajlíka" a v chvíli druhé se jedna z hlavních postav houpe pověšená na náměstí. Film není v tomto příliš konzistentní a upřímně už mi to postupem času začalo vadit. Kde tohle míchání žánrů dělá Život je krásný dokonale, Králíček Jojo bohužel dost selhává. Nicméně na druhou stranu je to rozhodně originální film, kdy druhou světovou válku můžeme sledovat z očích "nevinného" dítěte a celé je to natočeno velmi hravě a barevně. Malé plus k tomu, že sem tam člověk pozná nějaké české lokace. I tak je to ale film, u kterého na otázku, zda se mi to líbilo, ani neumím odpovědět. 65%

• 22.1.2020  20:10
    Truman Show (1998)

Truman show je skvělý film a výborná reakce na všechny ty rádoby zajímavé nekonečně běžící telenovely. Nebo spíš než na ně, na jejich každodenní diváky. Na diváky, kterým upřímně stačí každý hoveno a i tak to pro ně bude vrchol zajímavosti celého dne. Jim Carrey v roli Trumana je naprosto boží. Film samotný má skvělou pointu, krásně paroduje dnešní komerční svět (viz občasné product placementy) a společnost. Jen je škoda, že se už nedozvíme, jak to bylo s Trumanem dál. A sakra... Už mluvím jako braindead fanda Truman show, které jsem tu teď tak pomluvil...Co asi tak teď dělá???... 85%

• 22.1.2020  19:52
    Klaus (2019)

Jsme v České republice a na Santu tu se*e pes. I tak si mě ale tento animák získal hravou animací, zajímavým zrodem americké vánoční legendy a temným městečkem doslova na konci světa. Hlavní postava je původem z bohaté rodiny a proto se není čemu divit, že je to zkrátka totální lajdácký budižkničemu. Nicméně když ho jeho tatík pošle i přes synovu nevoli do světa postavit se na vlastní nohy, ani v nejdivočejších snech by nesnil o tom, že jeho rozmazlený synáček stvoří nejprofláklejší komerční tradici všech dob. Velmi pohodový a příjemný animák u kterého nebudu mít žádný problém pustit si ho někdy znovu. 85%

• 3.1.2020  17:10

Paranoiou prosáklý thriller, u kterého budete pečlivě spřádat všechny své možné teorie finálního rozuzlení. Od příjezdu do nemocnice mi něco nesedělo a postupem času jsem se dokázal dokonale sžít s hlavním "hrdinou", který sice byl pevně přesvědčený o své příčetnosti, ale důkazy mluvily proti. Od momentu, kdy pointu odhalíte, se na to nekouká zrovna příjemně. Ale napínavý a zábavný to je od začátku do konce a to je to hlavní. 80%

• 29.12.2019  17:49

První půlka trápení, druhá půlka vtipná vyvražďovačka. Jedná se určitě o originální (řekl bych až mírně parodický) horor, který dokáže překvapit svou zápletkou. S plejádou různých monster se tvůrci skvěle vyblbli a je jich tu strašná tuna, kdy většina odkazuje na jiná hororová díla. Bohužel partička amerických vysokoškoláků čítala jen pět osob a tak jsme tu moc originálních smrtí neměli. Naštěstí to film celkem v pohodě vynahradí druhou polovinou, kdy se to tam řeže hlava nehlava. Strom z Evil Dead útočí na zabijáckého robota, který se brání před Man-Batem a ke svému si přijde i věhlasný Ocean-Man. Zajímavý film, který by určitě neměl ujít milovníkům hororu, protože tohle je doslova výstava všemožných i nemožných potvor, monster, zabijáckých maniaků a jeden velký hororový easter egg. 65%

• 29.12.2019  17:41

Asi takhle. Nebýt to o slavných Mandalorianech ze světa SW a ohromného rozpočtu (a samozřejmě Baby Yody), byl by to prostě strašný průměr. Epizody na sebe prakticky ani nenavazují a ikdyž jsou dost krátký, ke konci už většinou nudí. Mandalorian je sice jako postava fajn, ale je na celý seriál dá se říct sám a když máte v celém seriálu jednoho hrdinu, který toho ani moc nenažvaní, nejedná se zrovna o zábavné sledování. Lokace jsou fajn, soundtrack taky a pár postaviček si člověk i zapamatuje, ale rozhodně to není taková pecka jakou to lidi nazývají. Hlavního děje je tu méně jak v hodinovém filmu a některé situace jsou až naivně dětinské. Což je poměrně průser vzhledem k tomu, že Mando má být seriál spíše pro dospělé. Škoda, že Disney tento seriál nevyužila na nějaké pořádné cameo nebo nějaký velký zvrat, který by zamával s celým univerzem... Takhle je to promarněný potenciál. I have spoken. 65%

• 28.12.2019  18:44
    Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

Tak asi začnu pozitivně. Henry je skvělý Geralt. Ať už vizuálně, herecky, svou mluvou, svým chováním i mimo roli... Je z něj vidět to nadšení pro roli a jeho láska k původnímu materiálu. Je vidět, že se zde opravdu našel a užívá si to. Velmi dobrý byl i casting na Marigolda, který ho také vystihuje velmi dobře a už teď tu od něj máme jednu skvělou píseň. Bohužel tím dobrý casting končí, protože ikdyž bych přes své srdce přenesl 20ti letou Ciri (Ciri ne Siri dohajzlu), na cikánku Triss, mladičkou nevýraznou tmavou Yenn a viva la mexiko Vilgefortze si prostě nikdy nezvyknu. Celkově se cast hodně nepovedl kvuli politické korektnosti a zabila se tím nejednou atmosféra celého seriálu. Druhá věc, často seriál působil dost lacině a lokace sterilně. Scénaristicky by to taky mělo být někde jinde, většina změn oproti předloze totálně zprzněná. Má to osm dílů a povídky jsou strašně zkratkovitý, děj zbytečně rychle žene dopředu a pak v sedmé epizodě se úplně zastaví a ukazují se nám scény z minula... Pro nováčky se světem zaklínače tohle musí být peklo. Zbytečnost různých časových rovin ani nebudu řešit. Zbroje Nilfgaardu úplnej průser, Brokilon naprosto zbytečný a jeho obyvatelé? Další průser. Ať si o hře říká každý co chce (je to zku*venej masterpiece), ale tam je zcela nový příběh, zde tvůrci "opisují" povídky z knížek a je to o dvě třídy horší. Nemít to Henryho, hodně bych přemýšlel, zda v tomhle budu pokračovat. Alespoň, že lidská podoba Tři Kafky se jim docela povedla. Některé epizody nejsou vůbec špatný, to ne. Ale je tam na pár dobrých věcí naděláno takových průserů... 60%

• 28.12.2019  18:18

Je to skvěle zahraná a skvěle natočená dvouhodinová... nuda. Jo jasný, je to sice fajn kouknout na film o rozvodu páru s otravným prckem a sledovat kdo ho nakonec vyfasuje do péče a kde bude bydlet a chodit do školy... Ale tímhle si dnes a denně prochází milion lidí. Celkově mi asi úplně ušlo, co mi tento film vlastně měl říct nebo jaký je jeho účel. Je sice sranda jak odcizelý pár na sebe hází špínu, ale kvůli tomu nemusím koukat na film s právnickými přestřelky. Jediný, co mě zde bavilo je duo Adam Driver a Scarlett (ikdyž je zde pěkná svině). Jinak nuda, nuda a zas nuda. 40%

• 28.12.2019  18:11

Bohužel si myslím, že to o moc lépe dopadnout ani nemohlo... Nicméně toto tvrzení z devátého dílu ságy Star Wars nedělá nějaký skvělý film. To jen značí to, jak špatně si rozdali tvůrci karty předchozími dvěma snímky. Jestli mámě někoho vinit tak to musí být sedmá epizoda, která nastavila směr příběhu tak debilně, že ani po dvou dalších epizodách se člověk nedokáže zbavit pachuti z toho, kam až dnešní technologie mohla tuto trilogii dostat, kdyby se tvůrci nerozhodli promarnit veškerý potenciál Jediů a hlavně jejich soubojů se světelnými meči. Protože upřímně, kdo chce koukat na jednoho "skoro Jediho" a jednoho "skoro Sitha", když mohl dostat celou plejádu nových zajímavých postav. Bohužel, sedmá epizoda nastavila směr takhle a tudíž já jsem se samotnou devátou epizodou poměrně spokojen. S novou trilogií ale vůbec. Palpatina vrátí hned v titulkách, Disney nemá vůbec koule na to udělat něco nečekaného, zabít nějakou známou postavu nebo cokoliv... Ani to vymazání paměti C3PO nevydrží déle jak pár minut. Ale i tak jsou to SW, který mě prostě strašně baví a jestli za to může ta moje zpropadená nostalgie nebo moje láska k sci-fi pohádkovým příběhům se nejspíš nikdy nedozvíme. 75%

• 28.12.2019  17:55

Celkem v pohodě, ikdyž dost zbytečné pokračování. Jede se prakticky přes kopírák, vtipy se nedočkaly žádného "upgradeu" (spíš downgrade), nových postav pomálu a lokací jakbysmet. Zábavné to sice je, ale nepřináší to absolutně nic nového, nemá to žádný reálný přesah (ikdyž se o to trochu snaží) a děj je tak generický, že ho člověk během týdne zapomene. Když už do kina, tak alespoň na 4DX, tam to s vámi alespoň trochu zaháže, jinak ale celkem vyhozený peníze. 60%

• 9.12.2019  12:38

Není nad to ctít rodinnou tradici. Co na tom, že tradice spočívá v tom, že nového člena rodiny naháníte po svém obřím rodinném sídle v rámci schovky na život a na smrt. Krvavá nevěsta začne poměrně nenápadně, ale už po chvíli člověk pozná, že s rodinou zbohatlíků není něco v pořádku (podobně jako třeba v Uteč). Grace je to ale jedno, její vidina na svázaní svého života s milovaným manželem či možná provdání se do bohaté rodiny ji natolik oslepilo, že neváhá přidat se do této Satanem nasáklé rodiny. Film dobře odsýpá a na Samaru se krásně dívá (kdo by čekal, že někdo řekne takovouhle větu...). Trošku mi nesedl humor do takového filmu, nejsem přímo zastáncem mícháním žánrů a horor s komedií mi prostě tolik nefunguje, ale zde to až takový problém nebyl. Za mě poměrně spokojenost a je to fajn oddechovka na večer. Jen ten manžel mě prostě brutálně zklamal a na*ral! 70%

• 5.12.2019  14:02

Krásné příjemné překvapení konce roku. Po shlédnutí traileru na Doktora Spánka jsem nebyl nikterak oslněn a do kina jsem se pouze mírně těšil (přecejenom tam furt hraje Ewan že?). Nicméně po mírně delším úvodu mě film zahákoval a až do startu finálních titulků nepustil. Málokdy se dnes (bohužel) vidí horor, který má propracovaný příběh, nesází na lekačky, nýbrž na postupné napětí a atmosféru, a i se stopáží dost přes dvě hodiny nenudí. Doktor Spánek je přesně tento typ hororu. Opravdu zřídkakdy se někomu povede schopně navázat na film starý už několik dekád, ale Flanaganovi se to povedlo na jedničku, nevykrádá původní film, ale spíše jen krásně plynule pokračuje v příběhu o "Osvícení", o kterém jsme toho věděli tak málo. Samozřejmě se ani tento film nevyhnul všem vadám na kráse, tou největší je určitě přeobsazení Jacka Nicholsona. Toho prcka s účesem ala hrnec a tu jeho mamku s koňským předkusem si klidně přeobsaďte, ale nikdy nepřeobsazujte Jacka Nicholsona! NIKDY!!! Za mě osobně horor roku. 90%

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16