Black Widow (2021)

Tak jsme konečně po nekonečných odkladech dostali možnost podívat se na nový MCU film se vším všudy. Bohužel hype po takové době a po pár ne zcela úžasných Marvel seriálech (hlavně teda Falcon...), které stále působí jako chudí příbuzní, už celkem vypršel a asi málokdo se zrovna na příběh z minulosti Black Widow skutečně těšil. Zvlášť poté, co tvůrci neustále omílaly své politické a feministické názory, které jsou v dnešní době už unavující. Ohledně filmu samotného, jedná se o úplně klasický Marvel průměr se zapomnění hodnou zápletkou i záporákem (a že zrovna z Taskmastera mohli vyždímat víc). Více bych ocenil film o zrodu Black Widow jako takové, trénink, její mládí, Red Room. Takhle působil film spíše jako odtržení z hlavního dění v nějaké alternativní realitě, kde se setkáváme s postavami, o kterých jsme nikdy ani slůvko neslyšeli a nepůsobí to tak uceleným dojmem, jako jsme tak zvyklí u ostatních filmů a celkově mi přišlo poměrně zbytečné se k této časové lince vracet. Black Widow tak je pro mě celkem zábavný akčňák, ale dost zbytečný Marvel film. David s Florence ale byli fajn a snad je ještě uvidíme, aby alespoň k něčemu tenhle film byl. 60%

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Myšlenka animovaných What If...? příběhů je výborná, bohužel většina námětů jednotlivých dílů mě nijak zvlášť neoslovila a prosté výměny charakterů mi nepřijdou zrovna to pravé, co tento seriál potřebuje pro dosažení plného potenciálu. Rozhodně jsem si užil více temnější příběhy, u kterých vím, že se na plátna (nejspíš) nikdy nedostanou. Naopak epizody s Thorem a Killmongerem jsou naprosto zbytečný a působí jen jako nezbytná výplň či povinná humorná vsuvka. Nehledě na to, že je zde spousta nelogičností a ani animovaná forma by pro to neměla být výmluvou. Poslední dvouepizodové finále je ale skvělé, a jen kvůli tomu na tento seriál stojí koukat. Jen škoda, že si tvůrci pro finále nevyhradili více času. Takto je to trochu zbytečně zrychlené a zkratkovité. 65%

Elita - Série 4 (2021) (série)

O něco málo přeci jen nejslabší návštěva do této "povedené" školy místní Elity. S několika důležitými a oblíbenými postavami jsme se bohužel museli rozloučit a i přesto, že čtveřice nových je velmi zdatně zastoupila, citelně chyběli. Jak už je v tomto seriálu zvykem, i zde jsou přítomny časové čachry machry s náznaky konečného rozuzlení celého příběhu. Nicméně celý finální akt není zde to hlavní. Tím hlavním jsou vztahy, vztahy a vztahy. Vztahy jsou proměnlivější než ministři zdravotnictví, sex je zde na denním pořádku (více lidí, stejná pohlaví - je tu vše, každý si vybere), stejně tak nevěra a vlastně vše, co člověk může očekávat od rozmazlené smetánky mladistvých. Bohužel málokdo je ve svém chování ztotožnitelný a sympatický (v tomhle směru je snad jednookým králem samotná Rebe). I tak se u této party stále bavím a určitě dám šanci další návštěvě Las Encinas. 75%

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Docela kvalitativní sešup po WandaVision. Tím neříkám, že byl WV nějaký dokonalý počin, spíš tím naznačuji, že Falcon a Winter Soldier není nijak velká pecka. Příběhově je to extrémně slabé, záporáci strašně nudní a celá zápletka a bohužel i většina hlavních postav nezajímavý. Asi největší příjemné překvapení celého seriálu tak pro mě byl John Walker, který i navzdory tomu, že byl od začátku prezentován převážně negativně a měl vzbuzovat odpor. Mě tohle minulo a dost jsem si ho oblíbil. Rozhodně víc než Sama se svoji politickou agitkou a antirasistickou propagandou. Seriál působí tak trochu stylem "vezmeme nezajímavé postavy z filmů, hodíme je do nezajímavého příběhu a ono se to třeba nejak vzájemně vyruší". To se bohužel nestalo a my tak dostali seriál, který spadá spíše tak nějak do obyčejného průměru. Bucky, John Walker a Zemo jsou v pohodě, zbytek nudný, nezajímavý balast. Aspoň příležitostný pohled na Prahu a pár akčních scén to zachraňovalo společně s pár fajn momenty (nejlepší moment opět pro Walkera). Nemůžu hodnotit více jak 60% a snad má pro nás Marvel připravené i seriály, které ovlivní i filmy v nějakém větším měřítku.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak jsme se dočkali. Ne každý to očekával, ne každý si to přál, ale je to tu. Naservírované v našlápnutém 4-hodinovém balení, který asi dost z nás odradí. Nicméně pro ty z nás, kteří se nenechají tak snadno odradit (nebo mají zoufale příliš mnoho volné času v této nepěkné době), čeká gigantická výprava do světa silných divoženek a mužných mořských víl. Ikdyž si detaily původní JL pramálo pamatuji, s určitostí vím, že Snyderova verze působí ucelenějším a rozvážnějším dojmem. Některé věci dávají větší smysl, ukáže se hlavní zlo a film jako celek působí prostě o něco lépe. Jen škoda, že původní bitva s Darkseidem (Zeus a Áres bok po boku + Lantern) působila o dost zajímavěji a poutavěji než na kterou jsme museli čekat něco přes 3 hodiny. Ve výsledku bych neřekl, že bychom se dočkali nového filmu (což jsem samozřejmě nečekal), ale spíše dost učesané verze původní JL s černě oděným Supermanem bez rozmazaného digi kňoura. Smysl Martiana Manhuntera bez možnosti sequelů a zbytečnosti v už tak nabitém příběhu mi přijde dost zvláštní. Kostým WW by mohl projít menší úpravou na celotělové brnění, které nosila občas v komiksech. Ikdyž je Gal pěkná baba, není většího cringe, než když se JL mlátí s nepřítelem a ona tam pobíhá takřka ve spodním prádle. Ale to už bych dostal moc za uši od WonderOnanistů, takže radši mlčím. 4 hodin pro tento výtvor nelituji, ale z neexistence pokračování nesmutním. 75%

Loki - Season 1 (2021) (série)

Konečně se Marvel ve své čtvrtá fázi vytasil s něčím pořádným. Wandavision se tomu poměrně zdatně přibližoval, ale zakončení bez žádného hlubšího ovlivnění hlavního děje zanechalo trpkou pachuť. Falcon s Winter soldierem byl zase čistá politická agitka s nudným příběhem a Black Widow byl zasazen v minulosti a taky se nejednalo o něco víc, než zaběhnutý Marvel průměr. Loki nicméně po trochu opatrnějším rozjezdu nabral obrátky a druhá půlka seriálu je jedna velká paráda. Troufám si tvrdit, že tvůrci přece jenom nevrátili k životu "starýho podlýho" Lokiho z prvních Avengerů, ale spíše toho novějšího, který už koketoval spíše s kladnou karmou (což nedává moc smysl, ale hodnýho Lokiho mám rád). Dámská verze Lokiho je super a jejich chemie (i chemie s nosáčem Wilsonem) funguje výborně a je to tahounem celého seriálu. To, že zrovna zde se objeví další velký záporák (ikdyž nejspíš v trochu jiné podobě), je pomyslnou třešničkou a vlastně celý závěr otevírá bránu do čtvrté fáze, která jak vidno, bude opravdu šílená a já se na ní dost těším. Stejně tak i na druhou sérii našeho boha klamu. 85% #justiceforaliloki #releasethrog

Luca (2021)

Velmi příjemný animák o přátelství a honbě za nedosažitelnou Vespou. Je to sice celkem nenápadný film, který mohl spoustě lidem uniknout, nicméně já mohu všem doporučit, aby si ho uniknout nenechali. 80%

Mortal Kombat (2021)

Zábavný béčko. Nic víc, nic míň. Bohužel jsme nedostali ve filmu Mortal Kombat samotný Mortal Kombat, což mě poněkud zklamalo, ale pár bitek bylo poměrně povedených a zábavných. Bohužel je dost znatelný nižší rozpočet a tak určité pasáže působí trochu lajdácky a odflákle. Oblek Sub-Zera se mi nijak zvlášť nelíbil, ale byl furt lepší než ten ňouma s kladivem. Celkově si to hrálo na strašně vážný osudový film, až to kolikrát trochu balancovalo na hranici parodie. Jakoby tvůrci sami nevěděli, kterou cestou se vydat. Typický průměr. Viděno - Zapomenuto. 60%

Neporazitelný (2021) (seriál)

Člověk, co jde do Invincible "naslepo" s vidinou další běžný a trochu už okoukaný komiksárny, se teda šeredně sekne. Koncem první epizody pozná, do čeho se to vlastně uvrtal, protože ta část nasadí takové tempo, že z tohoto vlaku bestiální brutality jen tak nevyskočí. Není to ale pouze o krvi, postavy jsou dobře vykresleny, mají vlastní motivy, cíle i strach - to snad ani nejde necítit při pohledu na krví podlité oči Omni-Mana. Poslední dvě epizody jsou prostě jeden velký masakr, který snad ani jinde není možné vidět. Kdybych měl ve zkratce zhodnotit Invincible, vynásobte si The Boys tak 10x a máte výsledek. Jsem opravdu zvědavý na další série a těším se, s čím Omni-Man vyrukuje. Sen nerdskýho dospěláka. 90%

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Zpočátku jsem byl zklamaný z formy tohoto speciálu - postarší herci tlachají o své tehdejší slávě. Nicméně Přátelé a jejich cast je naprosto fenomenální a ikdyž už herci mají (alespoň vzhledově) to nejlepší za sebou, sympatie a dobrou náladu rozdávají každým pohledem. Právě jejich vzájemná chemie a soudržnost ze seriálu udělalo to, čím je dnes. Naprostým kultem sitcomů a televizní zábavy obecně. Návrat několika vedlejších postav také potěšil, ikdyž jich mohlo být klidně i více (na úkor jiných celebrit) - Emily, Carol, Brad Pitt, Blb Štajn, případně klidně i Ben a stovky dalších. Chápu, že dnešní situace tomu příliš nenahrává, ale každá známá tvář by potěšila a zahrála na divákovu nostalgii ještě více. Z celého osazenstva určitě nejlépe zestárla Lisa, která je stále celá Phoebe a její šílenost je takřka hmatatelná. Bohužel nejhůř přibývající roky snesl i vinou různých závislostí Matthew, ale snad je teď v pohodě a zase nalezne chuť lidi rozesmávat. Krásné nostalgické ohlédnutí za legendárním seriálem a mou srdcovkou. Freinds forever! 90%