Sexuální výchova - Série 2 (2020) (série)

Kvalitativně bych to přímo ztotožnil s první sérií. Vztahy se prohlubují, přátelství se budují a zase bortí a hledá se i smysl života. Produkce Netflixu je ve vztahovkách opravdovým mistrem a je zábavné sledovat, co si tu pro naše oblíbené postavičky vymysleli. Někdy už to trochu přehánějí s dnešní dobou protěžovanou homosexualitou a multi-kultivitou, ale je to přecijenom seriál na Netflixu, kde si bez tohohle už ani neprdnou. Paradoxně v druhé sérii nejvíc svým chováním zklamal samotný Otis. Naopak z Adama se postupně stával můj favorit a je až neuvěřitelná jeho podoba s jeho seriálovým fotříkem. Finále upřímně mohlo být o něco lepší, nesedla mi linka s matkou Maeve a ta podivně úchylná Shakespearovka, ale v celkovém vyznění je to stále dobrý seriál zasluhující pozornost. 80%

V síti (2020)

Já bych ty internety zakázal. Opravdu hluboce smekám před herečkami, které se zhostily opravdu nezáviděníhodného úkolu. Povídat si s internetovými predátory s vážnou tváří, když tam na ně kolikrát hned po pozdravu začali vytahovat svoji chloubu, chce opravdu silné sebeovládání. Člověk, který neví, jak funguje internet a jak ho většina lidí používá (bohužel) bude po zhlédnutí dost šokován. My ostatní jsme jen zhnuseni nad odporným chováním několika jedinců naší populace. Rozhodně doporučuji se na tento dokument podívat, je dobře natočen s velmi povedenou atmosférou a ozvučením. Konec mohl být maličko údernější, ale i tak si myslím, že tvůrci svůj záměr splnili na výbornou a hláška "12? Tak to je pohodaaa" film tak zpopularizovala, že se o něm ještě dlouho mluvilo. A pokud se mluví o těchto společenských problémech, je to jen dobře. 90%

Kdo přežije - Winners at War (2020) (série)

Řekl bych, jedna z nejlepších sérií za posledních 10 let. Hrdinové proti padouchům jsou pro mě už nicméně nepřekonatelní a nic to nezmění ani zdejší nabušený cast, kde to je jedna legenda vedle druhé. Bohužel velmi rychle začnou největší favoriti a nejsympatičtější hráči padat jako mouchy a je to kolikrát bohužel ve prospěch méně zajímavých soutěžících. Nicméně ikdyž je už série Survivora značně "přetwistovaná", několik nových věcí zde působilo celkem svěže a zábavně. Různé úkoly na EoE byly fajn a dodaly tomu nový rozměr, kdy se člověk do hry dokáže vmáčknout i přesto, že už vypadl. Stejně tak fire tokens je celkem zajímavý nápad a ikdyž by chtěl ještě trochu vybrousit, je to slušný start. Ve výsledku je ale série tak dobrá, jak dobrý je celkový vítěz a možná právě proto, má tato série tak vysoké hodnocení, protože vítěz je zde zcela zasloužený. Málokdo zahrál po všech stránkách takhle dobrou a čistou hru jako právě zdejší vítěz. Favoriti : Tony, Nick, Yul, Ethan, Parvati, Rob. Neoblíbenci : Sarah, Sophie, Adam. 90%

Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge (2020)

Slušná porce dětské nostalgie, která se zkombinovala s brutální krvavou řežbou a vznikl z toho dost zajímavý a zábavný mix. Béčkové Mortal Kombaty z devadesátek jsem jako malý škvrně zbožňoval a něco málo jsem samozřejmě i odehrál, takže tento animák byl pro mě návrat do dětských let. Škoda, že jsme se nedočkali více soubojů, protože o nich Mortal Kombat je a ikdyž zde byla fajn cesta za pomstou, sledovat různá kola tohoto turnaje má prostě něco do sebe. Nicméně díkybohu za to eRko, protože Mortal Kombat bez eRka je jako upéct dort bez cukru. Je to blivajz. 75%

Sexuální výchova - Série 1 (2019) (série)

Netflix znovu boduje. Tentokrát se seriálem který se točí okolo velmi oblíbeného tématu - sexu. Nenechte se zmást názvem, v tomto seriálu se toho pramálo naučíte, nicméně určitě se pobavíte. Protože jestli tomuto dílku jde něco dobře, je to jeho až skoro magnetizující pozitivita. Ano, postavy se spolu občas pohádají, občas i někoho okradou nebo zmlátí, ale celý příběh je podaný tak vesele a hravě, že na tyto momenty rychle zapomenete. Možná tomu dopomáhá i celková široká paleta barev (nejen barvy pleti), kdy každý chodí "vymóděn" v těch nejkřiklavějších barvách. Občas to má slabší díly i zápletky a je to škoda, že se během pouhých osmi epizod pár takových hluchých míst najde. Nicméně je to i přesto velmi kvalitní seriál do nepohody, který pokud přímo nepobaví, určitě alespoň trochu zvedne náladu. 80%

Papírový dům: Fenomén (2020)

Dokument nabízí celkem zajímavý pohled do zákulisí oblíbeného seriálu a ukáže nám, běžným smrtelníkům, s jakými všemi těžkostmi se musí takový filmař potýkat. Ať už se to týká přírodních vlivů jako je déšť, vítr nebo i západ slunce, ale i těch nepřírodních vlivů, jako je dodržení termínů pronajatých billboardů, dopsání scénáře včas (což mě osobně překvapilo nejvíc, ale upřímně ne moc mile) atd. Pokud seriál máte rádi, mohu určitě doporučit. 80%

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

Po mírném kvalitativním sešupu v třetí sérii přichází čtvrtá, která přece jenom trochu reputaci napravila. Bohužel první dvě série jsou už v rámci tohoto seriálu nepřekonatelné, což dokázala i nová čtvrtá série. Příběh se nám zamotává, postavy hloupnou, stejně tak i scénáristé a tak tu občas sledujeme mírnější seriálové fópa, kdy nejvíc do očí bijící je určitě přestřelka mezi Johnem McClanem, tedy pardon, Ghándím (zase vedle...) a našimi vykutálenými lupiči. Gándia stojí uprostřed chodby, nulové krytí a střílí na něj z obou stran. Do dvou sekund by byl navrtanej jako ukřivděná bejvalka. Nicméně přestřelky jim v Papelu nikdy nešly. Konečně jsme ale opět dostali jeden geniální plán od profesora (útěk Lisabon) a několik skvělých scén (smrt jednoho z lupičů). Flashbacky a Arturito už mě celkem přestali bavit a do příští série by to chtělo více profesora a jeho tahání nitek zpovzdálí. Bohužel k tomu příběh moc nesměřuje (viz závěrečný cliffhanger), ale uvidíme. Celkově jsem spokojen, ale názoru, že se do dalšího pokračovaní po prvních dvou sérií neměli pouštět, mě nezbavili. 85%

Elita - Série 3 (2020) (série)

Pro mě skvělé zakončení. Postavy se opět posunuly, přibylo i pár nových (poměrně otravných) a zprostředkovali nám finále, které si zasloužili jak oni, tak my. Třetí série v ničem nezchudla, ba naopak si drží laťku stejně vysoko jako druhá a já tuhle partu prostě žeru. Občas by seriál mohl ubrat na své homosexualitě a rakovina Andera mi přišla poměrně zbytečná a seriál nikam neposunula. Naproti tomu na holky se tu pořád krásně dívá, Carla, Lu i Nadia jsou prostě kočky. Určitě to má i několik scén, které se povedly scénaristicky i filmařsky (blackout je skvělá scéna) a finální rozuzlení celkového příběhu se mi líbilo. Skupina zapomněla na rozdíly svých původů a držela spolu i v takové tíživé situaci. Píseň od Chvrches je už jen třešnička na dortu. 90% a tahle partička bude určitě chybět.

Parazit (2019)

Parazit je opravdu dobrým filmem alespoň co se týče jeho první poloviny. V ní se nám ukazuje dokonalá vyčůranost chudé rodiny, která se zaměří na trochu jednodušší paninku z bohaté rodiny a doslova se "nakýbluje" k ní do báraku. Už jen tenhle střet je krásně kontrastní ve dvou různých rovinách a Parazit tak těší každého správného milovníka originálních filmů. Nicméně druhá polovina už nemusí sednout všem a trochu to vypadalo, jako by filmaři chtěli mít ve svém filmu nějaký velký zvrat, tak ho tam prostě dali i přesto, že nedává moc smysl. Chlápka zavřeného ve sklepním utajovaném bunkru bych ještě i pochopil (s odřenýma ušima), ale vražda pana Parka už mi nesedla. Nepochopil jsem motivaci (že podle něj páchne jako řepa???) a film to nijak nepotřeboval. Škoda, v tomhle případě dokonale platí lidové rčení, že méně je někdy více. 75%

Vzhůru do oblak (2009)

Up je jeden z těch dospělejších animáků, u kterých nejde pouze o to, pobavit ty nejmenší a předat jim nějaké životní poselství. Vzhůru do oblak je příběhem pro ty všechny z nás, kterým roky ubíhají/ubývají a stále si nesplnili své sny. Je to příběh o tom, že nikdy není pozdě a člověk si i na svá stará kolena dokáže prožít největší dobrodružství svého života. Ale pak tu odletí barák jen kvůli balónkům, mluví tu pejsci a zákony fyziky tu mají asi tak tři mrtvice, takže co já vím. Vážnější animák, který se nesmí brát vážně, ale pobaví a zabaví dokonale. 75%