X-Men: Dark Phoenix (2019)

Upřímně ani nedokážu říct, co je s tímto filmem špatně. Jestli úplně všechno, nebo vlastně vůbec nic. Nicméně X-Meni doplatili na několikaletou dominanci Marvel filmů, který jsou prostě stále kvalitní (no, řekněme, že v průměru kvalitnější než toto) a lidi si na tu kvalitu zvykli. X-Meni se postupem času bohužel stali pouhopouhou béčkovou náhražkou a tento film to jen stvrzuje. Po filmu nemáte pocit, že byste viděli finále několikaleté zajeté značky. Dark Phoenix je strašně mělký film, s minimem strhujících momentů a minimem emocí. Záporák se zčistajasna objeví, Jean zčistajasna rupne v bedně. Vše je moc zkratkovitý a osekaný, žádný postupný vývoj. Jean je v jeden moment schopna říct Cyclopsovi, že se k němu vždy vrátí jen proto, aby ho o pár minut dál poslala do háje (a jen tak omylem zabila jeho X-kámošku). Tvůrci stále opakovali, že nechtějí zopakovat chyby Last Standu. Blbý potom je, když potom všem je ten Last Stand kvalitnější film než tohle. Nicméně mělo to i pozitiva. Akční scény byly celkem fajn. Duo McAvoy a Fassbender se snaží ze sebe vypotit každou kapku svého talentu a charisma a jde jim to oběma perfektně. Ani nemůžu říct, že by mě film vyloženě nebavil. V konečném důsledku je to ale jako finále X-Mení ságy vážně slabé, ale nejedná se o ten nejhorší X-Mení film. 60%

Coherence (2013)

Hodně zajímavé mysteriózní sci-fi, které by si zasloužilo trochu lépe natočit. Ale přihlédnu k faktu, že se jedná o nezávislý film s titěrným rozpočtem a tak nemůžu čekat nějakou skvělou kameru nebo hudbu. I bez toho veškerého pozlátka ale snímek Coherence skvěle drží diváka v napětí a po nějaké době vám v hlavě udělat i slušný guláš. Když si vezmu fakt, že herci vlastně převážně improvizovali, musím uznat, že odvedli opravdu velmi dobrou práci a ikdyž je to pouhá konverzovačka v prakticky jednom baráku, dokáže to vyvolat slušně mrazivou atmosféru. A to málokterý film s několikanásobně vyšším rozpočtem umí. 75%

Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (série)

Black Mirror už je pro mě něco jako taková menší kultovní srdcovka a pátá série opět nezklamala. Není tu sice nějaký obrovský mindfuck a je zde přítomna větší míra happy endingů než obvykle, ale každý příběh má co říct a baví víc než dobře. Trochu mrzí menší počet epizod, ale každá z nich si drží kvalitativní laťku poměrně vysoko a nemohl bych říct, že je nějaká vyloženě horší než ostatní. Doufám, že Brooker ještě své nápady úplně nevyčerpal, protože co se týče myšlenky a scénáře tak se mu málokdo vyrovná. 85%

John Wick 3 (2019)

Odvážím si tvrdit, že John Wick 3 obsahuje jednu z nejlepších akčních (ne-li tu úplně nejlepší) sekvencí, co jsem kdy viděl. A i přesto, že akční filmy nejsou zrovna můj oblíbený žánr, už jsem toho viděl sakra dost. Jen škoda, že se odehrává skoro hned na začátku a místo toho, aby kvalita akce eskalovala, tak mírně degraduje. Třetí John je už takřka pouze a čistě akce. Ano, je tu prohloubení příběhu o tzv. Arbitry, kteří jsou takovou pomyslnou rukou Velké rady a blablabla... Koho tohle zajímá, když John už zase vystřílel, zmlátil nebo jinak zmasakroval půlku populace celého kontinentu. Keanu je pro tuto roli stvořen a je na něm znát, kolik toho do své role dává. Nedokážu si představit náročnost jeho tréninků. Halle Berry v akci ale nezůstávala vůbec pozadu a je až k neuvěření, kolik jsou toho tito už přecijen postarší herci schopni zvládnout. Nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že ke konci už filmu trochu docházel dech a závěrečný souboj už bohužel nebyl tak intenzivní. I tak ale skvělý film a skvělá značka. 85%

John Wick 2 (2017)

Neo se nám po letech opět shledal s Morpheem a zub času na ně nebyl nejmilosrdnější. John Wick 2 je typický sequel. Vezme si to, co fungovalo v originálu, vylepší to, obrousí hrany, přidá toho trochu víc a světe div se, může se servírovat. A skvěle to funguje a my tak můžeme sledovat Johna opět ve výborné formě. Tentokrát dokonce i na skok opustíme Spojené státy a podíváme se do Itálie. Ale to je pro Johna pouhá změna kulis v jeho nelítostným kill streaku. Dočkáme se i zajímavého prohloubení zabijáckého loru a hodně zajímavého cliffhangeru na trojku. Protože, Johne, ikdyž jsi kapacita, tohle jsi pěkně po*ral. 80%

Černobyl (2019) (seriál)

Takhle má, milý soudruzi, vypadat seriál podle skutečné události. Mrazivé vyobrazení nejen jedné z největších světových katastrof, ale i odporného politického režimu. Nedivil bych se vůbec tomu, kdyby tuto minisérii pouštěli na školách v hodinách dějepisu jako ukázku tehdejšího režimu. V Chernobylu není snad jediný hezký herec/herečka a stejně se na něj strašně krásně kouká. Celá výprava, lokace, kostýmy, vyobrazení doby i herecké výkony jsou absolutní špička na seriálovém poli. Člověka až nutí, si po shlédnutí najít nějaké další informace o této katastrofě (nebo si tam třeba rovnou udělat i výlet) a to upřímně málo který seriál dokáže. Jedna chybička se tu ale stejně najde. A upřímně můžu říct, že za mě pořádná. Tou je samozřejmě jazyk, ve kterém se v seriálu mluví. Hrozně to ruší celkový dojem, když se herci snaží protlačit si tam ten ruský přízvuk (ať je sebelepší). Zvlášť když třeba takové rádiové vysílání je tam ponecháno v ruštině. Toho je trochu škoda, protože angličtina celkový dojem dost kazí, ale i tak je to jeden z vrcholů seriálové tvorby. 95%

Aladin (2019)

Přiznám se, že jsem Aladina asi nikdy neviděl a nikdy mě nezajímal, a tak nemusím trpět srovnáváním s originálem. Od filmu jsem nic nečekal a docela příjemně překvapil. Zpěv nebo nějaké taneční kreace ve filmech většinou nemám rád, zde se nějaká výjimka v mém případě nekonala, ale dalo se to a některé písničky se mi i líbily. Celkově je Aladin takový příjemný pohodový film na jedno líné odpoledne. Hodně zvedá výsledný dojem skvěle povedený casting postav. Tím zrovna nemyslím Willa jakožto Džina (ikdyž mi nevadil a občas byl i vtipnej), ale hlavně dvojici Aladina a Jasmínu, kdy Aladin má to správné drzé charisma a Jasmína je prostě kočka (a to se mi pak na film hned líp dívá). Být malá holka, tak tento film nejspíš celým srdcem miluju. takhle nejsem přímo cílovka, ale musím uznat, že hraná verze Aladina není vůbec špatná a nelituji těch 2 hodin v Agrabahu. 70%

John Wick (2014)

John Wick je ryzí akčňák, který ve svém žánru v posledních letech nemá příliš velkou konkurenci. Akční sekvence jsou dokonale zvládnuté, přehledné a zábavné a je to prostě radost sledovat. Co se týče příběhu, není to kdovíjak originální, ikdyž některé maličkosti se mi hodně líbily (hotel pro zabijáky, kodex vrahů...). Keanu Reeves hraje vysloužilého zabijáka opravdu bravurně a jeho náročný trénink pro tuto roli je v akčních scénách opravdu znát. Kolikrát se člověk až diví, s jakou dávkou kreativity jsou některé bojové pasáže zhotoveny. Hodnocení Wicka je tak velmi jednoduché. Kdo má rád akční filmy, musí vidět. 80%

Kdo přežije - Edge of Extinction (2019) (série)

Tuto řadu jsem si užíval do chvíle, kdy jedna moje nejmenovaná známá přišla s tím, že cast stojí za kočičí prd v porovnání s minulou sérií a já si v okamžiku, kdy se můj zarezlý, pavučinami prolezlý mozek konečně nastartoval a vzpomněl si na obávané bruchachos-amigos či jaké svinstvo z minulé série (Christian a spol.), jsem ji musel dát za pravdu. Velký zástup nezajímavých a nudných lidí v čele s královnou ostrova vymření Reem spolu s ex vojákem Wardogem (no už to jméno...), který je v soutěžích asi tak schopný, jako retardovaný tučnák s jedním křídlem a svázanými nohy. Doslova člověk s Tourettem, který šel do soutěže proto, aby NEjedl slepice, aby NEtaktizoval a NEbyl dobrý v soutěžích v nich předvedl víc, jak tenhle "hážu jako holka a hrdě vám to všem ukážu v televizi heh" ex voják. Dalším velkým fópa bylo celkově téma série. Ostrov vymření už tu v podobné podobě byl a po nějakém čase ostrov vypadal spíš jak odpočinková párty od veškerého taktizování. Paradoxně řada skončila přesně tak blbě, jak jsem se obával a máme vítěze, který převážnou většinu času ani nemusel hrát. Ikdyž uznávám, že čas po návratu využil nejlíp, jak mohl. I tu Reem na jednu stranu dost obdivuju, když strávila tolik dní na OV a jen sledovala, jak jí tam přicházejí další a další Challenge Beasti a nevzdala to (no, možna je jen blbá). Nejlépe samozřejmě zahrál Rick, který to bohužel nedotáhl, ale jeho fake HII a jeho radiové vysílání mě kolikrát dost pobavilo. Příště to chce cast, který Jeff nevybere podle množství litrů slz, co je člověk schopen vyplodit při pohledu na svého příbuzného, nebo počtu rakovin v rodině a budu spokojen. 65%

Uteč (2017)

Když se člověk odprostí od faktu, že jde vlastně o další americký film, který vysílá poselství, že bílí lidé jsou to největší světové zlo, zplozenci pekel, odporní prasáci a černí jsou jen utlačování, zotročovaní chudáčci, jde vlastně o velmi kvalitní film s děsivě plíživou depresivní atmosférou, kdy člověk moc dobře tuší, že je něco špatně, ale neví přesně co. Přiznám se, že pár scén mi úplně smysl nedávaly, ale ve výsledku nemohu říct, že by mě Uteč nebavil nebo nezajímal. Jedná se o hodně kvalitní mrazivý thriller, který není nepodobný například Black Mirror. Po tomto filmu si už asi každý dobře rozmyslí, jestli opravdu chce poznat svou potenciální tchýni a tchána. Beztak pro jejich dceru nebudeš nikdy dost dobrá partie ať už jsi Pepa z Depa nebo Martin Luther King. 80%