rewoluce

webmaster

homepage

<< předchozí 1 2
    • 18.12.2018  20:45

Jedna hviezda je len za tie herecké ikony v snímku. Inak ma v ničom nešokoval a ani som nežasol.. Amerika je hold niečo iné ako zbytok sveta.

• 21.4.2018  22:21
    Prázdniny (TV seriál) (2017)

Netreba byť zase tak kritický minimálne v o veci k tým detským postavám ktoré tam účinkujú. Nemyslím si že scenár je napísaný až tak zle, hoci si neviem dosť dobre vysvetliť prečo do seriálu nezakomponovali kompetentné osoby viac pamiatok??? Hradov a zámkov máme dosť. proste je to také suché. Na druhej strane tá malá Lili má niečo do seba netvrdím že je to hotový talent, ale hrať to vie na úrovni. Čo mi najviac prekáža je ten spolok diletantov od kamery až po post produkciu katastrofa. Dokonca je v jednom z dielov taký prestrih že no proste hanba toto vypustiť na svetlo. Takže tri hviezdy dávam za to že tých pár pseudo hercov ma udržalo v sedle až do konca, vrátane celkom prívetivého prostredia v ktorom sa to točilo, ale to je asi tak všetko. No a tie manželky by som v tretej sérii ak nejaká bude zrušil ako žiadosť na byt. Prázdniny majú byť čisto točené v tom prostredí chalupy a nie tie enviro kamery ktoré len rušia pohodu a spomienky nás všetkých na vlastné detstvo prežité prázdniny u starých rodičov niekde na dedine! Proste mesto a tie ženy tam nemajú miesto.

• 12.3.2018  21:42
    Křídla (1984)

Veľmi hodnotný kúsok dnes už raritný.. Odporúčam

• 10.3.2018  18:55
    Tvář vody (2017)

Tak som si myslel (mylne), že takúto hovadinu vedia natočiť len Slováci a ako príklad by som uviedol kuchyňu! Proste ak táto zoofilná demagogická hlúposť dostala kopu nominácií na oskara, potom mi nezostáva len konštatovať že svet sa zbláznil! Ja by som to nominoval nie na zlatú malinu, ale rovno na zlatý exkrement a nie roka, ale storočia minimálne.. tie dve hviezdy dávam len preto aby ma nezavreli!

• 10.3.2018  18:43
    Kuchyňa - Episode 1 (S01E01) (epizoda) (2018)

Je neuveriteľné kam až môže padnúť to ne/umelecké h0vn0, ktoré na SVK vyrábame ako vychytená francúzska reštaurácia dezerty z hľuzovky.. No a Latinák že sa dal nahovoriť na takúto píč... tak to už musí byť zúfalý chaláň.. ODPAD

• 17.6.2017  11:15

Špeciálne pre komentujúceho neznalého analytika #dr.horrible Ľudia sú proste nepoučiteľní a napriek informačnému pretlaku dnešnej doby nie sú schopní ani ochotní revidovať socialistické pochody zakomplexovaných komunistov na školách! Inak povedané žijete v dobách temna a ani netušíte aké sprostosti píšete (česť výnimkám), kdekade po fórach! Samozrejme nikto nespochybňuje že skutok sa stal, akurát sa treba zamyslieť, či je ten výraz holokaust ten správny viete? Nebudem to dopodrobna rozpisovať ale pre lepšiu obraznosť pripnem posudok a rozbor niekoho, kto svoj čas venuje prospešným činnostiam než je hejtovanie a tvrdenie niekoho kto o vojne hlavne tej druhej nemá ani páru! Nech sa páči: Několik korekcí. 73 137 je nesprávné i z pohledu dostupných dokumentů a nebere ohled na dokumenty které se zatím neobjevily ale my víme že existovaly, tzn. úmrtní knihy kterých se dochovalo nějakých 46 svazků (ještě záznamy z hlavního tábora, které jsou zároveň i v úmrtních knihách a Kniha mrtvých která registrovala sovětské zajatce, ti nejsou uvedeni v oněch 46 svazcích) a zahrnují období od konce července 1941 (první certifikát 29.7.) do 31.12. 1943 a i v tomto období chybí svazky. Tábor fungoval od června 1940 do ledna 1945. Každý svazek mohl obsahovat max. 1500 položek a dochované svazky mají většinou mezi 1450 až 1500 položkami, jsou známá poslední nejvyšší čísla certifikátů v daném roce nebo lze na základě předchozí úmrtnosti vypočítat průměr v chybějícím období. Následujicí čísla jsou i v dobré shodě s jinými nepřímými zdroji. Počet úmrtí v letech 1940-41 cca 19 500, během nejhoršího roku 1942 zhruba 48 500, kolem 37 000 v roce 1943, cca 30 000 v roce 1944 a nějakých 500 v 1945, celkové skutečné číslo se tedy pohybuje kolem 135 500. Pro zajímavost, katolíků zemřelo o tisíce více než židů, zde strana z anglického vydání dat z úmrtních knih, které vydalo osvětimské muzeum, avšak chybí v nich všechny svazky a úmrtí jak vysvětleno nahoře: Pro detaily doporučuji relevantní literaturu např. osvětimského muzea a shrnutí a korekci v této knize, strana 529 a následující: http://holocausthandbooks.com/index.php?page_id=22 Radulo – vrty měly proběhnout v roce 1965 nebo 1966, podle dostupných zdrojů, např. Franciszek Piper, kniha zmíněna Midilirdem „Anatomy of the Auschwitz Death Camp“, str. 179, poznámka 39. Midilird tam má nepřesnosti, Gutman a Berenbaum jsou jen editoři a kniha je z roku 1994, jednotlivé kapitoly jsou psány různými historiky. Spolu s tebou o tom vlastně nikdo prakticky neví jelikož výsledky nebyly publikovány a jsou prý uloženy kdesi v osvětimských archivech jak nás informuje Piper aniž by poskytl konkrétní název fondu a strany. Bylo provedeno 303 vrtů a 42 z nich pozitivních na lidské ostatky a popel. To, že ani po 50 letech nebyly výsledky zveřejněny je všeříkající, nenašlo se to co se mělo najít. Revizionista Udo Walendy dostal nevím od koho ofocených několik stran, publikoval je a komentoval to v následujícím pramenu: Udo Walendy, Historische Tatsachen, no. 60, Verlag für Volkstum und Zeitgeschichtsforschung, Vlotho 1993, pp. 7-10. Prý však ze stran nelze vyčíst nic podstatného jako místo nálezu atd. Krátký komentář např. od Germara Rudolfa v jeho zprávě: http://www.vho.org/GB/Books/trr/4.html#ftnref85 Avšak neni důvod pochybovat o pravosti nálezů, jejich výskyt je logický a musí tam být. V době kdy v roce 1942 existovalo jen malé krematorium se třemi pecemi (každá měla dvě kremační komory) v hlavním táboře cca 3 km od Birkenau, lidé denně umírali po stovkách během nejhorší tyfové epidemie v létě 1942, nejvyšší hodnoty jsou až 400-500 mrtvých v jeden den, průměr pak sahá ke třem stovkám. V létě bylo navíc krematorium poškozené a mimo provoz, popraskaný komín musel být stržen a postaven znovu a pak znovu popraskal protože nebyl dostatečně vysušený, očividně spěchali na zprovoznění v důsledku tragické situace. Na konci roku 1941 mělo krematorium jen dvě pece a bylo poškozené také i když dokument nespecifikuje o co šlo, hygienická situace se začala vymykat z rukou, zejména úmrtnost sovětských zajatců byla enormní, opět nebylo možné všechna těla spálit. Máme zdokumentované i dodávky koksu které stačily na kremaci jen zlomku celkového počtu mrtvých. Přes tři desítky tisíc mrtvých tak byly pohřbeny v dlouhých masových hrobech (stále viditelné např. na fotce z 31. května 1944) a zhruba v září 1942 začalo pálení těchto těl spolu s novými zemřelými očividně kvůli obavám z kontaminace spodní vody jelikož Birkenau, jak je známo, leží v místě s vysokou hladinou spodní vody. Proto jsou hroby až 130 metrů dlouhé a 10 široké jelikož jejich hloubka mohla být tak zhruba kolem metru. V roce 1944 pak krematoria opět mají zdokumentované výpadky nebo nedostatek koksu a na několika fotkách je vidět kouřící místo na dvoře krematoria č. V. Vzhledem k tomu že se nezpochybňuje existence masových hrobů nebo venkovní kremace, je výsledek vrtů asi tak překvapivý jako nález kolejí po kterých jezdily vlaky. Co je však překvapivé je nepublikování výsledků, očividně se nálezy neshodují s tezí o vyhlazování a s lokacemi a rozsahem uváděnými svědky kterých měli dostatek a kteří překrucují tento skutečný obraz v to co známe teď s přídavkem výmyslů, asi každý viděl v televizi nebo četl. Jiný důvod proč to tajit mě nenapadá. Neregistrovaní vězni, V Birkenau byl tranzitní tábor s desítkami tisíc lidí, kteří nebyli registrováni a rozesíláni do různých táborů. Exterminacionisté byli nuceni uznat že desítky tisíc neregistrovaných (až sto tisíc podle nich) prošlo táborem, protože lidé z Osvětimi dříve údajně zplynovaní v legendárních komorách (stále čekám kdy mi někdo nějakou ukáže a vysvětlí jak fungovala) se objevují v jiných táborech. O tom píše i ortodoxní literatura s použitím dokumentů, takže to nešlo ignorovat. Místo pochybností o celé historce, která má původ u hnutích odporu která v táboře čile fungovala a zásobovala okolí nejbizarnějšími příběhy, se dál pokračuje jako by se nic nestalo. Příslušná literatura od ortodoxních historiků Danuty Czech (Kalendarium, 1989 aka Auschwitz Chronicle, 1990), Andrzej Strzelecki a další... https://radicalrevival.wordpress.com/2010/02/12/kolik-lidi-vlastne-zemrelo-v-osvetimi/comment-page-1/

• 28.10.2016  09:15
    Pistolníci (1993)

Výborný film, skvelé kamery, scenár a dokonca aj béčkový herec a rejža superMário si zaslúžia pochvalu.. odporúčam a bodujem 70%

• 28.10.2016  09:11

...a tak pekne to začalo až to skončilo sotva v polovici filmu! Bohužiaľ asi som nútený napísať kritiku na tento zdrap filmového pásu, ktorá sa rovná zbytočne vyhodeným peniazom za celuoid! Mario Van Peebles a jeho režijný talent mi pripomína sranie z lietadla vo výške 9km. Strašná sprostosť tento film. a Nicolas Cage ten ma neprekvapuje už vôbec, lebo jeho čuch na scenáre stratil už dávno. Jedným slovom je tento snímok ODPAD!

• 3.8.2016  12:49
    Smrtící bouře (TV film) (2015)

Takowa krawina pospolitna.. Kriste pane na nebesiach nedovoľ natočiť viac tak úbohých primoš ulaga blbín pretože ľudstvo je už aj tak dosť prisprosté! Amen / ODPAD

• 2.8.2016  13:03
    Odhalený doping ruských atletů (TV film) (2014)

Nie som rusofil ale toto je moc aj na koňa.. Väčšiu hovadinu na obranu toho že surovo vykopli rusov atletov z OH som v živote nevidel. Ale čo by sme chceli v tejto zas...ej únii že.. Hodnota tohto pseudodokumentu je ako trabík s plnou nádržou. takže cena za palivo.. odpad

• 4.6.2016  23:56
    Orel Eddie (2016)

Dávno som sa tak nenasmial. Príjemná engliš oddychovka napriek tomu, že ich moc nemusím.. Vôbec som netušil, že Briti mali niekedy nejakého bangjumpera ale ako vidím, MALI! Odporúčam a hodnotiť nejdem pretože tomuto nie je čo vytknúť. Nech žije ENGLAND Eagle Eddie alias Michael Edwards alias Taron Egerton, ktorému nemenej lepšie sekundoval plechovka Hugh Jackman..

• 31.5.2016  17:27

Americký film, ktorý nakrútil Americký režisér v Líbyi je zaujímavým doplňkom v dnešnej ponuke treťotriednych snímkov.. Napriek tomu, že film ma zaujal a nudil som sa len sporadicky (v prvej polovici filmu), nedám mu viac ako tri hviezdy a to preto, lebo zas! raz Amíci ukázali ako elegantne vedia dodrbkať celkom dobrý scenár.. Lacné počítačové efekty ma tiež veľmi nepresvedčili tak mi zostala "len" know-how a to je dosť málo. Výber hercov celkom sedí až na tú pigu ktorá volá podporu kdesi z Talianskej základne a po hodine skonštatuje "nedorazili".. Čo ale musím vyniesť celkom hore nad hladinu je tá hlúposť ktorou Amerika ovplýva a to je neschopnosť niečo poriešiť (narážam na samotný dej a princíp tejto skutočnej udalosti) a vysporiadať sa s nezmyselnosťou zákonov ktoré platia len v Amerike a nikde inde! Proste celé zle.. Inak sa nudiť nebudete okrem zábavy je vo filme všetko vrátane divadla

• 27.4.2016  14:03
    Padesátka (2015)

Nemôžem z nich.. proste Česká filmová tvorba je super. A ak k tomu pridáme že Vojta Kotek debuduje ako rejža, tak toto sa mu fakt podarilo.. Odporúčam

• 11.4.2016  00:54

A sme zase v Amerike v krajine neob... bla bla bla.. Proste Jofa sa tvárila ako panička ktorá v živote nedržala pinďúra v ľavej ruke a tupo behala po Londýne pričom jej vôbec nedošlo že dnes sa dá dovolať aj desať poschodí pod zem!? :D Však musíme prehliadnuť niektoré excesy inak by to nešlo. Takže oki no na konci filmu som dostal záchvat v momente, kedy sme sa všetci dozvedeli o zmarených teroristických útokoch v počte tuším niečo okolo 50ky a to iba v NY...od útoku na dvojičky, ktoré ako všetci už vieme si Armerika urobila sama. No nevadí, život ide ďalej a jediný kto si to odsral (zase) je úžasný, nestarnúci, akčný Pýr Brošňa.. Hodnotím iba kameru a uja ktorý má vytetované na stoličke režisér.. inak bieda

• 11.4.2016  00:42
    Prokletí ostrova Oak (TV pořad) (2014)

Ten žáner dokument by som vymazal pretože je to čistá komercia ktorá od samého začiatku má jediný cieľ. Zaplatiť náklady a zarobiť fúru peňazí na sledovanosti naflusaných reklám na všetko možné aj nemožné. Veľké sklamanie ohľadne akcie a réžie a mierne sklamanie na strane tých bratov "Grimovcov".. Dal by som im zaplatiť ten rozkopaný a deravý ostrov ako ementál, len pre biznis reality show. Hodnotím v podstate tých hľadačov, ktorý tam zařvali a chudáci asi sa v tej jame prevracajú čo dnešný svet vie doj,,,ť a na čom sa dá dojiť!

• 10.4.2016  09:55
    Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV seriál) (2011)

Tak som sa po čase vrátil a bohužiaľ musel prehodnotiť svoje prvé bodovanie 4x* na 3x* ... Prečo? pretože posledná séria je neskutočne domrvená odhliadnuc od kockovatosti všetkých zainteresovaných v obraze aj mimo neho. Dôvod dva: Jedna pani povedala.. Jakub je určite dobrý rybár ale ako človek nestojí za nič. stretnutie s ním považujem za niečo o čom som mal dojem že je to slnko a ono je to mesiac. Že je to kontrast? áno je! ale ja som si to nevymyslel.. tie tri hviezdy si zaslúži hlavne kvôli tomu ako "trpí" v čase i nečase na hoteloch počas rybačky kde si to odserú domorodci za jeden dolár na noc!

• 10.4.2016  09:41
    Tenkrát na Západě (TV pořad) (2016)

Prvé tri minúty som pozeral, druhé tri počúval. Potom prišla reklama a zrazu som mal v ruke ovládač. Tak si hovorím. Stoja vám tie debilné reklamy za to? Dosť že nakrútite totálnu sfetovanú sprostosť, ale Vy si aj tú spodinu Slovenskú, ktorá vám to pozerá odoženiete reklamou, ktoré idú doomrzenia! Skončíte ako TV NARKOZA, ktorú už takmer nikto nesleduje ak nerátam tých buzerantov čo pozerajú farmu.. K tomuto "dielu" sa ani vyjadrovať nebudem. Totálna sprostosť!

• 10.4.2016  09:01

Neviem ako to Liam robí, ale jeho snímky sú čím viac tým lepšie.. Ako víno! čím je staršie, tým je lepšie.. už samotný názov je geniálny a samozrejme scenár plus herecké výkony hlavne teda Liam, keďže je takmer v každom zábere a dokonca ma neotravoval ani prístup rozprávača v druhej časti filmu, čo je teda u mňa úspech! Kamera vynikajúca a klobúk dole réžii.. Hodnotím full pretože tento film si to naozaj zaslúži.. Odporúčam

• 6.4.2016  11:57
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

škoda že sa nedá hodnotiť ešte nižšie. Kľudne by som dal HNOJ! Byť autorom nejakého songu ktorý tak dokonale sprasili tak ich dám k súdu o milion eur! Odraz spoločnosti v ktorej žijeme a potom sa divíme, že naše deti žijú v lineárnom svete kde nepoznajú čo znamená pojem niečo potrebné vytvoriť..

• 4.4.2016  23:38
    Tvoja tvár znie povedome (TV pořad) (2016)

Odraz spoločnosti v ktorej žijeme. Hnus, ktorý vychová generáciu degešov a my sa z toho ešte tešíme! HNOJ.sk

• 18.1.2016  02:10
    Nemilosrdní (2015)

Keby tam nehral Reno tak si vyťahám soplíky hádam aj z rukáva. Okrem toho sa na mňa celý film sypal cukor z reprákov a pritom všetkom nuda ako na pohrebe. Priam detinské hrátky kdesi uprostred námestia, kde ujo Severín (Reno) strieľa z hračkárskeho samopalu do oceľovej konštrukcie akéhosi novodobého hradu pre sovy.. Proste a jednoducho. Za celý film som prešťal sám seba a ešte som si aj zaštopkal ponožku (žuvačkou).. ale nie preto, žeby ma natoľko zaujal film, proste ma to len napadlo že to bude asi to najlepšie čo môžem urobiť (v tej chvíli).. Uznávam snahu preto tri hviezdy, ale fakt len za snahu a dobrý výkon Žána inak by som to spláchol dobre vychladeným Bernardom (čo som urobil aj tak) a išiel si ľahnúť k tej mojej fúrii do postieľky..

• 10.1.2016  07:34

Výborne som sa celý film bavil.. Obaja páni nám ukázali "zač sú toho loket" a veru tento žáner bol pre oboch ako vyšitý. Aj keď oni sami si to možno nemyslia. Mladšie ročníky s tým ale môžu mať problém pri sledovaní, nakoľko sa v snímku dohromady nič nedeje (až na rodinku cirkusových medveďov, ktorý boli zjavne prekvapení sami zo seba) a jedná sa v podstate iba o akúsi adventure párty alias diaľkový turistický pochod naprieč Appallačským pohorím v dĺžke takmer 3500 km. Pointa je v tom, že na každom kilometri sa môže niečo prihodiť a to aj mladším ročníkom, čo s úsmevom na perách istotne nie každý zvládne. Moje hodnotenie na záver filmu určite nie je prehnané a fakt, že z toho štáb neurobil na konci drámu a držal sa pekne úsmevu, som ocenil azda najviac. Vrelo odporúčam na spríjemnenie dlhého zimného večera a možno že, ktovie, získate aj motiváciu a sami sa vyberiete napríklad na obdobu Appallačskej prechádzky niekde tu na Slovensku alebo v susedných Čechách..

• 27.11.2015  13:19

Zábavný horor? Už dávno som sa tak dobre nepobavil ako práve na tomto street chvoste filmovej produkcie. Neviem čím to je, že pán Nicolas raz natočí klbko do celkom úhľadnej formy (rozumej gule) a následne deväť krát z klbka urobí nepravidelný zemiak.. Tento film je lacný treťotriedny brak za ktorý ak by som mal vyhodiť tie naše už aj tak úbohé eurocenty, radšej by som si zahryzol do jazyka náhradným chrupom. Milujem filmy v ktorých mi je od samého začiatku jasné čo a ako bude pokračovať a ešte viac mám v láske tie, kde viem dokonca aj začiatky a konce stôp ako je to v tomto prípade. Jediné čo je v tomto veľdiele hodnotiteľné je režisér Uli Edel a ten chlapík v bufete rýchleho občerstvenia či ujo zmrzlinár? hmm v tom zhone som si ani nevšimol.. enjoy

• 17.11.2015  21:25
    La Parta (TV pořad) (2015)

Super že Pirtička ešte žije, ale mám niekoľko výhrad ani nie tak voči programu samotnému ako skôr po jeho obsahovom ale hlavne technickom prevedení. tak za prvé by mali na tom Barrandově niečo urobiť s tými nasvietenými zapudlenými ksichtamy ktoré sa neuveriteľne lesknú v každom zábere na Dana. Po druhé. Nechápem, prečo je tam divácka kulisa ako na pohrebe nejakého bezdomovca preboha? Sedí tam dohromady tak možno 20 duší a som presvedčený že účinkujúcim to na ich chcení podať najskvelejší výkon všetkých čias, veru nič nedá! Po tretie. Už by mohol Dano konečne pridať nejaké nové improvizačné hry a nie ak sa nemýlim a zrátam všetky časti spolu s TV Primou je to 118dielov toho istého dookola mútiaceho odvaru na ktorom sa síce stále dá zasmiať, ale jednoducho ak je raz niečo obohraté, prestáva to byť jedlé.. Preto hodnotím len 4 hviezdami.. a ešte dodám nie menej podstatnú vec a tou je technika (kamery, strih, obraz)! To fakt je Barrandov tak zle na tom aby natočil postprodukciu v SDLQ kvalite a nedal si tú prácu to aspoň upscall urobiť? Ja len že potom nechápem, načo je niekomu platiť drahý transpondér na družici, keď v podstate vidíme všetko v posranej SDkvalite!!!

• 31.10.2015  15:49
    Krásy Čech, Moravy a Slezska (TV seriál) (2010)

Tak vzhľadom k niekoľkým faktom som udelil tri hviezdy. Česko je nádherná krajina a je smutné že sa tvorcovia tohoto dokumentu nevenovali trochu lepšie a kvalitnejšie strihu a kvality materiálu.. Nemenej dôležitý je aj fakt, že sa jedná o dokumenty staré takmer 20 rokov (pretože vo filmoch sú z veľkej časti použité archívne materiály) a je na škodu veci ak si to spoločnosť ABCD video nevzalo k srdcu a sadli so štábom do áut a vyrazili na trip po všetkých pamiatkach. Nakrútiť modernými prostriedkami videá vo vysokom rozlíšení spektakulárne tak, aby zaujali aj toho najväčšieho odporcu dokufilmov.. Všetka česť (aby som nezabudol), patrí samozrejme obroditeľom z čias socializmu a to konkrétne štábu ČST. ktorý v dobe dinosaurov vynaložil neuveriteľné úsilie (ktoré muselo trvať minimálne jednu generáciu), aby nakrútili všetky tieto skvosty stredoveku a samozrejme aj lokalitám, ktoré sú akiste zázrakom prírody.. Navzdory všetkým kladným ale aj záporným faktom si musím uvedomiť, jednu zásadnú vec: Čo urobili Slováci preto, aby takto (aspoň), zvyditeľnili svoju nádhernú krajinu? a to že naozaj nádherná je, o tom snáď netreba polemizovať.. Na záver snáď len dodám. Odporúčam každému so srdcom, pozrite si to a potom na vlastné oči ísť rad radom.. Neobanujete..

• 24.10.2015  12:41

Ako sme už zvyknutí na Česko-Slovenskú tvorbu aj v tomto prípade som si myslel(podľa hodnotenia), že to nebude inak.. No kurwa ako som sa mýlil? Tak poďme po poriadku: Nápad, scénár, kostýmy a výprava na samé jednotky s hviezdičkou, čo v podstate netreba ani komentovať.. Ale pre boha živého ja sa pýtam kde DPČ. zobrala Nellis tú zvagínelú kvázi herečku, Sabina Remundová tak tomu fakticky nerozumiem.. Nieže by ostatní hrali na jednotku, to nie ba práve naopak. Nikto v tom filme nehral ani na trojku, ale táto paní.....no proste toto ani nejde hodnotiť.. Pán producent asi šetril na nesprávnom mieste keď si myslel že automechanik mu upečie pizzu! Čo sa týka samotného deja je to celkom v pohode pozerateľné, len jeden problém.. Nellis je proste chladná ako oceľ a v tomto diele jej, to bolo viacej ako zreteľné. chýbal tomu náboj, no myslím si že to bolo spôsobené práve týmito drevenými postavami ktoré tam niekto (určite znalý) obsadil.. A tak z postáv ani nie je koho vyzdvihnúť nakoľko aj tí dvaja traja čo stoja za zmienku sa vo filme na scénach veľmi neohriali.. Paní herečka Zuzana Bydžovská a dievčence Martha Issová a Kristína Svarinská boli asi skôr šťastným omylom, že ich do filmu obsadili.. Aproppo len teraz pozerám kto tam všetko hral.. :-) že Miro Noga alebo Csongor Kassai ? No asi museli hrať tých havranov, lebo ja som si ich vôbec ale vôbec nevšimol... ENJOY

• 24.10.2015  09:33
    Hrdina Max (2015)

Tento drevený film dostal jednu hviezdu odomňa len preto, lebo ten pes je z postáv ten najlepší herec! Neuveriteľný Americký aušus alebo paškvil za ktorý keby som mal vyhodiť čo i len 10 centov, tak si to asi hodím.. proste všetci sme nakŕmení Americkou rádoby kinematografiou, a všetci takisto dobre vieme, že to stojí za hovno, ale všetci tak trochu tajne dúfame, že ten ďalší film už bude stáť za to.. No nestojí! Hovadina najhrubšieho zrna a ak by som to zrno mal k niečomu prirovnať, tak si predstavte šmirgeľ hrubý ako strúhadlo na kapustu.. ENJOY

• 23.10.2015  16:00

Česká filmová tvorba na čele s vynikajúcimi hercami Užovka alias Matěj Hádek jeho zmagorený brat (filmový) Kryštof Hádek alias Kobra, ktorým nemej horšie sekunduje Lucie Žáčková.. To proste nikoho nenechá chladným vo svojej ľudskéj podstate. Dej sa odohráva v bizardnom poňatí scenáristu, ale zároveň vystihuje súčasnú dobu žitia alebo skôr prežívania.. Neuveriteľné výkony hlavne zo strany Krištofa, kedy si podľa môjho názoru zahral doposiaľ životnú rolu. Odhliadnuc od všeliakých paškvilov, dnešného filmového sveta mi tento film pripadal ako liečivá hojivá masť na oko diváka.. "Rodina musí držať pokope" toto znelo ako výkrik ruského generála z Veľkej Vlasteneckej vojny "ZA RODINU TOVARIŠČI" Nikdy by som nepovedal, že "fet" vo filme môže vyhnať serioznosť filmu do výšin čo výšin, priam do neba! Vrelo odporúčam každému, kto bude čo i len trochu váhať a položí si otázku či to vôbec bude stáť za to. Tak verte že bude! Klobúk dolu pred pánkom rejžom akým bezpochyby je Jan Prušinovský. Trochu ma sklamala Česká akadémia že nenavrhla snímok na oskara ale s tým sa dá zmieriť.. dávam 5 z 5tich hviezd pretože si to páni herci jednoducho zaslúžia.. enjoy

• 17.8.2015  14:12

Nebyť tam Polívku a miestami ovdovený zmysel pre humor Lukyho Latináka, film by stál ako naši bratia Česi hovoria, za starou bačkoru!.. Tie tri hviezdy som tam dal iba preto, lebo podporujem Československú kinematografiu! Inak to celé nestálo za deravý groš...

• 17.8.2015  14:05

Amerika zjavne nemá problém s faktom, že svet sa rúti do surovinovej katastrofy a tak bezstarostne míňajú palivá kdesi uprostred Namíbijskej púšte pod dohľadom Arabského šejka.. No ale budem sa venovať filmu: Šialený Max je dobre vybratý herec http://www.csfd.cz/tvurce/23781-tom-hardy/ , ktorý vie že mlčanie je zlato a venuje sa tomu čomu rozumie akcii.. No ešte lepší bol Speed automotive quick guitarist nalepený pred miliónom wattov a ešte aby to nebolo málo za sebou ťahal bohunickú atómku aby to všetko vôbec hralo.. Defaultné efekty či už zvukové alebo obrazové nebudem hodnotiť, ale jeden fakt zmienim. Ak bol ║Rozpočet $150miliónov║potom nerozumiem tým lacným trikom pri zrýchlenej kamere [používala sa začiatkom 90rokov], ale dobre.. Divák sa s tým akiste zmieri veď napokon jedná sa o zväčša Americkú produkciu. No a druhá postava http://www.csfd.cz/tvurce/340-charlize-theron/ , keby som si neprečítal kto tam hrá, tak dodnes netuším kto to bol. Neviem či jej výkon udusil scenár, alebo réžia samotná, ale veľké sklamanie od tejto herečky. Bol som naučený na jej excelentné výkony napríklad: http://www.csfd.cz/film/91621-zruda/ , alebo http://www.csfd.cz/film/228109-v-udoli-elah/ , tu však nepresvedčivo zahrala pocikanú jednorukú polovodičku benzínovo-hotelovej cisterny prerobenej z Moskviča kríženého Wartburgom [obaja pochádzali z východného bloku].. Záver: neviem ako Vy, ale ja som sa dosť nudil a stále častejšie som prepínal zostávajúci čas, ktovie prečo [?]

<< předchozí 1 2