• Western

Létat jako pták (1984)

Veľmi hodnotný kúsok dnes už raritný.. Odporúčam

Pistolníci (1993)

Výborný film, skvelé kamery, scenár a dokonca aj béčkový herec a rejža superMário si zaslúžia pochvalu.. odporúčam a bodujem 70%

Orel Eddie (2016)

Dávno som sa tak nenasmial. Príjemná engliš oddychovka napriek tomu, že ich moc nemusím.. Vôbec som netušil, že Briti mali niekedy nejakého bangjumpera ale ako vidím, MALI! Odporúčam a hodnotiť nejdem pretože tomuto nie je čo vytknúť. Nech žije ENGLAND Eagle Eddie alias Michael Edwards alias Taron Egerton, ktorému nemenej lepšie sekundoval plechovka Hugh Jackman..

Padesátka (2015)

Nemôžem z nich.. proste Česká filmová tvorba je super. A ak k tomu pridáme že Vojta Kotek debuduje ako rejža, tak toto sa mu fakt podarilo.. Odporúčam

Mezi náhrobními kameny (2014)

Neviem ako to Liam robí, ale jeho snímky sú čím viac tým lepšie.. Ako víno! čím je staršie, tým je lepšie.. už samotný názov je geniálny a samozrejme scenár plus herecké výkony hlavne teda Liam, keďže je takmer v každom zábere a dokonca ma neotravoval ani prístup rozprávača v druhej časti filmu, čo je teda u mňa úspech! Kamera vynikajúca a klobúk dole réžii.. Hodnotím full pretože tento film si to naozaj zaslúži.. Odporúčam

Kobry a užovky (2015)

Česká filmová tvorba na čele s vynikajúcimi hercami Užovka alias Matěj Hádek jeho zmagorený brat (filmový) Kryštof Hádek alias Kobra, ktorým nemej horšie sekunduje Lucie Žáčková.. To proste nikoho nenechá chladným vo svojej ľudskéj podstate. Dej sa odohráva v bizardnom poňatí scenáristu, ale zároveň vystihuje súčasnú dobu žitia alebo skôr prežívania.. Neuveriteľné výkony hlavne zo strany Krištofa, kedy si podľa môjho názoru zahral doposiaľ životnú rolu. Odhliadnuc od všeliakých paškvilov, dnešného filmového sveta mi tento film pripadal ako liečivá hojivá masť na oko diváka.. "Rodina musí držať pokope" toto znelo ako výkrik ruského generála z Veľkej Vlasteneckej vojny "ZA RODINU TOVARIŠČI" Nikdy by som nepovedal, že "fet" vo filme môže vyhnať serioznosť filmu do výšin čo výšin, priam do neba! Vrelo odporúčam každému, kto bude čo i len trochu váhať a položí si otázku či to vôbec bude stáť za to. Tak verte že bude! Klobúk dolu pred pánkom rejžom akým bezpochyby je Jan Prušinovský. Trochu ma sklamala Česká akadémia že nenavrhla snímok na oskara ale s tým sa dá zmieriť.. dávam 5 z 5tich hviezd pretože si to páni herci jednoducho zaslúžia.. enjoy

Interstellar (2014)

Nepamätám sa, kedy som za sci-fi tému udelil full haus v podobe hviezd, ale v tomto prípade som urobil výnimku.. Proste geniálne spracovanie, geniálna réžia, všetko bolo geniálne.Dokonca by som povedal, že na pointe o hľadaní akého si vesmírneho grálu sa podieľal sám Stephen Hawking [?] Neuveriteľné koľko precíznej práce si dali grafici, a strihači. neskutočne veľa práce odviedli postavy z filmu a nehovorím len o hlavných postavách. Napokon celý dej zahŕňa len hrsť hercov a to v konečnom dôsledku rozhodlo.. Detailista som nikdy nebol aj keď v tomto snímku by bolo čo vytknúť, ale nebudem antiAmeričan a film svojou kvalitou by to aj tak presíkal s ďalekým náskokom. Jediné čo sa mi až tak veľmi nepáčilo bol fakt, že šňúrka do botasky mala merať len 1,5 metra a merala zbytočných 2,5.. Chcem tým naznačiť že od chvíle ako sa objavil vo filme pán Matt Da[e]mon, film kľudne mohli skrátiť na dve tri vety a bolo by hotovo. Inak celkom dobrý zážitok pre znalcov SCI-FI teórie..

Věčně mladá (2015)

Ou.. už som si načisto myslel, že Američania sa prepadli do dejín minulosti. Našťastie som sa mýlil a tento film je toho priamym dôkazom.. Všetko je na hviezdu, a nemá zmysel hodnotiť bod po bode niečo, čo je takmer dokonalé.. Proste úžasný film úžasné herecké výkony a konečne priebeh celého deja v reálnej podobe.. Odporúčam každému pozrieť..

První velká vlaková loupež (1978)

To je tak keď niekto vie čo robí, dostaví sa výsledok. Celkom určite som presvedčený, že tento snímok je nedocenený.. Vrelo odporúčam zhliadnuť.. Každá veková kategória si príde na svoje a verte mi, v tomto filme je všetko priam dokonalé. 3NJOY..

A Walk in the Woods (2015)

Výborne som sa celý film bavil.. Obaja páni nám ukázali "zač sú toho loket" a veru tento žáner bol pre oboch ako vyšitý. Aj keď oni sami si to možno nemyslia. Mladšie ročníky s tým ale môžu mať problém pri sledovaní, nakoľko sa v snímku dohromady nič nedeje (až na rodinku cirkusových medveďov, ktorý boli zjavne prekvapení sami zo seba) a jedná sa v podstate iba o akúsi adventure párty alias diaľkový turistický pochod naprieč Appallačským pohorím v dĺžke takmer 3500 km. Pointa je v tom, že na každom kilometri sa môže niečo prihodiť a to aj mladším ročníkom, čo s úsmevom na perách istotne nie každý zvládne. Moje hodnotenie na záver filmu určite nie je prehnané a fakt, že z toho štáb neurobil na konci drámu a držal sa pekne úsmevu, som ocenil azda najviac. Vrelo odporúčam na spríjemnenie dlhého zimného večera a možno že, ktovie, získate aj motiváciu a sami sa vyberiete napríklad na obdobu Appallačskej prechádzky niekde tu na Slovensku alebo v susedných Čechách..

Ovládací panel