Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Dobrodružný
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Dobyvatelé ztracené archy

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Tyhle filmy jsou něco, jako moje nekonečné dětství, které mám stále v sobě. Pokaždé, když se na ně dívám, nejen že si užívám to nejlepší co může dobrodružný žánr a vůbec film nabídnout, ale zároveň z nich cítím podporu v mém snu být dobrodruhem, jakoby každý říkal, že je to pro mě to pravý a že do toho musím skočit. Každopádně, začněme recenzi. Dobyvatelé Ztracené Archy: Z celé čtyřdílné série je tento mým nejoblíbenějším. Má neopakovatelnou atmosféru. Tento díl Indyho představil světu a že to bylo zatraceně silné představení. Film se rozjede, nezastaví, postupně se zamotává, přimíchává nějakou tu chytlavou akci a nakonec vše vysvětlí a rozmotá, a přestože Indy vyvázne se zdravou kůží (a hezkou holkou), Archu, kvůli které se tak nadřel nezíská, což je jako konec nesmírně originální. Největším kladem jsou postavy, něco takového už se dnes nevidí. Indy je sice civilní profesor archeologie, ale miluje dobrodružství a napětí, tudíž se nestydí o svou trofej bojovat, co mu síly stačí. Navíc, jak sám řekl, nic neponechává náhodě. Hold dobrodruh, jak se patří, střelby se nebojí, cestování miluje, není nejlepší rváč, ale to ho od případné bitky neodradí, právě naopak, je to pro něj skvělá výzvá a on ji rád přijme. Prostě Indy, má na hlavě klobouk, za pasem bič a revolver, pěsti má z ocele, jazyk má ostřejší, než egyptští šermíři své meče a k tomu všemu má charizma o síle samotné Archy. Maximální sympaťák. Pak tu máme Marion, která je jako vedlejší ženská/komická postava perfektní. Má tu pár úderných hlášek a komických scén, je dobrá v pití a toho ráda využije. Je vtipná, přirozená a sympatická. Nejlepší Indyho doprovod. Saláh, to je kapitola sama pro sebe, ten se musí vidět. Belloc(nebo jak se to píše) je skvělej hajzl a celej film jsem mu přál jen a jen nepříjemnou smrt, a ačkoli na ni došlo, dost mi vadilo, že se záporáci zabili sami, ale to je hold můj problém. To, že se film odehrává v Egyptě je další velké plus(i když se točilo v Tunisu), lokace jsou úžasné, tam by stálo za to zajet. Akce, ta je velice povedená, není to sice žádná extra zchoreografovaná řežba, ale působí přirozeně a údery jsou docela dost cítit. Přestřelky jsou ve stylu, kryt, střelba, kryt, střelba, kryt, nabít...., a ten funguje na jedničku. Hold tý akce moc není, ale je suprová. Verdikt: 99% + Akce, příběh, postavy, lokace, atmosféra, záporáci, humor, nečekaný konec. - Záporáci se zničí sami. Pro mě nejlepší film všech dob.

Jurský svět

Jurský svět (2015)

Tak takovej zážitek jsem nečekal. Kvalitou jako jednička, ale je tu: více akce, více dinosaurů, park v provozu (chvíli), sympatičtější hrdinové, více humoru, více napětí, děsivější monstrum, větší hrozby, epičtější finále a hlavně Raptoři v hlavní roli. Tleskám, smekám, klaním se. Překonat Jurský Park, to jsem nepokládal za možné, ale stalo se.

Winx Club: Magické dobrodružství

Winx Club: Magické dobrodružství (2010)

Po fajn jedničce se přesouváme za 4tou sérii. Příběh super, akce výborná (pěstní souboj na lodi v bouři byl úžasnej, škoda že krátkej), humor bezvadnej a postavy skvělý. Winx si po prvním filmu zasložily něco malinko lepšího a dostaly to se vším všudy.

Jack Hunter: Prokletí hrobky Achnatona

Jack Hunter: Prokletí hrobky Achnatona (2008)

Honba pokračuje a já jsem nadšenej. Přesun do Egypta, další lidi jdoucí po pokladu, Litman zpět v akci. Navíc tu přibylo akce, napětí i humoru (tobě a smát se? nikdy!). Akce je hezky natočená, má pěknou chorču a údery bejvaj vidět. Jeden z dobrodružnejch filmů, který žeru. Já doporučuju.

Smrtonosná past

Smrtonosná past (1988)

Někdo kouká o vánocích na popelku, někdo na princeznu se zlatou hvězdou. Já koukám na tuhle výbornou pecku s nářezem akce, super záporáků a dokonalejch hlášek. Nejlepší vánoční film všech dob!

Pád Londýna

Pád Londýna (2016)

,,Co kdyby ses zbalil a vypad zpátky do prdelistánu, nebo odkud že to seš.'' Tak tenhle nářez mě překvapil více, než jsem kdykoli čekal. Butler naprostej borec, kterej si ty teroristický svině podává bez výčitků a pěkně brutálně. Všichni kecají o Amerikánství, ale kdo tady tohle nečekal, tak je padlej na hlavu. Taky lidem vadí, že je to dost aktuální, ale o tom film prostě je a bylo to tak i dřív (Rambo), tak si přestaňte furt stěžovat! Zpět k filmu, akce je boží, ačkoli CGI efekty jsou asi na úrovni Expendables 3 nebo Furious7, vrtulníková honička byla velmi zdařilá a pro osobní akci mám jedno slovo, AMAZING. Pravda, ocenil bych delší pěstní souboje, ale zase jsou správně drsné a hlavně přehledné. Přestřelky byly nejlepší, jaký jsem za poslední dobu viděl, hlavně ta bez jedinýho střihu v ulicích po boku SAS, ta mi připoměla mise ve Washingtonu v Modern Warfare 2. Taky je tu stealth akce, která asi nejvíc připomíná Splinter cell. No prostě jsem nadmíru spokojený a maximálně doufám ve třetí díl.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Lepší než jednička, akčnější, nápaditější a hudebně bezvadný. Hlavní theme zní dost, jako hudba z menu první hry. Se hrou má dost společnýho, tak nevim, co je to drama tady na profilu.

Resident Evil: Odveta

Resident Evil: Odveta (2012)

Akce střídá akci, film je rozdělen na levely s pomocí komplexu Umbrelly a objeví se i pár starých známých ze hry. No já se teda bavil výborně. Když pominu skvělou hudbu a akci, tak je tu asi jediný film, který má v každém druhém záběru zpomalovačku a mě se to líbilo. Paul má hold svůj styl a umí ho prodat. Tak zítra do kina na šestku a nemůžu se dočkat, protože finální cliffhangerová scénaje naprosto dokonalá a zajímá mě, jak na ni naváže další díl.

Ovládací panel
4 body