Vetřelec (1979)

Veľmi dlho mi trvalo, než som sa dostal k tejto poctivej sci-fi kultovke. A jediné čo ľutujem, je že som tak dlho čakal. Výborná Weaverová vo svojej najpamätnejšej úlohe. Skvelá klaustrofobická atmosféra lode. Perfektný Alien, ktorý sa objavuje malokrát ale práve to, je dobre, tá neistota a napätie sa dá krájať, obzvlásť záverečných 20 minút je bomba. Výborné Scott, uvidím či ťa Cameron dvojkou prekoná.

Aeon Flux (2005)

skvelý herci, celkom slušné efekty, na nič príbeh a totálne na prd zostrihaná akcia kde víťaza zistíte podľa toho, kto odkráča. Veru slabota ale tak Theron a Csokas a tá záverečná akcia ktorá bola jak tak prehľadná vyťahuje na 2*.

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002) odpad!

Film s dobrým hereckým obsadením aj potenciálne dobrým námetom ale tak chaoticky zostrihaný, že poradie následujúcich scénok nedáva poriadne zmysel a to vo filme považujem za veľké mínus. Takže žiadna hviezda nebude.

Úhel pohledu (2008)

Rozhodne vydarený počin s výborným hereckým obsadením natočený štýlom ktorý nie je nový vo filmovom žánri ale je podaný perfektnou formou a každý uhoľ pohľadu má čo do seba.Sledovať situáciu z rôznych uhlov a premýšľať aká je vlastne pravda a čo sa to deje je super. Najviac ma zaujal uhol pohľadu prezidenta, turistu a teroristov. Dokonca sa dočkáme i slušného výbuchu, prestrelky a autonahánačky. Ja som veľmi spokojný.

Muž proti muži (2006)

Zaujímavá westernová dráma so skvelým Brosnanom a Neesonom. Jeden lovec, druhý prenasledovaný, avšak až ku koncu sa dozviete čo a ako. Naozaj prekvapivé to bolo. Ale má to dve chybičky krásy, tou prvou je že druhá polka je o niečo menej zaujímavá, plus tá tetka na tom povoze v púšti to akože WTF? Práve preto dávam * dole. A pochváliť musím aj prostredie hôr v prvej polovici filmu a taktiež aj nečakaný a prekvapivý koniec.

Duch ve stroji (2017)

Rozhodne nie zlý film natočený na motívy japonského komiksu. Scarletka perfektná, dokonca ukáže aj časť tela, Pitta som ani nespoznal až na konci som zistil, že je to on, zvyšný herci nejako nezaujali a ani nemali veľa priestoru, ešte majster herec Takeši Kitano podá bravúrny výkon aj na malom priestore. Akcia je na tom dosť zle, je jej dosť ale odohráva sa prevažne v tme a je aj dosť zle nastrihaná ale tak nejak som to prekúsil. Záverečná akcia proti tomu pavúkovi sklamala asi najviac. Príbeh si však zaslúži plusové body a futuristické Tokio má tiež svoje čaro len je to trošku prehnané podľa mňa. Objektívne to vidím na tri hviezdy ale za Scarletku a Kitana pridám ešte jednu.

Rob Roy (1995)

Snaha o Škótskeho posledného mohykána nedopadla najlepšie. Ono to ani nie je zlý film ale má zlú gradáciu a veľa scén ktoré sú dosť nudné a zbytočné. Herecký ansámbel je tiež pestrý ale ani to veľmi nepomáha. Neeson nič moc, jeho žena katastrofálna, Cox fajn, Hurt tiež, Roth ako hnusný záporák sa aspoň čiastočne vydaril ale tiež vyzerá tak, že ho prebije 5-ročné dieťa. Akcia o tej škoda hovoriť, nestojí za veľa, je krátka a záverečný súboj je úplne zlý. 3* tomu ale dám za krásne prostredie Škótska a skvelú hudbu.

Černá kniha (2006)

Na tento Verhovenov film som sa tešil. Ale bohužiaľ nedostal som presne to čo som čakal. Napätie tam rozhodne je, príbeh to má a niektoré scény fakt dokážu zapôsobiť ale je ich veľmi málo. Herecky nejak nič moc, ani drsný esesáci ani členovia odporu ma veľmi nepresvedčili. Akcie málo, oproti iným verhovenovkám nie je ani veľmi krvavá a za veľa nestojí. Rozhodne však pozerateľná dráma aj keď v niektorých scénkach som si pripadal akoby som pozeral porno. Viac ako 3* dať nemôžem ale zlé to rozhodne nie je.

Odvaha pod palbou (1996)

Zwick nesklame. Išiel som do tohto filmu s očakávaním skvelej akčnej a dojemnej pecky a to som aj dostal. Skvelý obraz toho ako US army zatajuje informácie o padlých a rôzne iné veci. Naozaj prekvapivé zvraty a veľmi dojemné zakončenie. 5* a nechápem tak nízke hodnotenie. Červené čísla si to zaslúži.

Země krvavého slunce (2005)

A ešte stále v pohode seagalovka kde Pišta použije aj Katanu nielen svoje päste ale je tu už vidieť časté využitie dabléra. No napriek tomu sa na tento movies dobre pozeralo a akčné scény boli celkom krvavé.