Tajemství (2006)

Dokument hroznej, o tématu vím dost a načetl desítky podobných knih. Téma bývá podobné. Často v něčem pravda, ale zcela chybí hlubší vysvětlení. Zaměřuje se jen na jeden efekt a není ani zcela vysvětleno. Škoda. Další škoda že je trochu moc o penězích, autech apod. wtf. To vám skutečně štěstí nepřinese. Druhá polovina krapet lepší. 3 hvězdy za to, že tento film určitě lidem neuškodí, ba naopak. Dotýká se několika šikovných otázek o kterých by měli lidé přemýšlet.. Jinak spíše zklamání. 6,5/10

Hrabě Monte Cristo (2002)

V tv jsem zahlédl druhou polovinu filmu a poměrně s napětím sledoval až do konce. Přijde mi dobré zpracování. Jde o dobrodužnou literaturu a tedy pokud je filmové zpracování napínavé, je to jak má být. Myslím, že film byl plný různorodého napínavého děje a tak pokud bych dal průměr, který by odrážel zdejší hodnocení, měl bych neupřímné svědomí. Toto zpracování mě bavilo a napínalo. Líbilo. 7,5/10

Matka Tereza - Pero v Boží ruce (2003) (TV film)

Film za 3, klasika, chvilkami nuda. Ale za téma příběhu a chvilkové dojemno a hezký závěr - jedno hodnocení navíc. Soáše příjemné překvapení. 7,5/10

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Spokojen, ale zda-li i děti. Toť spíše otázka a nevím. Napětí, vtip a nový příběh - není myslím zcela běžné, abychom od začátku nevěděli, jak se k tomu happy endu přesně dostaneme. Rakve? :) Fajn. Osobně mi teda dosti vadila polovina "dospěláckých" trapných vtipů tipu "titul z Plzně" - co jako za 5, 10, 30 let? Přijde mi zbytečné. Nerozumím nízkému hodnocení, Monte Carlos a motorka být nemusí, některé další fórky taky ne, ale vtipná, originální a napínavá povedeně výpravná pohádka se v našich končinách jen tak už neobjevuje... 8/10

Kocour v botách (2011)

Furt se někam padá, vtip mi chyběl, stejně jako příběh. Ne, toto je sice hezkej animák, ale to je vše. A tak zklamaná očekávání, A to vajce? To není hezké toto... 5/10

Pí a jeho život (2012)

Ou, ou, ani ve 3D k tomu není žádná přidaná hodnota. Prostě nuda a čekajíc, kdy se to rozjede,,, Ano, bouře pěkně vyvedená. Stařec a moře s tygrem také chvíli baví, ale ne hodinu a půl. A to vše okolo? Nestojí za zmínku. Nemluvě podle mého o několika nelogičnostech atd. Tři hvězdy jsou moc. Ano, ale jsou ty Vánoce. 5,5/10

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jel jsem knihu a hned následně seriál. Jednak. Myslím skvěle zpracovaná kniha. Jen tak se nevidí. Druhak, troška mě překvapila a rozhodila nesourodost informací (např. věk Rickona atd.) a zároveň změny v děje - samozřejmě za účelem zjednodušení a zatraktivnění seriálu. Proč ne. Naopak mě potěšilo několik scén navíc v seriálu, takové bonusy proti knize, to je vždy výborně kvitováno. Obsazení herců povětšinou povedené. Možná zbytečně sexistických scén, ale budiž. Autor je takový, tudíž na to má právo. Kniha se někdy až zbytečně moc natahuje, seriál jede víceméně ve stejně svižné linii non stop. Kromě kvalit seriálu a příběhu ještě jednou vyzvednu skutečně skvěle převedenou knihu na plátno. Mááálokdy, ne-li nikdy se to tak povede. Možná kdyby Tolkien žil, dočkali bychom se lepších Hobitů a Pánů prstenů. Hra o trůny zkreslená četbou knihy - 9/10.

Život (2009) (seriál)

Nejde jinak než za 5. Někdy do smíchu, někdy do pláče, ale vždy s otevřenými ústy. Neskutečné, nádherně natočené. Sice nevěřím, že jsou všechny scény real a nepřipravené a také se některé záběry v dílech opakují, ale to se lehce odpouští. Toto by se mělo pouštět při výuce biologie. Skutečná nádhera. 9,5/10

Nesmiřitelní (1992)

Hm, ano, je to tak trochu jiný western. Možná realističtější. Každopádně nudnější. Takto se u této (myslím si že zábavné a dobrodružné tématiky) bavit nechci. No, aneb jak z malé jizvičky jde udělat spousty mrtvých a zraněných. Ne že by nebyly skvělé herecké výkony a silně vykreslené postavy, ale někdy šlo možná spíše i o nechtěnou komedii. Ne, když už vážně a ponuře, tak skutečně na 100%. Clint mě neuchvátil. 7/10