• Rodinný

O sirotkovi z Radhoště (1996) (TV film) odpad!

Svatá prostoto! Nevěděla jsem, jestli padat smíchy z křesla nebo zírat nevěřícně s otevřenou pusou - zvládla jsem oboje. Tahle pohádka by měla dostat cenu Halucinace roku! Naprosto příšerné zpracování, hlasový projev bylináře jsem přežila jen silou vůle. Ani nádherná příroda to nezachránila. A přitom mám pohádky táák ráda.. P.S: bubun to tu v komentářích vystihla naprosto přesně! :-)

Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (1991) (TV film)

U téhle pohádky mě udržel pouze Nicholas Rogers jako Tarabas. Nevidím v obsazení Aňu Geislerovou, ta byla jako lesní královna také velmi krásná. Jinak pohádka průměr, pro mne.

Princ Bajaja (1971)

Pro děti celkem drsná podívaná. Tedy v době minulé, ne dnes. Scéna, kdy se plazí zbývající nenasytná dračí hlava k princezně, mi jako špuntovi dala pořádně zabrat. Pohádka celkově dost pochmurná, ale něčím i krásná.

Twister (1996)

"Musím končit Judy, lítaj tu krávy".. Ten film mě prostě baví. Originál je jen jeden, další odnože a napodobeniny a pseudopokračování už se nechytaj.

Chaplin (1992)

Robert Downey Jr. a jeho podle mě nejlepší role. Seděla mu jak vyšitá.

Vyvolený (2000)

Hodně silný film. Pokud člověk správně pochopí podprahově mystické náznaky, toho film naplno dostane. M. Night netočí jednoduché oddechovky, u jeho filmů musíte sledovat každou minutu bedlivě a pozorně, bez rozptylování popkáčem, jinak se ztratíte. Shyalamanovi filmy nejde jen apaticky sjíždět pohledem, u nich musíte myslet..a vnímat!

Poslední jednorožec (1982)

Viděla jsem film poprvé v kině jako dítě, se vší tou atmosférou na mne zapůsobil úchvatně a velmi emocionálně. Když nastoupil na scénu Ohnivý býk snažíc se zahnat jednorožce ke svým druhům do moře, byly přibity do sedaček nejen děti, ale i jejich rodiče. Odcházela jsem dojatá a s velkým vnitřním zážitkem. Hudba, silný příběh, ztvárnění filmu= plný počet hvězd.

To (1990) (TV film)

Celkem dobrá.. šaškárna.