luphick

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 3.1.2015  14:39
    Rio (2011)

Asi to není úplně největší animovaná pecka, ale mě docela bavila. Jsou tu postavy, které jsou tak trochu trapné a protivné, viz ošetřovatel(chovatel, nebo co to mělo být). Na druhou stranu tam byly i neskutečně sladké zvířátka, žlutého ptáčka s víčkem na hlavě bych si hned vzala domů. A taky je tu spousta barev, nebo krásně vyobrazené Rio. Bez písniček bych se obešla, nejsou zrovna chytlavé a nehodí se tam. Lepší průměr. Rozhodně povedenější záležitost než Happy feet.

• 29.12.2014  19:23
    Malé královny krásy (TV pořad) (2009)

Slet frigidních a zakomplexovaných čarodějnic ve velikostech L-XXXL vám předvádí své nebohé rozmazlené děvčátka v kýčovitých šatičkách, make-upu, umělých řasách a příčescích s co nejvíc nepřirozenýma lokýnkama. Není to trestné.. otazka zní, nemělo by?

• 25.12.2014  23:38
    Babovřesky (2013)

Velmistr vizuálních efektů, kritik Pána prstenů, jeho excelence král vtipů a product placementu, hledač talentů a kopač žump Troška se zase vytáhl, to se musí nechat. Napsala bych něco ve smyslu - bohužel, tam kde nechtěl. Jenže opak je pravdou. Zřejmě se vyžívá v tom, prokopávat se svou trapností na druhou stranu zeměkoule. Já pevně věřím, že se mu jednou povede nejen se tam prokopat, ale dokonce proletět rychlostí zvuku a sestřelit Dartha Vadera ve svém křižníku v předaleké galaxii. Baví ho, dělat z nás neotesané křupáky co si myslí, že se budou smát kryplofilnímu příjmení Šoustal a zároveň nám nastavovat až spalovat už stokrát nastavenou kaši v podání bab drben(né Zdeňku, opakovaný vtip bude jistě vtipem ještě dvacetkrát a nevím, že míříš k Slunce, seno.. ne). Že se v téhle trapnosti objevila Vondráčková mě taky nešokuje. Ve skutečnosti ji nikdo neposlouchá, nikoho nezajímá, někde ale vydělávat musí, áááno? Co dodat. Bez dalších dvou dílů by česká kinematografie jistě nevydržela, jsou lidé, co potřebují svou dávku šlichty. To, že jich je mezi námi tolik, je docela alarmující.

• 22.12.2014  19:47

Není to tak bídné, jak někteří píší, ale taky ani tak úžasné, jak hájí svou stranu barikády druhá strana. Jinými slovy, nenadchne a neurazí. Moc jsem nečekala a díky tomu jsem nemohla být zklamaná. Ovšem to, že se nic neděje, je fakt. Scénu s točením propagandistického videa považuju za poměrně trapnou a záchranu kočky, kterou měli předtím na háku, taky tak nějak nepobírám. Doufám, že alespoň poslední díl bude stát za to a napraví tuhle zbytečnou část. Jenže na to si rok počkáme.

• 20.12.2014  16:28

Nevím co za burany jsou schopní dát tomuhle filmu odpad, vážení, od toho jsou tu české estrády a vědomostní soutěže.. a Magnusek ;) .. prvně jsem Noc plnou zázraků viděla úplně náhodou minulý rok. Byla jsem dost mile překvapená, že jo, polský film. Jen jsem si potvrdila, že předsudky nemají hrát u filmů hlavní roli. Všechny dějové linie byly víc než příjemné, na city hrály přiměřeně a jen přidaly na té předvánoční atmosféře. A proto, když jsem zjistila, že tento film budou dávat i letos, neváhala jsem a pustila si ho ráda znovu. A dám si ho klidně ještě jednou. Dobře se na něj dívá, herci nejsou protivní, dokonce jsou dost uvěřitelní a hraje tam pěkná hudba. Kdo chce něco milého, vánočního, romantického, ať neváhá, Listy do M. jsou ta správná volba :)

• 18.12.2014  22:20
    Kolotoč (TV pořad) (1996)

Nic tak rychle zaručeně neuspí jako tato novácká rádoby vědomostní soutěž pro choromyslné. Když to neukotví 3x zopakované písmenko, tak aspoň ty Poulíčkovy kravaty jsou tutovka.

• 12.12.2014  22:24

Nebudu komentovat první část, téma mě docela nudilo a hlavní důvod shlédnutí bylo téma 9/11 a následná třetí "iluminátská" část. Pamatuju si, když nám tento dokument promítal angličtinář ve snaze otevřít nám oči. Děkuju mu. A zároveň děkuju tvůrcům tohoto dokumentu. Ukázali mi jednu věc - nikdy nevěř mainstreamu. Je jasné, že se režisér snažil hlavně o nějaký způsob kontroverze, chtěl šokovat, chtěl aby nám spadla čelist, ale to hlavní - chtěl abysme přemýšleli. Z televizí do nás hučí každý den jen jednu verzi, tak proč nenatočit a nepustit mezi lidi něco z úplně druhé strany a nezvednout vlnu diskuzí? Co se týče 9/11 je jasné, že oficiální verze s teroristy těžce pokulhává a to způsobem přeražených obou stehenních kostí. Jo, spíš se plazí po zemi. Proto jsem uvítala někoho kdo nabere svědky, důkazy, odborníky, staré záznamy a dá je dokupy v podobné verzi. Samozřejmě, že se nedá věřit všemu. Je to jednostranná věc, ale pro samostatně smýšlející jedince mnohem více přijatelná než oficiální verze. Donutí to přemýšlet... a to je ten rozdíl od mainstreamu, který vám diktuje, co si myslet máte.

• 10.12.2014  19:57

Faktem je, že jsem se prvních 15 minut chytala za hlavu a říkala si, co jsme to sakra (s přítelem) vybrali na náš pravidelný kinematografický večer. Jenže to chce trochu se zasnažit a vžít do děje. Mi samotné to dělalo problém. Ten klukovský svět byl úplně jinde než ten můj. Film jako celek beru jako svěží vítr do země kde vládnou kreténostupidní vtipy a lá Troška a podvečerní zábavu ovládá komentář v Prostřeno! Vydry a Bouškové, psaný nejspíš lidmi po obrně a to v tom lepším případě. Být to zahraniční film, dám 3*, ale jako podporu Mádlovi, který se vytáhl minimálně už tím scénářem, dávám hvězdy 4 :)

• 8.12.2014  23:54
    Sám doma (1990)

Harry, jdu do baráku!

• 4.12.2014  22:16
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Do háje.. proč.. proč mi to děláš? A už 9 let? Na začátku to ještě šlo, byla to novinka, sice už tenkrát mizerně hraná, ale kdo měl tušit co z toho vyleze. Tahle nastavovaná kaše už je tak spálená, že se zažrala do hrnce a už nikdy nepůjde vydrhnout. Kdyby jenom úterky a čtvrtky. To se to musí dopoledne ještě opakovat? Nevím, jestli kdy televize vydala něco ubožejšího. Vedle Pojišťovny štěstí a VKVéček, samozřejmě. Neskutečné množství mizerných hereckých výkonů na jednom místě, že by to ani Troška se svýma Babovřeskama netrumfnul. Ale lidi se budou dál dívat a dál podporovat tohle kinematografické peklo.

• 4.12.2014  22:03
    Ulice (TV seriál) (2005)

Neříkám, že u toho sedím každý den a netrpělivě čekám, co se stane. Dost se na to dívají naši po práci a celodenním shonu a já to beru. Na to, že je to novácký projekt a ty jsou většinově pod úrovní žumpy, je to poměrně dobře obsazené a zahrané. Když srovnám s Ordinací, kde herci odříkávají text jako básničku, jedná se fakt o to lepší. Nesedí mi tam jenom pár věcí. Například příbytky postav. Do puntíku vyšperkovaný pokojíček prcka, jehož rodiče se rozvádí, přítel je student, matka je studentka s mizerných přivýdělkem a bytem u svých kamarádů studentů.. neměl by v reálu tak max postýlku a pár hraček? Nebo jiné byty ne zrovna bohatých obyvatel ulice.. nemá se to blížit realitě?.. ale to je detail..

• 1.12.2014  00:13

Představte si, že jste čtrnáctiletá holka, mamča jako správná královna neváhá a vás, pro dobré vztahy, pošle provdat do Francie. Do cizí země, cizích zvyků, mezi cizí lidi. Dostanete poměrně frigidního manžu, všude vás pomlouvají, že jste nejspíš nepoužitelné prkno a všichni očekávají, že od 15 let budete sypat jedno mimino za druhým. No. Nic moc. Ale ještě by ten nastávající mohl být o 40 let starší bratranec. Tolik k té dnes už těžko pochopitelné době. Nejspíš si nedokážu v roli okouzlující Antoinetty představit někoho jiného než Kirsten. Těžko říct, jaká byla královna doopravdy, ale její chování lze pochopit, alespoň v podání Kirsten. Hudba provázející film byla překvapivá, alespoň na historický film a drama. Děkuji režisérce, bylo to příjemné zpestření. Jiné historické filmy doprovázené dobovou hudbou zní nudně. Zakončení filmu mě překvapilo, ale na druhou stranu jsem byla ráda. Poslední scény byly poměrně tísnivé a ani jsem osud Antoinetty dál vidět nechtěla. Ikdyž moc dobře víme, že šťastný nebyl.

• 28.11.2014  20:33
    Interstellar (2014)

Tříhodinová nálož mizerných vyhlídek do budoucna, tripů skrz černé díry a ukázek lidské stupidity. Podle první věty by se mohlo zdát, že se moje hodnocení bude blížit odpadu, ale vysvětlím. Tento film sebou nese poselství. Planetu Zemi, která nás živí, bereme jako samozřejmost, bereme ji jako něco, co se dá koupit, rozkopat, přestavět, pokácet, podhrabat, atp. Vůbec bych se nedivila, kdyby se z našich stolů zničeho nic vypařily mnohdy opovrhovaná rajčata, nebo okurky a místo nich jsme měli kukuřičné hody. Jen kvůli lidské hamižnosti a nenažranosti. Ale zpět k filmu. Celý doprovází Zimmerova hudba, která je jako vždy skvělá, ale na jeho tvorbu z Počátku, to prostě nemá. Hudba má na film a jeho vnímání velký vliv a proto je dobře, že duo Nolan&Zimmer existuje, kinematografický zážitek je opravdu zaručen. Ale i přes to, že jsem z kina odcházela nadšená, a dávám 5*, nejlepším Nolanovým počinem pro mě zůstává právě Počátek. Dojem mi totiž zkazilo zbytečně podrobné dovysvětlování, které natahovalo již zmíněnou stopáž.

• 25.11.2014  20:59
    Vejška (2014)

Nenadchne a neurazí. Taková pohodovka, ale pořád pro ty, co mají úroveň a nechtějí zabíjet čas (nebo sebe) tvorbou pana Trošky. Nejlepší postavy jsou pochopitelně Mádl, Kraus. Vorlova utrápená linie už trochu začíná nudit. Jinak se možná ani tvářit neumí, jinak by ho obsadil i někdo jiný než otec.

• 24.11.2014  17:05
    Život podle Václava Havla (TV film) (2014)

Opravdu potřebujeme další srderyvný dokument o našem "revolucionáři", "pravdoláskaři" a " obrazu lidskosti"? Ony se totiž opět najdou sluníčkoví lidé, kteří si na dokument o své modle opět zajdou a opět se budou plácat po zádech jak jsou hrdí na to být čechy a mohou nést "odkaz Václava Havla". Nikoho už však nezajímá, že revoluci nepřipraví jeden člověk, že ten je pečlivě vybrán lidmi, kterým se revoluce hodí, každá revoluce přece potřebuje svou tvář. Nikoho nezájímá, proč Kryl, opravdová osobnost(na rozdíl od tohoto pokrytce a lháře) zavrhl svého dřívějšího kamaráda a proč mu sám Havel poté nedošel na pohřeb. Nikoho nezajímá opravdový původ Havlovy rodiny a co prováděli svým kamarádům židům z Barrandova a Lucerny za 2.světové války. A já se ptám - má pak cenu točit o někom životopisný dokument, ve kterém je vylíčen svatěji než matka Tereza? Nezaujatí lidi by vám totiž ve zkratce řekli kdo to byl - opilec, silný kuřák, pokrytec, lhář a silně promiskuitní arogantní snob, co se dostal k moci ani sám nevěděl jak. Jinak ho sama brát nebudu a rozhodně se nebudu přidávat k bandě ovcí co ho vidí jako laureáta na Nobelovu cenu míru, ikdyž schvaloval bombardování civilistů v Bosně. Tolik o Vašíkovi a jeho dalším opěvném dokumentu. PS: Ano, jsem zakomplexovaná hejterka, co neschvaluje vaši modlu :)

• 1.11.2014  22:13
    Český slavík Mattoni 2011 (TV pořad) (2011)

Na téhle estrádě mám nejraději tu pestrost a hlavně to, že nikdy nevíte kdo vyhraje.. Záhada posledních pár let - kdo sakra poslouchá Lucku Vondráčkovou?

• 1.11.2014  22:04

Je rok 2014 a byla jsem svědkem jeho (už nejspíš doopravdy) posledního dostihu ve Velké.. proto je docela zvláštní sledovat dokument z roku 2007, kde tvrdí že pojede nejspíš svůj poslední dostih.. každopádně můžu konečně porovnat s dokumentem Váňa a můžu říct, že tenhle počin řekne v půlhodince daleko víc, než toliko opěvovaný dokument, který šel do kin.. krátké, stručné a výstižné.. určitě bych dále uvítala nějaký dokument věnovaný jeho koním a trenérskému centru..

• 28.10.2014  00:01
    Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál) (1984)

Svatopluk Kuřátko.. není snad jasné, jak kvalitní tento pořad bude, už podle jména hlavní postavy?

• 27.10.2014  23:54

Jestli existuje věc, ze které se mi zježí vlasy, naskočí nevzhledné flíčky a ihned skáču po ovladači ať chce jak chce daleko, tak právě už jen úvodní znělka oblud, dobře, Chobotniček je záruka. Opravdu tím musí zacpat vysílací čas zrovna na Vánoce? A hned na několika televizních stanicích? Protože jednou ve filmu to nestačí, musí to být podruhé i v seriálu. Kdyby aspoň vybrali lepší dětské herce. Zelenáááá, modréééééj a ten neskutečně vtíravééééj pražskéééj akcent nemůžu z hlavy dostat ani po třech panácích okeny(ale hlavně že se daboval Trávníček v Popelce). Asi jsem až příliš zaujatá, ale nebylo by těmto filmovým páskám lépe na dně Mariánského příkopu? Aspoň jedny Vánoce bez těchto totalitních potvor, prosím!

• 27.10.2014  23:43

Těžko říct co by to bylo za Vánoce bez filmu Krakonoš a lyžníci. Stačí úvodní melodie a hned vidím stromeček a na stole cukroví. Co dodat. Prostě klasika, která už se dnes netočí ;)

• 24.10.2014  04:00
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

.. aneb když se seriál začne natolik zamotávat, že by si tvůrci měli říct - a dost. Ze začátku naprosto nadupaná duchařina. Minihorůrky schované za každým dílem, na pozadí zápletka s otcem a záhadnou minulostí rodiny. Když do toho přidali anděly, archanděly, 4 jezdce, mělo to pořád něco do sebe. Ale co se to sakra dělo potom?.. chaos chaos chaos.. byly tu i nějaké díly na zpestření, jako třeba Oktoberfest.. pobavila scéna s upírem ujíždějícím na skútru. Je jasné, že se s natáčením pokračuje kvůli skalním fanouškům, kterých je hlavně po Americe spousta, ale určitě to už nemá tu kvalitu co ze startu. Věc názoru ;) Hodnotím do 5. sezóny 4*, pak už to tak nějak ztratilo kouzlo.

• 24.10.2014  03:41
    Rohy (2013)

Abych pravdu řekla, od věci, co ani neměla jít do našich kin, jsem měla hodně velká očekávání. A ty taky tento film splnil. Že je Radcliffe herec víc než jedné role ukázal už v Dámě v černém. Nadpřirozeno mu prostě sedí a s rohama, hadem kolem krku a vidlema vypadá víc než přesvědčivě. Jenom škoda, že nám ten kluk moc nezramenatěl. Co už, herec je to výborný. Film celkově není nijak náročný, ani nevím, kde nabrali v popisku to, že je to horor, dát místo toho komedii (některé hlášky jsou super) věřím tomu víc. Po celou dobu vás to nutí s Iggym hledat vraha a hlavně toho šmejda pořádně ztrestat. Jen ten konec není asi to pravé vyvrcholení co bych si představovala a proto dávám 4*

• 11.10.2014  23:42

Myslím, že náš sousední germánský národ dokázal, že umí točit moderní záživné filmy už u Die Welle. Teď to zkusili u komedie a vyšlo to zas. Jo, je to něco na způsob Zkažené úči. Ovšem místo sexy Cameron vládne sexy Elyas. Výběr aktéra hlavní postavy se vydařil víc než dost... o mých představách s rákoskou jindy. Dost oceňuji výběr hudby, která je na jednu stranu komerční a dnes i dost oposlouchaná, ale na druhou stranu.. kdo by chtěl poslouchat "dojčere" hitovky?.. Vtípky občas dětinské a občas nápadité, ale film si stejně na nic intelektuálního nehraje. Super oddechovka, ale stále na úrovni ;)

• 16.9.2014  23:31
    Anastázie (1997)

Rozhodně nemůže konkurovat dnešním animákům. Něco do sebe však tyhle starší pohádky mají. Nevím, možná to, že jsem se na ně dívala ještě na VHSku jako malá. Má ale stále své kouzlo. Taková pohádka se rozhodně neobejde bez roztomilých vedlejších postaviček - sladký Punťa, kterého by chtěl za mazlíka snad každý, místy opravdu vtipně komentující netopýr Bartok - "..chci aby mi to slušelo.." "to dá ale moc práce pane!" Pravda, na věc pro děti je to občas dost temné. Na druhou stranu to má vynikající hudební doprovod, s čímž se zase u hudebních věcí často nesetkávám. 4*

• 13.9.2014  22:17
    Zlatíčko (2004)

Komentář píšu až po asi dvou letech co jsem film viděla.. a co si z toho pamatuju? Alfie prostě klátí co může, jenže jeden den přijde na to, že je i pro MILF docela stár.. a tak začne balancovat o životě a zjistí, že měl všechno a nemá nic.. no.. co dodat.. nicméně Jude Law se zhostil role dobře a hvězdičky patří jemu ;)

• 26.8.2014  19:16

Yann Arthus-Bertrand je bezesporu výtečný fotograf a své umění dokáže tak samo převést do svých dokumentů. Doslova hltám každý záběr naší země a oceánu. Takhle by asi měly vypadat dokumenty. Jednoduše a přesto působivě. Jediná věc, kterou bych snad vytkla je až přehnané strašení globálním oteplováním a blížící se katastrofy. Může to být pravda, ale opravdu je pocit strachu a zoufalství to co si máme z dokumentů odnést? Protože tak nějak jsem se cítila a to i přes to, že poselství je ochrana naší modré planetky. Problém spíš je, že dokument jakožto přesvědčovací taktiku neuvidí lidé v necivilizovaných zemích, kde je míra znečištění několikanásobně větší. No, anebo ty peníze.. peníze jsou taky silnější než obrázky ;)

• 17.8.2014  04:07
    Comeback (TV seriál) (2008)

Tak tohle můžu! Nikdy bych nevěřila, že Nova dokáže i překvapit a naservírovat něco vtipného.. jasně, jsou slabší a silnější díly.. ale který sitcom se s tímhle nepotýká? Strom, vanila, chlebák a Tři ořechy pro Popelu.. Vánoční díl to vždycky zaručeně ukotví (:

• 17.8.2014  04:01
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Už jen z úvodních titulků mi běhá mráz po zádech.. přesně tohle je má noční můra o tom jak by v budoucnu rozhodně neměl vypadat můj manžel.. vypitý mozek v propoceném nátělníku ve čtvrté cenové.. typicky novácký seriál o tupém čecháčkovství.. kdyby nevznikl, rozhodně by mi nechyběl..

• 5.8.2014  14:14
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Jako materiál na průzkum sociálních vrstev naší zbídačené republiky rozhodně nadprůměr. Co se podvečerní zábavy týče, jedná se o podprůměrnou až žalostnou ukázku společnosti, ve které žijeme. Už jenom obliba této reality show, je děsivá. Každý ten český balíček se přeci doma nad piváskem a přesmaženýma brambůrkama plných éček z tesca potřebuje utěšit, že má někdo děravější sedačku, víc pavučin na stropě, víc prachu pod postelí, atp.. Poté následuje "menu", které občas vypadá nadějně, občas i exoticky, ale stejně hospodyňka skončí u eidamu třicítky, kečupu a točeňáku, protože je to "levný a jednoduchý" a "jednoduchym jídlem se lidi neurazej a nedá se nic zkazit".. pak nakráčí sorta nadlidí, co většinou vše ví a vše znají, protože všude byli(všude-rozuměj na chalupě na Šumavě) a všechno viděli(vše-rozuměj sledují zpravodajství na Nově a Primě).. největší kritik zpravidla uvaří největší šlichtu, kterou by nežral ani Babica po dvou týdnech bez párečků z kuřecího separátu, kterou už z televize opovrhuji více, než majonézou na zemi, Dominikou Myslivcovou, nebo tím zatraceně debilním komentářem Bouškové a jejím nabíječem, "milovníkem koní" a kreténem na třetí Vydrou.. ostatní jen tiše taktizují, říkají jak je to zajímavá chuť, ikdyž je jejich další navštívenou místností toaleta a pozřenou věcí voda, tedy jestli mají štěstí a sklenička je čistá, nebo v ní snad neplave chlup.. sečteno a podtrženo, za předkrm, hlavní chod, dezert a zábavu ve formě pexesa dostala paní Božena 19 bodů a zítra zase od znova tu bude - PROSTŘENO!

• 28.7.2014  23:31
    Phar Lap (1983)

„Ve světě sportu se občas objeví fenomén, který je o třídu lepší než ostatní.“ Už ani nevím, kolik mi bylo, když mi na kazetě pustili příběh o mohutném ryzákovi, který přepisuje dějiny australského dostihového sportu. Fakt je ten, že je tento film tak mimořádný, že si ho pouštím už dobrých cca 15 let a stále mě neomrzel. Australské filmy mají něco do sebe. Na rozdíl od našich starokontinentálních filmů, se režiséři snaží expandovat do světa nejen kvalitní příběh, ale i tamní překrásnou krajinu a atmosféru což platí u Phar Lapa trojnásob. Scéna cvalu v poušti, tréninku, prvního vítězství a vítězství v Agua Caliente - záruka stojících chlupů a běhání mrazu po zádech. Do toho krásná hudba. Opravdu velká srdcovka.

<< předchozí 1 2