Obchoďák smrti (1986)

Starý akčňák s roboty, kterým hráblo a pak pokosili lidi v jednom obchoďáku... Trochu mi to připomíná film Číslo 5 žije, ale ten byl tedy o dost lepší (hodnotím příběh ne efekty apod.)...

Smrtonosná past (1988)

Bruce Willis si díky tomuto úžasnému filmu dobře našlápl na svou cestu za kariérou a slávou. Již první díl naznačil, že můžeme čekat další pokračování s nezničitelným poldou, který vystřílí všechny zmetky, kteří začnou škodit. Jako malej jsem doslova žral scény, kdy likvidoval německý gang zlodějů :-) Další díly bohužel na ten první moc nemají :-(

Klub poslední naděje (2013)

Oscarový film, který je plný zvratů, nečekaných situací a očekávání, že to snad dobře na konci dopadne. Miluji filmy, které jsou skutečné, hezky podle pravdy... Příběh o HIV, AIDS, drogách, sexu, alkoholu a touze po životě. Když Vám doktoři oznámí, že máte před sebou 30 dní, tak asi opravdu člověk začne žít naplno. Děj byl suprový, herci excelentní, za mě prostě 100 %. Matthew McConaughey a Jared Leto předvedli vážně hezký kousek ze svého umění..ono nestačí jen dobře nalíčit herce. Je umění udělat ze sebe někoho jiného - u Matthewa to byla proměna jak hrom...byl z něj úplný "kostlivec" :-)

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Film na mě působil jako levný a trochu odfláknutý snímek, myslím, že se z toho dalo vymáčknout více. Každopádně je to zajímavý příběh, který si dobře pamatuji, především kvůli skutečné události. I když film nebyl hvězdně obsazený, tak určitě stojí za zhlédnutí. Příběh je smutný a dobře cílený na diváka díky reálnému ději. V některých částech byl příběh velmi detailní, zase v jiných částech byl ohromný časový rozestup...chápu, že nacpat 8 let do pár desítek minut moc nejde, ale mohlo se na tom částečně zapracovat :-)

Soudkyně Barbara (2015) (pořad) odpad!

No horší soudní procesy jsem neviděl...a že jsou to skutečné příběhy? :-))) Tak to bych chtěl vidět...největší amatéřina, kdo se na to může dívat? :-)))

Predator Dark Ages (2015)

Vzhledem k rozpočtu si myslím, že se filmeček povedl. Predátor je vypadá dobře, myšlenka je velice fajn, ale je škoda, že se toho neujal někdo zkušený a nepustilo se do toho více prašulí... Každopádně i tak to není špatné...fandové si cestu vždycky najdou :-)

Noční běžec (2015)

Hezká "gangsterka", která končí tak jako málokterý film po americku - myslím smrtí hlavního hrdiny :-) Mám rád reálnější filmy, kde i hrdina bojuje o život a neobchází fyziku jako Neo v Matrixu :-))) Ano, pár okamžiků, které jsou na hraně se ve filmu objevilo, ale dalo se to ještě skousnout... Výběr herců je skvělý, Neeson a Harris jdou tvrdě proti sobě, protože rodina je rodina a každá pořádná střílečka potřebuje hodně obětí :-))) Za mě 4*, odcházel jsem z kina s dobrým pocitem, že jsem nevybral zase tak špatně na volňáska :-)

Fotograf (2015)

Smutný příběh, který ukazuje jak člověk může být jeden den nahoře a druhý den zase dole, ale když má dostatek sexu a alkoholu, tak se přes všechna úskalí může dožít vysokého věku a mít plno dětí :-))) Roden měl hezkou roli, která ho jistě bavila, on zase bavil tak nějak mě...film byl spíše takový Saudkův "životopis", ale proč ne, každopádně z toho mohli dostat více...pár forků ušlo, trochu dlouhý a i víceméně nudný film, ale není to nic z čeho by se Saudek "nevylízal" :-)))

Polární expres (2004)

Dalo by se z toho vymáčknout jistě víc, ale i tak si myslím, že je to slušný filmek pro děti zvláště takhle když jsou ty Vánoce :-) Role Toma Hankse mě ani nenadchla, ale ani mi nevadila. Animáče mám rád, takže za mě tak 65 - 70 % a možná se na to někdy podívám znovu ;-)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak nějak tento díl Hobita splnil má očekávaní, jen závěrečná bitva mohla být asi monstróznější :-) I když jsem byl překvapený tím, že padlo tolik "hrdinů", na to jsem u Pána prstenů nebyl zvyklý :-D Každopádně návštěvy kina nelituji a šel bych asi zase... Další takový počin Petera Jacksona velmi rád zhlédnu, je zde jistě velký prostor pro bujnou fantazii :-)