EllienPM

EllienPM

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 26.2.2019  23:03
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

To by mě zajímalo, čí bylo to péro, Dášeno...

• 20.2.2019  07:26

ČT Art včera zařadila tento snímek k uctění památky kameramana Stanislava Miloty (d. 18.2.2019). Samozřejmě jsem věděl o tom, jaký kult to v místním hodnocení je, takže když jsem dokoukal dokument o St. Milotovi a náhle plynule navazoval Spalovač, řekl jsem si, že to, krátce před půlnocí, ještě "dám", ať "konečně" vím, o co tady jde... No, přátelé... Některým stačí asi opravdu málo. Snad jen scény z hampejzů mi přišly nosnější (oplachování či orálek pod stolem), jinak jsem asi dvakrát usnul. Monolog je časem už trapně táhlý, skoro k nevydržení. K závěru se děj malinko rozjede, což kvituji, ale na víc, než dvě, to prostě není. A i to je dost. Slabé, velmi slabé, vážení...

• 18.2.2019  21:50
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Ilona nám lehce nakynula a jako jediná evidentně NEví. Přibylo dramatu, ubylo hlášek, nejvíc bavil farář. Příští díl ve 21.45 h. PS: Pánové, tanga opravdu, ale opravdu NEjsou sexy.

• 11.2.2019  22:20

Dycky MOST!

• 11.2.2019  21:54
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

Nebezpečná je ta aktuálnost posedlých vítačů, snad to některým otevře oči (určitá etnika nepředěláš a pomocnou ruku ti pochčijou). Ilona tentokrát dostala díkybohu víc prostoru a hodně atmosféře pomohla. Snědí skautíci, přející si perníkovou nadvládu, pobavili, opět vidím paralelu s Gomorrou, nejen v jejich přání či v obchoďáku. Hofmann je neskutečnej, naprosto přesný ksichty i celohraní. Hlavně díky němu člověk přetrpí to totální neherectví a výrazovou trapnost Tondy, jeho gymnazistky a několika romáles, v čele s Claudií. Jo, a promazávající se Dáša je fakt nechutná. Promiň, Pavle. :)

• 4.2.2019  21:58
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Edo, já ti fandim!

• 28.1.2019  22:07
    MOST! (TV seriál) (2019)

Děkuji Mostu! za rozšíření obzorů, nejenom hudebních. Eda! Luďan! Ilona! Franta! Farář!

• 28.1.2019  21:35
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Tenhle díl je legen (počkej si) dární. Snědá tíseň a Franta a Luďan hulič mě dostávaj. Kdo kdy viděl Gomorru, ví, že Chánov je čajíček. Franta to zabíjí solidně (ta to má ve vočích!), hlavně jako zákonný zástupce 16letýho z lásky skinheadka :). Hodně oceňuju hudební hrátky - dvojitý špatný rande na dromu (Bad Romance) aj. Most! je má nová Obsession. :)

• 23.1.2019  02:11
    Únik (TV seriál) (2017)

Uplně nevím, zda ti "inženýři" jsou vysoce zkušení, ale občas mají dobré nápady, občas i pěkně blbé. A vždy je tam nějaká (mužská) dámička na pěst, která se někdy změní a otevřou se jí oči, někdy halt ne. Dobré, i když nesnesitelně nudně zdlouhavé, mezi 2 a 3.

• 21.1.2019  22:48
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

"Karle, zklidni si tu svoji ´Arbeit Macht Frei´". "Ciwe hoši, tak téď se dlouho neuvidímé...". Škultéty výbornej, nejen na smeťáku absolutně přesnej. Jo.

• 20.1.2019  23:10

"Výstražný majáček není na hraní, chlapečku." (no řvu smíchy, tohle prostě ANO)

• 19.1.2019  14:13

Celkem fajn a místy i překvapivě vtipná záležitost, která má ovšem jedinou nevýhodu - tu, že křečovitá Petra Hřebíčková je pro Ella cokoliv, jenom ne bezva ženská.

• 18.1.2019  12:12
    The Boy (2016)

Jó, Pravidla... Pravidla nejsou sepisována jen tak, aby se porušovala. Ať ta v Moštárně nebo pro Au-pair. Nevím, zda *** nejsou málo, ale očekával jsem, že se budu bát o něco víc. Jinak příběh je výborný, moc mě baví a dlouho jsem o všech těch souvislostech přemýšlel, i druhý den, noc... Uááá. :) Každopádně mě pár záběrů přišlo směšných, tak pro děti, ale bylo jich opravdu jen pár. Oceňuji, že celý film je na "reálném základě" a věci se nedějí "jen tak". Se mnou by to Brahms měl těžší, nejen, že bych Pravidla bezezbytku dodržoval, ale ještě bych se po domě pohyboval úplně stejně, jako on. :)

• 16.1.2019  10:40
    Atlantida: Důkaz (TV film) (2011)

Úchvatné. Nejen jako dokument, i jako obdiv k síle Matky Přírody, a také zejména poklona k tak vyspělé civilizaci, jakou théřané-santoríňané-mínojci už tenkrát byli (toalety, kanalizace...). Prostě hold a respekt, ani nedutám.

• 15.1.2019  00:26

Pro Bebjaka mám slabost, dokoukáno jen kvůli (díky?) němu. Lidé si ty vztahy tak nějak komplikují, myslí si, že za plotem je líp. A je, i není... Nicméně mi to přijde příliš málo na celý film, mám podobné pocity jako Lennyd.

• 14.1.2019  22:11
    MOST! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

První díl jsem (záměrně) neviděl. Upoutávky ČT vyvolávaly dojem "bezvadné cikánské zábavy", jenže to má háček - ano, jsem rasista! Nicméně se ke mně nachomýtlo cca 30 minut druhého dílu, a musím říct, že ta trans zápletka mě dost pobavila, se asi začnu dívat a doplním si úvod. Jan Cina je geniální i jako dabér, takhle trefeno do úst, to se jen tak nevidí. Navíc se mi po dlouhé době tvrdě postavil! Díky, Pavle. :)

• 14.1.2019  10:05
    Život Leonarda Da Vinci (TV seriál) (1971)

Fenomenální zachycení Pana Génia. Co na dokumentu oceňuji nejvíce, jsou autentické prostory, obvykle nepřístupná místa, komnaty a vůbec dobové zachycení celkového života a prostředí. To dodává hranému filmo-dokumentu několik hvězd navíc, takže tohle není za pět. Tohle je za osm. Dnes už by byl pomalu problém dostat se do určitých míst, kaplí ap., v tom je perfektní i ta doba vzniku. Prostory budou stárnout spolu s dokumentem a námi.

• 14.1.2019  09:24
    Nebeské hlasy (TV film) (2012)

Člověk se učí celý život. Pro mě úplné nóvum. Běžně smýšlejícího člověka by nikdy nenapadlo, čeho všeho byla církev kdy schopna. Jen kroutíte hlavou a valíte oči... K nebeským hlasům - docela nevím, zda bych to zvládl, někteří působí dost směšně, jiní moc nejistě a chtěně, nepřirozeně. Ovšem Philippe Jaroussky, tak to je formát, extratřída. To je o mnoho levelů lepší Hlas v současné konkurenci. Teď už vím, jak zní takový... kontratenor.

• 12.1.2019  11:45
    Comedy Club (TV pořad) (2016)

Ten pan Tigran Hovakimyan, to je ale ubožák. Na toho to musím vždy přepnout, ostatní jsou přežitelní. Jan Geryk a Adéla Elbel vivat.

• 12.1.2019  10:25

Ryan Gosling s hlasem Filipa Jančíka je teda téměř smrtelná kombinace, tomu se nedá odolat, takže nevím nevím, jak budu objektivní. Celkem rozporuplný film - svědectvím o stavu planety, o přístupu lidí k němu, o korupci, poselství, krimi, střílečky, prohazovačky okny a k tomu sranda - od každého trochu a dohromady? Hláška filmu: Co by sis tak přála? Vylízej mi zadek! Cože, zmrzlinu? :)

• 11.1.2019  21:05

Teda, to je drsný, napětím jsem ani nedutal. Mám rád, když se případ rozřeší v rámci daného dílu, detektivky na pokračování nemusím. Pominu, proč zrovna v Protějově muselo být v bankomatu přes milion a docela se bavím. Tohle bylo fajn a sexy Travolta neměl chybu! Ty zahnutý vlasy nahoru by měl Topi nosit pořád. :)

• 10.1.2019  23:52

Jak tohle někdo může prohlásit za komedii, to vážně nebearu. Považovat kardinální trapnost za vtipnou je nízké. Tohle je především přehlídka pseudovztahů. Možná by lépe působila v divadelním zpracování. Jeden z těch snímků, které stačí vidět jednou. Díky za kratší stopáž. Vynikající David Vávra, Jana Synková, Václav Kopta i Michael Pitthan. Jan Strejcovský by měl začít artikulovat, nebo to alespoň zkusit, určitě by to prospělo nejen jemu.

• 10.1.2019  21:41
    Stop (TV film) (2007)

Jano... No?

• 9.1.2019  23:06

Pedro A. umí být tak fenomenálně niterný, osobní, to se jen tak nevidí. Madriďané ve své nejodhalenější obnaženosti lidství. Nadčasový mág, skluz, překvapivost a dokonalá kamera. A moc mě baví kouření při porodu.

• 8.1.2019  22:58

Svět je plnej úchyláků a všichni se navzájem znaj, nebo znaj někoho, kdo zná... A Igor Chmela by se opravdu NEměl věnovat dabingu.

• 8.1.2019  20:12

Není mnoho filmů, které mě sejmou - donutí vstát z postele a jít gůglit, kdo to byl Chris Fuhrman. Úžasný mládežnický svět fajn přátel, bez mobilů, plný očekávání (nejen před stánkem na nové číslo oblíbeného komiksu), plný nápadů, nesmělosti a bujné klučičí fantasie. Zajímavé, záživné a místy nemožně napínavé, až jsem se orosil. Prostě téměř fenomenální.

• 1.1.2019  23:51

Byly jednou dvě trapně pubertální dcery, které nedokázaly ocenit, jaký má jejich táta parádní a trpělivost i odolnost vyžadující koníček. Tak se jim to otec snaží všelijak dokazovat. Jako by důkazy něco zmohly. Zde pomůže jen čas - až dcery dozrají, dříve to nepochopí - marná snaha. A dokument jako takový? Slabé, škoda. Ty Milovice, ach, to už je trapné, jak jsou jaksi všude. Přál jsem si Klabavskou nádrž - nebyla. Přál jsem si rysa, nebyl. Na druhou stranu - díky i za to (relativní) málo. Na jednoho zapáleného jednotlivce to celkem ujde. Snad jen ten lehce přehnaný název - Planeta Česko - vzbuzoval v odbornějším divákovi (já) přílišná očekávání, která se nedostavila. Popisu druhů a obecně odborných informací málo - ale to se dá s ohledem na důvod vzniku (dokazování laickým dcerám) hořce pochopit.

• 1.1.2019  15:19
    Intimissimi on Ice 2017 (koncert) (2017)

Arena di Verona, ách.

• 1.1.2019  15:18

Staré dobré Průhonice, fenomenální Pan Karel Černoch a všichni tak mladí a živí a melodicky zpěvaví...

• 31.12.2018  22:16
    Hotel Hvězdář (TV pořad) (2018)

Je perfektní, když televize nabídne mladým talentům možnost uplatnit se. Dříve bylo různých pořadů, talk show, estrád a všeho, dnes už to tak není, a proto je vážně cenné, když mají možnost se takhle vyblbnout, a my se u toho můžem i nechat překvapit a nekomplikovaně pobavit.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9