EllienPM

EllienPM

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 22.5.2020  11:10

Vlková - stůj! Koki - za ní! :) Tohle se docení až po opakovaném shlédnutí. Napoprvé za tři, po pochopení celé série vč. barevných přídavků je tohle majstrštyk za čistých pět. Vlková - stůj! Stella a další - to už se prostě nikdy nebude opakovat. A celá ta promyšlenost, provázanost s realitou, se "čtyřkou". Prostě geniální to je celé.

• 21.3.2020  22:35

Herci zde mají talent na neherectví. Sterilní statické pózy místo hraní. Vypadá to jako ochotnické divadlo. Příklad - Joska jim uteče u nádraží a oni dál stojí bez hnutí u budovy a vedou dialog. Omg.

• 3.2.2020  12:31
    Vysoká hra (TV film) (2020)

Když muž v pozadí říká, že neexistuje muž v pozadí, že je to jen systém, může si být naivně nedůvtipný policajt jistý, že jím je právě on. Je ale otázkou, zda to policajt zjistí a zda to zjistí včas. Bavilo mě to dost a popravdě i párkrát překvapilo (druhý díl - obě události v Technickém muzeu), takže se brzy určitě podívám znovu.

• 12.1.2020  23:05
    Teroristka (2019)

Univerzální uklízečka, pardon, střílející bývalá učitelka, s hudební atmosférou Kill Billa, je solidní dílo, místy dost baví i překvapuje. Skvěle. Snad první film, kde mi Vilhelmová nevadí. A ten Hoffmann, hergot, to by šlo.

• 27.12.2019  23:02
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Hodně jsem se podle ukázek v TV těšil, vyloženě jsem si na to udělal čas a ulehl k TV. Ale... K čemu výpravnost, kreativní masky a kostýmy, k čemu smaragdově zelená tráva a lesní romantické výjevy, ach, když lesní tvorové působí jen jako statické figuríny za výlohou (občas se proběhnou) a nenapíše jim scénáristka žádný větší prostor, žádnou vlastnost či projev, takže to celé vyzní jen jako reklama na Rajec? Střih naprosto křečovitý a bolestný. Výkony Slováků nemohu nazvat hereckými, snad jen ta Zuzana B. a Pavel K. se snažili. Myšleno to bylo dobře, ale provedeno je to velmi povrchně. Celý les je ohrožen, protože jednomu ňoumovi upadlo zrcadlo a jedna holka neumí napsat tátovi sama od sebe a sovu doručovatelku si do okénka ve věži nalákat telepatií. Jááj. Rádoby. Rádoby. Celé to dorazí nefungující dabing a i to vykradení Hobitína si mohli odpustit. PS: ten polonahý mlynář byl fajn a osvěžující - ale jen z dálky. Z blízka bylo všem hned jasné, že takovýhle chcípáček by pytel mouky neunesl ani 200 metrů, natož jich desítky-stovky tahat každý každičký den. Dokoukáno do konce.

• 3.11.2019  21:45

Nejhůře ozvučený snímek, co jsem kdy viděl/slyšel/neslyšel. David fantastický. Škoda nevyužitého potenciálu - čekal jsem bližší vhled do "zákulisí" léčebny. Nebýt zajímavých (pidi) linií - nevlastní dcera, umřel mi chlapeček a běh, bylo by to naprosto prázdné. Za vidění stojí. Jednou. Škoda...

• 21.10.2019  22:58
    Poklad z půdy (TV pořad) (2018)

Ta "lůza" bez špetky svědomí jsou "odborníci"? Nevím ale, zda větší idioti jsou "odborníci" anebo pipka, která prodá místnímu homoškudlilovi prsten po babičce se špičkovým diamantem za ubohých 44 tisíc (na dovču s mamčou...).

• 18.10.2019  01:21

Docela zajímavá zápletka, průběh i akce. Sice rozporuplnější detaily, a proto ne za pět, ale baví mě tyhle změny identit, hry a obsese. Látka by si zasloužila filmové zpracování, nebo dva díly - je zajímavá a je jí hodně, proto někdy (výsledky patologie - tetování, převoz, nadržená ředitelka muzea aj.), namačkána do 59 minut, působí příliš rychle (lekačky v ruském baráku se naopak táhnou).

• 17.10.2019  22:59

Ten mladý muž, Adam Maria Václav Artur Jan Nepomuk Mensdorff-Pouilly, je v dokumentu naprosto oslňující osobnost s fenomenálním vyjadřováním (asi mu to provedu :) ). V atmosférické hrobce jsem osobně byl, díky velkorysosti rodiny, ale dozvědět se příběhy o osobnostech tam pochovaných, včetně svatby z čisté lásky, je povznášející. Nadstandardní a okouzlující díl, jehož mimořádnost tvoří aura každého ze čtyř hlavních dotazovaných představitelů.

• 14.10.2019  23:27

Napoprvé za tři, pak výš a výš. A to volání pávů... celý snímek má tak báječnou atmosféru, že je mi líto, že na půdě nemám také nějakého toho neobjeveného Fragonarda.

• 14.10.2019  22:59

Novácky bulvární tragédie. Co tohle dělá na veřejnoprávní stanici... Dvořák opět úřaduje, schválí se i toto a staromilský divák se diví. Je mi líto, jak úroveň celého dnešního světa klesá. Lidé už nemají vysoké standardy a forma podání je zde opravdu senzacechtivě bulvárně "lidová". Hnus.

• 17.8.2019  21:36

Poprvé na mě až příliš silné. Tohle je díl, kterej si musíš dát 2x. Trochu jsem brečel. Je to hajzl. Všichni víme. Bianca nostra.

• 30.7.2019  21:30
    Tohle jsme my (TV seriál) (2016)

Naprosto fantastická hudba. Neskutečná a dechberoucí. Krása.

• 22.7.2019  00:14

Dobré, poutavé, zajímavé a vtahující.

• 28.5.2019  23:42
    Děti noci (2008)

Výborná pocitovka. Dost mě to vtáhlo a dokoukal jsem s napětím do konce, což se mi stává tak jednou za deset let. Skvělé výkony všech.

• 20.5.2019  15:41
    Klec (TV film) (2019)

Výbornost. Vyspádovaná, nevlekoucí se. Uteče rychle a člověk by klidně snesl ještě nějakou tu prostřihovou retrospektivu do 20-30 minut navíc. Případně (lehčí Spoiler) i matku KO ve sklepě, aby to bylo takové... výživnější. Oceňuji známá jména v malých štěcích. Skvělý Etzler i z mála vykřesal koncert.

• 1.5.2019  21:02
    Gomora (2008)

Velká bída. Tohle nekonečně dlouhé náhodné spojení několika linek, natočené dokumentárním stylem bez špetky sex-appealu, se dá dokoukat jen s největším nasazením. Se stejnojmenným dokonalým seriálem nesrovnatelné. Pro člověka, který ví, nepřekvapivé. Snad jen zaujme pár lokací, autentických míst, reálií a zejména závěrečné zhodnocení. Kdo sleduje v originále, může mít osypky z častých hlasových indispozic některých zúčastněných. Chápu, že je to dokumentární nepřibarvení reality, ale je to moc dlouhé a nudné a koneckonců ty linky s oděvnictvím jsou zažité stokrát.

• 1.5.2019  17:35

Geniální díl. Ty detaily, to zamyšlení. Musíte fakt hodně znát, aby vám došly i ty drobnosti - např. Gennaro před zahajovacím titulkem Nebo ke konci - když ho kamera zabere z druhé strany při rozhovoru před školou. Když si do Gůglu zadáte Forcella a vyskočí na vás snímky domu s malbou Passengera, zamrazí vás, máte pocit, že TO ŽIJETE. Tohle je naprosto fenomenální tvorba!!! Nemám slov...

• 23.4.2019  19:03

Moc výborný.

• 14.4.2019  23:03

Pasáže s dědou jsou tak plné, hřejivé, úžasné...

• 26.2.2019  23:03
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

To by mě zajímalo, čí bylo to péro, Dášeno...

• 20.2.2019  07:26

ČT Art včera zařadila tento snímek k uctění památky kameramana Stanislava Miloty (d. 18.2.2019). Samozřejmě jsem věděl o tom, jaký kult to v místním hodnocení je, takže když jsem dokoukal dokument o St. Milotovi a náhle plynule navazoval Spalovač, řekl jsem si, že to, krátce před půlnocí, ještě "dám", ať "konečně" vím, o co tady jde... No, přátelé... Některým stačí asi opravdu málo. Snad jen scény z hampejzů mi přišly nosnější (oplachování či orálek pod stolem), jinak jsem asi dvakrát usnul. Monolog je časem už trapně táhlý, skoro k nevydržení. K závěru se děj malinko rozjede, což kvituji, ale na víc, než dvě, to prostě není. A i to je dost. Slabé, velmi slabé, vážení...

• 18.2.2019  21:50
    MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)

Ilona nám lehce nakynula a jako jediná evidentně NEví. Přibylo dramatu, ubylo hlášek, nejvíc bavil farář. Příští díl ve 21.45 h. PS: Pánové, tanga opravdu, ale opravdu NEjsou sexy.

• 11.2.2019  22:20

Dycky MOST!

• 11.2.2019  21:54
    MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)

Nebezpečná je ta aktuálnost posedlých vítačů, snad to některým otevře oči (určitá etnika nepředěláš a pomocnou ruku ti pochčijou). Ilona tentokrát dostala díkybohu víc prostoru a hodně atmosféře pomohla. Snědí skautíci, přející si perníkovou nadvládu, pobavili, opět vidím paralelu s Gomorrou, nejen v jejich přání či v obchoďáku. Hofmann je neskutečnej, naprosto přesný ksichty i celohraní. Hlavně díky němu člověk přetrpí to totální neherectví a výrazovou trapnost Tondy, jeho gymnazistky a několika romáles, v čele s Claudií. Jo, a promazávající se Dáša je fakt nechutná. Promiň, Pavle. :)

• 4.2.2019  21:58
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Edo, já ti fandim!

• 28.1.2019  22:07
    MOST! (TV seriál) (2019)

Děkuji Mostu! za rozšíření obzorů, nejenom hudebních. Eda! Luďan! Ilona! Franta! Farář!

• 28.1.2019  21:35
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Tenhle díl je legen (počkej si) dární. Snědá tíseň a Franta a Luďan hulič mě dostávaj. Kdo kdy viděl Gomorru, ví, že Chánov je čajíček. Franta to zabíjí solidně (ta to má ve vočích!), hlavně jako zákonný zástupce 16letýho z lásky skinheadka :). Hodně oceňuju hudební hrátky - dvojitý špatný rande na dromu (Bad Romance) aj. Most! je má nová Obsession. :)

• 23.1.2019  02:11
    Únik (TV seriál) (2017)

Uplně nevím, zda ti "inženýři" jsou vysoce zkušení, ale občas mají dobré nápady, občas i pěkně blbé. A vždy je tam nějaká (mužská) dámička na pěst, která se někdy změní a otevřou se jí oči, někdy halt ne. Dobré, i když nesnesitelně nudně zdlouhavé, mezi 2 a 3.

• 21.1.2019  22:48
    MOST! - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

"Karle, zklidni si tu svoji ´Arbeit Macht Frei´". "Ciwe hoši, tak téď se dlouho neuvidímé...". Škultéty výbornej, nejen na smeťáku absolutně přesnej. Jo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10