• Pohádka

Zloději zelených koní (2016)

Začátek táhlej, prostředek táhlej, konec dobrej. Naivita a o-slepenost hlavního hrdiny by se dala krájet. Milé vidět pár stabilních oveček ze stáje mistra Wlodarczyka (nezapomenu na "kurví kroj" :) ). Objektivně tedy za tři, ale... Těžko dát míň, jak čtyři filmu, kde vidíme Marka Adamczyka v celé jeho kráse. Až ukáže i frontál, bude to za pět :).

Svatební zvony (2009) (TV film)

Tohle je tak zvláštní... V počátku rozdýcháváte kýčovitost a nucenost, pak přijmete pozvánku na barevnou crazy komedii, abyste následně dostali nuceně říkankovou šablonovku. Za vidění stojí. Jednou. 2,5*

Účastníci zájezdu (2006)

Takové to naše malé milé lidství ve všech jeho podobách. Zde poměrně odhalené. Doslova :).

Nanečisto (1988) (TV film)

Bravurní studie lidství.

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Enšpígl to napsal naprosto přesně: "Už dlouho, vlastně nikdy, jsem neviděl kriminálku, co se bere vážně, a přitom působila naprosto parodicky."

Můj strýček Archimedes (2018) (TV film)

Takové vtipnější a méně nucené Vyprávěj na rádobyřecký způsob. S kapkou husího peří a haldou perfektních hlášek a vtipných situací. Některé z nich jsou opravdu vymazlené.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Marek Adamczyk - ooch, milé překvapení. To by šlo. :)

Anděl Páně 2 (2016)

Infalín píše: "Co se stalo s klíčem od očistce?" Zůstal na zemi u kupce... No paráda, a máme námět na trojku.

Pelíšky (1999)

Hořkosmutný příběh jednoho širšího rodinného propletence. Na konci pláču. I mně odjela spousta blízkých pryč a už se nikdy nevrátí. My, co jsme zůstali, se musíme naučit jít dál. Film, podle kterého vznikl můj nick. Filmový Elien mi v roce 1999 učaroval.