• Pohádka

Bruno (2009)

Začátek je hodně špatnej, pak je to občas i vtipný (jaksi trapno-vtipný, hořko-vtipný, trapně-hořký). Dvě hvězdičky za šlapacího robertka a pár drzejších hlášek.

Území bílých králů (1991) (seriál)

Miloval jsem to jako dítě, miluju to i teď, po třicítce. Prostě moc pěkný letní seriál, lehce napínavý, s legendárními herci a nádhernými zvířaty.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Opravdu dobrá sranda, která je někdy vlastně hrozně blbá :)).

Doktor od jezera hrochů (2010)

Škoda, že z Afriky není vidět nic víc, než ksicht Boba Klepla. Vtipné scény se Zuzanou Slavíkovou, Adélou Gondíkovou a Jonatánem Sandrou Pogodovou zcela zabíjí zcela na zabití Holubová (už se mi tak zajedla, že ani nemůžu napsat její celé jméno). Čili místa dobrá (asi 10% stopáže filmu) zabíjí místa horší, špatná a ta hodně špatná. Při maturitě z literatury můj učitel vypíchl hojnost knih od Švandrlíka v mém čtenářském listu, načteno mám dost, takže nejsem příliš objektivní, neb ta ztráta iluzí zamrzí.

Watercolors (2008)

Nádherný a silný snímek. Prvních 15 minut jsem si sice musel zvykat na Kylea Clarea jako takového, ale díky první vodní scéně už si vše sedlo tak, jak mělo. Perfektní Karen Black, ale hlavně Tye Olson podal skvělý výkon, i když asi 4x bylo už té histerie (přehrávání) trochu moc. Ale i tak vynikající a podhodnocený film. Díky bohu, že se v mém okolí nevyskytuje primitiv typu Henry, jinak bych nepsal tenhle komentář, ale už bych dávno seděl za úkladnou vraždu :).

Kůže, kterou nosím (2011)

Vicente musel dříve o sex žadonit, později ho měl více, než mu bylo milé... Špičkové zpracování, špičkový vizuál. Opravdu solidní ujetost, přesně tak jak to má Ell rád. Božemuj, ten primitivní tygřík je fakt sexy. Opět jsem skočil P.A. na špek.

Lék (1995)

Přátelství pohodáře a autsajdra, naplněné snad vším tím, čím jen kamarádství dvou kluků může být. Kdysi nám tenhle film pouštěl náš oduševnělý učitel na střední, při hodinách literatury. Vzpomínám na to rád.

Harry + Max (2004)

Komedie? Tak to určitě ne. Drama? Těžko. Spíš taková emerická (= nic moc) konzultačka. Podobně jako Grande Ecole tenhle snímek kolem mě projel a nevzal mě s sebou. Když už to vypadalo, že se začne něco hlubšího dít, byl za osm minut konec. Nejnosnější je samotné téma gay incestu, to je neotřelé novum a určitě z něj šlo vytěžit víc. Cole Williams je tu tak feminní, že ještě kousek a je to ženská :).

Grande école (2004)

Tohle je jeden z mála g-filmů, kterej ve mě snad ani nevyvolal emoce. Ani kladné, ani záporné, ani radost, smích, soucit - nic... Nevím, co k tomu dál dodat. Možná si to pustit podruhé? Prostě to tak nějak kolem mě proplulo a já nenastoupil. Přitom francouzská kinematografie (tím víc o mladých studentech) je mou z nejmilejších. Kluci jsou pěkní, údy mají krásné a díkybohu i často obřezané, ale konkrétně druhé pozvání do šaten mi zavání už mírnou teatrálností (nebo olezlostí?). Ženy jsou zde (ale bohužel i mnohdy v životě - copak jsou slepé?) užívány jako společenský doplněk (ach ty předsudky), někdo je tu milován, ale soulož probíhá jen s první a třetí osobou. S tou milovanou ne, neb se až pozdě dozvídáme, že city jsou vzájemné, že je většina z jednoho bytu na stejné lodi. No, celkem spoileruju a nic nového nepřináším, ale ať. Každopádně Alice má moc pěkná prsa, tak si snad užijou všechna pohlaví i zaměření :). Pěkný vizuál a vůbec návrat do let kolejních.

Amfetamin (2010)

Drogy zničily, ničí a zničí bohužel mnoho lidí. Není proto překvapivé, že jsou tak častým námětem (gay) snímků. Z pozůstalých to prostě musí ven. Jestli si z toho nová krev něco vezme, vyhne se, není jisté, protože dokonalý svět neexistuje. Existuje však jeden dokonalý film, a to je právě Amphetamine. Vizuál, hudba, styl vyprávění, flešbeky, paralely, prostředí, život... Scud je prostě umělec s citem i nesmírnou fantasií. Nahota je tu na rozdíl od miliardy směšných nahých mužských scén přirozená, na místě, mnohdy až umělecká. Dokonalé setkání dvou sociálních vrstev a překrásný princ Thomas Price. Taková o tři třídy lepší Pretty Woman a zároveň jeden z minima gay velkofilmů. Vypravěčská nádhera.