John Wick (2014)

It's okay. Let's go home.

Věčně mladá (2015)

Romantika + Blake Lively = spokojný chalik / Film sa mi páčil.

Stalker (2014) (seriál)

Páči sa mi, že je to niečo neobvyklé. Nepoznám veľa seriálov, no, prakticky ani neviem, či existujú ešte nejaké seriály podobné tomuto. Teda seriály s témou stalkingu. Až teraz si poriadne uvedomujem, čo je ten stalking vlastne zač a tento seriál ma veľmi baví. Jeden z najlepších seriálov z roku 2014 [spolu s The Flash]. Seriálu dávam 85%.

Nikita (2010) (seriál)

Zaujímavý seriál, na ktorý som prišiel pred pár rokmi, keď ho dávali v televízii. Videl som asi 1 sériu, z toho som cca 4-5 dielov vynechal, lebo sa mi nechcelo alebo som na to zabudol. Keď som bol na premiére Insurgent [Rezistencia] a videl som tam Maggie Q, tak som na celý kinosál skričal "NIKITA!!" ... no, stane sa. Tento seriál ma tak zaujal, že som si ho celý zhliadol za necelých 6 dní [áno, všetkých 73 dielov, dobre ja]. Zaujímavé herecké obsadenie [Maggie Q je príjemná na pozeranie a páči sa mi jej hlas v originálne, rovnako tak u Lyndsy Fonseca], zaujímavý a nevšedný príbeh, skvelí záporáci [Amanda je mrcha a Percy je hajzel, ale aj tak ich mám rád], chémia medzi Michaelom a Nikitou je podľa mňa skvelá. Seriál som na ČSFD ohodnotil 5*, no ak by som to mal vyjadriť v bodoch 0-10/v percentách 0-100, tak seriál by mal u mňa 9.7b alebo 97%, to je už na vás. Tento seriál vám odporúčam.

Rezistence (2015)

Romanticko-akčný film plný romantických a akčných scén. Wow. Fakt? Nehovor. Vo filme bola celkom slušná akcia a aj trošku tej slušnej romantiky. Kate Winslet [alebo, ako jej ja často hovorím, "kočka z Titanicu"] bola dobrou "záporáčkou". Mohla by si to skúsiť znova, pretože jej to celkom išlo. [Spoiler Alert] Škoda, že ju na konci matka Four zadzigala... no, a trošku som aj dúfal, že nám Shailene ukáže kozy, ale to tiež nevyšlo... aspoň sa ľudia v kine pobavili, keď som povedal, nech ukáže kozy... alebo keď som chytil záchvat smiechu z toho, že Tris "zomrela" a ona bola z toho úplne mimo [o Kate Winslet hovorím]...no, a ešte sa mi páčil zadok Kate Winslet... celkovo sa mi film páčil, dávam mu 85%.

Útok na Bílý dům (2013)

Akčný trhák v štýle BumBumPifPaf. Potešilo ma herecké obsadenie počínajúc čiernym prezidentom s Jordankami Jamiem Foxxom, Maggie Gyllenhaal či vojakom v podaní Channinga Tatuma. Akčné scény boli zaujímavé, ale mám pocit, že vojak ako John Cale by mal vedieť lepšie bojovať, či sa pletiem? Ukázala sa tu aj otcovská láska, čo sa mi páči. Ďalej tu bolo pár zaujímavých scén, napríklad "driftovanie" 18 tonovou limuzínou pred Bielym domom. Ďalej sa mi páčilo, keď sa Sawyer a Cale (Foxx a Tatum) rozprávali o svojich dcérach.... kto by povedal, že dcéra prezidenta si chce dať piercing do pupku?

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Zaujímavá oddychovka, pekné herecké obsadenie počínajúc očarujúcou Anne Hathaway, cez komického Steva Carella až po drsného Dwayna Johnsona. Hlavní hrdinovia (Hathaway, Carell) mi trošku pripomínajú hlavnú dvojicu zo seriálu, ktorý som už spomínal, a to konkrétne seriál Castle. "Ona má zbraň, on je nebezpečný!" ... smile emoticon U tejto komédie som sa skvelo zabavil (som síce viacmenej retardovaný človek, no mám rád aj takéto "jednoduchšie" komédie). Ešte by som rád dodal, že film je spravený podľa seriálu, ktorý sa vysielal v rokoch 1965 až 1970. Film určite odporúčam!

Kráska a zvíře (2012) (seriál)

Neviem ako vy, ale ja s týmto seriálom nemám absolútne žiadny problém. Síce, prvých pár dielov bolo gýčovitých, ale to preto, že to už je taká klasika... no, od 4. dielu to začalo naberať obrátky. V 1. sérii bol Vincent taký milý, veľmi opatrný, ochranársky a vlastne aj veľmi zamilovaný. V druhej, ako tu už niekto spomínal, bol "nemilosrdný" zabijak, no ku koncu série (2x16) sa to obrátilo a stal sa z toho vzťah, ktorý som chcel. Vincent sa zmenil a pre Cat bol ten pravý. (Gaba som neznášal a prakticky aj stále neznášam, keďže si občas pozriem staré časti) Finálne hodnotenie - 99% (5*)

Gotham (2014) (seriál)

Ja, ako fanúšik Batmana, no, obecne, fanúšik DC, hodnotím tento seriál veľmi kladne. Ben McKenzie je celkom sympaťák, mladý Bruce Wayne, ako sa reže? Celkom zaujímavé. Snáď niekde v ďalších sériách uvidíme zrod Batmana, to by bolo úžasné. Teším sa na ďalšie diely... no, super, mám ďalší seriál do môjho zoznamu :))

Castle na zabití (2009) (seriál)

Skvelý komediálny, romantický... a aj občas dramatický seriál... to všetko ja mám rád, a keď je to celé pospolu, tak to tvorí niečo úžasné. A to som ani nezmienil Stanu Katic, perfektný bonus k celému tomuto skvelému seriálu.