lola10

lola10

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 22.1.2017  08:10

Pokračovaní mých oblíbených Gilmorek bych popsala jako nutné zlo. Se závěrečnými čtyřmi slovy naprosto souhlasím, ale to co jim předcházelo nebylo příliš povedené. Nicméně nikdo nemohl čekat, že to bude stejné, lidé se vyvíjí a mění.

• 11.8.2016  13:16
    Padesátka (2015)

Kotkovi mohu pouze zatleskat. Po dlouhé době povedená komedie, která se zabývá klasickým čistým humorem a né dramaty či černočerným humorem. Svižné tempo, originální námět, skvělé herecké výkony a nezapomenutelné vtipy a hlášky, které se díky sprostým slovům skvěle pamatují. Jen tak dál, Vojto !

• 3.3.2016  10:19
    Room (2015)

Uchvacující zpracování celé situace z Jackovy perspektivy... Téma je velmi citlivé, bolestné a nepříjemné. Snímek ve mě zanechal spoustu pocitů, ale faktem zůstává, že na takto nepříjemné téma, to bylo skvěle zpracované. Wow !

• 7.2.2016  10:49

Eddie Redmayne, jak ztvárňuje dívku uvězněnou v mužském těle, byl neuvěřitelný. Po jeho opěvovaném výkonu váženého Stevena Hawkinga jsem nečekala takovou úroveň. Jak to dokáže, říkám si, prodat emoce někoho, kdo trpí něčím tak specifickým a bolestným? Perfektní byl i výkon tolik láskyplné Alicia Vikander, která zkrátka uměla tu svou čistou lásku prodat. Kdyby tento snímek nevznikl na základě skutečného příběhu, možná bych tomu ani nevěřila. Milující ženu, odvážnou a bohémskou umělkyni a nakonec trpící láskyplnou přítelkyni, ztvárnila na jedničku. Snímek nám dal možnost nahlédnout nejen do duše trpícího transsexuála, ale i lidí kolem něj. Tleskám.

• 22.1.2016  07:39

Z psychologického pohledu je to velká síla. Snímek mě absolutně šokoval !

• 22.1.2016  07:38

Velmi hezké zpracování klasiky od paní Němcové.

• 22.1.2016  07:37
    Candy (2006)

Filmy o drogových závislostech v sobě většinou nesou jisté poselství ...Zde to na Vás z monitoru přímo stříká, jelikož si hlavní hrdinové vůbec neuvědomují, že dělají něco špatně, takže je to velmi reálné a skutečné. No a Heath ? Skvělý !

• 22.1.2016  07:34

Tommy byl v roli "armádního" otce přesvědčivý a hrál jak jinak než skvěle. Téma je velmi silné a závěrečné rozuzlení spolu s poslední scénou mě naprosto dostalo...Líbí se mi, že se USA nebojí natočit i takovýto film, myslím, že je to jedině dobře! Armáda mi svým způsobem imponuje a zároveň pro mě zůstává zcela nepochopeným světem ...

• 22.1.2016  07:30
    Tři bratři (2014)

Pohádková hudba je milá a chytlavá, ale myslím si, že "scucnutí" všech tří pohádek do jedné je pro malé děti trochu matoucí a to nemluvím o totálně nevhodně zvrhlém příběhu dospělého myslivce a malé Karkulky ! ! !

• 22.1.2016  07:20

Já vlastně ani nevím, čekala jsem víc...Nebýt Samuela, tak to nemá tu správnou úroveň. Tarantina jsem do poslední hodiny téměř nepoznávala, ovšem zvrat, který nastal byl skvělý. Z počátku tam na mě bylo málo akce a až zbytečně zdlouhavé pasáže. Od zvratu do konce se to ovšem vyšvihlo na max, až mě vážně mrzelo, že se celý snímek nenesl v podobném duchu. Ale chápu, je to zase jiné a netypické.

• 22.1.2016  07:11
    Marťan (2015)

Velmi se mi líbilo "reálné" zpracování, kdy byly všechny vědecké jevy podloženy skutečností. Matt byl přesvědčivý a předvedl velmi zralý výkon, tuším, že věkem u něj bude herecká dokonalost jen přibývat. U snímku mi pouze chybělo trochu více pohledu na psychické trauma, které hlavní hrdina musel jistě prožívat, trochu více pohledu na osamoceného obyvatele Marsu...Ovšem náš Marťan byl sebejistý chytrý astronaut, tudíž to nejspíš odpovídalo.

• 16.1.2016  19:44
    Dárek (2015)

Snímek hraje na tu správnou strunu. Hlavní zápletka je logická a skvěle zahraná. Děj není předvídatelný, naopak. Hudba a občasné lekavé scény dodávají napětí a celková atmosféra může konkurovat kdejakému psychologickému hororu.

• 16.1.2016  19:40

Joseph byl skvělý, i přes své nepřirozeně uměle modré oči byl okouzlující. Klobouk dolů za jeho francouzštinu. Ale celkově mi u filmu něco chybělo, možná trochu víc z osobního života hlavního hrdiny, postrádalo to jakousi intimitu. Nadšení a neuvěřitelný zápal tam byl, ale i tak jsem čekala víc.

• 15.1.2016  18:16
    Bez kormidla (2014)

Vtipné mi to sice nepřišlo, za to se mi zdálo, že jsem svědkem krásného melodramatu o otcovo poznání vlastního syna, který měl nemocnou duši...Plus krásná hudba.

• 15.1.2016  18:14
    Humr (2015)

Diskriminace je v každé době, tentokrát je to omezení svobodných a upřednostňování párů. Symbolika v oné stupidnosti je až k smíchu, ale není to tak se vším kolem nás ? Diskriminovat někoho jen pro jeho odlišný vzhled, národnost, rasu, váhu, vyznání, sex. orientaci, oblečení, záliby...to vše je přece také tak děsně nesmyslné...

• 15.1.2016  12:30

Hardy mě velmi mile překvapil. Dvojroli dvou tak odlišných bratrů zvládl s prstem v nose. Dobově i tématicky mu to skvěle sedlo, atak si mohl dovolit upustit trochu i svého charakteru a postavy zahrát po svém. Což celému snímku dodalo šťávu a přitažlivost.

• 3.1.2016  20:37
    To nejsi Ty (2014)

Hilary Swank byla fascinující. Emotivně zpracovaný příběh o někom, kdo ví, že jeho život brzy skončí, v tom nalézá pochopení, úctu, spřízněnou duši a opravdové přátelství.

• 3.1.2016  20:32

Je asi dnes opravdu těžké natočit komedii, která by pobavila a skutečně rozesmála ...

• 3.1.2016  20:31
    jOBS (2013)

Kutcher je pro některé možná amatérským nehercem, pro mě si zaslouží čtvrtou hvězdu za detailní provedení pana Jobse.

• 3.1.2016  20:29

Drsné a nepřátelské prostředí zpracované tak, že byste se tam chtěli podívat a zažít ty emoce, ten sebezáchovný pud a tu neuvěřitelnou sílu po pomstě na vlastní holou kůži. Leonardo mě nepřestává překvapovat, hraje pohledem, celým svým tělem. Nepotřebuje komplikované dialogy, vcítí se do své postavy tolik, že se jí stává a Vy nemáte sebemenší důvod mu nevěřit.

• 13.11.2015  07:50

Kryštofův výkon byl až neuvěřitelně přesvědčivý. Jeho postava se mohla zdát jako snadná ke ztvárnění, ale za mě tedy ne, zahrát drogově závislého takhle, to už je holt umění. Scénář fantastický, nejvíc se mi líbila autenticita filmu, okolí, prostředí lokací, hudba, postavy, všechno to skvěle sedělo a odpovídalo realitě. Závěr byl odpovídající celému příběhu a jen podtrhl jeden z výjímečných českých snímků.

• 31.10.2015  06:32
    The Gambler (2014)

Obdivuji Markovo neuvěřitelnou snahu a píli, která byla opravdu viditelná. Nemyslím jen vzdání se 30 kg svalové hmoty, ale i styl jeho hraní, který byl tak jiný, že mi chudák hubeňoučký Mark, připadal neuvolněný a po celou dobu byl v takové nepřirozené tenzi. I přesto, že se snažil, mi to, bohužel, přišlo hodně průměrné. Z takového námětu se zkrátka mohlo vytěžit daleko víc.

• 31.10.2015  06:26
    Oldboy (2013)

Zajímavý triller se skvělým rozuzlením a Joshovo přesvědčivým agresivním výkonem, kterého v jeho roli žene jediný cíl a s ničím jiným se nemaže ...Normálně jsem doslova alergická na tento typ snímků (trillery, kdy někdo někoho zachraňuje, někdo se změní a vzpamatuje se atd., pochopitelně vše s happyendem), ale tohle bylo jiné ! Netypické a nečekané finále s úžasnou závěrečnou scénou si zaslouží 4*.

• 27.10.2015  19:04

Vážně jsem netušila, co mě čeká, doufala jsem ve snímek, který neurazí ani nenadchne, čekala jsem klasické typické drama, kterým zkrátka jen zabiji čas... Opak byl pravdou, dočkala jsem se krásného filmu, během kterého jsem měla husí kůži a slzy v očích. Winslet to s Brolinem neskutečně slušelo, skvěle k sobě pasovali. Kate je paní herečka, která si potrpí na detaily a tak jí tu nervozitu a touhu- bože ta touha, věříte. Cuká každým koutkem těla, pohybuje očima, jako kdyby v té situaci vážně byla. Cítíte s ní a rostete s ní, protože její postava se plynule a skvěle vyvíjí, díky Brolinovi, kterému to s vousy zatraceně seklo. Má to emoce, náboj a celkově jde prostě o krásné romantické drama se skvělými herci. Nemám co vytknout, jelikož mé překvapení z nečekaného se projevilo dokonce na plném ohodnocení.

• 21.10.2015  06:50
    Whiplash (2014)

To bylo famózní ! Simmons předvedl až děsivě přesvědčivý výkon, při každém jeho pohledu jsem měla husí kůži a sevřený žaludek. Ač nejsem zastáncem tohoto přístupu, tak ve filmu to prostě fungovalo a díky pocitům, které jsem při jeho sledování měla, si Whiplash bezkonkurenčně vysloužil pět hvězd.

• 29.9.2015  07:19

Silný příběh si zaslouží kvalitní zpracování. Skvělá režie, hudba a herecké obsazení, které s Vámi celých 144 min mávají. Nemám ráda předvídatelné závěry snímků, natož pak nereálné či až směšné, to z toho pak nemůžu mít ani radost a cítím akorát vztek ...Ale u tohoto příběhu je to jinak, tento příběh se vážně stal a o to je to všechno silnější a emotivnější.

• 29.9.2015  07:15

Na Billa Murraye jsem se těšila a byla jsem zvědavá, jak roli zvládne, vzhledem ke svému osobnímu životu. Čekala jsem sentimentální drama alá komedie, ale byla jsem mile překvapena. Vůbec to nebylo přehnané a nahrané na diváky, bylo to mile dojemné a vtipné. Bill Murray byl skvělý a celý film bylo takové milé odlehčení. Za emoce, které mi během filmy proudily ven z očí, dávám 4 hvězdy.

• 6.9.2015  16:17
    Pan Nikdo (2009)

To přemýšlení nad detaily, maličkostmi, zvažování, plánování nebo snad neplánování a jen konání...Co třeba tohle a nebo zase tohle? Co bude lepší? Která varianta je ta "správná" ? Následky našich činů, kterých se nezbavíme, nikdy a nikde, ani na Marsu ne...Hudba skvělá, ale především střih a Leto za jedna !

• 5.9.2015  06:18

Autenticita a reálnost, to jsou hlavní proudy tohoto dokumentu. Kurt měl složité dětství, kdy jako senzibilní a labilní jedinec utrpěl mnoho ran a bolestí. Od toho se vše odvíjí a vysvětluje nám to jeho následné činy a potíže. Láska k muzice a k sebevyjádření z něj silně vyzařuje po celý dokument (protože přesně takový on byl) a věřím, že se stále dotýká mnohých, i pokud nepatříte přímo mezi jeho fandy.

• 4.9.2015  05:17
    Lásky čas (2013)

Oproti mé oblíbené"Lásce Nebeské" to bylo mnohem víc naivní a nerealistické, zkrátka pohádka. Ale za to krásná pohádka, kdyby to tak bylo, kdyby to tak fungovalo, jenže nefunguje...zkrátka a dobře tu prostě nemohly být dva dokonalé filmy o lásce, ještě od toho samého autora...Rachel i Bill se mi moc líbili, dále se mi velmi líbilo vyprávění hlavního hrdiny, které nás doprovázelo celý film.

<< předchozí 1 2 3