Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (518)

plakát

Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda) 

Natočený je to jak z prdele, ale ten vibe totálních kreatur na úrovni Observe and Report Setha Rogena přebije naprosto všechno. Třesu.

plakát

Two Weeks in Another Town (1962) 

Kirk Douglas jezdí dva týdny po Římě v “sequelu” Města iluzí a snaží se přitom vyřešit sám sebe a vrátit se do byznysu. Nikam to nevede, nemá to tempo a to kopání Hollywoodu do míst, kde to má nejvíc bolet, se zas tak nedaří. Nakonec to bohužel není ani klasicky “douglasovsky” sžíravé, ale spíš příšerně sebedojímací. Právem box office disaster, na který všichni zapomněli. Jediný komu bych tenhle film s klidným srdcem doporučil je Rick Dalton.

plakát

Sands of the Kalahari (1965) 

1965: Africká odysea. Škoda, že jsou ti herci lehce jalovější, ať už jde o sexuální nátlaky, omdlévání pod spalujícím sluncem nebo bratrské souboje na život a na smrt. Táhnou to dolů. A když mluvíme o smrti, asi nikdy jsem neviděl tolik zmasakrovaných zvířat v západním celovečeráku. Kobylky, opice, ještěři, antilopy, prasata. Tady se s tím nemazali.

plakát

Ďábelská brigáda (1968) 

Tak se tady uklidníme. Delikátně naivní „reflexe“ druhé světové války plná vystrčených brad, naběhlých žil, testosteronu a monologů, že by se Patton tetelil blahem. Když dojde na závěrečnou přestřelku v italských horách tak už není co řešit. Ďábelští pancharti.

plakát

Champion (1949) 

Já ty jeho zmrdy žeru.

plakát

Elmer Gantry (1960) 

Tradičně neskutečnej Lancaster v dramatu vzestupu a pádu jednoho netradičního showbyznysu. Konečně jsem naplno docenil religiózní stanovou kulturu, plamenné kazatele a dotek boží co dokáže vrátit zrak. Dobrej film k pochopení Americky dvacátého a jednadvacátého století, protože lidi se mění, ale kázání zůstávají. A nebojte se. Zdánlivě dlouhá stopáž uteče jako ten nejkratší žalm.

plakát

Zastavárník (1964) 

Možná by se dalo argumentovat tím, že tenhle film má historickou hodnotu a své dějinné místo. Papírové předpoklady ale nepřebijí jeho absenci tempa, nadbytek snových/retrospektivních pasáží a celkový „staged“ dojem. Právem pozapomenuto.

plakát

Ohně na planinách (1959) 

Filipínská Apokalypsa. Na rok výroby neskutečně tvrdé válečné drama s kopci mrtvol, pokřiveným apetitem a feelingem při kterém máte chuť jít a dívat se. Bez východiska.