It! The Terror from Beyond Space (1958)

Vetřelec let padesátých plný špatných hereckých výkonů a zmatených Italoameričanů. Nepříliš vyšperkovaný interiér vesmírného plavidla, statická a již ve své době dosti podprůměrná maska mimozemské bestie a geniální marketingové triky. Jak by napsala československá dobová kritika, film je příliš příšerný a v zásadně jde o hroznou plácaninu amerických diletantů bez mozku. Hanba jim!

Bangville Police (1913)

Jižanská komedie plná buranů. Dosti nuda. Většina gagů je vystavěna pádech na zem a záměnách. Legrace, kterou si autor dělá z vesnické policie mi jaksi nic neřekla. Všichni jen poskakují a žádný vtip nemá nějakou razantní pointu. Výsledkem je jedno tele a žádní zloději.

The Girl and Her Trust (1912)

Osamocená dívka brání peníze před zlodějskými trampy. Ze začátku dosti nezajímavé a nudné, ovšem od změny z interiéru do volné přírody to chytá druhý dech. Zvlášť stojí za to ocenit dynamickou „vlakovou“ honičku, která je dosti zábavná. Vše dopadá dobře, žena se stává vítězkou, jelikož muži v zásadě porazí sami sebe.

Smrtící kometa (1978) (TV film)

Série 6. díl 14. a název epizody Bartova kometa. Starosta Quinby: Spoluobčané, když jsem se dozvěděl o hrozící krizi, sedl jsem na první letadlo do Spriengfieldu. A jsem tu. (velký potlesk). Musím potvrdit, že na obzoru je kometa. Kometa, která zničí Spriengfield (potlesk zmatené ženy). Tomu nemusíte tleskat. Naštěstí máme plán. Profesore. (běžný občan) Rychle ty Einsteine. Profesor: Dobře, dobře. Ve spolupráci s bývalými Carterovými úředníky a vojáky, kteří byli předčasně poslání do výslužby z důvodů, které tu nebudeme rozebírat, máme tento plán. Novinový titulek. Raketa s pohonem, smete kometu s ohonem. Výsledek? Raketa vyletěla směšně vysoko a zničila jedinou únikovou cestu z města, kterou je most. Hlásí se Andy Pie a jeho dopravní ráj : Most už není a letiště je bohužel na druhé straně. Spousta obyvatel města se pokouší přeskočit propast autem. To svědčí o odvážném,nicméně nepříliš chytrém duchu našich spoluobčanů. Homer Simpson se o svou rodinu postará. Otevři Flandersi. Chceme se schovat do tvého krytu. Todde táta by se mohl venku zbláznit strachy, proto kdyby se dobýval dovnitř, zastřelíš ho______tak tohle všechno, v zásadě, je v tomhle filmu bráno vážně. Smrtící kometa, před kterou se stačí zahrabat do země a ve výsledku vlastně nikoho nezabije______nechte toho nevidíte, že nás ta hra na domácí zvířata všechny rozhádá.....

The Blob (1958)

Padající hvězda přináší smrtící sliz! Americké maloměsto je v ohrožení! Steve McQueen se stylizuje do role dobromyslného středoškoláka! Lidé propadají panice! Akce, akce a zase akce v nezapomenutelné podívané plné geniálně skrytých triků! Mystifikace a intertextové přesahy pro cinéphily! No nekupte to!

Nevěsta monstra (1955) odpad!

Veledílo mistra, které je však paradoxně k nepřežití, plné vynikajících hereckých výkonů, nepohyblivých chobotnic, papoušků a temné atmosféry. Nebýt tak unylého a nudného děje, mohl to být naprosto průměrný výlisek své doby, a to by pochopitelně skalní příznivci nepřežili. Takhle můžou být vlastně všichni spokojení.

Plán 9 (1959) odpad!

Je tak lehké podlehnout idealizování a posmrtnému kultu, který přišel o mnoho let později, ale ani vytříbené budování aury kolem netalentovaného, avšak o to více zapáleného režiséra, nedokáže zachránit jeho samotné výtvory. V tomto případě film poněkud rozbíjí představu o záměrně špatné podívané a bohužel místo posměvačné zábavy nabízí pouze okázalou nudu.

20 milionů mil od Země (1957)

Vyobrazení Texasu jako mýtické a snové země ve které se lidé zbaví všech starostí, zapíchnutí vesmírného monstra vidlemi a souboj na jednom z architektonických skvostů Itálie. Sériový výlisek s nesériovými triky a výtečným tempem.

Tarzan (1991) (seriál) odpad!

Wolf Larson chtít banán jinak nehrát, a pak na nova se žádná divák nedívat, a zbytek divák být smutný, a mexiko produkce být smutná, a tarzan být smutný a jane být škaredá.