MeaCulpa

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 17.10.2019  08:58
    Joker (2019)

Podle ocekavani technicky (vyborna kamera) a hudebne bez vyhrad, ale v zasade je to prachsprosta kopirka Taxikare, Krale komedie a Network, ktera se neinspiruje, ale krade si z tech filmu cele sceny (uz jsem jenom cekal, kdy Phoenix u zrcadla zacne s Talking to me). Scenaristicky nezvladnute ("Ok, nechame ho jeste jednou zatancovat a dame tam radeji i tu vysvetlovacku se sousedkou, at pochopi kazdej debil, ze je to magor") a strasne plytke (Gotham, nepokoje, Artur vs. spolecnost). Epilog zbytecnej, ale ta pulhodinka pred nim od setkani tri klaunu je brilantni. Phoenix samozrejne vyborny, ale Ledgerovo pojeti Jokera me bralo vic. 7/10

• 10.7.2018  23:20
    Holky sobě (2018)

Diky bohu, že jsou ve Varech i podobné odlehčené filmy. Tyden na baltských poetických dokumentech by mě asi zabil :D. Film příjemně uteče a zabaví. Dovedu si představit studiový US remake, který ještě víc vyhrotí scénu s hromadnou výpovědí. Jinak komedie, která nenadchne ani neurazí, čistý průměr.

• 10.7.2018  23:15
    Léto (2018)

Nečekaně velmi příjemné překvapení. Hodně se mě líbíla první polovina filmu, kdy se Viktor seznamuje s prostředím a dělá první hudební kroky.Bohužel po Perfect day filmu spadne řetěz a bez vyvrcholení se dovleče ke konci. Čekal jsem větší konflikt mezi ústředními hrdiny nebo větší komplikace od vládnoucích orgánů, takhle druhé polovině chybělo vyvrcholení. Každopádně svižně a stylově natočeni, herci dobří, když film uvidím znovu určitě nepřepnu. 7/10.

• 29.8.2012  23:37
    U-Turn (1997)

Stonea žeru, ale tohle mě hrubě nesedlo

• 29.8.2012  23:30

Steven na to porad ma. V bitevnich scénách a zobrazení válečné vřavy je stále bezkonkureční. Film má vynikající jednotlivé scény, ale bohužel nefunguje jako celek.

• 17.8.2012  23:11

Všichni kdo milují kinematografii musí milovat i tenhle film.

• 17.8.2012  23:07
    Pouta (2009)

Absolutně nečeský film, který se dostane pod kůži a nepřestává pracovat. Trochu mě znepokojuje, že Antonina chápu :)

• 18.12.2011  21:58
    Odcházení (2011)

Jako fanouška absurdního divadla mě film oslovil, ale je fakt, že textu mnohem víc sluší divadlo. Každopádně rad bych si od Havla dal i něco jiného.

• 6.12.2011  22:04

Yates má vizuál v ruce, ale nic to nemění na tom, že nedokáže vytvořit opravdu epický moment a filmu nedokáže vtisknout emoce. U Fenixova řádu se tohle odosobnění dalo přisuzovat knižní předloze, která s ním dobře operovala, ale s dalšími díly Yates styl nezměnil a v sedmičce už Harrymu fandíte spíš ze setrvačnosti než osobních během filmu vytvořených sympatií. Poslední tři díly považuju za promarněnou příležitost.

• 6.12.2011  21:56
    Drive (2011)

Magický film s nepopsatelnou strašně podmanivou atmosferou. Refna budu sledovat

• 6.12.2011  21:53
    Machete (2010)

Bavil jsem se náramně. Rodriguez si vzal volno od dětských filmů a sehnal herecký ansambl, který nemá problém si udělat ze sebe legraci (Seagal, De Niro, Fahey). Už se těším na Machete kill.

• 21.8.2011  01:42

Sedm statečných unrated hardcore version. Na svou dobu nebývale brutální film s opravdu špinavým divokým západem. Leč Peckinpahova poetika mě dost míjí.

• 2.8.2011  22:09
    Stopaři (1956)

Chci remake. Nesnáším to neuvěřitelně přehrávající emotivní herectví starých westernů. Wayne opět jako samorost tentokrát s rasistickým podtextem. Pokusy o humor a romantická linka jsou děsivé. Fordova režie naopak výborná.

• 18.7.2011  23:52
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

Seriál se dá s naprostým klidem přežít i když zápletky jsou opravdu primitivní. Jelikož jsem strávil mládí v JZD na brigádách je to pro mě guilty pleasure jako vyšitý. Myslíte, že pribiňák a 2 rohlíky jsou svačina pro kombajnistu?

• 16.7.2011  22:09

Výborná satira až úchylně zábavná

• 13.6.2011  17:19
    Blade Runner (1982)

Zoufale prázdné a nudné. Vangelisova hudba funguje neustále, ale pár rádoby hlubokomyslných dialogů z toho filozofické dílo nedělá.

• 27.5.2011  00:16

Další z důkazu, že Bruckheimer v posledních letech ztratil šťávu

• 20.4.2011  07:44

Po slabé šestce zlepšení, ale ani tentokrát se žádná bomba nekoná. Problém filmu je jeho rozdělení, které sice umožnilo Warner bros. vydělat víc peněz, ale děje je na 140 minut málo a místy se začíná objevovat nuda. Pochvalu klasicky dostává Yates jehož temné filtry a táhlé jízdy krajinou můžu. Navíc s bajkou o třech bratrech mě hodně potěšil. Herecky už to je horší Rupert a Emma jsou ucházející svoje party si bez problémů plní a i emociálnější scény jim jdou věřit. Problém mám s Radcliffem, který se sice snaží, ale je toporný a největšího čaroděje mu prostě věřit nemůžete.

• 3.4.2011  10:48
    JFK (1991)

Geniální. Klidně bych si dal ještě další hodinu. Rozhodně nejlíp nastříhaný film co jsem kdy viděl. Konspirační vysvětlovací montáže jsou porádní a vše dokresluje jedna z nejhvězdnějších hereckých sestav v historii filmu (Pesci, Jones, Costner, Oldman všichni vynikající). Stone byl v 80. letech bezchybný což je obvzlášť smutné s tím co točí v poslední době. Každopádně předkládá tak uvěřitelnou verzi příběhu JFK, že se jí dá bez větších problémů věřit.

• 23.2.2011  22:14

Stylová práce. Nízké hodnocení nechápu

• 22.2.2011  09:36

Už dlouho jsem neviděl tak dobře a originálně natočený film, který k jeho škodě, ale vůbec negraduje. První hodina mě přinesla do stavu absolutního nadšení spousta nápadů, sympatičtí herci, dobrá hudba, ale postupně se film změní v odškrtávání jednotlivých levelů. Herci do jednoho super dokonce i Cera (bože jak já ho nesnáším) se dal (místy).

• 22.2.2011  09:32

Oliver Stone předkládá svůj pohled na finanční krizi a rozhodně zajímavý. Jako režisér to má pořád v ruce, ale scénáři chybí šťáva a nucená konstrukce z něj přímo čiší. Michael Douglas Gordona Gekka nehraje on jím prostě je a stačí pár vět, rozhození rukou a má vás v hrsti. Škoda, že se to nedá říct o Shiaovi, mujsem mladého super brokera vůbec nevěřil. Brolin s Wallachem odvádějí svůj standard, ale že by jste si na ně za týden vzpoměli to asi ne. Potěšilo několik slušných narážek na jedničku. Jen mě bylo smutno z pohledu na Charlieho Sheena v němž už místo Buda Foxe uvidíte zase jen Charlieho Sheena.

• 3.2.2011  23:57

Prototyp Oscarového filmu v tom nejlepším slova smyslu. Colin Firth má plešouna v kapse a osobně bych ho přál i Carterové. PS: přítelkyně logopedka si film neskutečně užila.

• 3.2.2011  23:54
    127 hodin (2010)

Boyle má neuvěřitelné množství nápadů a chtěl bych vidět jak by zvládl opravdu velkou a ambiciozní látku. 127 hodin má hlavní problém v tom, že víte jak dopadne a celou dobu čekáte na vysvobození. Franco překvapil, soundtrack příjemný, výborný střih, ale nemůžu se zbavit pocitu, že by to šlo klidně o půl hodiny zkrátit a nic by se nestalo.

• 3.1.2011  17:47

Jediná strašidelná věc na tomhle "filmu" je, že to dokázalo vydělat TOOOLIK peněz.

• 29.12.2010  14:23

Vizuálně do posledního záběru precizní film, který zarazí neuvěřitelnou tupostí svého scénáře. Připadalo mě, že na filmu pracovali čtyři scénáristé, kteří chtěli udělat svůj vlastní film a studio jim jejich výtvory spláclo dohromady. Nic není dotažené, nic není vysvětleno. Joseph Kosinski věděl spíš jak má jeho dílo vypadat než co sdělovat. Herci až na originálního Bridgese nemají co hrát a akce je neuvěřitelně statická. Vše zachraňuje desingové orgie a monumentální soundtrack od Daft Punk. 5/10 a zaokrouhluju nahoru za odvahu studia dát na něco takového 400 milionů dolarů

• 14.12.2010  14:21

Klasika z Hot tub time machine určitě nestane, ale když půjde v televizi rád na ní znova kouknu. Crispin Glover a jeho trampoty s rukou rulez.

• 17.11.2010  23:30

David Fincher dospěl. Zatímco jeho první filmy vás dostaly do kolen neotřelými nápady, pointou a neodolatelným feelingem, poslední Fincherovy filmy jsou formálně dokonalé, pečlivě vysoustružené, ale už nenadchnou tou neodolatelnou vnitřní energií, kterou měl Klub rváčů, Seven. Projektu Social network jsem nevěřil od začátku a Fincher mě velmi mile překvapil. Perfektně vybraní herci (u mě vedou dokonale sehraní bratři Winklevossovi), soundtrack, bez debat dokonalý scénář, který vás během několika minut přitáhne a do konce nepustí. Fincher se chytře vyhýbá poučování jestli je facebook zlo nebo ne, ale zaměřuje se na jeho hlavního tvůrce Marka Zuckerberga, který je dokonalým prototipem Občana Kanea naší generace. Selfmademan, který chce ohromit okolí, ale jako nerd na to nemá vyjadřovací schopnosti ani povahu. Když se seznámí se Seanem Parkerem potká to čím vždy chtěl být, ale nikdy toho nemůže dosáhnout. Zavěrečná katerze, kdy Zuckerberg získal svou milovanou firmu, ale přišel o přátele, ztratil milovanou dívku i vzor a končí úplně sám je dokonalá. Závěrem bych řekl, že The Social Network přeju Oscara i když vím, že u akademie tohle téma nemá absolutně žádnou šanci. Sociální síť není tak cool jako Inception, ale v přímém souboji u mě nad novým Nolanem Fincher jasně vyhrál.

• 10.11.2010  23:34

Během filmu jsem se asi 5x s chutí zasmál jen škoda uloudaného začátku a výplňových dialogů o nudnosti manželství. Všechno zachraňují herci Fey a Carell mají slušnou chemii a spolu jim to sluší. Naprosto, ale rulují herci ve vedlejších rolích především páreček Franco, Kunis je takřka geniální a překvapivě nerušící Wahlberg. I když u mě převládá spokojenost, tak vím, že s lepším scénaristou se z tohodle filmu mohla stát klasika.

• 9.11.2010  05:56
    Predátoři (2010)

Celkem příjemné překvapení. Brodyho tým je slušně poskládaný a z herců mě nesedl jen Fishburne. Antal zručně opisuje původního Predátora a některé jeho scény přímo vykrádá a jen je ukazuje v jiné variaci (opevňování, útěk). Jako velkému fanouškovi původního Predátora mě zaujala scéna souboje na meče, která mě v původním P u Billiho konce strašně chyběla. Proti první polovině takřka nemám výhrad, ale bohužel na druhé půlce je už vidět snaha zalíbit se nové generaci, nízký rozpočet a snaha o zdramatizování nesmyslnými zvraty (Grace na konci WTF?). V rámce filmů s Predátory čistý střed. Lepší než AVP, ale na původní dvojici filmů to nemá.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10