MeaCulpa

MeaCulpa

Dušan Opatřil

okres Opava

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Moulin Rouge (2001)

 • poster

  Vítězové a poražení (1999)

  Oliver Stone opět zasahuje do černého. Exkurze do světa amerického fotbalu nenudí ani při takřka tří hodinové stopáži. Herecké obsazení je vynikající a dokonce i LL Cool J hraje!!!! Jamie Foxx už tehdy ukázal, že je v něm velký talent a Pacino opět dostal vděčnou roli přímo na tělo. Člen mé top5 a nejlepší sportovní film všech dob.

 • poster

  JFK (1991)

  Geniální. Klidně bych si dal ještě další hodinu. Rozhodně nejlíp nastříhaný film co jsem kdy viděl. Konspirační vysvětlovací montáže jsou porádní a vše dokresluje jedna z nejhvězdnějších hereckých sestav v historii filmu (Pesci, Jones, Costner, Oldman všichni vynikající). Stone byl v 80. letech bezchybný což je obvzlášť smutné s tím co točí v poslední době. Každopádně předkládá tak uvěřitelnou verzi příběhu JFK, že se jí dá bez větších problémů věřit.

 • poster

  Město bohů (2002)

 • poster

  Wall Street (1987)

  Vztyčený Stoneův prostředníček kapitalismu. Gordon Geeko jako největší motherfucker burzovního světa válí, Charlie Sheen velmi zdatně sekunduje. Chytře postavený scénář, který funguje i jako moralitka ze světa velkého byznysu, tak jako úvaha nad tím kdo rozhoduje nad životy pracujících tisíců lidí.

 • poster

  Statečné srdce (1995)

 • poster

  Jméno růže (1986)

  Nejdražší evropský film všech dob při jehož realizaci režisér málem zešílel. Šestnáctkrát přepisovaný scénář, který rozlítil fanoušky velkého Umberta Eca. Nicméně i přes mnohá zjednodušení (která však jsou kvůli gigantickému rozsahu knihy nutná) se jedná o precizní detektivku z tajemného opatství. Sean Connery deset let po 007 ukázal, že opravdu hrát umí a na jeho jedinečnou symbiózu s mladičkým Slaterem se naposledy snažil neúspěšně navázat Jakubisko v Bathory. Především musím zmínit geniální casting, který obsazuje výrazné osoby i do těch nejmenších rolí. 100%

 • poster

  Piano (1993)

  Moje první schůzka s Jane Campion dopadla překvapivě hodně dobře. Režisérka servíruje obrazy krásné až k zalknutí a hudba je opravdu úžasná. Jen mě celkový dojem kazí konec, který není tak tragický jak bych z průběhu příběhu očekával, ale uznávám, že pro někoho to může být spíše plus. Celkově solidních 80%

 • poster

  Predátor (1987)

  Arnold a další ostřílení svalovci osmdesátých let proti šmejdu z vesmíru. Spolu s Cameronovými Vetřelci moje nejoblíbenější scifi.

 • poster

  Vetřelci (1986)