MiniMinion

MiniMinion

okres Plzeň
A proud member of the Sabine Wren Order!

<< předchozí 1 2
    • 16.6.2018  13:07

Bacha, spoilery. Moc jsem od toho nečekal, proto jsem byl mile překvapen. Trochu jsem se bál, aby se Alden nesnažil Forda imitovat, naštěstí ale dokázal najít způsob, jak Sola zahrát po svém, ale tak, aby to byl tem starý dobrý Solo jakého známe. Ostatní výkony taky dobré, Glover jako vždy špičkový. Nemá asi cenu mluvit tady o zvuku a vizuálu, je to Star Wars. Krásný sci-fi westernový heist movie, nechyběl ani správný mexican stand-off. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl Kessel Run, čekal jsem něco zajímavějšího a...přízemnějšóho, nevím jak to říct, prostě tohle se mi nelíbilo. Jinak ovšem pouze slova chvály. 80% PS: Doufám že Disney po devítce ukočí hlavní linku a bude dělat spin-offy. Už Skywalker Saga už mě přestává bavit...

• 14.12.2017  11:30

Osmička se narozdíl od sesmičky nesnažila navodit nostalgický pocit a vydala se jiným, nečekaným směrem- což je dobře. Opravdu to byl film plný zvratů a překvapení. Pouto mezi Rey a Benem mě neskutečně baví, nemůžu se dočkat, co si pro nás ohledně těch dvou připraví další díl. Celkově vztahy mezi jednotlivými postavami fungují na výbornou (například Kylo a Hux byli spolu skvělí). Dočkali jsme se zcela nového pohledu na Sílu, dobro, zlo, a hrdinství, který Posledního z Jediů tolik odlišuje od předchozích epizod. Co se hereckých výkonů týče, za speciální vyzdvihnutí stojí Mark Hamill a především Adam Driver-ten byl opravdu vynikající. Ale teď nějaké ty zápoory. Rose mi, asi jako jediná postava, vadila. Zpočátku mi byla sympatická, ale postupem času se z ní stala osina v pr*inaudible*. Několik věcí bylo vyřešeno až hloupě, nebo zkrátka nebylo naplno využito. A taky se mi po skončení filmu zdálo (teď už asi pomalu měním názor), že tomu chyběla provázanost. Asi se budu muset podívat ještě jednou, abych si to ujasnil. Když jsem se vrátil z kina, byl jsem zklamaný a uvažoval jsem o 3*, ale když o tom tak přemýšlím, dám tomu lehce slabší 4...

• 19.8.2017  21:33
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Geniální spolupráce kamery a světel, to musím říct nejdřív. Audiovizuální stránka celkově byla slast. Stunts pro je fantastická. Skvěle taky fungovala interakce mezi hlavním kvartetem. Bohužel se to na začátku vleklo, a menší počet epizod způsobil, že to bylo ke konci možná až moc úspěchané. Daredevila to v žádném případě nepřekonalo, ale pořád to bylo dostačující... Časem možná srazím na 3, teď ale 4*...

• 2.7.2017  10:27

Předposlední a poslední díl byly lepší než celá tato série. Jedno z nejlepších finále, které nám zatím seriál nabídl, dojemné, vážné, i humorné. Skutečně jsem byl v poslední čtvrthodince napjatý, což se mi dlouho nestalo. Missy a Master byli spolu naprosto geniální. Konec s Davidem Bradleym mě naprosto neskutečně nahypoval na vánoční speciál, a teď mě omluvte, jdu se psychicky připravit na Capaldiho odchod...

• 17.6.2017  21:28
    Wonder Woman (2017)

Po jednom nudném, jednom promarněném a jednom poměrně ucházejícím filmu nám DC konečně dalo SKVĚLÝ FILM! Film mě bavil od první minuty do doby asi 15 minut před koncem, hlavní dvě postavy jsou skvělé napsané i zahrané (což se dá říct i o vedlejších postavách), nenudí, naopak neustále baví (ať už dialogy- žádný rozhovor zde nebyl hloupý či trapný, nebo vlastně čímkoliv :D), hudba oproti ostatním superhero filmům vyniká a je originální, vizuálně je to taky pecka, a prostě celkově bomba. Bohužel když přišel na scénu Arés (ten opravdový), šlo všechnu do háje. David Thewlis dělal co mohl, jeho chyba to není. Bohužel se z toho stal CGI miš maš, který byl místy dokonce nepřehledný, nebavil mě, a stejně jako v BvS se tím film velmi pokazil (ikdyž v BvS se toho pokazilo mnohem víc). Kvůli tomu nemůžu dát plný počet, ale pořád je Wonder Woman nejlepší DCEU film ze všech.

• 5.6.2017  18:07

Podle mě slušné zakončení Monk Trilogy. O něco lepší než předchozí dvě části, ale stále by to nebylo na plný počet, nebýt dalšího skvělého Doctorova proslovu, za něj těch 5 dám.

• 20.5.2017  09:31
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Seriálu jsem se bál, ale na konec to bylo mnohem lepší, než jsem čekal. Ze začátku trochu nezáživné až nudné, ale posledních několik dílů stálo za to. Nevím, na co si lidi v případě Finna Jonese stěžují, podle mě byl dobrý. Herecky však seriál ovládli Tom Pelphrey a David Wenham jako Ward a Harold Meachumovi. Soundtrack skvělý, to samé platí o vizuální stránce. Teď se na Defenders těším ještě víc.

• 5.5.2017  22:12

Noví Strážci se naštěstí nepokoušeli být ještě větší než ti předchozí, naopak vsadili na skromnější příběh, zachraňování galaxie byla pouze boční dějová linka, film byl spíše věnován postavám, jejich vztahům a vývoji. Přibylo však nepřeberné množství humoru, emocí a nekorektnosti, a to bylo jedině dobře. Snímek byl přímo prošpikován okamžiky, kdy se člověk popadal za břicho a dusil popcornem, a ty byly střídány chvílemi dojetí či až slz. Po vizuální stránce opět stunning, a k tomu tentokrát mě (narozdíl od většiny ostatních Marvelovek) nadchla i hudba. Easter eggy, camea a reference samozřejmě také potěšily. Celkově tento film bohatě předčil má očekávání. Mister Gunn, I love you.

• 23.4.2017  17:10
    Pán času - Smile (S10E02) (epizoda) (2017)

O hodně slabší než první díl. Možná po druhém či třetím shlédnutí změním názor, ale napoprvé mě tato epizoda ničím neohromila. Až na pár vtípků to bylo slabé, nudné, a pokud z toho mělo vyplývat nějaké moudro, poněkud mi uniklo.

• 21.4.2017  22:01
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Seriál s atmosférou, která by se nerozřízla ani motorovou pilou. Toma Hiddleston (pro kterého to byl takový casting na roli Jamese Bonda) zazářil, všem nám předvedl, že je to skutečné herecké eso. Od Mistra Laurieho jsem nečekal nic menšího, než bezchybný prvotřídní herecký výkon, a není překvapením, že má očekávání bohatě naplnil, ba i překonal. Nezklamali Elizabeth Debicki, Olivia Colman, Tom Hollander, ani ostatní představitelé vedlejších rolí. Téměř nulová akce rozhodně nebyla na škodu, zbytečně se tím totiž neztrácel čas, který byl inteligentně věnován prozkoumávaní a prohlubování postav, jejich vztahů a uvažování. Minimum hudby přidalo scénám na napětí a jakési hustotě. Celkově to byla jedna z mála minisérií, která mě naprosto pohltila a bavila od začátku až do konce.

• 16.4.2017  09:52

Velmi dobrý rozjezd Capaldiho poslední série, a zároveň humorné představení nové companion Bill v podání Pearl Mackie. Capaldi byl výborný jako vždy, Mackie mě příjemně překvapila a hlavně bavila, a totéž platí i o Mattu Lucasovi, který bohužel nedostal moc prostoru. Těším se na další epizody.

• 21.3.2017  13:02

Náhodou, podle mě je to skvělej film. V době sci-fi filmů, superhero filmů, hororů, s debilních komedií se stokrát ohraným příběhem a "zápletkou" jsme se dočkali komedie, která je v něčem originální, nebo spíš jiná, než ty ostatní. V hlavních rolích briliantní Johnny Depp, (záměrně) neodolatelná Gwyneth Paltrow, a skvělý Paul Bettany. Každá postava v tomto filmu je sama o sobě brilantní, a když se dají dohromady a začnou spolu komunikovat, vznikají geniální humorné situace. Skvělá je taky hudba a kamera. Podobných komedií by mělo vznikat více.

• 20.3.2017  16:59

Po úžasné jedničce a celkem povedené dvojce přišlo trochu zklamání. Když jsem to viděl poprvý, po třech dnech jsem netušil, o čem to bylo. To byl ten největší problém- nudnej, nezážívnej příběh. Zároveň mi taky přišlo naprosto debilní ten způsob, kterým se vypořádali s těma Včelama či co to bylo. Na druhou stranu ale oceňuju Spocka, jeho humor a tak celkově, a taky ten závěrečnej souboj mezi Jimem a tim záporákem. No, snad bude ST4 lepší...

• 19.3.2017  18:08

Zábavný film, na který se člověk podívá jen tak pro zábavu a odlehčení. Velká spousta úsměvných a zábavných momentů, Jonah Hill se prostě na takovéhle role hodí, a Channing Tatum jako obvykle také nezklamal, stejně jako Ice Cube. Velice jednoduchý příběh, který však má koule a grády a to všechno. Potěšila i camea Petera DeLuise a Jonnyho Deppa, kteří tu uzavřeli svůj příběh. Celkově velice fajn film, který si rád čas od času zopakuju.

• 10.3.2017  19:17

Před sedmnácti lety nám film X-Men představil Logana. Za tu dobu se jeho postava vyvinula, a všech těch 9 větších či menších rolí vedlo právě k tomuto bodu. Logan: Wolverine byl snad nejakčnější, a bezesporu nejdospělejší, nejbrutálnější a hlavně nejlepší film z celé Wolverinovské ságy, a asi i z X-verse celkově. Ať už mluvíme o příběhu (nebylo to to klasický dobro a zlo, nebylo to černobílý, a to je dobře), hereckých výkonech (Hugh Jackman byl...nevím jak to popsat...,Sir Patrick Stewart si zaslouží Oscara, Dafne Keen byla tak roztomilá a nebezpečná zároveň...), či hudbu (hlavně při tom závěrečném souboji), vše bylo perfektní. Brečel jsem jak malá holka (kam se hrabe Titanic!). Důstojné završení Wolverinovy ságy. Zbývá otázka, kdo teď bude Wolverine? Já říkám: nikdo! Hugh Jackman je Wolverine, a nikdo ho nemůže nahradit. Měli by se obejít bez Logana, pouze se soustředit na X-23 (Lauru). Bohužel však přijdou na řadu New Mutants a Supernova, a minimálně v Supernově se podle mě bude muset Logan objevit. Pokud to tak bude, tak ať je jím Tom Hardy. Ale zpět k filmu. Spousta hlášek (jak vtipných, tak naprosto seriózních), spousta krve, spousta hlav jinde než na krku, a plus to, co jsem jmenoval výše, to všechno dává dohromady jasných 5 hvězd.

• 6.3.2017  21:27

Důstojné zakončení jednoho z nejlepších českých krimi seriálů posledních let. Jak část v osmdesátym třetím, tak ta v současnosti nezklamala. Neužil je fakt skvělej (taky vám občas připomíná Pavla Kříže?). Celkově se to všechno hezky vyřešilo, ikdyž vlastně ne. Byl tam? Nebyl? No, zkrátka a dobře doufám, že podobně kvalitní seriály budou v naší televizi čím dál častěji. Čest, soudruzi.

• 2.3.2017  17:29

Film napsaný Benem Affleckem a pod taktovkou Bena Afflecka zahraný Benem Affleckem. Nebylo to špatný. Očekávanou, předvídatelnou a otravnou milostnou linku naštěstí tak nějak přehlušila akce, která byla famózní. Byla tam také řada nečekaných momentů, při kterých jsem leknutím málem nadskočil. Bohužel tomu ubrala ta cukrová vata, díky čemuž už to nebyla drsná gangsterka, na kterou jsem čekal, a taky to, že spousta dobrých postav dostala jen velmi málo prostoru. Kvůli tomu dávám 3*.

• 27.2.2017  21:10

Tenhle seriál se vyvíjí poměrně...nečekaným směrem. Aspoň já teda tohle nečekal. První polovina je celkem klidná, nikoliv však nudná, a druhá polovina je jedna z nejlepších chvílí českých televizních projektů za posledních několik let. Líbí se mi na tom všechno: to drama, některé hororózní prvky, akce, nějaké to napětí, dokonce i špetka humoru (proč se SNB přejmenovala na DNA?) a tak dále. Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů s seriálů vůbec, tak prosim nepodělejte poslední část. Čest.

• 20.2.2017  21:18

Soudruzi já nevim co mám říct. Já asi nic řilkat nebudu. Jakožto soudruh a straník je mou povinností dát plný počet. No nic, paní Magdička volala, že má nějakou havárii, tak já jdu, soudruzi. Čest.

• 16.2.2017  22:07
    Legion - Chapter 2 (S01E02) (epizoda) (2017)

Chci vidět, co David dokáže, a jak se rozvíjejí jeho schopnosti. Toho by mohly ukázat víc. 4*

• 13.2.2017  21:03

Řekl bych zatím nejlepší díl. Nebudu vypisovat, co se mi líbilo, páč se mi líbilo všechno. Klement je svině jak má bejt, a Filip mi to celkem nandavá. Estébáckej kapitán Klíma se mi začíná líbit, no a Plachý je zase v normálu. Díl zábavnej, dramatickej, napínavej. Čest.

• 10.2.2017  18:07
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Psyhedelika a komiksovka, kombinace, na kterou bych si nevsadil ani korunu, a přesto to vyšlo. Hodně dobrej pilot, pokud se v tomhle duchu ponesou i další díly, budu maximálně spokojený. Komplexnost, podání, herecké výkony, to vše tady je a funguje. Nemůžu hodnotit jinak než 5*.

• 7.2.2017  06:51

Dobrej díl, asi ne tak dobrej jako minulej, ale dobrej. Líbí se mi dějová linka mezi Filipem a Klementem, snad ještě bude pokračovat (ikdyž po těch obkladačkách je mezi nima asi konec:D), děj se nějak výrazně neposunul, ale líbilo se mi to.

• 30.1.2017  21:19

Kriminálky se nám překlenula v psychologické drama. Sakra, sakra dobrej díl, rozhodně nejlepší zatím. Děj se hodně posunul, Neužil, Hádek i Budař byli špičkoví, ostatní měli maximálně omezený prostor, a to bylo jen dobře. Hodně se těšim na pokračování. Čest.

• 30.1.2017  21:12

Za mě dobrej díl, hlavně díky pánům Dlouhému a Rašilovovi. Lilly Krallová už mi tady nevadila, spíš i naopak. Celkově byl díl lepší než první, o něco slabší, možná i srovnatelný s druhým. Čirou náhodou jsem si mimochodem pár hodin předtím pouštěl Anthropoid, takže jsem v ten samý den pohlédl na atentát ze dvou různých stran.

• 23.1.2017  21:29

Hodně hodně slušnej díl. Smutný a zároveň bizarní příběh, kolem kterého se motají soudruzi debilové, soudruzi pornomagnáti, soudruzi idioti soudruzi náměstkové a soudruzi esenbáci. Temná, hněvem poháňená verze Trojana je úplně jiná, než ji známe (až na to, že hláškuje kde může...to má s tou klasickou společné.), ale je peckózní. Skvělí byli i Marvan, Kristína, Klement a soudruh velitel. Náměstek řekl jednu takovou perlu, něco jako "no víš, soudruhu, ono to vlastně bylo trochu jinak...", u které jsem vyprsknul smíchy. Všichni debilové a blbci byli taky k nezaplacení. Nejvíc teda oceňuju Trojana a příběh celkově. Zatím nejlepší díl. Jen tak dál, čest.

• 22.1.2017  21:56

První půlka mě nudila, postavu Lilly neměli nikdy stvořit, ani kouzelné oči Judit Bárdos nepřehluší její zbytečnost, nesympatičnost (existuje to slovo?), nudnost. Naštěstí se pak pozornost přesunula k Vladimírovi Javorskému aka Vlastu Burianovi, a sakra, to je špica! Skvělý výkon, moc mu ta role sedla a nemůžu se dočkat, až uvidím, co předvede příště.

• 22.1.2017  04:45

Poměrně slušnej díl, ten "duch" mě fakt hrozně bavil, s Riddlera mam čím dál tím víc v oblibě. Robin Taylor jako Penguin je fantastic as ever, a hrozně se mi líbil ten Harveyho westernovej moment ve scéně, kdy vzal Falcone Jima na milost. S tím bych však ještě tak epizodku dvě počkal. Taky Viktor to zabíjí, a teď to myslím po stránce hláškové. Těšim se na další díl s Jeromem!

• 21.1.2017  22:26

No, dalo se to. Když začala druhá polovina filmu, tak jsem si sice nemohl vzpomenout, co de dělo v té první, ale pak přišel na řadu náčelník komančů, který byl na svou roli příliš německý a příliš odbarvený, s tak nějak mi připomněl pana Stämpera z Tomorrow Never Dies, a ten souboj v komančské kleci, a přál jsem si, aby opět zavládla nuda. Komančové jako takoví se mi ovšem líbili, byli to skuteční divoši. Závěrečný boj byl dost, dost dobrý, až na to, že nedával zrovna dvaktát smysl. Vlastně...opravdu, hned dvakrát nedával smysl. 1) Indiáni by NIKDY nepodnikli tak riskantní akci za bílého dne, a za 2) by nikdo při smyslech nevlezl v téhle situaci do té chajdy. Nikdo, natož Vinnetou, Old Shatterhand, Sam Hawkins a udatní válečníci kmene Apačů. Smrt Vinnetua mě asi měla rozbrečel, jenže jaksi nic. A mimochodem, během jedné scény v lese, jak se Apačové připravovali na boj, jsem málem piknik smíchy při pohledu na to mimino, jak kouká při detailním záběru přímo do kamery. To bylo super. Celkově se mi ta trilogie ani nelíbila, ani líbila, spíš mi byla tak nějak jedno. Doufám, že neudělaj trilogii i Old Shatterhandovi, náčelníkovi Apačů. Jestli ano, zabijte Nšo-Či a v posledním díle představte Old Surehanda, tomu pak taky udělejte trilogii, a v posledním díle představte Old Firehanda, kterému pak taky věnujte trilogii. Teda ne, prosím. No nic, jdu se učit apačsky ;).

• 17.1.2017  22:37

Naprosto fenomenální završení 4. série, a vlastně možná i celého Sherlocka. Kdo dal tomuhle odpad, tak to zjevně nepochopil. Skvěle tady fungují emoce, a že jich tu je. Všichni to zahráli na výbornou, což není nic překvapujícího. Moriarty mě neskutečně bavil (ten jeho flashback byl teda něco!), a jsem vlastně i rád, že zůstal mrtvý (ikdyž kdo ví...?). Tentokrát už jsem si naplno všímal práce kamery, která je skutečně oslňující, a perfektně dokáže zachytit silné momenty (což, jak si zpětně uvědomuju, tak bylo od samého začátku, ikdyž se to hodně vypilovalo). Ta věc s Rudovousem, to, jak strašnou smrt ten malej kluk měl, mě rozbrečelo, což se často nestává. Zároveň se s emocemi střídal i humor, kterého tu bylo precizně odměřené množství (dává to smysl?:D). Jestliže jsem si minule stěžovala to, že tam najednou přitáhli tak důležitou postavu, tak teď jim to odpouštím. Zproštěni v plném rozsahu, poněvadž to bylo neskutečné. Plný počet hvězd, s tím, že tahle epizoda tvoří spolu s Reichenbach Fall a Sign of Three moji pomyslnou TOP 3.

<< předchozí 1 2