kamic

Radim Vaněk

okres Brno

<< předchozí 1 2
    • 25.12.2016  23:27
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Super pohádka. Dobře jsem se pobavil, všechno bylo parádně ulítlý. Jen tak dál! A ty zvířecí hlášky - boží. Třeba slepice: "Nebolí, nebolí". Nechápu co se na tom nelíbí. Copak lidi chtějí jen samé ušišlané pohádky? Původně jsem dal 4 hvězdy, ale když je tu tolik odpadu, nemohu si pomoci - mně se to fakt líbilo. Takže 100% :-)

• 16.5.2016  12:22
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Na české podmínky nadstandardní historický film. Místo Voříškové tam mohla být herečka více vyjadřující Blanku (světlé vlasy atd.), ale budiž. Období mladého Karla, včetně doby, kdy putoval po Evropě, by vydalo i na velmi zajímavý seriál plný intrik a různých dobrodružství (ala čeští „Tudorovci“). To ale nikdo z finančních důvodů bohužel nenatočí. Ale i tak pěkný film.

• 26.4.2016  09:38
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Lucifer má jen jednu polohu - chová se jako dětinský, sebestředný a ješitný narcis. Přestože má být ztělesněním hrůzy a děsu, projevilo se to jen tím, že se mu asi 2x na sekundu změnila tvář na červeno. Schéma seriálu je stejné jako u Mentalisty, tam všem hlavní hrdina není tak plochý charakter. Škoda, kdyby se přidala ta opravdu temná stránka této postavy, mohlo to být fakt dobré. Takto se náplň rychle vyčerpala. Jen malou náplastí je 13 díl.

• 15.3.2016  13:37

Triky pěkné, což o to, ale kromě nich vadilo snad vše: naprosto pitomý příběh, hlavní hrdinka, snaha o vybudování nové mezigalaktické ságy a další věci, na které jsem už raději zapomněl. Škoda peněz.

• 14.1.2016  19:28
    Horko (1984)

To je tedy pořádně hustý na Francouze. Idiotská špinavá trojice sourozenců, krásná manželka v nesnázích, duševně pokřivený synáček, vražedný zlosyn, polonahé Švédky, neschopní policajti a příběh, ve kterém je každou chvíli mrtvola. Tou tvorbou mrtvol bez nějaké logiky mi to připomnělo starší český film Řetěz (http://www.csfd.cz/film/71751-retez/prehled/). Zpočátku jsem si musel zvykat, ale když jsem pochopil, že to vlastně takový úlet, tak mne to bavilo. Nejen v Americe mají zabijácké vesnické křupany.

• 10.1.2016  12:59

Škoda, že to nebylo uděláno jako čistokrevná historická holmesovká detektivka. To by byla pecka. Takto je to zbytečně překomplikované a pro další sérii stejně zbytečné.

• 30.11.2015  17:03
    Ant-Man (2015)

Taková příjemná komiksová jednohubka. Za chvíli si sice budu pamatovat je boj na dětském vláčku a nálety s mravenci, ale zábava to je a to je určitě účelem. Paul Rudd překvapivě zábavný, Michael Douglas pořád sympaťák, Lilly se mohla víc usmívat. Se sklenkou vína a s tímto filmem večer rychle uběhne.

• 30.11.2015  16:40
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Na tohle se člověk musí dívat jako na zábavu, moc nad tím nepřemýšlet, jinak z toho leze spousta nelogičností. Ale zábava fakt dobrá. Je to vlastně seriál dvou polovin a asi každý měl problém se přesmýknout z mysteriózní polohy do sci-fi, ale proč ne.

• 30.11.2015  16:33
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Jsem velký fanda románové ságy, kterou si věrně kupuji už celá léta a ve skrytu duše jsem doufal, že by to někdo mohl natočit. A je to tu! Po 7 dílech mohu říci, že jsem spokojen. Museli sice logicky seriál oproti knize dějově osekat a vypustit řadu postav, ale je to ono. Velmi pomáhá znalost knižní předlohy, řada věcí je pak mnohem srozumitelnější. Sice jsem se musel nějakou dobu „sžívat“ s hercem v hlavní roli (z románů jsem si zafixoval jinou představu), ale už jsem si zvykl. Alfréd je opravdu přesný. Těším se na 2. a další série.

• 30.11.2015  16:28
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

To je teda nářez! Slabší povahy budou asi odporovat, ale tohle je splnění snu o ideálním parodicko-hororovém úletu a navíc se skvělým Bruce Campbellem. Ještě kdyby třeba natočil pokračování „Dobrodružství Brisco Countyho Jr.“, byl bych na vrcholu blaha :-)

• 29.3.2015  08:49
    Interstellar (2014)

Matthew McConaughey skvělý, vizualizace kosmických scén a planet kulervoucí, ale tím klady bohužel končí. Jsem velký fanfa sci-fi a mystery filmů, ale tady zcela zklamala logická oponentura scénáře. První polovina byla celkem v pohodě, ale v té druhé se film snaží o divákovu lobotomii krytou epickými vizuálními orgiemi a podbarvenou chlupy ježící hudbou. Asi jsem staromilec, ale od tohoto typu filmu čekávám, že věci budou dávat alespoň rámcově smysl.

• 4.1.2015  10:23
    Knihovníci (TV seriál) (2014)

U filmové trilogie s Flynnem Carsenem jsem se docela bavil a tak jsem byl na seriál docela zvědavý. Ale nějak to není ono. Až moc mi to pachtění za artefakty s partou divných týpků připomíná Skladiště 13. No, třeba se to zlepší. A Rebecca Romijn buď neumí hrát nebo ji to v tom seriálu moc nebaví. Nebo obojí.

• 30.11.2014  08:34

Co to sakra bylo? Pana Krobota mám rád a tak jsem se na film těšil. Ovšem hodinu a 38 minut trvají NIC jsem opravdu nečekal. Měl to snad být pražský pohled na téma „jak se žije na malé vesnici“? Obydlené postavami dement, debil, kretén, křupan, tupec, vypatlanec, idiot a zase dement? Herci z Dejvic patří mezi mé nejoblíbenější, ale tady ani nemohli nic zahrát. Jednu hvězdu dávám za Simonu Babčákovou. A natočte sakra něco trochu humornějšího, vždyť na to máte!

• 23.10.2014  15:42
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Skvělá závěrečná série skvělého cyklu. Jack Bauer jako za starých časů, napětí by se dalo krájet. To se prostě MUSÍ vidět !!!

• 23.10.2014  15:37
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Viděl jsem všechny série a musím přiznat, že jsem se nesetkal s jiným seriálem, kde jsem měl chuť si pustit celou sérii najednou, protože jsem prostě MUSEL vědět, jak to bude pokračovat. Co víc k tomu napsat ...

• 2.10.2014  09:18
    96 hodin (2008)

Liam Neeson je v roli muže bez slitování s únosci své dcery výborný. Svého hrdinu vyjádřil velmi přesvědčivě, ne jako nepřemožitelnou mlátičku, ale jako živou zbraň, kterou, když už je přinucena jednat, nejde zastavit. Film je už klasika v žánru "jeden proti všem za záchranu ohrožené dívky".

• 2.10.2014  09:12

Tento film se neokouká. Když do znovu reprízují v televizi, tak se musím podívat na kousek i podesáté. Mix akce a humoru je výborný. A i když jsou akční scény na vysoké úrovni, v paměti zůstávají spíše ty humorné pasáže. A ten striptýz Jamie Lee Curtis...

• 2.10.2014  09:03

Dle mého názoru nejzábavnější díl celého seriálu. Sice ani jedna honička nebo přestřelka, ale Indyho "poletování" mezi jeho 3 dívkami je plně dostačující zábava. Už jen stihnout se se všemi postupně sejít na večeři ... 95%

• 31.7.2014  14:30
    Poslední loď (TV seriál) (2014)

Po shlédnutí 6 dílů musím napsat, že jsem se seriálem spokojen. Rozběhlo se to zajímavě, hlavní postavy jsou sympatické, filmaři sehnali skutečnou nekašírovanou vojenskou loď a jsem zvědav, jak to tvůrci dále rozvinou. Jak je nyní obvyklé, první série je jen testovací, ale vypadá to, že 2. série bude a tak bude i víc peněz na další a věřím že zajímavé post-apokalyptické lokace. V seriálu by samozřejmě z pohledu evropana mohlo být méně patriotismu a mariňácké hrdosti, ale to prostě k US seriálům s vojáky patří a nepochybně je to i trošku náborově chápáno. Proč by jinak filmaři dostali zapůjčen ten torpédoborec, že :-). Ale budiž, za mně 80% a těším se na další pokračování.

• 14.5.2014  09:34
    Město Ember (2008)

Post-apokalyptický rodinný příběh, který má co nabídnout - stísněné prostředí "města" se stále častěji se opakujícími se výpadky proudu, zajímavé postavičky (např. slizký Bill Murray) a především klasické steampunkové stroje a vybavení, jejichž účel divák objevuje společně s hlavní dvojicí. Jako oddychovka plní svůj účel, o nic hlubšího se autoři nesnažili. Natočeno podle 1. dílu knižní série od Jeanne DuPrau. Celkem 4 díly, v češtině vyšly 2. O zfilmování pokračování už se nikdo nepokusil a asi je to tak dobře, protože bez klaustrofobické atmosféry jeskynního města by z toho byla jen slabá historka o problémech přeživších na povrchu.

• 12.5.2014  10:58
    Pompeje (2014)

Na film jsem se těšil a to je asi důvod, proč je pro mne zklamáním. Po vizuální stránce se jedná sice o nadprůměr, ale škoda toho jalového děje. Než se konečně divák dočká zničení Pompejí (a užije si ho), tak musí přečkat jedno dlouhé déjà vu, kdy si v duchu říká názvy filmů, kterými se scénáristé nechali až příliš inspirovat. Dominuje zejména Barbar Conan a Gladiátor. Pokud ale tyto filmy neznáte nebo jen potřebujete zaplácnout volný čas a nic jiného vás nenapadne, tak si film třeba i užijete. A koho především zajímá, jak to s těmi Pompejemi asi bylo, ať si pustí posledních 10 minut.

• 17.4.2014  11:35

Krátký film nejen pro fanoušky letectví :-). Super animace a ulítlý humor. Parta lúzrů musí zabránit invazi německého císaře do Anglie. Šílenější film jsem už dlouho neviděl a velmi jsem se u toho pobavil.Film vyhrál Student Academy Award. Více k filmu zde: http://www.thejockstrapraiders.com

• 16.4.2014  17:33
    Miranda (TV seriál) (2009)

Miranda Hart je takový britský ženský Mr. Bean. Jen je mnohem robustnější a ukecanější. Právě jsem dokoukal poslední díl třetí série a mohu tedy hodnotil celkově. Zpočátku jsem byl z Mirandina stylu humoru trochu zaskočen (převažuje padání, prdění a podobné trapasy), ale když jsem si zvykl, tak jsem se dobře bavil. Z ostatních herců se mi líbil projev Mirandiny "malé" kamarádky Sarah Hadland a na obvyklou scénu, kdy s ní Miranda mrští o zem, jsem vždy čekal celý díl :-) Takže celkově: SUCH FUN!

• 16.4.2014  17:23
    Zavolejte porodní sestřičky (TV seriál) (2012)

Pro mne rozhodně zajímavý pohled na život v Londýně 50-tých let. Příběhy většinou smutné, což je dáno tím, že se jedná o nejchudší část Londýna. Mezi jednotlivými díly si musím dát vždy minimálně 2 týdny pauzu, abych nebyl v trvalé depresi. Nicméně jsou tam občas i příběhy optimistické. Seriál je určen primárně ženám a je tam tedy z mužského pohledu až moc porodů, kde rodičky strašně křičí, ale to si musí vyřešit mužský divák sám se sebou. Obsazení je zajímavé, scény s Mirandou Hart vždy slibují alespoň malý úsměv na tváři. Jen hlavní hrdinka je upejpavá pipka, co neví co chce.

• 16.4.2014  17:09
    Tři mušketýři (TV seriál) (2014)

Z Dumasovy předlohy si vzal seriál jen jména a jinak si jde svou cestou - nabídnou divákovi dobrodružné příběhy z Francie první poloviny 17. století. Kdyby se postavy jmenovaly jinak, ani by to divákovi nepřišlo divné. Ale proč ne, dívat se na to dá, akce, šermu, střelby, krásných žen a odvážných mužů je tam dost. Jen kdyby to nebylo tak epizodické. V každé epizodě na začátku nějaký zločin a padouch, na konci vyřešený případ a mrtvý padouch. Přál bych si souvislejší děj, ne řadu historek spojených partou s kordy. Ale třeba se to časem zlepší. Zatím za 50%.

• 23.3.2014  14:11

Vlastní děj není moc zajímavý (ale to se často stává i dnešním filmům). Ovšem technické zpracování a dramatičnost leteckých scén je na kvalitní úrovni i ze současného pohledu. K filmu jsem se dostal asi jako většina až po shlédnutí Letce a dá se říci, že je to skoro povinnost pro každého, koho Hughesův životní příběh zaujal. Nejvíce na mne zapůsobila scéna s útokem na zeppelin. Na dobu vzniku - klobouk dolů.

• 18.3.2014  09:13
    Případy detektiva Murdocha (TV seriál) (2008)

Příjemná zábava pro vyznavače Sherlockovy školy. Seriál pro ty, kteří si chtějí na chvíli odpočinout od akčních kriminálek a nechat se vést k vyřešení případu logickou dedukcí. Zasazení děje do období "viktoriánské Kanady" dodává určitou nostalgii po starých dobrých časech. Většina hlavních postav je sympatická (důvtipný ale ostýchavý Murdoch, trošku "pomalejší" George, hrubiánský inspektor Brackenreid). Hlavní ženská postava doktorky Ogdenové mi nějak nesedla, ale to je asi můj problém. Na seriál se rád dívám i proto, že se autoři snaží do dílů zakomponovat zajímavé postavy a vynálezy té doby. Za mne 70%.

• 16.3.2014  08:31
    Iron Sky (2012)

Pokud se u tohoto filmu chcete dobře pobavit, tak ho vůbec neberte vážně. Finové vytvořili výborný koktejl z ingrediencí, které dohromady možná každému nesednou, ale fungují velmi dobře. Ať už prostředí skryté nacistické přípravky na Měsíci, jednotlivé hlavní postavy, vesmírná bitva (oj ty zepelíny!) a další přísady z filmu činí pastvu pro duši fantasy-scifi-steampunkového fanouška.

• 16.3.2014  08:17
    Helix (TV seriál) (2014)

Hodnoceno po 10 dílech. Nejsem moc fandou filmů o uniklých virech a tak jsem se začal dívat bez větších očekávání. Po 3. dílu jsem to už chtěl vzdát, ale to by byla chyba. Postupně se děj rozvíjí, naznačují se další souvislosti, místo diskusí v laboratoři je tu více akce a zvratů. Jen aby se do toho scénáristé ve snaze o další série moc nezamotali.

• 6.3.2014  15:06
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Nejhorší čtvrť viktoriánského Londýna krátce po opadnutí paniky po řádění Jacka Rozparovače. Všude špína, beznaděj, vysoká kriminalita a mezi tím skupinka policistů, co se snaží deštníkem zastavit tsunami. Co více si divák může přát. BBC pojala seriál vysoce autenticky, hlavního hrdinu si nelze než oblíbit. Na šťastné konce se tu nehraje. Nejvíce mne dostaly dva díly se Sloním mužem Johnem Merrickem. Rozhodně doporučuji nejen zájemcům o britské historické reálie. Hodnoceno po 2. sérii.

<< předchozí 1 2