Black-star

okres Jablonec nad Nisou

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 14.11.2020  20:17
    Lásky čas (2013)

Rachel McAdamsovou mám prostě ráda - je taková přirozená a roztomilá. Přesto že se nejedná o hollywoodský trhák ani romantiku prvotřídní kategorie. Je to příjemný snímek ze života s prvky sci-fi. Vzhledem k tomu že se dotýká obyčejného života - člověk se snadno ztotožní s postavami a vše navíc je jen jakousi pohádkovou nadstavbou. A kdoby někdy nechtěl aby svět byl hezčí, lepší... kdo by netoužil některé věci prožít znovu nebo si zkusit jiné rozhodnutí... pěkný snímek doporučuji.

• 14.11.2020  20:12

Pro mě trochu depresivní a prvoplánovité. Ve výsledku vás vůbec nepřekvapí ikdyž se o to moooc snaží. Brilantní obsazení někdy prostě nezachrání chabou pointu. Občas velmi zajímavé myšlenky ty ale nepřebijí přetaženou unylou stopáž a dlouhé chvíle kdy se něco děje a vlastně neděje. Škoda - myšlenka by se mi líbila - ale celkové vyznění je nudné!

• 14.11.2020  20:07
    Dobrý boj (TV seriál) (2017)

Po dlouhych letech a brilantni Ally McBealové je tu opět seriál z prostředí práva a právnických es. Méně výstřední za to více aktuální. Příjemný a zaslouží si TOP.

• 19.10.2020  21:45
    Království prstenu (TV film) (2004)

Taková historická televizní výprava, která se opíra o epos Píseň Nibelungů. Na dnešní poměry průměrné a dosti předvídatelné. Tragický konec snad nikoho nemohl překvapit a jistá dávka naivity hlavnich postav celkově srážela vyprávění dost dolů. Vzhledem k roku natočení bych čekala víc... za mě 45%

• 19.10.2020  21:26
    Pod vodou (2020)

Klasická lekačka odehrávající se na dně oceanu. Hodně slabá kopie vetřelce s Kirsten v hlavní roli. Je to takové nic proti ničemu a překvapivě Kirsten není k unudění a nemastná neslaná jak ona to umí. Celkem si to zachovává napětí a ani délkou snímek nikoho neurazí. Když neřešíte fyziku (tlak vody, možnosti pohybu, exploze atp.) tak opravdu snímek neurazí. Celkových 55% si zaslouží.

• 13.9.2020  18:45
    Tenet (2020)

I mistr tesař.... se někdy utne! No mám pocit že je to všechno nějaké nepřehledné a byť celý snímek má slibný rozjezd, tak pak to vezme takové obrátky, že vážně nevíte co a koho sledujete a v jakém časovém proudu... myslím si že tady nepomůže ani několika-násobné shlédnutí a že se nastavená pravidla tak nějak sama vyvrací. Prostě a jednoduše čekala jsem víc - mnohem víc! Zlatý Počátek!

• 13.9.2020  18:41
    Frčíme (2020)

Zklamání a velký přešlap pixaru (opět) je to takovás jakás rádoby dobrodružná slátanina, bez hlubšího záběru, který je právě pro pixar taaaak typický. Škoda!

• 27.12.2019  22:21

Ach ta pokračování. Herecky vynikající počin - nic lepšiho se po uspěšném restartu fenoménu jumanji ani nedalo čekat. Ale to co bylo brilantní, nové a originální v jedničce - to už prostě ve dvojce nefunguje. Proč!? Je to předvídatelné a stejně jako každá počítačová hra nepřináší v dalších levlech a úrovních nic nového stejně tak je to i s tímto počinem. Pobaví, neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Jako oddychová komedie - skvělá volba.

• 27.12.2019  22:11
    Vánoční koleda (TV seriál) (2019)

Vánoční koleda v tomto vydání se vyvíjí celkem slibně. Dokonce je divák díky napětí a slušným hereckým výkonům ochoten přehlédnout příběhové úpravy (protože základ zůstává zachován). Avšak co mě zklamalo byl konec. Nejen že by tak slibně se vyvíjející miniserii slušelo víc dílů, ale celkově první dva díly schramstnou stopáž na seznámení se s postavami a příběhem samotným hodnotím jako zbytečně příliš. Celkový dojem zabije nepovedený konec a prmedevším zpackané to, co je na “vánoční koledě” to nejpodstatnější - ta katarze, přerod, prozření a napravení Ebenezera Držgrešle. Nejen že se to hlavní vměstná do posledních 5 minut a k celku to vyzní jako nepodstatné, ale navíc je to všechno jinak. To co má být poselstvím Vánoc je tu znázorněno jako chvilkový rozmar. V závěru pro mne tedy zklamáním slibného proto jen 3*!

• 27.12.2019  21:36
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Důkaz že Slováci nemají v pohádkách tradici ani fantazii. Pohádka čarovný kamínek, ve který zmíněný kamínek hraje hlavní úlohu první tři a poslední dvě minuty filmu je vážně špatným počinem. Celkově než o vyprávěný a vyvíjejíci se příběh, jde o nahodný sled iracionálních nápadů hlavních postav, které ke všemu jednají nesmyslně a jejich jednání nemá žádné charakterové ukotvení v příběhu. O nehereckých výkonech nemluvě. Celkovým hodnocením je: eko-fašistický slint bez vtipu, nápadu a fantazie k velkému smutku vydávající se za pohádku.

• 25.12.2019  21:44

Ze všech výtvorů poslední doby co se tvářilo jako “pohádka” k tomu měl tento počin asi nejblíž. Možná za pár let se dokonce stane klasikou. Bylo to vtipné, jasné a jednoduché. Nic oslňujícího, ale dodrželo to to co se od pohádky očekavá. Zlo bylo potrestáno a dobro zvítězilo... a zase nám to ukázalo jiný originální příběh prosťáčka Honzy, jak k princezně a půl království přišel...

• 27.4.2019  01:56

Zklamání.... zklamání... nuda... “velkolepé finále”? Grandiózní přeplácanost nesmyslnost a totální znehodnocení všeho co Marvel do této doby vybudoval. Za mě to teda vůbec nefungovalo a ztratilo to všechnu lehkost a vtip který byl Marvelu tak vlastní... vždyť to postrádalo jakoukoliv logiku!!! Celé zbytečně dlouhé - kdyby taková blbost byla o polovinu kratší vůbec by to nevadilo a vlastně kdyby tento film vůbec neexistoval bylo by na světě i pro fanouška Marvelu veseleji! Za mě slabých 45% (i nudný první díl osmé série GOT byl víc smysluplný než tento “......”)

• 20.1.2019  13:41
    Aquaman (2018)

Předně komentuji že filmy na náměty DC Comix stojí v posledních letech za starou belu! A proto aquamen je jakousi barevně jiskřící veselou (ano dokonce se povedlo vmístit do filmu i pár gegů a vtípků) podvodní pohádka o supermega hrdinovi a nositeli míru. Navíc na Jasona se prostě hezky dívá - že dámy!?

• 20.1.2019  13:37
    Skleněný (2019)

Zajímavá zápletka a celkové rozuzlení v podobě MASTER MIND je skutečně fascinující. Vyzdvihuji výkon pana McAvoye coby rozpolceného a hlavně jako THE BEAST! Jediné co vytýkám jsou někdy dost zdlouhavé terapistické kecačky - které dost zásadně brzdí jinak celkem dobře se vyvíjející film a celkové tempo! Takže za mě jen 4z5

• 20.1.2019  13:33
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Ano je to seriál o těžkém tématu Benedict to zahrál brilantně. Ale pokud bych se podívala na celkový přínos tak ten vychází do ztracena. V prvním díle koukáte na neustále se sjíždějícího feťáka, druhý díl kouknete na jeho dětství a pak v dalších dílech již jako dospělý nesoucí si rány z minulosti a žijící ve strachu že svým dětem bude stejně špatným příkladem - prožívate trapnou agónii z toho že to přesně dělá nefetuje ale chlastá a chová se jak hulvát. A ze zkušenosti vím že konec seriálu v momentě kdy on sám dospěje k bodu že toho všeho zanechá z vlastní choré mysli je absurdní a kardinální nesmysl - protože tak to prostě v reálu nefunguje. Takže vzhledem k tomu že Patrick Merlose je fiktivní postava napsaná rukou autora který se inspiroval v reálném životě - tak hodnotím jen 3 z 5!

• 30.12.2018  04:35
    Pelíšky (1999)

Kdo neviděl nepochopí, kdo nezažil mepochopí - může se jen pokusit. Klenot - zobrazující fakta, omezenost a těžkost tehdejši doby a režimu s humorem nám vlastním. Zdařilé humorné drama s vynikajicím hereckým obsazením a výkony.

• 30.12.2018  04:32

Pohádka spíše pro dospělé, plná dvojsmyslů a skrytých významů. Pro mě již spíše klasikou - ale o to s větší mírou zájmu. Krásná Bosana, či nebožka žena Božena, nebo lití z kulí písmenka, či nádherný Salzburg (tam sem taky nebyl) je klasickým klenotem v českého humoru - který je nad všechny české parodie a patří ke klasice - zcela oprávněně.

• 30.12.2018  04:28
    Prázdniny (2006)

Romantická komedie o lásce, životních rozhodnutí a náhodě. Vše na pozadí prázdninové výměny bytů - až na to že vše je v rámci utopie a pohádky - ale v pozadí je zakonponované kouzlo vánoční proměny a sebeuvědomění vedoucí k novému začátku. Proč ne, je to příjemné a na první pohled kouzelné.

• 30.12.2018  04:24
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Po několikanásobném shlédnutí, hodnotím mezi ostatními braky kladně. Je to kvalitní snímek podpořený zdařilými hereckými výkony. A jako v každé pohádce dobro a láska vítězí nad zlem - a to je to hlavní!

• 30.12.2018  04:21

Upřímně - nemám ráda Marthu Issovou - jako herečku (protože ve všech svých rolích je nechutně stejná unylá a nezajímavá) ale v roli němé sestry s minimem proslovů, mi naprosto nevadí, ba naopak. Dokážu ji snést a vzhledem ke skvělému a podmanivému zpracování klasické pohádky, dokonce si troufám tvrdit že se z tohoto filmu může stát klenot - vánoční - filmografie v ČR.

• 30.12.2018  04:15

Návaznost na jedničku s excelentním Culkinem! Klasika která neomrzí, ale pobaví. Když přehlédnete fakt, že uprchlí zločinci by v Kevinových nástrahách umřeli minimálně 12x - tak je to i celkem slušná zábava.

• 30.12.2018  04:12

Vzhledem k době mám pocit, že je to ještě z dob kdy amerika umí nebo uměla točit pokračování.... a toto jest důstojným pokračováním sestry v akci... jasné, sdílné, srozumitelné... hudebně vyvážené. Neurazí!!!

• 30.12.2018  04:08

Klasický hudební až muzikálový (chorálový) film, který na svou dobu dopřává příjemný zážitek. Dnes již klasika, která patří mezi TOP filmy.

• 30.12.2018  04:05

Anglický humor ve vší své suché kráse. Nezapomenutelný příběh o rytířství a vtipu středověku... klasika!!!!

• 30.12.2018  04:03

Trapná naodobenina a kopie lepšího humoru od Monty Pythonů - anglický humor je prostě anglický humor!!!

• 9.10.2018  20:43
    Venom (2018)

Snímek Venom je jedna z atypických marvelovek na které jsme v posledních letech zvyklí. Pravdou je že se jedná spíše o představení noveho hrdiny a to se občas teochu vleče. Každopádně snímek stojí na Hardym - který dělá co může (a díky za to), oproti jiným spíš znuděným parťákům alá Wiliamsová. Celkově film hodnotím velmi kladně, nechybí akce, vtipné scénky, vtipné naražky mezi Venomem a Hardym a samozřejmě i zdařilé efekty. Celkově se Venom jeví jako takovej inteligentnější Hulk, co si tu a tam pošmákne na protivníkovi. Kdyby se jednalo o pilotní film k seriálu Venom dala bych i o hvězdu víc, takhle tomu k top prostě něco chybělo.

• 16.4.2018  21:16

Moderně pojatá forma JUMANJI nápadu s krásnými odkazy na původní díl. Jedničku to nepřekoná, ale je to důstojné a vtipné pokračování. Je to taková příjemná oddychovka, kterou doporučuji.

• 11.4.2018  23:47
    Smrtihlav (2017)

Historicky nepřesné, bez šťávy a bez života. Takhle určitě ne!

• 11.3.2018  21:21
    Megan Leavey (2017)

Od válečného filmu jsem čekala větší zaujetí - a ne unylé scény, které mají vyvolat pocit dojetí či soucitu... a to se prostě neděje, alespoň u mě. Nehledě na dost chabé až podprůměrné herecké výkony. Čekala jsem víc - to už mě víc dostal film “psí poslání”

• 9.12.2017  21:21

Čekala jsem větší vzrůšo nebo alespoň více vtipu - něco na způsob novodobého SHERLOCKA. Uznávám brilantní herecké obsazení, dobře ztvárněné charaktery jednotlivých postav. Celkově velkolepá výprava! Ale v konečném důsledku hodina a půl nezáživného tlachání. Stará verze nepřekonána! Knírek Poirota - přehnaný!

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17