• Fantasy

Havran (2012)

Poa som čítal, film atmosféru jeho poviedok rozhodne nemá. Na druhej strane, a úprimne, konečne niečo, za čo sa dá v poslednej dobe vyhodiť pár "euríčiek" v kine bez toho, aby ma obchádzali závrate. Aj keď John Cusack je niekedy riadne mimo, asi takto nejako (debilne) si predstavujem osobu básnika E. A. Poa v reálnom živote.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Sprznenie komixu a arkádových hier v obludných rozmerov teenagerských bezduchých komédií. Hlavný hrdina s výzorom, o ktorý by ste si ani bicykel neopreli "balí" jednu "krásku" za druhou až kým nenájde tú "pravú". Z ťažkého intelektuála sa zrazu mení na úplnu bezduchú sračku a bojuja za dievča, ktoré sa správa, ako keby ho ani nechcelo. Celé zle...

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Fňuk, tak pekne to začalo, malo to v sebe sľub sofistikovanej potechy pre oči. A ako to dopadlo? Katastrofa. Pekný rozjazd, ktorý mal pomôcť nazrieť do histórie nenávisti. V skutočnosti, po cca 10 minútach zostala len gýčovosť a ďalšia premárnená šanca.

Underworld: Evolution (2006)

Oproti prvému dielu sa mierne polepšilo. Ale nie až tak, aby bolo možné povedať, že ide o vydarenú vec. Zasa sa cate snaží, ale sama nič nezmôže. triky majú mierne + ale nič svetaborného nečakajte.

Underworld (2003)

Báchorka pre malé deti, z ktorej si ani necvrknete strachom ani Vás nebude mimoriadne nudiť (len tak trošku). Ponurnosť deja tomu dáva vizuálne krajší rozmer, ale to je asi všetko. Cate sa snaží, ale sama takýto film neutiahne. Ak máte radi temnejšie fantasy, určite nič pozretím nepokazíte. Ak nie, zmárnite len čas.

Hulk na neznámé planetě (2010)

Dal by som 4*, keby som nečítal pôvodnú komiksovú sériu Planet Hulk aj crossover World War Hulk (pokračovanie Planet Hulk). To o čom to malo v skutočnosti byť (prečo je stále nasraný a nezmení sa na človeka) je potlačené niekde úplne v úzadí. Ostáva len prostoduchá mlátička na animačne slušnej úrovni, ale bez hlavnej pointy.

Mysli jako on (2012)

Chlapi sú svine, lebo sú leniví, čitateľní, priami a v zásade ich manuál je každému známi a ešte aj vydaný knižne (pozor, ak si ho prečítajú, sú to zmrdi). Ženy sú aj ženy, aj matky aj robotníčky, ojebávajú, klamú, nie sú priame, uchyľujú sa k podpásovkám, manipulujú a preto sú v zásade cool a stráášne im treba držať palce. Obalíme to prehnaným množstvom zbytočných dialógov, tlachami o ničom, pridáme nesympatických černoškov (veď nie sme rasisti) a máme priemernú tuctovú nevtipnú a neromantickú komédiu o tom, ako sa chlap musí vzdať svojho života, lebo žena...

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Jednoduchý námet pekne rozpracovaný, ktorý nenudí. Nehľadajte logiku, alebo hlboké myšlienky tam, kde nie sú. Tento film je toho príkladom. Dej je pre zábavu a ak si odmyslím vizáž hlavnej postavy, je svižný, vyvážený a priamy. Samozrejme, že sa mu dá vytknúť viacero nezrovnalostí, ba až hlúpostí, ale tým si ho len zbytočne sprotivíte. Looper sa dá pozerať aj bez toho, a o nič ani neprídete.

Riddick (2013)

Hoci Pitch Black bol pôvodne natočený ako béčkové sci-fi, jeho komerčný aj celkový úspech posadil latku dosť vysoko. Až tak, že David Twohy ju ani na druhý pokus (prvý bol The Chronicles of Riddick – Riddick: Kronika Temna) nevedel preskočiť. Podľa mňa sa však k nej ani nepriblížil. Riddick, sám uprostred nepriateľov (ako vládca (?) Necromacerov) sa nechá prešťať ako krpatý sopliačik, vysadia ho na opustenej planéte, ktorá má (zhodou náhod) rovnaký problém ako tá z Pitch Black - krvilačné kreatúry za špecifických poveternostných podmienok (tie samozrejme nastanú práve počas Riddickovej prítomnosti). A nasleduje klasické vyškolenie lovcov hláv, pozabíjanie nejakých tých kreatúr a šťastný odlet podľa plánu Riddicka. Samozrejme že nechýba prosba lesbickej vojačky o pohopsanie na Riddickovom koníkovi (WTF ??!!!). Ak toto má byť návrat ku koreňom Riddicka v Pitch Black, tak ďakujem, neprosím. Práve TERAZ je však Riddick plnokrvným béčkovým sci-fi.

Elysium (2013)

Tak aký je District 9 dobrý, také je Elysium zlé. Blomkamp svoje hviezdne dielo (District 9) v zásade len vykradol, zrecykloval a vypľul. Namiesto emzákov sú mimozemšťanmi bohatí ľudia na vesmírnej stanici, getom je Zem s plebsom, hnacou silou je moc resp. strach zo straty bohatstva. A to je tak asi všetko...sem tam nejaké to bum, bum a svišššť, melanchólia a samozrejme náznak patetickej lovestory. Celé je to zabalené do nelogických dejových WTF momentov. Ako priemerne sci-fi je to obstojné, ale ak štartovnou čiarou má byť District 9, tak Blomkamp zlyhal.