Návrat oživlých mrtvol (1985)

Slušná crazy komédia (vďaka hercom), v žiadnom prípade nie horor (vďaka hercom). Asi najviac sa mi páčil analógovo syntetický soundtrack.

Země mrtvých (2005)

Celkom slušný hororový počin v súvislosti s dnešnou tvorbou hororov. Najviac vyzdvihujem spád celého filmu, ktorý kazia azda len zbytočné kecy pomerne jednoduchej úrovne. Snímku zachraňujú silné scény, napr. obesenec, alebo prechod zombie vodou, či ich následné "čistenie" od všetkého živého. Vyslovene vyčítam to priblblé americké ksichtenie sa hercov pri každom zábere - ak si divák odmyslí, že chcú zo seba vypotiť nejakú tú hlášku, tak si isto všimne, že im účes, či make-up pred chvíľou urobil stylista - pôsobia teda až príliš coll a tým nedôveryhodne. Nelogickosti vynechám, tu o to hádam ani nejde, spomeniem asi len najhlúpejšiu scénu a to záverečnú, ako ide opäť obrnené vozidlo na svoj výjazd a vystreľuje opäť ohňostroj na upútanie záujmu zombie - tých zombie na ktorých to pred piatimi minútami nezabralo. Inak už dosť často si všímam, že kolotoč, oslava, alebo ohňostroj patria na koniec amerického filmu, asi ako "tanečky" na koniec indického...

The Pleasure Party (1985)

Mladistvá (doslova) Traci Lords, pôvodným menom Nora Louise Kuzma "zažiarila" v tejto porno zlátanine. Zažiarila doslova, v častiach, v ktorých neúčinkovala vyslovene chýbala. Neskôr si zahrala aj v "normálnych" i keď béčkových filmoch.

Ďábelsky Váš (1967)

Napínavý thriller s trochyu zbytočnými "vysvetľovacími" scénami pre koncom. Samotný koniec dodáva filmu vyšší štandard a ten správny záverečný náboj. Celkovo príjemný zážitok s logicky plynúcim dejom. Alain Delon ako vždy elegantný a Sent Berger okúzľujúca.

Rodná zem (1953)

Kto chce vidieť operný a dosť uziapaný spev ľudových piesní, uvedomelé tváre a hlavne koniec pri ktorom som ostal v nemom úžase - jednoznačne odporúčam. Proti samotnému námetu ako aj "budovateľským" filmom nič nemám, ale tento už bol asi fakt priveľkým sústom... V tomto prípade len zaujme istá popularizácia slovenského folklóru a krás Slovenska, zvyšok istotne nie.

La Fabuleuse Aventure de Marco Polo (1965)

Aby som doplnil kolegu "argensona": Podľa knihy "Tajemný Delon" film ani nemal byť vôbec dokončený, z pôvodného materiálu sa totiž veľa nenašlo, pričom išlo o veľmi drahú výpravu či kostýmy. Nehovoriac o tom, že jeho producenta našli na Silvestra 1966 mŕtveho vo svojej vile, údajne spáchal samovraždu... S nakrúcaním začal aj Delon, neskôr nahradený Bucholzom kvôli finančným nezrovnalostiam a obrovským dlhom voči štábu. Už v tej dobe malo ísť o veľmi drahý film, ktorého koniec však bol škandalózny a smutný.

Debny (1970) (TV film)

Celkom zábavná krátka inscenácia na štýl sovietskeho komunálneho humoru aj s rusky znejúcimi menami postáv.

Čínská čtvrť (1974)

Mimoriadne inteligentná a zručne nakrútená detektívka, radosť sledovať.

Hnus (1965)

Poriadny psycho thriller. Z pohľadu duševného rozpadu mladej ženy je to nanajvýš sugestívne dielo, zároveň kritizujúce morálny úpadok spoločnosti. Zložitý námet zvládnutý so cťou. Trochu ma ale dojíma ten československý prehnaný názov filmu so zvláštnym "citom" pre preklad.