tatopulos

okres Brno

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 2.9.2019  19:23
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Můj "nejoblíbenější" díl je Kde končí džungle. Skvělí herci, hudba, vtip, atmosféra, dialogy, napětí,akce a nostalgie

• 2.9.2019  12:58

Parádní práce, největší sympaťák byl Hercule Poirot alias David Suchet, byla to jeho životní role proti suchopárnému a nudnému hrdinovi Agathy Christie

• 31.7.2019  14:38

Nejkrásnější na filmu je bibliofilie, láska ke knihám a k příběhům, které vyprávějí. Příkladná manipulace a motivace přečíst si knihu.

• 3.7.2019  12:57

Kdy to budou dávat na Prima love ? Francouzi prostě melancholické filmy umí.

• 28.6.2019  13:43

Mr. Mojo Risin

• 21.6.2019  10:23

Úžasný film, líbil se mi víc než Rosa Luxembourg. Oběma stranám (Arendtové a jejím názorovým odpůrcům) dává mnoho prostoru. Pohled do duše Arendtové- "nemám moc ráda lidi, kromě mých přátel", důraz Arendtové na přilišnou intelektualizaci života a problematizaci historie s rizikem toho, že přijde o přátele.. Nějak jsem ve filmu nepostřehl, že by tam byl odkaz na to, že Arendtová pomáhala židovským uprchlíkům z nacistického Německa. Eichman v Jeruzalémě je vynikající filosofická a historická kniha, ale trýznivá svým obsahem

• 20.6.2019  10:28
    The Doors (1991)

Pravý opak falešné Bohemian rhapsody- temná struna Jima Morrisona, tance sv. Víta, drogové opojení, sebereflexe- "Jsem lhář "

• 17.6.2019  11:42

Musím se přiznat, že jsem fanoušek této skupiny, jediné, co se mi na filmu líbilo byla úvodní kytarová sekvence a hudba Queen. Film vůbec neměl atmosféru 70. a 80. let. Celou dobu se odehrával v jakémsi podivném skleníku mimo čas a prostor, kde hráli pouze Queen, Mercuryho "přítelkyně" a hloupý producent, který jim nechtěl schválit vydání singlu. Dokonce jsem zaslechl, že dodávka, kterou ve filmu jezdili Queen v 70. letech měla být symbolem atmosféry doby. Člověk by si řekl, že před Queen zřejmě neexistovaly dějiny hudby, neexistovali Beatles, Rolling stones, Hendrix, Pink floyd, Stravinskij, jazz ? Malek ještě nebyl tak otřesný, jak jsem si představoval, i když byl nalíčený jako oživlá mrtvola (nebo oživlá ikona ?), velice humorně na mě působily dialogy, když se Queen mezi sebou bavili- "Freddie, jsi legenda." Briane ty jsi taky legenda, všichni jsme legenda " Film působí šíleně sebevzhlíživě až narcistně. Někdy jsem nevěděl jestli se nedívám na film z produkce Bravo. "Já jsem hvězda, kdo je víc ? " Kult osobnosti, posedlost sebou samým. Queen, Freddie Mercury si můžou dovolit o sobě říct- "já jsem hvězda", jsou nadaní muzikanti, nějaká forma odstupu od sebe by neškodila. Přece jen jsme smrtelníci z masa a kostí. A to že byl ve filmu Freddie "zlý" na novináře při tiskovce nebo "zlý" na kapelu, ještě neznamená, že jsme se kultu zbavili. Nabízelo se mi srovnání s filmem Doors od Stonea. Nežil jsem sice v 60. letech v USA, ale film vám dává pocit, že jste v 60-tkách. Na Morrisona se tam nahlíží i z jeho temné stránky- milovník drog, nespoutanosti, destrukce. Kdyby nic jiného, zůstaly po něm alespoň myšlenky, nálada 60. let- básnictví, rebelství, destruktivní hedonismus, pocit vrženosti do světa, kde jsou všichni otroci... Když srovnám Bohemian rhapsody s filmem Doors, co nabízí Bohemian rhapsody ? Prázdný hedonismus- užij každého dne, může být tvůj poslední ? Jedině ta hudba stojí za ty vzpomínky, které se Vám vyvolají, když jste poprvé slyšeli Queen.

• 4.6.2019  10:08

Jak se kalí ocel ** nádherná jazzová hudba, Místo ** nádherná Jorga Kotrbová, nesnesitelný Potměšil. Optimista **** nejlepší povídka, trochu mi připomněla Díru u Hanušovic

• 24.5.2019  10:28

Golem ****, něco tak úžasně mysteriozního, vygradované skvělou Liškovou hudbou jsem dlouho neviděl. (motiv z Golema byl použit jako úvodní znělka k dokumentárnímu cyklu "Třicet návratů ") Ostatní povídky jsou podprůměrné a naprostá ztráta času za **. Zklamal mě Schorm (původně jsem si myslel, že skvělého Golema režíroval on)

• 21.5.2019  09:13
    Amerika (1994)

Bad movie, very bad Martin Dejdar, bad music. Trapné napodobování Karla Zemana- americké město. Co se na tomto snímku dá pochválit ?

• 13.5.2019  17:07
    Kamenný řád (TV seriál) (1975)

Hráli: Štěpánka Ranošová- nositelka vyznamenání za vynikající práci

• 13.5.2019  13:57
    Horolezci (TV film) (1973)

Film o lidech pohybujících se na hranicích bláznovství a hrdinství. Výborná hudba Karla Svobody.

• 29.4.2019  18:17

Podobné filmy: Mladý Karl Marx https://www.csfd.cz/film/433606-mlady-karl-marx/komentare/ Che https://www.csfd.cz/film/234144-che-guevara/komentare/ Stalo se v Turíně https://www.csfd.cz/film/25552-stalo-se-v-turine/komentare/ Atentát v Paříži https://www.csfd.cz/film/15872-atentat-v-parizi/komentare/

• 12.4.2019  14:47
    Romaneto (1980)

Chabá atmosféra a chudý příběh. Navzdory očekávání slabota. Že by sociální podtext byl podán nějak výjimečně z hlediska obsahu nebo kamery se taky říct nedá. Praha za Franze Josefa je rozhodně lépe podána v Záchvěvu strachu nebo ve filmu Adéla ještě nevečeřela.

• 21.3.2019  19:25
    Kdo hledá zlaté dno (1974)

Ještě horší než Hřiště s Bartoškou. Bezduché a tupé

• 15.3.2019  09:16
    Hřiště (1975)

Höger úžasný, jinak šedivá a šablonovitá nuda o práci. Herci neměli, co hrát. Bartoška workoholik- "úžasná peripetie"

• 26.2.2019  15:39

Dobré ! Je zde zmíněna i činnost Tří králů a jejich útoky na německé vlaky

• 8.2.2019  19:37

Největší královna tohoto dílu je zdánlivě nenápadná hudba Zdeňka Lišky. Doporučuju sledovat, když jste nemocní, má to takový halucinogenní nádech

• 10.12.2018  18:21
    Sukničkář (1979)

Ten Zaletník je přece jen lepší.

• 6.12.2018  08:26
    Záletník (1976)

Některá místa snímku jsou milá a vtipná- slibný začátek v garáži, pomoc přátel, ale některá jsou vyloženě hloupá- "slepec" Brasseur v restauraci, hystericko-Oidipovská hádka mezi matkou a synem. V některých částech byl Rochefort vtipný v jiných se zase pitvořil, konec je hloupý a banální podobně jako v Malérech pana účetního. Anne Duperey je okouzlující, ale to je málo. Nesrovnatelně lepší je Muž, který měl rád ženy nebo Rodinný krb od Truffauta

• 3.12.2018  10:40
    Frajer Luke (1967)

Film působí převážně na emoce, ale logicky nedává moc smysl. 1. Za rozbíjení parkovacích hodin dostat 2 roky ? Čekal bych podmínku nebo nařízené veřejně prospěšné práce. A ještě k tomu se Newman dostal do poměrně přísnýho zařízení za vandalismus 2. Nepochopil jsem, proč Newman začal utíkat, když to měl poměrně "za pár" ? 3. Proč pořád utíkal ? Jestli to bylo věc hrdosti- když mě za chvíli pustí ? Proč hloupě riskovat ? Všechno to působí uměle, vykonstruovaně, aby se Newman dostal do střetu se zlou mocí. Newman tady taky není svatoušek, přinejmenším jeho nevyzrálá povaha bije do očí. Kdyby respektoval pravidla (nebyla zas tak nelidská) mohl poměrně pohodlně vyjít po 2 letech z vězení. Prostě podle filmu jakákoli autorita, státní moc ap. je prostě totalita, která chce člověku vzít identitu a svobodu, když se nepodřídíš přijdeš o život. To je přece falešné a dětinské. Z vězení Frajera Luka se nedalo zřejmě zákoně odejít po vypršení trestu. Všichni vězni byli též vrozená "svatost". Tady nejde přece jen o přizpůsobení, ale když udělám chybu- měla by následovat nějaká sankce za moje provinění na společnosti. Chybí výraznější vnitřní sebereflex hlavní hrdiny a ostatních vězňů. Další otázka- nebyla by věc nezlomnosti a hrdosti určitá příkoří vězení raději vydržet než nesmyslně utíkat ? Můj favorit je- Motýlek nebo Vyšetřování skončilo zapomeňte.

• 27.11.2018  19:24

Soudruzi měli vkus, slušnej biják, ale Podraz a Butch Cassidy nebo Roy Bean je určitě lepší.

• 21.11.2018  13:41

Tu vlnu negativních reakcí nechápu. Je to vynikající dystopie, boj mezi barbarstvím a "civilizovaností" a zamyšlení, co je to civilizovanost ? Kdybych neviděl české titulky a neslyšel "Škoda lásky" čekal bych spíše švédský film, připomínalo to Bergmana ( kombinace filmů- Hodina vlků, Náruživost, Sedmá pečeť). Po shlédnutí mě napadá, jak jsme civilizovaní, když dáváme věcem jména, máme doktora, mapy, zatím ještě máme nějaký sociální stát, ale přece v nás to barbarství je,a o tom je taky Konec srpna v hotelu Ozon.

• 7.11.2018  10:22
    Vyměřený čas (2011)

Škoda jen, že Justin nezazpíval, film je totiž dobrý jako zpěv Justina Timberlaka.

• 7.11.2018  10:00

Čekal jsem čistou vyvražďovačku, ale přišel jsem na kvalitní psychologický film. Při pohledu na Bartona se mě dotýkala medúza

• 24.10.2018  10:39

Dosadit do hlavní role tak skvělého herce jako je Jean Marais- a tak promarněná šance ! Dobrodružství minimum, myšlenek jako v knize (nebo ve vynikající audioknize s Radovanem Lukavským) málo, jenom banální a kýčovitá romantika. Přestože má tato verze 3 hodiny téměř se z filmu vytratila "dobrá povaha" Edmonda Dantese. Příběh není přece jen o pomstě, ale taky o jeho až andělské dobrotě. A ještě k tomu přidejte příšerný dabing z roku 2006, kde má Marais hlas jako hrdina připitomělého komiksového hrdiny- Spiderman, Dead Pool ap. U mě vede Richard Chamberlain a hlavně verze z roku 1998 s Gerardem Depardieu.

• 1.10.2018  13:57
    Zkouška orchestru (1978)

Po projekci tohoto filmu jsem si uvědomil, proč někteří lidé nemají rádi tzv. umělecké filmy. Málokdy se mi líbily Felliniho postavy- spousta křiku, přihlouplosti, nahá ulice. A hlavně Felliniho exhibicionistická vulgarita (zřejmě mu působila velkou slast, podle toho v kolika jeho filmech se nekriticky vyskytuje). Lidé, jejichž inteligence skončila kdesi v adolescenci nebo v předpubertálním věk- žertíky Barta Simpsona. Když Fellini chtěl natočit podobenství tak se měl přiučit u české nové vlny- Konec srpna v hotelu ozon, Postava k podpírání, Případ pro začínajícího kata, Sběrné surovosti, O slavnosti a hostech...V těchto podobenstvích si totiž muzikanti nepálí krysu ani si tam dirigent nehladí svou zadnici před publikem.

• 26.9.2018  10:56

"Celej život jsem chudej jako mí rodiče a prarodiče, je to jako nemoc, která přechází z generace na generaci. Je to hnusná nemoc. Nakazí všechny, které znáš."..aneb každý svého štěstí strůjcem, jedinečný a silný film, doporučuju sledovat s titulky a ne ten příšerný dabing jako z Novy nebo Primy.

• 17.9.2018  19:31
    Hitchcock (2012)

Velice příjemný příběh- vynikající Hopkins, ze snímku je cítit Gervasiho a Hitchova láska k filmu. Nevím, proč jsem se tomuhle dílku tak bránil.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11