suzanne1997

suzanne1997

okres Ostrava
někdo, komu se nechce jít s davem

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 19.4.2021  22:00
    Like House (TV pořad) (2021)

Za normálních okolností bych se na toto veledílo samozřejmě nedívala, ostatně nemám na hovadiny čas, ale když už to bylo na youtube, tak proč se nepodívat. A asi toho lituju víc než bych čekala. Půl hodiny naprostých s****k a obsah o něčem hnědém, co obvykle vyluzujeme na toaletě. Už po prvních sedmi minutách mě natahovalo, po dalších pěti jsem si říkala, kde sakra tohle, tím myslím účastníky, vyhrabali. A při sledování diskuze, kdo si kam lehne, promiňte, ale to už vážně bylo dost. Jakože, ne, tenhle pořad jsem neodsoudila dřív, než jsem ho viděla, ale co je moc, to je moc. Nápad fajn, ale provedení jaksi pokulhává. Chápu, účastníci jsou taky lidi, jenže tohle, ať se snažím najít jakékoli hezké slovo, no prostě ne! Jako chápu potřebu Primy natočit něco, co osloví mladou generaci a ne, neodsuzuju inluencery, ale zavřít do vily partu lidí, kteří vytvářejí obsah, jaký vytvářejí a věčně jsou přilepení na obrazovce, to mi přijde snad ještě horší, než Vyvolení nebo BigBrother, který stejně vybuchl, což si myslím se stane i tady. No, moc zářnou budoucnost pro tohle, opravdové veledílo, které si nezaslouží už ani vteřinu mého času, nevidím. Účastníci jsou nemastní neslaní a za půl hodiny se divák dozví s prominutím prt. Takže i přesto, že nerada hodnotím po prvním díle a vždycky se dodívám až do konce, tady fakt nemůžu. No divím se, že to někomu za toho půl milionu stojí ... Ale to samozřejmě může být jen můj názor, nikomu ho nevnucuju, ale cítila jsem potřebu vyjádřit se. Protože tohle není ani ten odpad!, zdá se - alespoň tedy mi - že tenhle pokus je tak o minimálně několik tříd níž!

• 27.3.2021  16:02

No já nevím, na Princeznu zakletou v čase jsem se chtěla podívat, když už ne ze zalíbení, tak ze zvědavosti, co se zase podařilo někomu vymyslet. Jasně, splňuje to parametry pohádky, snažili se ji skvěle obsadit, ale za mě má přinejmenším jednu obrovskou vadu, když už opomenu, že téměř každý herec v ní měl jenom štěk a nikdo se tam pořádně nezdržel, tak boj prohrává ne kvůli nápadu, ten si interpretuji jako obstojný, ale kvůli dialogům a především proto, že tahle pohádka neplynula, jak by měla. Tím netvrdím, že to je odpad, nebo že se nenajde skupina lidí, kterým se zalíbí - očividně je jich většina podle těch 80%, ale mě přišla strojená, všechno ubíhalo příšerně rychle, scény se střídaly jako špinavé ponožky, a jediné kolem čeho se to celé točilo byla změna z nafoukané princezny na v pohodě princeznu. Ale takhle za mě ne, za mě by to chtělo více propracovat, věnovat se dialogům, ději ... Ale to může být jen můj názor, ten pozitivní tady nikomu nevyvracím, uznávám, že na téhle pohádce něco je, ale ne tolik, abych toužila po tom, podívat se na ni znova. Jednou mi to bohatě stačilo. Takže za mě asi průměr, jak ji ohodnotíte vy je na vás.

• 26.3.2021  22:00
    Tom a Jerry (2021)

U dobrých komedií mám jedno zásadní kritérium: musí mě u nich rozbolet od smíchu bránice, jedině tak poznám, že jsou dobré. A to se mi teď stalo. Tak dobře jsem se už dlouho u nějakého filmového počinu nepobavila. V této komedii do sebe všechno krásně zapadá, herci jsou skvělí a neustálé špičkování Toma a Jerryho příběh jenom podtrhuje. Nápad skloubit hrané s kresleným je skvělý, nakreslená zvířata film krásně doplňují a popravdě, ani mi nevadilo, že to tak je. Toma a Jerryho znám jenom v kreslené podobě a nějaká počítačová napodobenina jich samotných by mi asi vadila. Tenhle film mě opravdu potěšil, má všechno, co by komedie měla mít, je skvělý na odreagování se a protože nikdy nejdu s davem, hodnotím jej nejlépe, jak můžu. Kdybych mohla, klidně mu udělím i dvojnásobné hodnocení, protože si myslím, že tenhle "risk" s hraným a kresleným chtěl opravdu velkou odvahu a výsledek určitě stojí zato. Ale to může být jen můj názor, samozřejmě. Jestli si chcete utvořit ten svůj, prostě se na tento film podívejte a neohlížejte se na počet negativních hodnocení, třeba se vám zrovna tenhle Tom a Jerry zalíbí ...

• 12.3.2021  21:57
    Yes Day (2021)

Za mě je tohle skvělá komedie ze které od smíchu rozbolí bránice. Alespoň u mě to tak bylo. Film mě oslovil už v prvních minutách a já nelituju jeho shlédnutí, takhle výborně jsem se už dlouho u nějakého filmového počinu nepobavila. Rozhodně souhlasím s tím, že tohle by se asi normálně nestalo nebo by to musela být pořádně střeštěná rodina, ale i tak. Komedie má především pobavit a přinejmenším za mě tohle stoprocentně splnila. Naprosto nepředvídatelné situace, kdy předem nevíte, co si zase ty děti vymyslí, jenom podtrhují můj celkový zážitek. Takže za mě rozhodně ano, je jenom na vás, jaký si na tohle dílo Netflixu uděláte názor.

• 1.3.2021  21:47
    Která je ta pravá? (TV film) (2019)

Většinou stojí filmy na TV Doma za něco, proto jsem se rozhodla podívat se i na tenhle. Jenže opak je jaksi pravdou. Plytký děj, který nezaujme, prostředí naprosto tuctové, dialogy, jež je lepší raději přeskočit. Většinou se na každém díle snažím najít něco pozitivního, co se mi líbí nebo mě přinejmenším zaujme natolik, že si na to při psaní komentáře vzpomenu. Ale tady ať vzpomínám, jak vzpomínám, prostě nic. Zážitek z podívané je nulový, umocněný více než 90 minutovou stopáží (netušila bych, že za tuto dobu lze stihnout tolik věcí :D). Obvykle bych podobný film hodnotila opravdu vysoko, ale tady je i ten odpad! moc. Tenhle řekněme pokus o film rozhodně nestojí za u něj strávený čas. Za mě tedy rozhodně ne, ale to může být samozřejmě jen můj názor, ten svůj si utvořte sami.

• 2.2.2021  12:11
    Nově psané dějiny (TV seriál) (2019)

Za mě jsou Nově psané dějiny jedním z nejlepších seriálů, které byly v poslední době natočeny. Skvělá práce kamery, střihu, děj plyne a zápletka nepostrádá na smysluplnosti. Kostýmy, lokality a hlavní hrdinové, celý příběh mě jednoduše dokázal pohltit a nebýt dalších povinností, asi bych jej sledovala od rána do večera. Od tohoto seriálu jsem zpočátku nic moc nečekala, no musím přiznat, že překvapil a to v tom nejlepším slova smyslu. Jen ten konec, posledních asi 10 minut, mohl být o kousek delší a situace propracovanější. Jinak za mě skvělá podívaná od začátku až do konce. Shlédnutí nelituju a stoprocentně jej doporučuji ke shlédnutí.

• 26.10.2020  20:05
    LOVEní (2019)

Na to, že je to česká komedie jsem se překvapivě dobře bavila. Když už nic jiného tenhle film se komedii alespoň podobá, divák dostane za svůj čas na oplátku docela služný zážitek a párkrát se i zasměje, což je, alespoň dle mé zkušenosti, u českých filmů spíše výjimka. Mi se Lovení líbilo a klidně bych se na něj podívala znova, mělo to hlavu a patu a celý film působil přirozeně. Po nemilé zkušenosti a sérii nepovedených schůzek spěje minimálně zpočátku nepředvídatelná zápletka ke svému konci. Takže za mě, sice by to mohlo být lepší, ale u českých filmů jsem zvyklá spíše na odpad!, proto tomuhle dávám jednoznačný nadprůměr a přitom podotýkám, že to může být jen a jen můj názor.

• 6.10.2020  22:02
    V síti (2020)

První co se mi v posledních chvílích dokumentu V SÍTI vybavilo bylo: Tak to je masakr! Tenhle film mě minutu za minutou čím dál víc přesvědčoval o tom, že tohle nejsou lidi, ale prasata. Jak může sakra někdo takto komunikovat s dvanáctiletou holkou a ještě potom tvrdit, že je špatně vychovaná. Za mě je tohle extrémně důležité téma k přemýšlení. Tři herečky měly opravdu těžkou roli a velice silný žaludek. Být na jejich místě, asi se po pár minutách pozvracím a i to by možná bylo málo. Tito muži jenom nechutně manipulují s dívkami a všechnu vinu, odpovědnost nebo jak to chcete nazvat svalují na ně, což je ve výsledku ještě větší problém, než samotný kontakt s nimi. Muže, který chtěl jednu z dívek varovat neskutečně obdivuju a stejně jako ve filmu herečky a štáb, i mě jeho existence dojala a jsem ráda, že ve snímku objevil. Určitě tento dokument doporučuji ke shlédnutí, a to především dospívajícím dívkám, protože tahle situace se nemusí stát jenom těm, které mohou odpovědět ano na otázku: A nevadí, že je mi dvanáct?

• 24.8.2020  20:32

To bylo tak blbý, až to vlastně ve finále bylo dobrý. :D Vlastní blbosti hlavních hrdinů se lze jenom zasmát. Dialogy jsou tak stupidní, až to bolí a jak už i sám název napovídá, nic víc než nic od téhle komedie prostě čekat nemůžete. Přesto mě mrtvý nebožtík rozesmál a od smíchu mě téměř rozbolela bránice - nic horšího jsem totiž už dlouho neviděla. Ještě se musím pozastavit nad genialitou tvůrců, vymyslet film skládající se z jednoho klišé za druhým a dokázat jednu větu natáhnout na více než devadesát minut, zdá se obyčejnému průměrně smýšlejícímu smrtelníkovi téměř nemožné. Jako poslední volbu, když nic jiného nedávají, rozhodně doporučuji. Tenhle film totiž rozhodně stojí zato. A pět hvězdiček za ten nápad, který se dnes jen tak nevidí. Onu jedinou větu bych napsala asi takto: Vrahem je nebožtík.

• 7.7.2020  21:29

Ještě před filmem jsem si nutně musela přečíst knihu. Bez toho by to pro mě nemělo smysl. A nestačím se divit. Tohle bych teda v žádném případě nečekala. Takovýto řekněme podraz na diváka. Viděla jsem spoustu filmů, některé z nich byly horší jiné lepší, ale tohle. Aby scénář filmu skončil na 212 straně knihy - schválně jsem si to vyhledala - to mi prostě nedává smysl. Ale možná je to jen jejich marketingový tah, těžko říct. Ten film není celý, napíná diváka jak jen může a nakonec ho střihnou. Ale jinak se přesně drží předlohy. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a zhostili se svých rolí opravdu skvěle, na to, že děj příběhu začíná příliš stroze a velmi špatně se čte. Jedinou hvězdičku strhávám kvůli střihu první části, doufám, že alespoň ji dotočí. Na tu formu, jakou je knižní předloha psána je alespoň tato část příběhu perfektní. Ale to samozřejmě může být jen můj názor. Je na vás, jestli se s ním ztotožníte či nikoli.

• 19.6.2020  22:20

No, nato že to na začátku vypadalo jako totální a ničím nezměnitelná slaďárna se z tohohle filmu vyklubalo něco víc. Bylo krásně vidět, jak jeden s druhým manipulovali, využili situaci ve svůj prospěch a ten správný z toho všeho vyšel jako vítěz. A právě z toho mám radost, každý dostal co si zasloužil a je bylo fajn vidět proměny postav a také jejich myšlení a jednání, které se zpětně vysvětlovalo. Ne, že bych tento a jemu podobné filmy vyhledávala, tentokrát jsem však opět bollywoodu nemohla odolat. A rozhodně toho nelituji. Ze zpočátku táhnutelného a velmi nudného příběhu se stal příběh koukatelný a i herci mi byli sympatičtí. I přesto, že kousky skládačky nakonec zapadly, nejspíš se na něj už nikdy nepodívám. Rozhodně však stojí za ty dvě hodiny času, což je na bollywood fakt málo, a trošku pozornosti, kterou si stoprocentně zaslouží.

• 6.6.2020  18:23

Krásný příběh, a ten konec, až mi ukápla slzička - a ne jedna. Celý film byl úžasný, nepopsatelný a zvláštně okouzlující. První polovina mě vyloženě dostávala, sledovat jak se z na můj vkus až moc zhýčkané Saher stává lidská bytost s úplně obyčejnými pocity na jedné straně a na druhé straně Karana, který se nad její zhýčkaností dost bavil. Druhá polovina však byla neméně dobrá, všechny ty překážky, které museli překonat a fakt, že ji Karan několikrát málem ztratil, mě fakt dojal. K celkovému dojmu pak připočtěte ještě nádherné prostředí hor v první polovině a nemůže vyjít než pro romantika, jako jsem já, dokonalý filmový zážitek. Podle mě rozhodně stojí zato se na něj podívat a nevzdávat to ani po závěrečné scéně. :) Ale tohle všechno může být jen můj názor samozřejmě. :)

• 20.5.2020  22:31
    Vlastníci (2019)

I když jsem od počátku věděla, že se jedná o film točený u jednoho stolu, popravdě, čekala jsem něco víc. Ukázky slibovaly věčné hašteření a vtipně vyhrocené situace. Jenže kromě pokusu o to hašteření a několika vtipných situací jsem se pořádného humoru nedočkala. Ne že by byl film špatný, to zase ne, ale nebylo to nic, kvůli čemu bych neváhala a podívala se znovu. Viděla jsem v něm typickou schůzi vlastníků domu, avšak s křikem a také s tím, že se za celou dobu nic nevyřešilo. Celkově mi tento filmařský počin připadal spíše jako průměrně vtipná nuda se špetkou nadsázky. Celkový dojem však zdvihají herecké výkony, které byly excelentní. Vydržet natáčení filmu s takovouto atmosférou a nevypadnout z role je opravdu obdivuhodné. Přesto vlastníci nesplnili moje očekávání a pokud budu chtít zažít větší zábavu, zajdu si na schůzi vlastníků našeho domu. Suma sumárum, nepřikláním se k většinovému názoru, že film byl nadprůměrný a jdu přesně opačnou cestou. Pokud nebudu muset, asi se na něj už nikdy nepodívám. Tento komentář je ovšem jen můj názor a nemusíte se s ním ani ztotožňovat.

• 16.4.2020  18:13
    Mimo Dosah (studentský film) (2019)

Na tenhle studentský film jsem narazila úplnou náhodou, neměla jsem ani v plánu si ho pustit. Ale těch jedenácti minut, které mi z mého času ubral rozhodně nelitituju. V první minutě jsem nevěděla, co si o tom mám myslet, avšak v té další ... Z tohoto díla čiší emoce, energie. Beznaděj, zmatenost, nenávist, ale i vůle a odhodlání, víc pocitů, ani minut, bych asi nezvládla. Studentský film je dlouhý tak akorát. Neuvěřitelné zpracování, které vtáhne do děje, běhá z něj mráz po zádech a donutí člověka přemýšlet. Mi přišlo, jakoby děj by jen pozadím, dokreslením všeho toho okolo, především pak pocitů, které se v nekonečném prostoru rozpínaly. Technická stránka bezpochyby skvělá. Jen ten konec, pokládá až příliš mnoho otázek a pořádně mi "šrotuje" v hlavě, mate mě. Pokud právě tohle bylo v plánu, tak svůj účel konec rozhodně splnil.

• 2.1.2020  21:57

Šťastný nový rok, co napsat? Kdyby nebylo osoby, která mě na tento film do kina doslova dotáhla, nešla bych. Stejně jako ostatní filmy, jsem i tento pokládala za hloupý. Avšak musím uznat, že překvapil. Docela jsem se u něj i zasmála a příhoda s medvědem a její následky, jednoznačně skvělý nápad. Ale to bylo tak všechno, film má neskutečný, avšak nevyužitý, potenciál, škodí mu i velké množství jen zmíněných příběhů, navíc se neskutečně vleče. Ty dvě hodiny v kině mi připadaly jako celá věčnost. A úplně nejhorší na tom je, že se toho tolik stane, naplácáme tam milion postav, dva miliony příběhů, ale ani jeden nerozvedeme. Navíc ten konec, běda, aby to uzavřeli přípitkem a ohňostrojem v národním parku. To mi nějak nesedí. Avšak to je jen můj názor. Netuším, jestli se na tento film podívám, jestli u něj strávím svůj čas. Každopádně i kdyby ne, myslím, že jednou a dost stačí. Na jedno podívání je tento film ve výsledku nadprůměrný, po několikáté děkuji nechci, těžký podprůměr.

• 10.11.2019  22:40

Kdybych předtím nečetla knihu, napsala bych, že je to skvělý film. Jenže já tu knihu četla a tohle se fakt netrefilo do mého vkusu. Což je samozřejmě jen můj problém. Přesto, když se oprostím od toho, že příběh znám z jiného úhlu a zohledním také to, že prostě nejde přetransformovat celou knihu do filmu, se na tento film dalo dívat. Jenže mi prostě vadí to, že postrádá tu energii a vtip, kterými kniha naopak hýří. V žádném případě tedy nepíšu, že by to bylo nějak zlé nebo špatné. Špatných filmů už bylo dost, jen ne úplně podle mých přestav. V každém případě doporučuji přečíst si knihu, film na ni rozhodně nemá. Ale to je jen můj názor, samozřejmě.

• 10.11.2019  22:20
    The Perfect Kiss (2018)

Co to sakra bylo??? Podle komentářů a hodnocení tady jsem neočekávala nic moc, přesto to mé rozhodnutí podívat se na tenhle podivný film nezvrátilo. A co z toho času mám? Upřímně? Nevěřícně hledím před sebe s pusou stále otevřenou a vyvalenými očními bulvami. Nechápu, co touhle slátaninou chtěla režisérka říci, ale tentokrát určitě půjdu s davem. Tenhle, nejde tomu říct jinak než, nevkus filmové scény je prostě otřesný. Že by to mělo alespoň náznak něčeho nebo třeba, byť jedinou, dobrou myšlenku - nic. Ať už jsem hledala cokoli, co můj názor zvrátí, nenašla jsem. Nedivím se, že se tenhle filmařský počin nedostal do kin, že ho prostě nechtěli vysílat. Proč? Tak to je úplně jednoduché. Představte si, že se díváte na holou bílou stěnu, 83 minut v kuse. I ta stěna vám dá víc než tohle. Za mě, já vážně nevím, tentokrát jsem nepostřehla ani ten nápad, ani to, co autorku nutilo k tomu něco takového natočit. A pointu ostatních postav, tak o té nemůže být ani řeč. I když pravda, nějaký náznak něčeho, tam možná, když přivřu - spíš zavřu, obě oči, byl. Jen jedna věc mi vrtá hlavou, a to, proč se Vondráčková do něčeho takového pouštěla? Vždyť to nemá hlavu ani patu a o úspěchu v tomhle případě fakt nemůže být řeč, ba ani zmínka. V každém případě tohle je noční můra ne film hodný osmdesáti minut vašeho času. To raději, já nevím, i příprava na smrt by byla příhodněji stráveným časem. Rozhodně nedoporučuji, protože doporučit tohle by znamenalo společenskou sebevraždu. Ostatně to raději sebevraždu, než se podruhé dívat na tohle. Ovšem na druhou stranu, někomu se to přeci jen může líbit. Proto připíšu následující - Jdu s davem, přesto je tohle můj názor, je jen na Vás, zdali se s ním ztotožníte nebo půjdete naproti.

• 19.10.2019  14:57

Po dlouhé době zase dobrá komedie, dobrá česká komedie. Je sice pravda, že se člověk nesměje tak, až ho z toho rozbolí bránice, ale stojí to zato. Všechny postavy dodávají příběhu tu správnou energii a děj je skvěle postavený. Rozhovory bych rozhodně nenazvala jako bezduché, a zvraty dopomohly ke konečnému výsledku. I přes lehce předvídatelný děj se našlo několik momentů, které potěšily. Film hodnotím kladně, dokonce víc než kladně. A rozhodně se na něj s radostí někdy znovu podívám. Za celou komedii, i za to, že se ony skvělé filmy u nás moc často nevidí, a to je jen můj názor, ten váš se může lišit, mu dávám to nejvyšší hodnocení, jaké vůbec můžu dát. Jestli si na něj tu hodinu a půl času uděláte, je jen na vás, každopádně já ho vřele doporučuji.

• 5.10.2019  17:07

Téhle pohádce jsem zpočátku vůbec nevěřila, nakonec se však ukázalo, že je lepší než vypadá. Množství vtipných scén a pohádka de facto postavená na jedné osobě a upovídaném havranovi. Za mě měla všechno, co by taková pohádka měla mít a určitě se na ni někdy znovu podívám. Navíc motiv hodné čarodějky a toho, co nakonec udělala do filmu skvěle zapadl. Filmaři si s tím dali opravdovou práci a všechno vypadalo opravdu skvěle, kdyby byl každý film takový, nemuselo by existovat hodnocení odpad!. Za mě tedy stojí zato se na Malou čarodějku podívat. (Dabing s Vondráčkovou je více než povedený.)

• 21.9.2019  16:55

Tentokrát jsem opravdu na vážkách. Příběh hraček vznikl v mém dětství a táhne se se mnou až doteď. Woodyho, Jessie a Bulíka jsem si zamilovala. Ostatně tomu tak bylo se všemi hračkami, na každý příběh a každé jejich dobrodružství jsem se vždycky těšila. A pravdou je, že mě příběh hraček nikdy nezklamal. Až teď. Příběh je to pěkný, plný starých i nových postav a nevšedních zážitků. I ty skoro dvě hodiny utečou jako voda. Ale ten konec ... Nevím, prostě mi nesedl. Aby se Woody dostal od Andyho, přes jeho sestru k Bonnie a nakonec tam, tam kde byl. S tím nesouhlasím. Mi to spíš připadalo jako film pro dospělé, jako jakási metafora, přirovnání řekněme dospěláckých věcí k příběhu postaviček. Nové začátky, hledání sám sebe, sebeobětování, morální podpora, závist a loučení, i když víš, že toho druhého už nikdy neuvidíš. Tahle témata opravdu otevírají nový svět, ale nemyslím si, že by je měla obsahovat pohádka, kterou shlédnou tisíce dětí. Za mě je to opravdu dobře udělaný film, skvělé animace, ještě lepší hudba, ale tohle film dobrým filmem nedělá. Proto je mé hodnocení, jaké je a musím připsat, že to, co píšu výše je opět jen a jen můj názor. A ne všichni s ním musejí souhlasit.

• 4.9.2019  18:26

Tenhle film je zábavný, akční i romantický. Ty pohledy, které ti dva na sebe neustále vrhají jsou prostě ... Je plný zvratů a nečekaných situací. Nechá si diváka myslet, že se něco stane a vzápětí přijde něco, co situaci obrátí. Nebylo to špatné, i ty dvě a půl hodiny za to stály. Oběma hercům to spolu slušelo a film plynul. Jen mi v něm cosi chybělo, něco mi na něm vadilo. Možná to bude tím koncem. Každopádně mi se celkem líbil a myslím, že ten čas nebude ztrátou času. Je však na každém, ať si vytvoří svůj názor. Tenhle názor může být jenom můj.

• 25.8.2019  21:26

Co jsme komu zase udělali? je skvělá komedie, tvůrci opět přišli s něčím originálním, co neztrácelo na vtipu. Pobavila jsem se stejně dobře, jako před několika lety u prvního dílu. Zeťové opět nezklamali, a ani postoj Marie nebyl k zahození. Její styl vyřešení situace byl prostě bravurní. Nečekané zvraty, vtip v každé sekundě a k tomu skvělé herecké výkony. Tomu nejde se nezasmát. Co jsme komu zase udělali míří tryskovou rychlostí mezi mé oblíbené filmy. Rozhodně doporučuji se na něj podívat, zábava téměř zaručena.

• 23.7.2019  20:28
    Pamětnice (2010)

Nevím, jak ostatní, ale já jsem se u tohoto filmu místy skvěle bavila, Iňaki byl prostě skvělý. A nad najivitou tohoto filmu se jde taky jenom zasmát. Konec jsem sledovala asi desetkrát, než jsem pochopila konec, tedy alespoň si myslím, že jsem ho pochopila. Jasně, tenhle film není geniální, dokonce není ani průměrný. Avšak něčím se odlišuje, je na něm něco, co mě upoutalo. Vidět ho víckrát, no znovu si ho asi nepustím, avšak jednou. To by šlo. Rozhodně jej i přesto, že se mi částečně líbil nedoporučuji. Není na něm nic, s čím by měl člověk ztrácet čas.

• 27.6.2019  19:10
    After: Polibek (2019)

Už dlouho se mi nestalo to, co dnes. Viděla jsem něco, nač bych se raději ani nedívala. Děj byl tak neskutečně plytký, odtažitý a neosobní, jako málokdy. Nic na filmu neupoutalo mou pozornost. Je pravda, že už je to nějaký ten pátek, co jsem četla knižní předlohu, ale tohle bych od zpracování tedy nečekala. Celý film lze shlédnout za necelou půlhodinu a o vůbec nic by člověk nepřišel. Vybarvení postav, vylíčení jejich příběhu. To tady ani při své nejlepší vůli prostě nenajdete, jedno velké dlouhé neosobní nic. A do tohoto vrazili filmaři ani se nebudu raději ptát na to, kolik milionů. Neubráním se srovnání, ale tohle může úplně v klidu konkurovat padesáti odstínům šedi, narozdíl od nich, tohle nebyla ani ta reklama na knihu, tohle bylo, ani nevím, i vzuchoprázdno je oproti tomu něco. Takže já ani při své nejlepší vůli nemůžu doporučit, něco takto povrchního jsem už hodně dlouho neviděla. Je zázrak, že jsem tenhle film dokoukala až do konce. Ale tohle je jen můj názor, je možné, že ten váš se bude lišit.

• 26.5.2019  22:21
    Ošklivka Betty (TV seriál) (2006)

Popravdě ani nevím, proč jsem se rozhodla pustit si první díl. A ještě větší záhadou je pro mne fakt, že jsem vydržela dalších několik, pravda, vždy s odstupem zhruba pěti dílů, ale i tak si myslím, že to byl pokrok. Takhle tomu bylo alespoň u první řady, u té druhé jsem viděla první a některý uprostřed. Třetí řadu jsem přeskočila úplně a po hrozivé scéně, kdy Betty ve čtvrté sundávali rovnátka, která se jí přichytila na podprsence, jsem to už opravdu vzdala. Nevím, co jsem čekala, ale ani konec to nijak nevylepšil. Tohle byla velká katastrofa a ještě větší omyl. Pokud bych to měla srovnat s Ošklivkou Katkou, tak Katka zvítězí, i přes ten strašně rychlý konec, na plné čáře. Tenhle odpad rozhodně nedoporučuji, nemá cenu se na něj dívat, ztrácet s ním čas, ba dokonce na něj myslet, až tak hrozivý tento seriál je. Děkuji za vysokou laťku některých televizních stanic. Tohle bych nezařadila ani na tv Barrandov, i tato televize má totiž větší úroveň než na kterou sem, alespoň podle mě, snížil tento seriál.

• 6.5.2019  16:41

Film to nebyl špatný, no čekala jsem od něj něco jiného, něco mnohem jiného. Pro mě se však začal ubírat velice zajímavými směry, nechyběl mu spád a ani příběh nebyl úplně k zahození. Člověk je svědkem proměn a také toho, že i když je něco založeno na obrovské lži, může z toho vzejít něco dobrého. Nemusíte mít milion titulů, stačí, když svému oboru rozumíte. Pokud jdete za svým cílem, můžete to dokázat, stačí přijít s nápadem a věřit si. Těch několik dějových linek, které se prolínaly, práce, produkt a ještě něco navíc, co však nebudu prozrazovat, se skvěle doplňovaly. A ani konec se nezdál na první pohled příliš uspěchaný. Na plný počet hvězdiček to není, ale něco na něm bylo, proto jsem se rozhodla hodnotit jej nadprůměrně. Neokoukanost a několik zápletek v jednom tomu jedině dopomohly. Doporučení se i tentokrát zdržím, stejně nikoho nepřiměju ani nezastavím, když se bude chtít nebo opakem nebude chtít podívat.

• 5.5.2019  19:26

Já nevím, od tohoto jsem tedy čekala mnohem víc. Už v prvních minutách mě do uší udeřilo, že Čech slovensky a Slovenka česky, to prostě nechápu. Nápad to byl dobrý, nechat draka vyprávět příběh, ale ono provedení krapet pokulhávalo. Nazvala bych tento počin jako testovací verzi dětské pohádky s jednoduchým dějem, který prokoukne i mimino. Za mě to nebylo nejhorší, ale to asi proto, že jsem viděla i mnohem jednodušší pohádky. Hlavně se mi na tom líbilo, že mluvili československy, zpívali, což se v pohádkách až tak často nevidí, a zapojili oba národy, snažili se o něco víc, to jim nejde upřít, jenže výsledek tomu jaksi neodpovídá. Podle mého názoru se na tuto filmařskou zkoušku nemá cenu ani dívat a jsem ráda, že jsem na ni nešla do kina, protože za ten lístek to opravdu nestojí.

• 1.5.2019  15:48

Nebýt mého vždy akčního a tentokrát velmi neodbytného bratra na tento film bych se asi sama od sebe do kina nevypravila. Cestou domů jsem přemýšlela, čím asi ve svém komentáři začnu a co rozhodně nesmím vynechat, přitom jsme s bráchou akčně probírali náš tříhodinový filmový zážitek. Začnu asi tím, že ve mě zanechal rozporuplné pocity, na jedné straně je vždycky zpracování, to se s každým dalším filmem zlepšuje, animace, efekty a celá scéna nenechají diváka na pochybách, může jen konstatovat, že zpracování bylo excelentní. Na druhé straně je vždycky děj, dialog, to co ovlivňují herci a tvůrci tohoto příběhu. A tady začínáme lehce pokulhávat, tím netvrdím, že by to bylo nějaké zlé nebo špatné, ale ... V první řadě jsou tady ty tři hodiny, už po dvou, co po hodině, jsem se dívala na hodinky, jak dlouho to ještě bude trvat, ten film se zdál nekonečný. I přesto nemůžu proti prvním dvěma nic říct, ani čtvrt křivého slova, protože všechno fungovalo, film dokázal, když ne úplně, tak alespoň z poloviny vtáhnout diváka do děje, mnohdy rozesmál a já se bavila. Jenže potom přišla ta krapet podle mě horší část, zhruba půl hodiny před koncem z toho vznikala neuvěřitelná zpatlanina, o které jsem už v sále před bráchou prohlásila, jak může někdo nějakou takovou zmatlaninu napsat. V neuvěřitelně krátkém úseku se stalo tolik věcí, že by to vydalo nejméně na polovinu dalšího filmu, jakoby neměli co napsat, čím to nadstavit, tak vymysleli tohle. Snažili se nacpat co nejvíce věcí do necelé půl hodiny a svými kroky, si alespoň podle mě, například můj bratr tento názor nesdílí, si v otázce Avengers a jejich pokračování sami vykopali hrob, k tomu brácha poznamenal, že je otázkou, jestli se pohřbí. Tím, co udělali s řadou hlavních hrdinů, kteří tohle všechno táhli a dodávali tomu ten správný náboj a šmrnc, sami sebe podkopali. Ještě teď nevím, jak film hodnotit, po stránce zpracování bomba, skvělé, po stránce děje, tak tam už váhám, tři části po dvou hodinách by to spravily, prostě ten film rozdělit na dva a klidně ještě půlhodinku, hodinku přidat, podle mě by mu to vůbec neuškodilo. Věnovat se detailům třetí třetiny a především rozvést posledních dvacet minut, vymyslet jiný konec, prostě ten film neuseknout natvrdo, ale pohrát si s ním, nechat ty oné, bez kterých to prostě dál nepůjde odejít jiným způsobem, třeba se stáhnout nebo předat své zkušenosti dál. Proto je mé hodnocení, jaké je, ne proto, že by se mi to nelíbilo, ale proto, že by šla spousta věcí udělat jinak a pro diváka, alespoň podle mě, mnohem lepším způsobem. S mým názorem nemusí všichni souhlasit, podle hodnocení tady to byl, je a bude trhák, ale je můj, nikomu ho nevnucuju, píšu ho tady především pro sebe, až se za pár měsíců podívám, jak jsem tenhle film hodnotila, přinejmenším budu mít pro své hodnocení i vysvětlení, přesto budu ráda, když se ozvete vy, kteří se mnou souhlasíte, bylo by fajn vědět, že nejsem jediná, kdo nebyl na sto procent spokojený. Film položil řadu otázek, tak uvidíme, co bude dál.

• 11.4.2019  22:21
    Velvet (TV seriál) (2014)

První řada byla skvělá, o druhé můžu tvrdit něco podobného, ale od té třetí to začalo jít z kopce. Příběh Anny a Alberta byl zajímavý, dynamický a v mnohých momentech šlapal jako hodinky. Jenže, je tady taky jedno jenže, od zhruba poloviny třetí řady, kdy šli s Albertem od sebe šel celý děj do kytek, absolutně žádný nápad, příběh postrádal jiskru a o čtvrté řadě ani nemluvě, oni si jen tak přeskočí několik let a natahují a natahují. Nechci a ani nebudu psát, že je to odpad, i když pravda, kdybych stavěla jenom na poslední řadě, tak by to odpad určitě byl. Díky prvním dvěma řadám je však můj názor lepší, i když ani tyhle části mě nepřesvědčily o tom, že by byl skvělým, to však může být jen můj názor.

• 3.3.2019  17:47

Podle hodnocení to asi není jenom můj názor, ale ten film byl prostě dobrý. Líbilo se mi, jak ubíhal, jak všechny kousky zapadaly do sebe. Neměnila bych na něm vůbec nic. Ale popravdě? Kdyby bylo na mně, tak se na něj ani nepodívám. Dostala jsem doporučení a jsem za něj ráda. Líbilo se mi, jak dokázal překopat svůj život, kvůli dítěti, o kterém ani nevěděl, jestli je jeho. Dokázal se za něj postavit a udělat všechno proto, aby měla dětství, o kterém děti jen sní. Táta se snažil udělat všechno pro svou dceru, dokonce jí dát i matku. A to od něj byla obrovská oběť. Jediné, co mi na něm krapet, ale opravdu krapet, vadilo, i když asi to tak bylo lepší, bylo, že se snažil diváka zmást. Ale to divák pochopí, až poté, co film shlédne dokonce.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11