suzanne1997

suzanne1997

okres Ostrava
někdo, komu se nechce jít s davem

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 20.5.2020  22:31
    Vlastníci (2019)

I když jsem od počátku věděla, že se jedná o film točený u jednoho stolu, popravdě, čekala jsem něco víc. Ukázky slibovaly věčné hašteření a vtipně vyhrocené situace. Jenže kromě pokusu o to hašteření a několika vtipných situací jsem se pořádného humoru nedočkala. Ne že by byl film špatný, to zase ne, ale nebylo to nic, kvůli čemu bych neváhala a podívala se znovu. Viděla jsem v něm typickou schůzi vlastníků domu, avšak s křikem a také s tím, že se za celou dobu nic nevyřešilo. Celkově mi tento filmařský počin připadal spíše jako průměrně vtipná nuda se špetkou nadsázky. Celkový dojem však zdvihají herecké výkony, které byly excelentní. Vydržet natáčení filmu s takovouto atmosférou a nevypadnout z role je opravdu obdivuhodné. Přesto vlastníci nesplnili moje očekávání a pokud budu chtít zažít větší zábavu, zajdu si na schůzi vlastníků našeho domu. Suma sumárum, nepřikláním se k většinovému názoru, že film byl nadprůměrný a jdu přesně opačnou cestou. Pokud nebudu muset, asi se na něj už nikdy nepodívám. Tento komentář je ovšem jen můj názor a nemusíte se s ním ani ztotožňovat.

• 16.4.2020  18:13
    Mimo Dosah (studentský film) (2019)

Na tenhle studentský film jsem narazila úplnou náhodou, neměla jsem ani v plánu si ho pustit. Ale těch jedenácti minut, které mi z mého času ubral rozhodně nelitituju. V první minutě jsem nevěděla, co si o tom mám myslet, avšak v té další ... Z tohoto díla čiší emoce, energie. Beznaděj, zmatenost, nenávist, ale i vůle a odhodlání, víc pocitů, ani minut, bych asi nezvládla. Studentský film je dlouhý tak akorát. Neuvěřitelné zpracování, které vtáhne do děje, běhá z něj mráz po zádech a donutí člověka přemýšlet. Mi přišlo, jakoby děj by jen pozadím, dokreslením všeho toho okolo, především pak pocitů, které se v nekonečném prostoru rozpínaly. Technická stránka bezpochyby skvělá. Jen ten konec, pokládá až příliš mnoho otázek a pořádně mi "šrotuje" v hlavě, mate mě. Pokud právě tohle bylo v plánu, tak svůj účel konec rozhodně splnil.

• 2.1.2020  21:57

Šťastný nový rok, co napsat? Kdyby nebylo osoby, která mě na tento film do kina doslova dotáhla, nešla bych. Stejně jako ostatní filmy, jsem i tento pokládala za hloupý. Avšak musím uznat, že překvapil. Docela jsem se u něj i zasmála a příhoda s medvědem a její následky, jednoznačně skvělý nápad. Ale to bylo tak všechno, film má neskutečný, avšak nevyužitý, potenciál, škodí mu i velké množství jen zmíněných příběhů, navíc se neskutečně vleče. Ty dvě hodiny v kině mi připadaly jako celá věčnost. A úplně nejhorší na tom je, že se toho tolik stane, naplácáme tam milion postav, dva miliony příběhů, ale ani jeden nerozvedeme. Navíc ten konec, běda, aby to uzavřeli přípitkem a ohňostrojem v národním parku. To mi nějak nesedí. Avšak to je jen můj názor. Netuším, jestli se na tento film podívám, jestli u něj strávím svůj čas. Každopádně i kdyby ne, myslím, že jednou a dost stačí. Na jedno podívání je tento film ve výsledku nadprůměrný, po několikáté děkuji nechci, těžký podprůměr.

• 10.11.2019  22:40

Kdybych předtím nečetla knihu, napsala bych, že je to skvělý film. Jenže já tu knihu četla a tohle se fakt netrefilo do mého vkusu. Což je samozřejmě jen můj problém. Přesto, když se oprostím od toho, že příběh znám z jiného úhlu a zohledním také to, že prostě nejde přetransformovat celou knihu do filmu, se na tento film dalo dívat. Jenže mi prostě vadí to, že postrádá tu energii a vtip, kterými kniha naopak hýří. V žádném případě tedy nepíšu, že by to bylo nějak zlé nebo špatné. Špatných filmů už bylo dost, jen ne úplně podle mých přestav. V každém případě doporučuji přečíst si knihu, film na ni rozhodně nemá. Ale to je jen můj názor, samozřejmě.

• 10.11.2019  22:20
    The Perfect Kiss (2018)

Co to sakra bylo??? Podle komentářů a hodnocení tady jsem neočekávala nic moc, přesto to mé rozhodnutí podívat se na tenhle podivný film nezvrátilo. A co z toho času mám? Upřímně? Nevěřícně hledím před sebe s pusou stále otevřenou a vyvalenými očními bulvami. Nechápu, co touhle slátaninou chtěla režisérka říci, ale tentokrát určitě půjdu s davem. Tenhle, nejde tomu říct jinak než, nevkus filmové scény je prostě otřesný. Že by to mělo alespoň náznak něčeho nebo třeba, byť jedinou, dobrou myšlenku - nic. Ať už jsem hledala cokoli, co můj názor zvrátí, nenašla jsem. Nedivím se, že se tenhle filmařský počin nedostal do kin, že ho prostě nechtěli vysílat. Proč? Tak to je úplně jednoduché. Představte si, že se díváte na holou bílou stěnu, 83 minut v kuse. I ta stěna vám dá víc než tohle. Za mě, já vážně nevím, tentokrát jsem nepostřehla ani ten nápad, ani to, co autorku nutilo k tomu něco takového natočit. A pointu ostatních postav, tak o té nemůže být ani řeč. I když pravda, nějaký náznak něčeho, tam možná, když přivřu - spíš zavřu, obě oči, byl. Jen jedna věc mi vrtá hlavou, a to, proč se Vondráčková do něčeho takového pouštěla? Vždyť to nemá hlavu ani patu a o úspěchu v tomhle případě fakt nemůže být řeč, ba ani zmínka. V každém případě tohle je noční můra ne film hodný osmdesáti minut vašeho času. To raději, já nevím, i příprava na smrt by byla příhodněji stráveným časem. Rozhodně nedoporučuji, protože doporučit tohle by znamenalo společenskou sebevraždu. Ostatně to raději sebevraždu, než se podruhé dívat na tohle. Ovšem na druhou stranu, někomu se to přeci jen může líbit. Proto připíšu následující - Jdu s davem, přesto je tohle můj názor, je jen na Vás, zdali se s ním ztotožníte nebo půjdete naproti.

• 19.10.2019  14:57

Po dlouhé době zase dobrá komedie, dobrá česká komedie. Je sice pravda, že se člověk nesměje tak, až ho z toho rozbolí bránice, ale stojí to zato. Všechny postavy dodávají příběhu tu správnou energii a děj je skvěle postavený. Rozhovory bych rozhodně nenazvala jako bezduché, a zvraty dopomohly ke konečnému výsledku. I přes lehce předvídatelný děj se našlo několik momentů, které potěšily. Film hodnotím kladně, dokonce víc než kladně. A rozhodně se na něj s radostí někdy znovu podívám. Za celou komedii, i za to, že se ony skvělé filmy u nás moc často nevidí, a to je jen můj názor, ten váš se může lišit, mu dávám to nejvyšší hodnocení, jaké vůbec můžu dát. Jestli si na něj tu hodinu a půl času uděláte, je jen na vás, každopádně já ho vřele doporučuji.

• 5.10.2019  17:07

Téhle pohádce jsem zpočátku vůbec nevěřila, nakonec se však ukázalo, že je lepší než vypadá. Množství vtipných scén a pohádka de facto postavená na jedné osobě a upovídaném havranovi. Za mě měla všechno, co by taková pohádka měla mít a určitě se na ni někdy znovu podívám. Navíc motiv hodné čarodějky a toho, co nakonec udělala do filmu skvěle zapadl. Filmaři si s tím dali opravdovou práci a všechno vypadalo opravdu skvěle, kdyby byl každý film takový, nemuselo by existovat hodnocení odpad!. Za mě tedy stojí zato se na Malou čarodějku podívat. (Dabing s Vondráčkovou je více než povedený.)

• 21.9.2019  16:55

Tentokrát jsem opravdu na vážkách. Příběh hraček vznikl v mém dětství a táhne se se mnou až doteď. Woodyho, Jessie a Bulíka jsem si zamilovala. Ostatně tomu tak bylo se všemi hračkami, na každý příběh a každé jejich dobrodružství jsem se vždycky těšila. A pravdou je, že mě příběh hraček nikdy nezklamal. Až teď. Příběh je to pěkný, plný starých i nových postav a nevšedních zážitků. I ty skoro dvě hodiny utečou jako voda. Ale ten konec ... Nevím, prostě mi nesedl. Aby se Woody dostal od Andyho, přes jeho sestru k Bonnie a nakonec tam, tam kde byl. S tím nesouhlasím. Mi to spíš připadalo jako film pro dospělé, jako jakási metafora, přirovnání řekněme dospěláckých věcí k příběhu postaviček. Nové začátky, hledání sám sebe, sebeobětování, morální podpora, závist a loučení, i když víš, že toho druhého už nikdy neuvidíš. Tahle témata opravdu otevírají nový svět, ale nemyslím si, že by je měla obsahovat pohádka, kterou shlédnou tisíce dětí. Za mě je to opravdu dobře udělaný film, skvělé animace, ještě lepší hudba, ale tohle film dobrým filmem nedělá. Proto je mé hodnocení, jaké je a musím připsat, že to, co píšu výše je opět jen a jen můj názor. A ne všichni s ním musejí souhlasit.

• 4.9.2019  18:26

Tenhle film je zábavný, akční i romantický. Ty pohledy, které ti dva na sebe neustále vrhají jsou prostě ... Je plný zvratů a nečekaných situací. Nechá si diváka myslet, že se něco stane a vzápětí přijde něco, co situaci obrátí. Nebylo to špatné, i ty dvě a půl hodiny za to stály. Oběma hercům to spolu slušelo a film plynul. Jen mi v něm cosi chybělo, něco mi na něm vadilo. Možná to bude tím koncem. Každopádně mi se celkem líbil a myslím, že ten čas nebude ztrátou času. Je však na každém, ať si vytvoří svůj názor. Tenhle názor může být jenom můj.

• 25.8.2019  21:26

Co jsme komu zase udělali? je skvělá komedie, tvůrci opět přišli s něčím originálním, co neztrácelo na vtipu. Pobavila jsem se stejně dobře, jako před několika lety u prvního dílu. Zeťové opět nezklamali, a ani postoj Marie nebyl k zahození. Její styl vyřešení situace byl prostě bravurní. Nečekané zvraty, vtip v každé sekundě a k tomu skvělé herecké výkony. Tomu nejde se nezasmát. Co jsme komu zase udělali míří tryskovou rychlostí mezi mé oblíbené filmy. Rozhodně doporučuji se na něj podívat, zábava téměř zaručena.

• 23.7.2019  20:28
    Pamětnice (2010)

Nevím, jak ostatní, ale já jsem se u tohoto filmu místy skvěle bavila, Iňaki byl prostě skvělý. A nad najivitou tohoto filmu se jde taky jenom zasmát. Konec jsem sledovala asi desetkrát, než jsem pochopila konec, tedy alespoň si myslím, že jsem ho pochopila. Jasně, tenhle film není geniální, dokonce není ani průměrný. Avšak něčím se odlišuje, je na něm něco, co mě upoutalo. Vidět ho víckrát, no znovu si ho asi nepustím, avšak jednou. To by šlo. Rozhodně jej i přesto, že se mi částečně líbil nedoporučuji. Není na něm nic, s čím by měl člověk ztrácet čas.

• 27.6.2019  19:10
    After: Polibek (2019)

Už dlouho se mi nestalo to, co dnes. Viděla jsem něco, nač bych se raději ani nedívala. Děj byl tak neskutečně plytký, odtažitý a neosobní, jako málokdy. Nic na filmu neupoutalo mou pozornost. Je pravda, že už je to nějaký ten pátek, co jsem četla knižní předlohu, ale tohle bych od zpracování tedy nečekala. Celý film lze shlédnout za necelou půlhodinu a o vůbec nic by člověk nepřišel. Vybarvení postav, vylíčení jejich příběhu. To tady ani při své nejlepší vůli prostě nenajdete, jedno velké dlouhé neosobní nic. A do tohoto vrazili filmaři ani se nebudu raději ptát na to, kolik milionů. Neubráním se srovnání, ale tohle může úplně v klidu konkurovat padesáti odstínům šedi, narozdíl od nich, tohle nebyla ani ta reklama na knihu, tohle bylo, ani nevím, i vzuchoprázdno je oproti tomu něco. Takže já ani při své nejlepší vůli nemůžu doporučit, něco takto povrchního jsem už hodně dlouho neviděla. Je zázrak, že jsem tenhle film dokoukala až do konce. Ale tohle je jen můj názor, je možné, že ten váš se bude lišit.

• 26.5.2019  22:21
    Ošklivka Betty (TV seriál) (2006)

Popravdě ani nevím, proč jsem se rozhodla pustit si první díl. A ještě větší záhadou je pro mne fakt, že jsem vydržela dalších několik, pravda, vždy s odstupem zhruba pěti dílů, ale i tak si myslím, že to byl pokrok. Takhle tomu bylo alespoň u první řady, u té druhé jsem viděla první a některý uprostřed. Třetí řadu jsem přeskočila úplně a po hrozivé scéně, kdy Betty ve čtvrté sundávali rovnátka, která se jí přichytila na podprsence, jsem to už opravdu vzdala. Nevím, co jsem čekala, ale ani konec to nijak nevylepšil. Tohle byla velká katastrofa a ještě větší omyl. Pokud bych to měla srovnat s Ošklivkou Katkou, tak Katka zvítězí, i přes ten strašně rychlý konec, na plné čáře. Tenhle odpad rozhodně nedoporučuji, nemá cenu se na něj dívat, ztrácet s ním čas, ba dokonce na něj myslet, až tak hrozivý tento seriál je. Děkuji za vysokou laťku některých televizních stanic. Tohle bych nezařadila ani na tv Barrandov, i tato televize má totiž větší úroveň než na kterou sem, alespoň podle mě, snížil tento seriál.

• 6.5.2019  16:41

Film to nebyl špatný, no čekala jsem od něj něco jiného, něco mnohem jiného. Pro mě se však začal ubírat velice zajímavými směry, nechyběl mu spád a ani příběh nebyl úplně k zahození. Člověk je svědkem proměn a také toho, že i když je něco založeno na obrovské lži, může z toho vzejít něco dobrého. Nemusíte mít milion titulů, stačí, když svému oboru rozumíte. Pokud jdete za svým cílem, můžete to dokázat, stačí přijít s nápadem a věřit si. Těch několik dějových linek, které se prolínaly, práce, produkt a ještě něco navíc, co však nebudu prozrazovat, se skvěle doplňovaly. A ani konec se nezdál na první pohled příliš uspěchaný. Na plný počet hvězdiček to není, ale něco na něm bylo, proto jsem se rozhodla hodnotit jej nadprůměrně. Neokoukanost a několik zápletek v jednom tomu jedině dopomohly. Doporučení se i tentokrát zdržím, stejně nikoho nepřiměju ani nezastavím, když se bude chtít nebo opakem nebude chtít podívat.

• 5.5.2019  19:26

Já nevím, od tohoto jsem tedy čekala mnohem víc. Už v prvních minutách mě do uší udeřilo, že Čech slovensky a Slovenka česky, to prostě nechápu. Nápad to byl dobrý, nechat draka vyprávět příběh, ale ono provedení krapet pokulhávalo. Nazvala bych tento počin jako testovací verzi dětské pohádky s jednoduchým dějem, který prokoukne i mimino. Za mě to nebylo nejhorší, ale to asi proto, že jsem viděla i mnohem jednodušší pohádky. Hlavně se mi na tom líbilo, že mluvili československy, zpívali, což se v pohádkách až tak často nevidí, a zapojili oba národy, snažili se o něco víc, to jim nejde upřít, jenže výsledek tomu jaksi neodpovídá. Podle mého názoru se na tuto filmařskou zkoušku nemá cenu ani dívat a jsem ráda, že jsem na ni nešla do kina, protože za ten lístek to opravdu nestojí.

• 1.5.2019  15:48

Nebýt mého vždy akčního a tentokrát velmi neodbytného bratra na tento film bych se asi sama od sebe do kina nevypravila. Cestou domů jsem přemýšlela, čím asi ve svém komentáři začnu a co rozhodně nesmím vynechat, přitom jsme s bráchou akčně probírali náš tříhodinový filmový zážitek. Začnu asi tím, že ve mě zanechal rozporuplné pocity, na jedné straně je vždycky zpracování, to se s každým dalším filmem zlepšuje, animace, efekty a celá scéna nenechají diváka na pochybách, může jen konstatovat, že zpracování bylo excelentní. Na druhé straně je vždycky děj, dialog, to co ovlivňují herci a tvůrci tohoto příběhu. A tady začínáme lehce pokulhávat, tím netvrdím, že by to bylo nějaké zlé nebo špatné, ale ... V první řadě jsou tady ty tři hodiny, už po dvou, co po hodině, jsem se dívala na hodinky, jak dlouho to ještě bude trvat, ten film se zdál nekonečný. I přesto nemůžu proti prvním dvěma nic říct, ani čtvrt křivého slova, protože všechno fungovalo, film dokázal, když ne úplně, tak alespoň z poloviny vtáhnout diváka do děje, mnohdy rozesmál a já se bavila. Jenže potom přišla ta krapet podle mě horší část, zhruba půl hodiny před koncem z toho vznikala neuvěřitelná zpatlanina, o které jsem už v sále před bráchou prohlásila, jak může někdo nějakou takovou zmatlaninu napsat. V neuvěřitelně krátkém úseku se stalo tolik věcí, že by to vydalo nejméně na polovinu dalšího filmu, jakoby neměli co napsat, čím to nadstavit, tak vymysleli tohle. Snažili se nacpat co nejvíce věcí do necelé půl hodiny a svými kroky, si alespoň podle mě, například můj bratr tento názor nesdílí, si v otázce Avengers a jejich pokračování sami vykopali hrob, k tomu brácha poznamenal, že je otázkou, jestli se pohřbí. Tím, co udělali s řadou hlavních hrdinů, kteří tohle všechno táhli a dodávali tomu ten správný náboj a šmrnc, sami sebe podkopali. Ještě teď nevím, jak film hodnotit, po stránce zpracování bomba, skvělé, po stránce děje, tak tam už váhám, tři části po dvou hodinách by to spravily, prostě ten film rozdělit na dva a klidně ještě půlhodinku, hodinku přidat, podle mě by mu to vůbec neuškodilo. Věnovat se detailům třetí třetiny a především rozvést posledních dvacet minut, vymyslet jiný konec, prostě ten film neuseknout natvrdo, ale pohrát si s ním, nechat ty oné, bez kterých to prostě dál nepůjde odejít jiným způsobem, třeba se stáhnout nebo předat své zkušenosti dál. Proto je mé hodnocení, jaké je, ne proto, že by se mi to nelíbilo, ale proto, že by šla spousta věcí udělat jinak a pro diváka, alespoň podle mě, mnohem lepším způsobem. S mým názorem nemusí všichni souhlasit, podle hodnocení tady to byl, je a bude trhák, ale je můj, nikomu ho nevnucuju, píšu ho tady především pro sebe, až se za pár měsíců podívám, jak jsem tenhle film hodnotila, přinejmenším budu mít pro své hodnocení i vysvětlení, přesto budu ráda, když se ozvete vy, kteří se mnou souhlasíte, bylo by fajn vědět, že nejsem jediná, kdo nebyl na sto procent spokojený. Film položil řadu otázek, tak uvidíme, co bude dál.

• 11.4.2019  22:21
    Velvet (TV seriál) (2014)

První řada byla skvělá, o druhé můžu tvrdit něco podobného, ale od té třetí to začalo jít z kopce. Příběh Anny a Alberta byl zajímavý, dynamický a v mnohých momentech šlapal jako hodinky. Jenže, je tady taky jedno jenže, od zhruba poloviny třetí řady, kdy šli s Albertem od sebe šel celý děj do kytek, absolutně žádný nápad, příběh postrádal jiskru a o čtvrté řadě ani nemluvě, oni si jen tak přeskočí několik let a natahují a natahují. Nechci a ani nebudu psát, že je to odpad, i když pravda, kdybych stavěla jenom na poslední řadě, tak by to odpad určitě byl. Díky prvním dvěma řadám je však můj názor lepší, i když ani tyhle části mě nepřesvědčily o tom, že by byl skvělým, to však může být jen můj názor.

• 3.3.2019  17:47

Podle hodnocení to asi není jenom můj názor, ale ten film byl prostě dobrý. Líbilo se mi, jak ubíhal, jak všechny kousky zapadaly do sebe. Neměnila bych na něm vůbec nic. Ale popravdě? Kdyby bylo na mně, tak se na něj ani nepodívám. Dostala jsem doporučení a jsem za něj ráda. Líbilo se mi, jak dokázal překopat svůj život, kvůli dítěti, o kterém ani nevěděl, jestli je jeho. Dokázal se za něj postavit a udělat všechno proto, aby měla dětství, o kterém děti jen sní. Táta se snažil udělat všechno pro svou dceru, dokonce jí dát i matku. A to od něj byla obrovská oběť. Jediné, co mi na něm krapet, ale opravdu krapet, vadilo, i když asi to tak bylo lepší, bylo, že se snažil diváka zmást. Ale to divák pochopí, až poté, co film shlédne dokonce.

• 16.2.2019  20:34

Námět to mělo dobrý, ale ... No právě, je tady to ale. Anna Polívková se své role zhostila s největší parádou, její pojetí předčilo veškerá má očekávání, jenže ... Prostě jsem od tohoto filmu čekala víc. Mi to připadalo jako kousky skla z okenní tabule, kdyby se to pospojovalo a poskládalo, mohl by vzniknout perfektní celek. Více méně mi vadila ta kompozice, bylo toho najednou až příliš. Některé dialogy, podle mě, nenavazovaly a celé to působilo moc útržkovitě. Proto po napsání těchto řádků hodnotím podprůměrně, přesto lépe, než kdybych tyto řádky vůbec nepsala.

• 27.1.2019  18:41

Nějak nemůžu přijít na to, co na tomhle filmu někteří vidí. Rachel se zamiluje do Nikolase, ví o něm všechno, ale vlastně nic a odjedou spolu do Singapuru na svatbu jeho přítele. Nevím, jestli to mělo být krásné předtím nebo potom, každopádně pro mě by to zřejmě od nástupu do letadla byla noční můra. Tenhle film obsahoval spoustu zvratů, které byly více či méně předvídatelné, ale taky se neuvěřitelně táhl. Ty dvě hodiny mi připadaly jako věčnost. Jasně, byly věci, které se mi na něm líbily, jako třeba její odhodlanost a schopnost postavit se a klidně pohnout zdí, pokud by to bylo nutné, avšak ani tohle nedokázalo zachránit to, co například některé dialogy napáchaly. A abych nezůstala jen u toho špatného, pohled na rozmazlené fifleny, které si myslí, že jim patří svět skóre zase o něco zlepšil. Když to vezmu ve finále, tak to nebylo úplně nejhorší, našly se tady věci, které se mi nelíbily, ale taky to, co mě rozesmálo. A protože tohle rozhodně nebyl průměr, viděla jsem už i horší, ale ani top, ze kterého bych si sedla na zadek, volím zlatou střední cestu. Jsem si jistá, že tenhle film si své diváky určitě najde, já jej však mezi své oblíbené rozhodně nepřidám.

• 20.1.2019  18:06

Nějak nedokážu přijít na to, proč, ale podle mě to prostě nefungovalo. Možná je to proto, že jsem nikdy baletu příliš nerozuměla, ani jsem jej nijak nevyhledávala. Tady se ta troška ovšem dala snést. Podle mě byl spíš problém ve zpracování než v ději, Clara měla objevit záhadnou říši a prožít neobyčejné dobrodružství. Tady to však bylo trošku jinak, na základech povídky by se dal vystavět příběh plný nečekaných zvratů a ještě nečekanějších řešení, dalo by se vyhrát s dialogy a samozřejmě s propracovaností postav. Když to shrnu, tak jsem čekala něco víc, více napětí, odvahy a propracovanější děj, tohle mi přišlo jako pro děti z mateřské školky. Odvážná Clara se vydává do neznámého světa, aby bojovala proti zlé Matce Perníkářce po boku Švestkové víly, jenže přitom je ta zlá právě ona. Tenhle film mě opravdu zklamal, je to jedno z nejodbytějších zpracování, jaké jsem kdy viděla. V tom divadle jsem pomalu usínala a ve finále bylo nesčetněkrát lepší než tohle. V žádném případě nedoporučuji přílišná očekávání, možná Vás poté film, na rozdíl ode mne, příjemně překvapí.

• 11.1.2019  22:15

„My být spolu, dokud nás smrt nerozdělit." :D Nějak nemůžu přijít na to, proč má tahle komedie tak nízké hodnocení. Tenhle film má opravdu všechno, co má komedie mít. Potrhlí Romové si z Jeanova domu udělají svůj vlastní a rozehrají tím parádní překvapení. Tenhle osobitý humor mě dostával do kolen a kdybych neseděla, určitě by se mi kolena podlomila. Líbila se mi Jeanova odvaha a odhodlání uskutečnit interakci Romů do okolí. Nebylo chvíle, kdy bych se nerozesmála. A Francouz jež se přiškvařil k Romům dodával všemu ten správný vtip. Tenhle film se mi opravdu líbil a kdyby to šlo, dám mu dvojnásobný počet hvězdiček. Zase se totiž našlo něco, co se jen tak nevidí. :D

• 10.1.2019  21:03
    Pravidla hry (2008)

Tahle komedie byla fakt skvělá! Nejenom, že mě od smíchu rozbolela bránice, já se dokonce dokonale bavila. Komedie s naprosto jednoduchým nápadem, která dokázala vyvrátit představy hned několika hlavním postavám. Líbilo se mi, jak se jeden začínal pod taktovkou toho druhého měnit, ten způsob, jakým se přesvědčení jednoho, jak se tahle hra má vlastně hrát, měnilo od základu. Kdyby mi někdo řekl, že se u filmu odehrávajícím se v domově seniorů, kde je hlavní postavou čtyřiaosmdesátiletý pán, takhle pobavím, asi bych se mu vysmála. Opak je však pravdou. A ten konec? To prostě musíte vidět. Tady nejde jenom o jednu hru, tady se totiž hraje na všech frontách. Podle mého názoru tenhle film stojí zato vidět a je škoda, že má tak nízké hodnocení. Ale pravidla hry asi nebudou pro každého. :D

• 2.1.2019  20:30

Moc děkuji za tuhle komedii, English mě jako vždy dostal. :D V docela pochmurné náladě mě dokázal rozesmát a to se podařilo jen několika filmům. Nechybí v něm, alespoň podle mě, nic z toho, co můžeme u Englishe očekávat, napětí, trošku té chtěné i nechtěné akce, sem tam nějaká legrace a hlavně překvapivé vyvrcholení v podobě konce, kdy samotný Johnny neudělá pro záchranu téměř nic a za úspěchem stojí náhoda. U tohoto filmu nemá cenu doporučovat, kdo bude chtít jej vyhledá a podívá se na něj.

• 3.12.2018  19:11
    Chata na prodej (2018)

Tak to by mne tedy zajímalo, co je na tomhle vtipného. To, že jedou na chatu? Vždyť tam jezdí celkem dost lidí. Nebo to, že jim babička stále podstrkuje jídlo? Tak to taky není nijak originální. Nebo to, že dobrou třetinu filmu musíte číst? Tak to je fakt skvělé, obzvláště, když jdete do kina na českou komedii. A k těm dialogům? Co si sakra tvůrci mysleli, když vymýšleli něco takového. To mysleli třeba nohou místo hlavy? Netuším. Mám takový pocit, že my Češi už snad neumíme natočit pořádnou komedii. Ohrané dialogy, táhnoucí se děj, postavy a hlavně osudy nad kterými zůstává rozum stát. Nic tady není dodělané, nic není domyšlené. A na mrtvého dědečka na sedačce auta si raději udělejte názor sami. Za mě odpad!, nic horšího jsem v poslední době neviděla.

• 2.11.2018  18:45
    Moje zprávy (TV pořad) (2018)

Já nevím, jak ostatní, ale já se při sledování tohoto pořadu opravdu královsky bavím. :D A hned taky vysvětlím, proč. Jde o tohle: Už od první minuty mi přišel jeho komentář neuvěřitelně směšný, to jak se s elegancí slona, nic proti slonovi, přesunul za svůj pultík bylo přímo k popukání, jeho následné blekotání by mi nebýt toho, že jsem seděla na židli asi podlomilo nohy. Na jednu stranu chápu, že televize Barrandov potřebovala zprávy, na druhou mě však udivuje ten název, který je vlastně v rozporu s tím, co od zpráv očekávám. Jestli někdo považuje dvanácti minutové, nazvěme to komentováním, komentování událostí, které, nevím jak podle ostatních, ale podle moderátora, hýbou světem za nějaké zpravodajství, tak nevím, z jakého to vesmíru vlastně pochází. Navíc kung-fu, nebo to je jen nesmyslné máchání rukama?, které předvádí ukazuje události v úplně jiném světle. Když k tomu přičteme, že se u toho sem tam, spíše více než méně, zakoktá, voala vyjdou z toho Moje zprávy, rádoby publicistický pořad, ze kterého se vlastně nedozvíte vůbec nic! Uvažuju nad tím, jestli ho má vůbec cenu sledovat, ale ve finále, proč se sem tam nepodívat na to, jak ze sebe někdo, tím někým samozřejmě nemůže být nikdo jiný než generální ředitel této televize, dělá dobrovolně šaška. Tímto se omlouvám všem, kterým se tento pořad líbí a berou jej vážně, s mým názorem, že se Jaromír Soukup na moderování zpráv nehodí, i když tohle podle mě ani nejsou zprávy, však nikdo nepohne. Děkuju za přečtení a přeji pěkný den, večer nebo však vy víte ... :D

• 13.10.2018  18:23

Mám vícero důvodů, proč nesleduju dramata. Slzy na konci filmu jsou jedním z nich. Na tenhle film jsem se, pro mě stále z nepochopitelného důvodu, rozhodla zajít. Obvykle se mnou do ki a chodí brácha, tentokrát si však dovolím tvrdit, že jeho přítomnost by mi ničím nepomohla. Tenhle film mě naprosto rozsekal! Ta chemie, emoce, každý článek se dokonale přizpůsobil jiným. Fungovalo to dokonale, dokonce si sama dovolím tvrdit, že jakákoli změna by celkový dojem jenom rozházela. Ať divák chce nebo ne, stejně ho to vtáhne do děje a úplně pohltí. Jde krásně vidět změna, jeden jde dolu, druhý nahoru, je to jako misky vah, kdy jeden se utápí, aby druhý mohl slavit úspěch. Ale stejně se mi nelíbilo, že ji v tom nechal samotnou. Tak první ji do něčeho zatáhne a pak se na ni vykašle. To mi prostě nedává smysl. Každopádně jsem poslední minuty probrečela a ani jsem si to z počátku neuvědomila. První se mi po tváři skutálela jedna slza, potom druhá a než jsem se stačila nadechnout, už to byl gejzír. Nic bych neměnila, možná konec, ale jenom proto, že nemám ráda smutné konce. Film za sebe doporučuju, něco takového jsem ještě neviděla. A jen tak mimochodem Cooper dokázal, že režii má rozhodně v krvi, stejně tak jako Lady Gaga hraní. O jejím zpěvu se vyjadřovat nemusím. A to ji ani nevyhledávám. Tentokrát to ovšem bylo něco.

• 21.9.2018  21:11

Tak třeba mi se tenhle film líbil, dokonce hodně. Bylo v něm něco, co v jiných filmech hledám marně, a co přesně nedokážu identifikovat. I kdybych mu cokoli chtěla vytknout, i kdybych chtěla najít cokoli, co by se mi na něm nelíbilo, hledala bych marně. Byl dobrý přesně takový, jaký byl. Mám ráda podobné filmy, filmy, kdy hlavní hrdina najde sám sebe, přijde na smysl svého života a to, co dělal dosud dokáže během pár okamžiků překopat od základů. Navíc ty písničky se k tomu dokonale hodily a dotvářely celkovou atmosféru. Proto nemůže být ani mé hodnocení jiné, než nejvyšší, jaké můžu dát, ale je to jen můj názor, je jen na vás, jestli se ke mě připojíte nebo si utvoříte názor vlastní.

• 17.9.2018  20:27

Nevím, jak se tak dívám na to hodnocení tady ... I tentokrát mám svůj názor a nenechám se strhnout většinou. :D Nepíšu, že by to bylo špatné nebo nějak zlé, myšlenku měl ten film skvělou, moc se mi líbila, jenom to provedení krapet pokulhávalo. Měla by to být komedie, ale mě to nerozesmálo natolik, že bych to komedií nazvala, možná ostatní ano, a já jim to nevyvracím, chce to prostě zkusit. Za mě byl ten film příliš táhlý, místy nudný a rozhodně se nezařadil mezi ty, které mě chytnou a nepustí. Velice oceňuji zmínku o Praze a myšlenku, která se mi moc líbí, i konec není špatný, jen je to táhlý film s příliš, podle mě, rychlým koncem. Ode mě tenhle film víc než průměr nedostane a je jen na člověku, jestli se rozhodne se na něj podívat nebo ne, rozhodně bych však očekávala méně, narozdíl ode mne, můžete být mile překvapeni.

• 12.9.2018  16:44

Že by to byla komedie, to se asi říct nedá. Mi se spíš zdálo, že pořád natahují něco, s čím si nevěděli rady. Nápad to byl dobrý, jenom tu myšlenku lehce nedotáhli. Po skončení filmu jsem chvíli zůstala sedět jako opařená, ani jsem v jeho průběhu nevnímala hodiny a zdálo se mi, jakoby uběhlo sto let, ne devadesát minut. Celkově na mě tenhle film působil příliš stroze a nezáživně. A ten konec? Řekla bych, že se dal udělat líp nebo alespoň vylepšit. Všechno působilo tak strojeně, nepřirozeně a hraně, ani čas tady neplynul nijak lehce, přirozeně. Tenhle film si své zastánce jistě najde, ale mezi nimi nebudu! To co jsem viděla ve mě nezanechalo vůbec nic, ani dobrý pocit z toho, že jsem se dodívala do konce. Proto tenhle film nedoporučuji, je však na vás, jestli se na něj podíváte nebo ne.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10