• Romantický

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Původně jsem ani nechtěla tenhle film vidět, ale pomohla náhoda. Moc se mi líbil, bylo důležité držet při sobě a nevzdávat se. Nejvíc se mi líbila Bethany, ta mě opravdu dostala - prý profesor ve středním věku. :D Nic bych mu nevytýkala, byl fantastický takový, jaký byl. Všechno dopadlo dobře a i realita se změnila. Film v každém případě a nejméně desetkrát na každém prstu doporučuji. Ty dvě hodiny opravdu nejsou ztráta času.

Everybody Loves Somebody (2017)

Líbil se mi, protože byl jiný. Nějak nevím, co k němu napsat, snad jen že cokoli na něm měnit by bylo zbytečné. Chvílemi se táhl, ale myslím, že zrovna tohle k němu patří. Do poslední chvíle mne nechal na vážkách, netušila jsem, jak dopadne. V jednu chvíli si myslíte jedno, v druhou se váš názor otočí o sto osmdesát stupňů. Ale to k němu patří a i když se rozhoduji mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, dávám pět, protože on si to opravdu zaslouží. Doporučuji jej, ale zdaleka všem se nemusí líbit, zdaleka ne všichni jej musí pochopit a ztotožnit se s ním, bez toho to totiž, alespoň dle mého názoru, nejde.

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Přijde mi docela nefér, dávat tomuhle filmu tak špatné hodnocení. Ale, když ono to ani jinak nejde. Banda žáků s jedním učitelem, jak je známe už od prvního dílu. Ale k tomu má tenhle setsakramensky daleko. Už to není o tom vtipu, kterým hýřily předešlé díly, není to o nápadech a nic moc se neděje. Celý děj mi připadal ohraný, nenápaditý a bez života. Pravdou je, že se scény někdy až nesmyslně táhly, jindy to prostě jenom nebylo ono. Kdyby měl film takovou energii, jako v posledních minutách nebo, chcete-li třetině, určitě by si zasloužil lepší hodnocení. Ale i přesto všechno, když to shrnu, nebyl až tak špatný. Rozhodně se na něj dalo dívat. Doporučení si však tenhle film nezaslouží, kdo jej vidět chce, ten se na něj také podívá. Musí však počítat s tím, že díra do světa to v žádném případě není.

Cesta za králem trollů (2017)

Když nad tím tak přemýšlím, nevím, čím začít. Snad takhle ... Tahle pohádka rozhodně nebyla pohádkou, ale filmem s pohádkovými motivy. Musím přiznat, že místy mi opravdu běhal mráz po zádech, avšak příroda a způsob, jakým byl film natočený mne naprosto pohltil. Od začátku jsem fandila Espenovi, tvůrci mu dokázali přisoudit neopakovatelný a celkem jedinečný charakter, stejně tak každému hrdinovi. Děj ubíhal a musím se přiznat, že se mi z kina nechtělo. Trošku opačný pohled na věc měly malé děti, které obsadily přibližně polovinu kina. Myslím si, a je to jen můj názor, že tohle rozhodně nebylo něco pro děti do deseti let. V tomto případě je potřeba aby byl divák starší. Malé dítě očekává princezny, boj s drakem, v tomto případě s trollem a žili šťastně až dokud nezemřeli. V tomhle je musím zklamat, žádné vyparáděné princezny, ani troll jako z pohádky, všechno tady působilo víc reálně a malé děti usínaly, právě proto tenhle film mladším deseti let nedoporučuji. Ostatní diváci by si v něm mohli cosi najít. Já si našla odvahu, neobvyklý pohled na svět a schopnost ještě se to může hodit, a taky se hodilo. Za mě film určitě doporučuji, protože to stojí zato. Dle mého názoru samozřejmě.

Všechno úplně všechno (2017)

Myslím, že si tenhle film zaslouží vyšší hodnocení. Byl to příběh v jádru hodně jednoduchý, to se však divák dozví, až na jeho konci. Velice se mi líbil, nebylo na něm nic, co bych změnila. Na jednu stranu chápu tu matku, ale na druhou i tu dceru. Jedna chtěla to nejlepší pro sebe, druhá chtěla normálně žít. Kdyby jí to bylo už od mala umožněno, mohlo by to dopadnout úplně jinak. Ale kdo by jiný konec chtěl? Já rozhodně ne. Nevím, co bych dělala být v Madyině situaci, ale asi bych toužila poznat svět, jsem ráda, že se jí to mohlo podařit. A jsem na vážkách, jestli mám film doporučovat nebo ne. Je o silné lásce, pochopení a o obrovské odvaze, takže komu tyto vlastnosti vyhovují, měl by se na něj, alespoň dle mého názoru, podívat. Já jsem si jej celkem užila a jeho shlédnutí rozhodně nelituju.

Padesát odstínů svobody (2018)

Tak co říct, první část této trilogie jsem hodnotila jako odpad, ono to taky jako odpad vypadalo a asi nenajdu lepší pojmenování, druhá byla diametrálně odlišná, tedy hlavně v tom smyslu, že už mi to nepřipadalo jako jedna extrémě dlouhá reklama na něco, čeho se divák stejně nedočká. Na dvojku se tedy dalo dívat, i když s výhradami ale řekněte mi, kdo by je nenašel. U trojky už můžu hodnotit objektivně, tedy, dalo se na to dívat, sice tady spousta věcí chyběla, spousta jich přebývala a tvůrci dokázali z docela pěkně napsané knihy, která má jistě velký potenciál a spoustu možností, co natočit, a tím nemyslím jenom scény se sexuání dominancí nebo sexem obecně, udělat něco naprosto odlišného. K tomu, jestli se mi to líbilo nebo ne, se dostanu za chvíli. Film obecně nebyl špatný, musím pochválit to, jak byl natočený, plynul. Musím k tomu však podotknout, že někdo toho bylo moc, jinde málo, třeba svatební cestu dokázali absolvovat za deset minut, ale v Aspenu byli půl hodiny. Dál se mi nelíbilo, že Kate byla věnována moc malá pozornost, stejně tak jako ostatním účastníkům tohoto příběhu. Připadalo mi, že většina se v něm jen tak mihla a nic víc. Právě proto se tento film nikdy nemůže zařadit mezi mé oblíbené. Pokud to tedy shrnu, líbil se mi jako celek divákovi, nikoli však jako film podle knihy, kterou jsem před několika lety četla. A musím napsat, že kniha byla opravdu o hodně lepší než tento filmařský počin. Film nedoporučuju, ten, kdo se na něj bude chtít podívat, se na něj stejně podívá a vytvoří si vlastní názor.

Ladíme 3 (2017)

Na úvod svého komentáře musím napsat, že tento díl docela, tedy dle mého názoru, samozřejmě, překvapil. Obsahoval několik momentů, které se mi líbily, ale i ty, které tvůrci až překombinovali a vůbec mi do děje nezapadly. Ve své podstatě byl film obdobou toho, co jsme mohli vidět v jedničce a dvojce. Tady se mi však zdálo, že tvůrci nevěděli, co s časem. Proto tam navalili co nejvíce pěveckých vystoupení, upřímně?, ze kterým mně někdy trhali uši. V zásadě to nebylo to nejhorší, objevují se tady nové tváře s novým osudem, společně si naposledy zazpívat a posléze si jít každá po svém. Dialogy místy vázly a film se neodvíjel podle mých představ. Když to tak zhodnotím, mezi trojicí rozhodně nebyl nejlepší. K mému překvapení, myslela jsem, nebo spíš, čekala jsem něco na způsob dvou předchozích, ale v trošku umírněnější verzi, překvapení tady bylo pozitivní i negativní zároveň, chce to ubrat na vtipu tady a přidat támhle. Film nelze doporučit ani od něj odrazovat, protože pokud se divák rozhodne dívat, předem ví, do čeho leze. Z mého pohledu nic nezkazí, ale ani nevylepší. Kdyby existovaly tři a půl hvězdičky, nemusela bych nad hodnocením vůbec váhat.

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Nemůžu napsat, že to nemělo něco do sebe, to ne. Ale podle mého názoru se z toho tématu dalo vytřískat mnohem víc. Je tady prostor pro vtipné dialogy, pro určitou komedialitu a pro vtáhnutí diváka do děje. Napsat, že se mi film nelíbil by byla chyba, on nebyl až tak špatný, ale jak jsem už psala k dokonalosti mu mnoho chybělo. Když jsem rozhodla na něj podívat, ani jsem netušila, co od něj čekat, právě z tohoto důvodu mne docela překvapil. Jako celek nepůsobí špatně, klidně plyne a líbí se mi i způsob, jakým film představují, podávají. Nic extra od něj však očekávat nelze, proto je na zvážení každého jednotlivce, jestli se rozhodne mu těch několik desítek minut věnovat.

Anděl v utajení (2017) (TV film)

Je jedno, jestli člověk u tohoto filmu uklízí, počítá nebo pracuje s počítačem. I kdyby u něj usnul, stejně by mu nic neuniklo. Je to typicky romantický film o tom, jak do života jedné ženy a její dcery vtrhne muž a převrátí ho vzhůru nohama, tedy obrazně řečeno. Film má zajímavý nápad, netáhne se, ale ani neubíhá. Tvůrci se sice o něco snažili, ale něco tomu pořád chybí, nedokážu přesně určit, co. Vytýkat mu můžete ledacos, já třeba to, že postrádal jiskru, takový ten důvod, proč si jej pustit znovu, proč od něj neodtrhnout oči a proč si jej oblíbit. Pochválit na něm taktéž můžeme cokoli, podle mne to byl výběr hlavních postav, mi do toho děje prostě nějak zapadaly. Od filmu nelze nic čekat, mít nějaké naděje. Člověk si jej může pustit jen jako kulisu a dělat při něm něco jiného, protože děj, jak jsem již psala je dokonale průhledný, bez jediné zápletky a převratu, tedy pokud tvůrci nemysleli převratem tu možnost žít ve světě lidí. Když to shrnu, není to nic, co bych si pouštěla opakovaně a s radostí, ničím nenadchne, ničím neurazí a ani se z něj nic nového nedozvíte. Takže za mě slabý průměr.

Tak si představ (2009)

Nazývat tento film odpadem by bylo to necitlivé, nazývat jej vynikajícím zase moc přecitlivělé. Měl nápad a to se mi líbilo, snažil se diváka upoutat a rozhodně se mohl pyšnit neotřelým námětem. To však bohužel nestačilo. Na nápadu vzít dceru spolu s otcem do světa fantazie není nic špatného, i dialogy se povedly, film mi však místy připadal neskutečně dětinský, jako by se snažil diváka stále překvapovat, to se mu docela povedlo, bohužel ne v tom nejlepším slova smyslu. V některých momentech se neskutečně táhl, v jiných zase cosi chybělo. Na druhou stranu nemůžu napsat, že by byl špatný to ne, když se na něj podívám jako na celek, rozhoduji se mezi průměrným až lehce nadprůměrným výsledkem, škoda, že tady neexistují tři a půl hvězdičky. Film doporučuji, ale varuji, nelze na něj mít vysoké nároky, ty totiž v žádném případě nemůže splnit.