Pluhy

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 4.4.2016  08:32
    Ve sklepě (2014)

Wolgang Přiklopil a Josef Fritzl se bohužel natáčení dokumentu o sklepích nemohli zúčastnit, ale i přesto se našla pěkná snůška zvrhlých sklepmistrů. Zatímco u souseda Siegfrieda, kde se to blyští nacistickými cetkami, se leští podobizna Hitlera ve zlatém rámu, kterou každý den oprašuje prachovkou v barvách německé trikolory, aby si následně s přáteli dal tucet žejdlíku piva a orchestrálně na lesní roh zafoukal Wagnera. U sousedky Helgy se zase ve sklepě spekuluje nad tím, čím by se dala otrokova řiť ještě víc roztáhnout, jestli zvolit obří kovový kolík, nebo gynekologické kleště. Aneb výborný dokument od Ulricha Seidla, který zaklepal na pár sousedů v ulici aby omrkl sklep průměrného obyčejného Rakušana.

• 24.3.2016  11:54
    Saulův syn (2015)

Smrad pálících se židovských těl, masové zabíjení statisíců nevinných lidí a pece puštěné na max, které pod přívalem nových kusů na podpal již nestačí pálit. Do toho všeho mistrovská kamera přilepená k hlavnímu hrdinovi Saulovi, díky které cítíte z plátna strach a blízkost děsu v koncentračním táboře Osvětim. A navrch, už tak hutné atmosféry, se tu formuje židovský odboj a lidský příběh o důstojném pohřbu Saulovo syna. Saulův syn je silně emotivní film, na který nikdy nezapomenu. Stísněnost zpracování a příběhu mi velmi připomínala Glukowského Metro 2033.

• 13.3.2016  16:15
    Deadpool (2016)

Deadpool boří všechny návštěvností žebříčky zcela po právu... je to totiž kurevská sranda. Po zkouknutí v kině jsem si ještě zapařil hru Deadpool z roku 2013 a bavil jsem se královsky. Kdyby mi bylo 15 jedná se pravděpodobně o nejlepší biják ever, takhle je to jen velmi kvalitně zrežírovanej komiksák na velkém plátně.

• 18.1.2016  20:25

Tarantinovka par excellence! Tarantino tentokrát mnohem méně tlačí na pilu a odkrývá mnohem více komornější a méně mejnstrýmový film. Perfektní oživení oldchool žánru mystery filmů. Quentin v rozhovorech prozradil, že vytvořil pro scénář mnoho konců a pak se unášel na vlně postav, aby se k nějakému dobral. A pravě závěrečná scéna je pro mě mírné zklamání, protože mi nepřináší tu opojnou diváckou satisfakci, kterou mi přinesly závěrečné scény jeho předchozích filmů. Za mě bych scénář zavřel ještě tak na půl roku do Tarantinovo šuplíku, aby tam dozrál. Přese všechno je to top notch biják, který si Vás namotá kolem prstu. V moderní kinematografii něco naprosto unikátního!

• 12.1.2016  10:00
    Lesní duch (1981)

První Evil Dead jsem dlouho odkládal, až nyní. Pohodlně jsem se usadil, že to bude velká legranda jako Army of Darkness, nebo Braindead od Jacksona. Jenže Sam Raimi je fakt koumák a dokáže skvěle kombinovat béčkovou horrorovku s morbidním humorem a hutnou atmosférou. Po chvilce jsem se přistihl jak se strachy krčím na křesle a po shlédnutí jsem musel zkontrolovat, jestli jsem si nestřelil do trenýrek, protože tohle byla pekelná jízda se skvělým Brucem Cambellem.

• 1.1.2016  01:31
    Love (2015)

Mnohem intimnější záležitost, než jsem předpokládal. A to jsem od Gaspara Noeho čekal kontroverzní hardcore anál fekál porno s liliputama. Místo toho jsem dostal prvotřídní vztahovou zpověď o lásce.... o lásce, která je zabírána v dlouhých záběrech s geniální kamerou, o lásce ke které patří poševní sekret a tuna spermatu, o lásce jaká ve skutečnosti je. Novodobý nástupce filmů, jako Poslední tango v Paříži, 9 a 1/2 týdne, nebo Stvořeni pro lásku. Soundtrack, který mi zní v uších ještě nyní, se skvěle dráždivým songem " Funkadelic - Maggot Brain" a nejlépe filmově ztvárněný sex, jaký jsem kdy spatřil. Film, který mi změnil život. Gaspar Noé je bůh!!!

• 30.12.2015  22:08

TVLSTRŠŇMCVPHĎ

• 30.12.2015  18:10
    Město 44 (2014)

Poláci patrně nebudou ještě hodně dlouho jíst, aby mohli zaplatit tenhle polský mix Pearl Harboru a Zachraňte vojína Ryana. Tenhle film je natolik patriotistický, že vás přesvědčí, že Polsko vyhrálo druhou světovou. A jak? Přece díky malé skupince holek a kluků v tehdejším odboji, která jde skrz Varšavu a kosí jednoho nácka za druhým. V tomhle filmu je úplně všechno, od velkolepých bitev, horrorových scén, romantických scén jak z bolywoodského slaďáku a když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, rozjede se porno za zvuku dubstepu. Z těch explozí a efektů se vám tak zatemní mysl, že budete mít chuť jen na střílení nácků a prozpěvování si polské hymny.

• 30.12.2015  17:47
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Jediná pohádka, kterou jsem letošní Vánoce viděl a byla zatraceně skvělá!

• 30.12.2015  17:10

Každý správný moravák má vinný sklípek a každý správný rakušák má ve sklepě alespoň jednu dívku. Velmi uvěřitelně zfilmovaný únos a zajetí Nataschi Kampusch. Lépe a věrohodněji už to snad ani nešlo. Až při sledování mi došlo, že 3096 dní je setsakramentsky dlouhá doba. Ale s tak skvělým úchylákem jakého zahrál Thure Lindhardt to uteče raz dva.

• 30.12.2015  10:36

Na Al Pacina stojícího ve své luxusní vile s dvouma M16kama v rukách a cedícho skrz zuby "Fucking cockroaches" zapomeňte.Al Pacino je zde rozstřesený mladíček, který jde vykrást banku, aby se mu v zápětí vidina rychlých peněz rozpadla pod rukama. Nesmírně originální bankovní vykradačka je dokonalým obrazem sedmdesátek - poukazování na odbory, homosexualitu, masakr v Attice atd.

• 28.12.2015  11:11
    Spása (2014)

Takové dánské westernové poprvé. Šup šup, rychle to uteče, je to přímočaré, naprosto bez invence a na konci je hromada krve. To ti Italové, to je jiná liga. Hezky se s tím pomazlí, jsou nápadití, mění polohy a zakončení dlouho prodlužují.

• 22.12.2015  21:27

Viděno opět po letech a další shlédnutí mě utvrdilo, že Zelená míle má sice výborný scénář ale prachobyčejné zpracování a ploché charaktery.

• 21.12.2015  14:58

Prvotní restaurační scéna s Liamem Neesonem či balkónová scéna s Ralphem Fiennesem a jeho odstřelovačkou je kinematografický orgasmus. Spielbergovi se podařilo vykreslit holokaust tak barvitě a reálně, až se mi chvilkami dělalo mdlo. Pouze poslední hodina filmu je zbytečně natahovaná a idealistická, na druhou stranu výprava a kulisy jsou na takové úrovni, že bych s otevřenou pusou zíral na film i kdyby se tam žádný příběh neodehrával.

• 13.12.2015  16:24

Moc se mi líbila ta část, kde dozorci potírali vězně výkalama, nechali je se vzájemně znásilňovat, nebo nechali německý ovčáky prožvejkat jejich svaly, aby pak ostatní vězni do krvavé rány nachcali - jó pardón, to vlastně není v tomto filmu, to je reálná situace amerických dozorců v centrální bagdádské věznici v Abu Ghraibu a děsuplná ukázka toho, kam až podobné zlo může zajít. Tento film je o světoznámém školáckém stanfordském projektu profesora Zimbarda a rovněž nejvěrnější zfilmování tohoto experimentu. "You can't be a sweet cucumber in a vinegar barrel." Philip George Zimbardo

• 7.12.2015  08:41

U dvojky děsuplné abecedy se drželi rejžové hodně u země a totálně tu chybí ty naprosto absurdní japonské šílenosti a bizardní historky. Nuda.

• 7.12.2015  08:36

Pořád staré dobré Sin City, které smrdí hnilobou a je prolezlé filckama z všudypřítomných vykřičených barů. Rodrigez a Miller znovu transformují komiksová okýnka na černobílou pastvu pro oči. V hlavní roli tentokrát dokonale tvarovaná ňadra Evy Green, která zastírají fakt, že historky z města hříchů tentokrát nemají drive a pointu.

• 6.12.2015  22:05

Roegovo jedinečný střih v kombinaci s hororovými Benátkami, je zvrácená kombinace díky které probdím několik následujících nocí. Natolik intenzivní atmosféra, že se mi chvilkami dělalo až fyzicky špatně. Ještě lépe než horrory jdou ale Roegovi psychologická dramata, jako například úžasný a nedoceněný Bad Timing.

• 6.12.2015  17:36
    Marťan (2015)

Pokud sníte splnit si svůj dětský sen stát se kosmonautem, tak se na to vyserte a podejte si přihlášku na Suchdol. Pozorovat totiž dvě hodiny Matta Damona jak hnojí a okopává brambory je kupodivu ta nejlepší podívaná, která se vám letos v kině může naskytnout. Super scífko o kosmickém skleníku, nakopává výpravou, scénářem, soundtrackem, režií, technickou akurátností, zkrátka vším novodobá scífka, včetně Nolanovo intergalaktického mindfucku o pěstování kukuřice.

• 6.12.2015  16:39
    Patrola (2012)

Film o hovně. Pozérský, nevěrohodný, s hloupým scénářem, nudnými charaktery, špatným střihem a špatnou kamerou. Z primitivního námětu zkrátka dobrý film neupečeš. Ocenil bych to jedině jako 20 minutový kraťas splácaný ze závěrečné přestřelky ale jako celovečerák? You have to be shitting me...

• 12.11.2015  09:18

Escape, Load a repete, aneb na hromnice o den více s plasmovejma puškama ve scifi apokalyptické Francii. Obstojná popkornovka s Tomem Cruisem.

• 12.11.2015  07:57
    Memento (2000)

Sammy Jankis, Dodd, Natalie, Teddy.... kdo jsou? A hlavně kdo je ten zasraný Jimmy, nebo John G? Mlhavý opar v hlavě, vytetované poznámky na těle, polaroidové snímky poházené po posteli a záhadný volající vyptávající se Lennyho na detailní střípky z jeho života. Lenny trpí anterográdní amnézií, zjednodušeně, pamatuje si kuloví a jediné co mu blýská před očima je vzpomínka na jeho mrtvou manželky. Hodlá se pomstít! Jenže ví vůbec kdo je on sám? Zde přichází na řadu Christopher Nolan a vytváří neskutečné příběhové a stylistické orgie z nichž vzniká nejlepší neo-noirová detektivka.

• 11.11.2015  17:45
    Pod kůží (2013)

Výstižnější název být nemohl. Zprvu bizarní, pomalý, nicneříkající film, který se mi dostal natolik pod kůži, že na něj nepřestávám myslet. Minimalistický, komorní a zároveň nesmírně originální sci-fi, které se mi každou další vzpomínkou líbí čím dál tím víc. Plus aliení porno, full frontal nahatá Scarlett Johansson, WTF zjevení Kryštofa Hádka a ten závěr... - to se prostě musí vidět na vlastní oči.

• 9.11.2015  14:19
    Trailer Park Boys (TV seriál) (2001)

Nastal čas navlíknout plísňáky, pročísnout megařepu na palici a navštívit autokamp v Sunnyvale. Ricky a Julian se totiž vrací z basy a to ve velkém stylu. Stačí cinknout Maruně od vedle, posbírat z chodníku pár vajglů, ohřát si na kapotě zrezavělýho chrysleru hotdogy a smíchat kolu s rumem. A pokud dojdou prachy stačí hydroponicky vypěstovat trávu, popřípadě udělat nejbližší večerku. Trailer Park Boys jsou bezkonkurenčně nejlepší mockumentary, kam se hrabe "Kancl". "On a scale of 1 to fuck off I'd say fuck off"

• 8.11.2015  09:30
    Rošťáci (1985)

"Wau! Reservoir dogs pro děti do 15 let!" říkal jsem si zprvu, když jsem uviděl přidrzlý rošťáky, italský gangstery a nefalšovanou rafanovic matku Anne Ramsey. Jenže jak dobrodružství pokračuje a kluci putují za pokladem jednookého Williho stává se z toho tuctová rodinná komedie, která neurazí.

• 30.10.2015  11:38

26 jednohubek od 26 režisérů po kterých zvrátíte obsah svého žaludku do hajzlu. Především kvůli nechutnosti snímku, často kvůli nevalné kvalitě kraťasů a občas kvůli absurdní originalitě. Opravdu se divím, jak trapně se některá zvučná režisérská jména popasovala se svým kraťasem, především po scénáristické stránce (B, C, E, I). O to víc ale potěší originální a nechutné majstštyky (D, F, H, L, Q, U, Y, Z).

• 6.10.2015  10:24
    Seznam smrti (2011)

Stará hudruje, že si nemá z čeho koupit blůzičku v HáeMku, zatím co vy si válíte šunky přes půl roku v obýváku a chlemtáte lahváče a brebentíte, že práce není. Mohlo by se zdát že Kill List je hořkosladká komedie z českého činžáku, jenže není tomu tak. V tu chvíli totiž přichází na řadu kladivo, rozkřupané čéšky, prostřelená lebka a Ben Wheatley v jeho multižánrové vyvraždovačce ukazuje, že se peníze dají vidět opravdu různě.

• 5.10.2015  22:06
    V hlavě (2015)

Buďto stárnu, anebo ty Pixarkovky už nejsou co bývaly.

• 10.7.2015  18:50
    Mustang (2015)

"Smrt panen" Sofie Coppoli v tureckém podání a s něžnějším pojetím.

• 10.7.2015  18:40
    Mládí (2015)

Vidět Harveyho Kietla na KVIFFu uvádět tento snímek je zážítek na celý život, nový film Paula Sorrentino ovšem nikoli. Lajna závěrečných titulků delší než rulička toaletního papíru. Peněz vynaložený na film, že by se z toho opravily i poškozené kabely v tunelu Blanka. Top herci. A výsledek? Pokud pominu ten líbivý vizuál, audiofilní a herecké orgie, zbude mi třaslavá kostřička, která neudrží stolici a každičkou chvíli se rozsype. Příběh a pointa dost hapruje a tak si říkám, zda jsou ty divácky nejúspěšnější filmy opravdu jen ty nejdražší kasičky na peníze a plebs se pokojně nažere nablýskaných cetek.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17