Pluhy

Pluhy

okres Praha

66 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

  Chycení za flígr, poflusanej celej obličej a jedno křivý slovo a lebka rozkřupaná o asfalt. Metody Tony Soprana a jeho kumpánů nejsou zrovna jako z učebnice etikety. Zaplať a žij, nezaplatíš a letíš, jasný jak facka. Tony Soprano řeší své problémy po svém. Jenže Tony už není nejmladší a tak se musí potýkat s problémy o to většími - stárnoucí matkou, která na Tonyho není hrdá i přesto co pro ní v životě udělal, pubertální děti s šílenými nápady a sexy manželku, která Tonymu už v posteli nestačí. Vylejt si srdce u psychiatra zní jako dobrý nápad. Sopranos mě strhli až po několika dílech, ale za to takovým způsobem, že už mě nepustili a jedná se o jeden z mých NEJ seriálů. Perefektní herecké výkony a nejlepší seriálový scénář co jsem kdy viděl si rozhodně pozornost zaslouží.

 • poster

  Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

  Mad Men je seriál, který má koule a Don Draper je člověk, který má šmrnc. Pokud budete mít na začátku dostatečnou trpělivost poznat jednotlivé charaktery, získáte skvělý seriál u kterého setrváte hodně dlouhou dobu. Perfektní stylizace do šedesátých let v New Yorku a do světa žen, cigaret. whisky a v tomto případě i marketingu. Nebudu rozpitvávat jednotlivé charaktery, nebo příběh, ale díky skvělým hereckým výkonům všech zúčastněných neodtrhnete oči z obrazovky. Co ale vypíchnout musím jsou dialogy! Slovo "dialogy" poprosím třikrát podtrhnout, protože nad něčím tak geniálním zůstává rozum stát. Nečekejte žádnou plytkou vatu na zacpání hodinového času jednoho dílu. Zde se zkrátka jen a pouze mluví a záleží jen na Vás jestli to dokážete náležitě ocenit.

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

  Leze na vás stáří? Začněte vařit metamfetamin! Takový byl alespoň plán Walter Whita. Zrovna na něj přišla padesátka a on začal pochybovat o svém životě. Teď ještě diagnóza - rakovina. No to by si jeden hodil mašli. Protože se v životě nikdy neudělal pořádné rozhodnutí, rozhodl se tak udělat nyní. Začne vařit pervitin! .... Po shlédnutí posledního dílu musím před tvůrci smeknout. Každý díl byl dechberoucí Waltovo pouť za penězi, satisfakcí a rodinným štěstím a kvalita seriálu byla neustále na maximálním levelu.

 • poster

  Ostré předměty (TV seriál) (2018)

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  "Tonight's the night." Buďte si proklatě jisti, že vaše duše je čistá, protože on si vás najde. Je zvrácený a ve chvíli kdy to nejméně čekáte ucítíte pouze chlad jeho ruky a jehlu injekční stříkačky, která vám zajíždí pod kůži. Probouzíte se na stole obmotán/a fólíí a nemůžete se hýbat. Před sebou máte pouze fotky lidí, které jste zabil a trochu času na poslední slova. Čepel nože projíždí vaším srdcem. Teď již pouze zbývá zamaskovat důkazy. Tělo rozřežeme, zabalíme a hodíme sežrat rybám do oceánu. Čekáte naprostého psychopata ve stylu Hannibala Lectra? Jste na omylu! Asi málokdo by čekal pohledného mladíka, který nosí přátelům do práce koblihy. Navíc pracuje v miamském oddělení vražd, jako odborník přes krev a doma na něj den co den čeká pohledná manželka Rita s dětmi, s kterými si rád vyjede na své lodi pojmenované "Slice of Life". Dexter je zkrátka tajemný chlapík a jeho netradiční alter ego je úžasné pozorovat a analyzovat v každém dílu.

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Dokonalé... konečně vynikající britcom a zároveň nejlepší seriál Grahama Linehama. Postava cholerického alkoholika a kuřáka Bernarda je naprosto "pomilováníhodná". Společně s IT Crowd a Father Tedem, to nejlepší co si od britcomu můžu přát.

 • poster

  Kancl (TV seriál) (2005)

  Kdo říká, že remake seriálu nemůže být dobrý, mílí se. Zatímco Gervais byl černohumorný a drzý, americký Kancl je vlidné prostředí pro bandu omezenců (rozuměj spolupracovníků), s kterou musíte spolupracovat a zžít se s ní. Office pranky zkrátka nikdy neomrzí a navíc mockumentární formát je pro to naprosto ideální. Spolu s Dilbertem a Partičkou IT se jedná o to nejvtipnější z office světa. V posledních sériích bohužel rapidně klesá kvalita ale i tak se jedná o kvalitní prokrastinační ukrácení 20 minut.

 • poster

  Machři a šprti (TV seriál) (1999)

  Freaks and Geeks je důkazem, že jde zpracovat téma prvních lásek, rozepří s rodiči a opíjení se v parku za školou i trochu jinak než podle trapných holywoodských šablon s Adamem Sandlerem v hlavní roli. Freaks and Geeks sahá mnohem dál. Má perfektně vytvořené charaktery, perfektní soundtrack a není pouhou komedií. Machři a šprti jsou mladí a jsou plní snů a ideálů. Přesto se občas musí překousnout hořká pilulka odmítnuté lásky a zvednout se ze země a oprášit kolena, potom co člověk dostane nakládačku od osmáků. Určitě stojí za shlédnutí a pokud jste někdy v životě chodili do školy :-) , tak se se v seriálů dost možná najdete.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Perfektní britcom, který se dočkal v čechách nevídaného úspěchu. Neexistuje lépe nadabovaný seriál. Neexistuje lepší kapela než je "Degen a spol.". Červený trpaslík je kult! Přemíra nezapomenutelných hlášek a čtyři největší trhlouni na jedné vesmírné lodi... Skutečně nedokážu říct, který z oné čtveřice je nejlepší, protože spolu vytváří nejsehranější orchestr plný nejvypečenějších vtípků. Tohle se snad ani nedá nenávidět... "...vaší maminku jsem přirovnal ke staré bláznivé odulé rybě a řekl jsem, že je prostoduchá šupinatá piraňa. Naznačil jsem, že je ošklivá ocasatá mořská potvora, kterou cloumá senilita. Seschlá obojživelná škeble, která má méně rozumu než měkkýš..." Kryton

 • poster

  Mr. Pickles (TV seriál) (2013)