Blois

Blois

Česko

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zkrocená hora (2005)

  Vzpomínám si, když jsem poprvé viděl upoutávku na tento film. Byl to vlastně první film s gay tématikou (pro mě) a já ho strašně chtěl vidět. Bohužel jsem ho tehdy zmeškal. Viděl jsem ho asi o tři roky později a totálně mě dostal. Málokdy se mi stane, že mě film dojme až k slzám a Zkrocené hoře se to povedlo.

 • poster

  Ve tmě (2012)

 • poster

  Proti proudu (2009)

  Opravdu nádherný film, dokonce jeden z mých nejoblíbenějších. Silný příběh o lásce, smutku, ale i o předsudcích a homofobii. Herci předvádí skutečně excelentní výkony, a jejich emoce k vám dorazí i skrz obrazovku. Scéna, kdy Miguel přiznává své manželce, že Santiaga pořád miluje, mi doslova vzala dech. Stejně tak závěrečná scéna...

 • poster

  Stejná srdce (TV film) (2014)

  U filmů, které zobrazují podobně silné téma, se vždy obávám, že se to zvrhne až do extrému a film bude depresivní a skličující. Naštěstí tohle není ten případ. Film kromě hrozby AIDS, smutku i bezmoci ukazuje i lásku. Lásku mezi Nedem a Felixem, která vydrží až do úplného konce. Jinak skvělé obsazení i herecké výkony. Ruffalo, Roberts a hlavně Matt Bomer byli skvělí. Podle mě výborný film a jednoznačně pět hvězdiček.

 • poster

  V jeho očích (2014)

  Nádherný film, velice citlivě a něžně natočený. U spousty scén se mi tajil dech a napjatě jsem čekal, jak to jen s hlavními hrdiny bude, a moc jsem si přál, aby byli spolu... Pro mě obrovský zážitek.

 • poster

  Pride (2014)

  "Every woman is a lesbian at heart!" Další výborný film. Hodně mě překvapila Imelda Staunton , kterou jsem do té doby znal jen jako Dolores Umbridge z Harryho Pottera, protože její role (Hefina) je pravým opakem Umbridgeové, ale nutno říct, že byla báječná. Stejně tak můj oblíbený "Moriarty" Andrew Scott.

 • poster

  Neřízené střely (2010)

  Přiznám se, že když jsem tento film viděl poprvé, příliš mě nezaujal a ani nepobavil. Ale když jsem ho zhlédl znovu, byl jsem nadšený. Jedná se o skvělou komedii, které nechybí nápad a ze které sálá pohoda a energie. Skvělá je celá partička kamarádů, kteří přijedou Tommase navštívit, a samozřejmě i temperamentní babička.

 • poster

  I Love You Phillip Morris (2009)

  Tenhle film mě okouzlil. Jim i Ewan jsou skvělí, dokáží vás rozesmát i dojmout. Navíc celý film má úžasnou atmosféru a lehkost. (A krásnou taneční scénu ve vězení.)

 • poster

  Alenka v říši divů (2010)

  Opravdu miluju filmy Tima Burtona a tento obzvlášť. Skvělé obsazení (Okouzlující Johny Depp a skvělá "velkohlavá" Helena Bonham Carter), nádherné kostými, vizuální efekty a samozřejmě samotný příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, a který vás zavede do světa Burtonovi fantazie.

 • poster

  Ženy v pokušení (2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace