Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

plakát

Hollywoodská klišé pod palbou (2021)

Nápad výborný, spracovanie podpriemerné. Rýchlo, nevtipne, povrchne. A to sa s tým dalo fakt vyhrať do podoby vtipnej i poučnej série. Snáď nabudúce.

Teorie všeho (2014)

Keď nie kvôli príbehu, tak len kvôli fantastickému Eddie Redmaynnovi to treba vidieť.

Duna (2021)

Naozaj sa čudujem každému, kto dal pod 4 ****. U mňa jasný plný počet, film, ktorý otvára sériu, ktorá bude pre túto dekádu to, čo bolo v minulosti pre svoje obdobie Star Wars alebo Pán Prsteňov. Duna bude určite legendou súčasnej mladej generácie, na ktorú budú spomínať ako na jeden z veľkých kino zážitkov ich dospievania. Po všetkých komentárov a kritikách som očakával, že dĺžka filmu ma v istom momente presunie do štádia letargie, nestalo sa tak. Vynikajúco namixované zvuky a hudba len podčiarkli celý príbeh, vizuálne takmer dokonale natočený. Krásne postavená základňa ďalších pokračovaní, už aby tu bola dvojka. Pred Denisom klobúk dole, jeho posledné tri kusy boli naozaj famózne.

plakát

Kód za miliardu dolarů (2021) (TV seriál)

Mám rád filmy /seriály "based on true story", ktoré mi prinesú niečo nové. V tomto prípade naozaj priniesol úplne neznámy príbeh súboja malej nemeckej firmičky vystavanej na sne a zručnostiach jej majiteľov a veľkého globálneho koncernu. Herectvo na slušnej úrovni, primeraná dĺžka, atraktívny dej, dobová atmosféra. Samozrejme som po skončení googlil či používal youtube a naozaj som žasol, čo sa kedysi v digitálnom praveku skutočne podarilo.  Naozaj odporúčam!

plakát

Hra na oliheň (2021) (TV seriál)

Trošku priveľa hype, ale napriek tomu slušný seriál na oddych. Niektoré scenáristické veci by stáli za debatu, ale to by znamenalo spoilerovanie, tak sa tomu radšej vyhnem. Rovnako si viem predstaviť, že kórejské herectvo niekomu nemusí sadnúť. Námetom a spracovaním ale určite nadpriemerné a miestami aj príjemne prekvapivé.

plakát

Neslýchané: Zločin a trestné minuty (2021)

Tak pri tomto zručne natočenom kúsku je naozaj neľahké nefandiť "zlým chlapcom". Samozrejme, po prvom dojme naskočí hneď ten triezvejší, ktorý napovie, že vlastniť bitkársky hokejový tím za mafiánske peniaze a ešte k tomu natvrdo podvádzať pravidlá ligy či úmyselne likvidovať súperov nie je nič obdivuhodné. Ibaže by ste boli obyvateľom Dunbury v Connecticute a mali na to iný názor...

Requiem za sen (2000)

Čas rozhodol. Po 20 rokoch stále fantastické, filmársky takmer dokonalé. Réžia, kamera, strih berie dych. Toto by sa malo hrať povinne všetkým maturantom predtým, ako vyrazia do sveta.

plakát

Nejsilnější hlas (2019) (TV seriál)

Vynikajúce dielo, ktoré dokonale popisuje to, o čom je Fox News.

Stavební jáma (2020)

Smutné, pravdivé, odporúčané pre súdruha z parlamentu, ktorého meno sa nevyslovuje.

plakát

Vítejte na konci světa (2021) (TV seriál)

Pecka! Ak milujete Fargo, toto bude pre vás. Vynikajúci casting a scenár, plný absurdných postavičiek, ktoré ale spolu fungujú dokonale.

Ovládací panel